Mesoviti brak

Da li ste za religijski mesovite brakove?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Moj drug je iz pravoslavno-katolicko porodice i sad mu je problem to sto bi zeleo da se krsti ali ne zna gde :S Mislim da su deca iz tih brakova uglavnom ateisti a brak moze da uspe ako je utemeljen razumom i ljubavlju ;)
 
Slažem se da je odgovor pametan, ali je tačno i da iste situacije različiti ljudi doživljavaju i preživljavaju na drugačije načine. Neko problem vidi kao katastrofu, a neko kao mogućnost.
Ja znam dosta ljudi koje je situacija u bivšoj Jugoslaviji, upravo zato što su bili u mešovitim brakovima, nagnala da odu iz zemlje, potraže hleb i izgrade život negde drugde gde je sredina bila tolerantnija.

Neki od tih ljudi su se vratili, neki ostali tamo gde su otišli, ali se ni jedan od tih, brakova, do dana današnjeg nije raspao. Puno toga u životu dođe neželjeno, ali je puno toga i stvar našeg slobodnog izbora.

ne znam kako bi neko mogo opsadu grada usled verskog rata.........da shvati drookčije...nego kao šo i jeste...mržnja, ugroženost života i mogooćnost da sootra ne vidiš one koje voliš........čak i kad gledaš preko tv-a ...baš ako nisi slon...osećaš neku vrstu saosećanja i empatije.....i ne znam ša si htala dalje da sopštiš.......da je lako bilo dobiti emigranstsku vizu u kanadu...ili ša....izvini, al ja sam bio u zemlji..."koja nija bila u ratu".....i nisam mogo da dobijem istu.....misim, ne znam.....ja bih bio vrlo obazriv....al sa kameroonkom nema problema...i nisam politički korektan ..neg sam realan...
 
ne znam kako bi neko mogo opsadu grada usled verskog rata.........da shvati drookčije...nego kao šo i jeste...mržnja, ugroženost života i mogooćnost da sootra ne vidiš one koje voliš........čak i kad gledaš preko tv-a ...baš ako nisi slon...osećaš neku vrstu saosećanja i empatije.....i ne znam ša si htala dalje da sopštiš.......da je lako bilo dobiti emigranstsku vizu u kanadu...ili ša....izvini, al ja sam bio u zemlji..."koja nija bila u ratu".....i nisam mogo da dobijem istu.....misim, ne znam.....ja bih bio vrlo obazriv....al sa kameroonkom nema problema...i nisam politički korektan ..neg sam realan...

Izvini molim te ali ja sam govorila o ljudima koje poznajem i koji su živeli u Srbiji, konkretno u Vojvodini, i nisu bili pod nikakvom opsadom.... Dosta je njih otišlo prosto zato što nije želelo da živi u sredini u kojoj je recimo, tokom devedesetih, na brak Mađarice, katolkinje i Srbina, pravoslavca gledano sa, najblaže rečeno, podozrenjem.
Otišli su i zato što su, brak, stavili ispred politike, pa i države i nacije . Stvar shvatanja i stvar izbora. Znam takođe i za jedan par Hrvat-Srpkinja iz Rijeke i oni su otišli iz istih razloga...
Naravno, da puno ljudi niti je želelo niti je moglo da ode, i sasvim sigurno da su takvi morali da se suoče sa puno problema, puno se brakova raspalo.... ali, u krajnjem, i to je stvar izbora.

Inače, ja sam bila u Srbiji za vreme tih ratova...
 
ne znam...ja sam baš pričao sa droogaricom jooče koja živi u kanadi....inače piše knjige i tamo radi ..nešo sa kompovima.. iz mešovitog je braka...živeli su srećno...i onda je došao rat...i onda više nije imala zemlju....i nije imala ni roditelje i brata.....mnogo je to skoopa cena...i ja na to ne bih nikad pristao ni zarad sve ljoobavi......jedina mogoooćnost bi bila da živimo na neootralnom terenu....al to sam već rekao....daleko od svega.....ny ili ništa.....ovde u mešovitom braku...nikad...
 
ne znam...ja sam baš pričao sa droogaricom jooče koja živi u kanadi....inače piše knjige i tamo radi ..nešo sa kompovima.. iz mešovitog je braka...živeli su srećno...i onda je došao rat...i onda više nije imala zemlju....i nije imala ni roditelje i brata.....mnogo je to skoopa cena...i ja na to ne bih nikad pristao ni zarad sve ljoobavi......jedina mogoooćnost bi bila da živimo na neootralnom terenu....al to sam već rekao....daleko od svega.....ny ili ništa.....ovde u mešovitom braku...nikad...

Slazem se s tobom da sreca mesovitih brakova ponekad zahteva zrtve koje mnogi od nas nisu spremni dati ali ipak nikad ne reci "nikad", jer ponekad su cudni "putevi Gospodnji".
 
ne znam...ja sam baš pričao sa droogaricom jooče koja živi u kanadi....inače piše knjige i tamo radi ..nešo sa kompovima.. iz mešovitog je braka...živeli su srećno...i onda je došao rat...i onda više nije imala zemlju....i nije imala ni roditelje i brata.....mnogo je to skoopa cena...i ja na to ne bih nikad pristao ni zarad sve ljoobavi......jedina mogoooćnost bi bila da živimo na neootralnom terenu....al to sam već rekao....daleko od svega.....ny ili ništa.....ovde u mešovitom braku...nikad...

Žalosno je, ali istinito, da na prostoru bivše SFRJ, nije lako bračnim parovima u kojima su supružnici pripadnici različitih naroda i religija.

Inače, nije lako ni zbog ljubavi napustiti vlastitu zemlju... samo to čine oni koji veruju da je teže odreći se nekoga koga voliš nego prarčeta zemlje i svega onoga što te za to parče veže. To - nešto - je najčešće - puno. Šta da se radi.... udri brigu na veselje :)
 
MENI JE VJERA NA PRVOM MJESTU ,PRISTALA BI NA MJESOVITI BRAK AKO JE BAS PRAVA LJUBAV U PITANJU,ALI SE SVOJE VJERE NIKAD NEBI ODREKLA.A DJECA NEK SAMI BIRAJU VJERU ,VAZNO IH JE NAUCIT DA TREBA DA VJERUJU A NJIHOV JE IZBOR NA KOJI NACIN CE SE MOLIT BOGU:D
 
Против сам мешовитог брака, и никада не бих ушао у брак са женом која није православне вероисповести или која је атеиста, једноставно желим да и моја деца, буду православни хришћани, а то је могуће само уз васпитање.
 
Pored svih poteskoca kojim danasnji zivot i drustvo uopste opterecuju brak i porodicu uopste,dodati jos jednu,izgleda preriskantno za da bi brak bio dug i srecan.
I pored svu toleranciju koju imam prema svakojakim razlikama, mesoviti brak na osnovu razlika u veri ne mogu prihvatiti kao lican izbor.Ali to ne znaci da osudjujem ljude koji su stupili u takav mesoviti brak.Postujem njihov izbor i dodala bi, vrlo hrabro za ovo vreme i ovu sredinu.
 
Против сам мешовитог брака, и никада не бих ушао у брак са женом која није православне вероисповести или која је атеиста, једноставно желим да и моја деца, буду православни хришћани, а то је могуће само уз васпитање.

Apsolutno se slazem sa tobom
 
Против сам мешовитог брака, и никада не бих ушао у брак са женом која није православне вероисповести или која је атеиста, једноставно желим да и моја деца, буду православни хришћани, а то је могуће само уз васпитање.

A ako tvoja buduća želi da primi tvoju vjeru?;)
 
kakvi ste vi to vernici kad ne postujete tudju veru?
i da li to znaci da nije jedan Bog nego ih je vise, za svaku veru poseban?
kao i to da su vernici puni nekih predrasuda, pa ne sme neko biti u njihovom drustvu ako se po necemu razlikuje od vas? u ovom slucaju - ako nije u vasoj veri, ma kolika da je ljubav obostrana, vi necete uci u brak sa tom osobom jer, toboze, ugrozice vasu dostojanstvenu licnost prema vasoj veroispovesti?
 

Back
Top