Quantcast

Mentalitet Srba

Da li ste zadovoljni mentalitetom srpskog naroda?

• Jesam

• Nisam

• Nemam stav

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

eremita

Zaslužan član
Poruka
110.407
Nisam znao. Nadam se ne po scenariju iz Vašingtona.
30/05/2019 |
Амерички режисер снима филм о злочину у "жутој кући"

Роман Веселина Џелетовића „Српско срце Јоханово“, истинита прича о богатом Нијемцу коме је пресађено срце српске жртве у „жутој кући“ на Косову, оживјеће у филму радног наслова „Жетва“ амерички аутор Пол Кампф.

Пол Кампф -

Пол Кампф

Пол Кампф, сценариста и продуцент, чији је посљедњи филм „Imprisioned“ са Лоренсом Фишбурном прије неколико дана премијерно приказан на маркету у Кану, за „Новости“ каже да је прву понуду продуцента Драгана Ивановића из „Бандур филма“ одбио, али онда је прочитао књигу…
- На путу од Лос Анђелеса до Сан Франциска у авиону сам је нашао на сервису Киндл. Био је то веома лош превод, али чак и таква, ова прича ме је освојила. Толико сам био дирнут да сам позвао Драгана чим сам изашао са аеродрома и рекао му: ’Пристајем!‘ - присјећа се Кампф, који је врло брзо на основу књиге написао и сценарио, преноси ИН4С.
Прича о богатом Нијемцу који послије трансплантације почиње да сања непознате предјеле, људе и плавооког дјечака, а потом одлази на Косово у потрази за одговорима, толико је опчинила Кампфа да је одмах одложио друге пројекте и почео да пише сценарио за „Жетву“.
- Прича о бившој Југославији, Србији, Косову и Албанији је веома компликована и за оне који су умијешани у њу, а замислите тек како она изгледа просјечном Американцу. Сматрам да је добро за филм то што проговара са моје позиције аутсајдера, некога са стране, без предрасуда, некога ко као Јохан не познаје свијет о коме говори и не могу га ’оптужити‘ да је пристрасан. Желим да ову предивну причу подигнем на један већи, интернационални ниво.
Послије Џелетовићеве књиге о „жутој кући“ и илегалној трговини органима, Кампф је, каже, почео да чита све до чега је могао да дође - новинске чланке, интервјуе, гледао је документарце… Али и даље има много питања.
- То је веома болна тема за српски народ, али нажалост, сличне ствари се дешавају широм свијета. Ово јесте српска прича, али проблем је свјетски. Такве ране не застаријевају, али можда је ово право вријеме да се запитамо, на глобалном нивоу, шта се догађало, шта се још увијек дешава и зашто нико не одговара због тога - каже Кампф.
Према његовим ријечима, не може се побјећи од политике у филму, јер је тема таква.
- Намјеравам да испричам чињенице о ономе што се десило, али и да питам гдје је био НАТО, гдје Русија, а гдје Америка док се то дешавало. Зашто нисмо реаговали? Јер то се десило послије рата на Косову, када су нам рекли ’све је у реду, рат је готов, ми смо ту‘. То јесте политичко питање. И то се дешава и сада свуда у свијету. Али шта је са црним тржиштем, трговином робљем, проституцијом, свим оним што процвјета када ’стабилизују ситуацију‘. Серија коју планирамо да снимамо послије филма биће настављена у том правцу - најављује редитељ.
Његов последњи филм „Imprisioned“ снимљен је у Порторику, 80 одсто на енглеском и остало на шпанском језику. План је да и „Жетва“ буде већински на енглеском, с међународном глумачком екипом која ће скренути пажњу на ову причу.
Послије одабира локација у Србији, Кампф се прије два дана вратио у Лос Анђелес, гдје ће током лета састављати глумачку екипу. У незваничним је преговорима са неким познатим именима око улоге главног јунака, Нијемца Јохана, а о коме је ријеч, каже, откриће у августу, када се потпишу уговори.
- Када људи виде странца у Србији, посебно у унутрашњости, позову га на кафу и ракију, покажу му и ријечима и дјелом да је добро дошао. То је тако дирљиво и људски и то је управо оно чиме ми у Америци волимо да се хвалимо - да смо отворен народ, али то једноставно није тачно. Ја сам Американац, али ме овдје нико не мрзи, напротив! Управо тако је дочекан наш јунак Јохан и то је оно што желим да испричам. Мрзили су га само они који су имали нешто да сакрију - сматра Кампф.

Boris Grušenko

Ističe se
Poruka
2.906
Niko nije reagovao jer smo dehumanizovali od strane zapadnjačke propagande kao malo ko pre.

Svaka priča koja pokazuje i drugu stranu medalje od one kojom je Zapad štimovao svoje javno mnjenje za dalje satiranje Srba je dobro došla.

Boris Grušenko

Ističe se
Poruka
2.906
Taj pametan nisi ti. Rusoguz nepametni jesi.
To ne menja činjenicu da je Zapad pobio tri miliona Srba tokom XX veka.

Kao ni činjenicu da je 90-ih finansirao, vojno i politički sponzorisao etnička čišćenja stotina hiljada Srba iz Krajine, BiH i sa Kosova te da je odgovoran za stradanje desetina hiljada srpskih civila.

Zapad nas dehumaizuje i danas omalovažavanjem srpskih žrtava time što je oslobidio sve njihove ubice i mučitelje svih optužbi za ratne zločine.

Neke je čak postavio za predsednike i premijere okupiranih srpskih pokrajina.

Poslednja izmena:
Poruka
4.901
To ne menja činjenicu da je Zapad pobio tri miliona Srba tokom XX veka.

Kao ni činjenicu da je 90-ih finansirao, vojno i politički sponzorisao etnička čišćenja stotina hiljada Srba iz Krajine, BiH i sa Kosova te da je odgovoran za stradanje desetina hiljada srpskih civila.

Zapad nas dehumaizuje i danas omalovažavanjem srpskih žrtava time što je oslobidio sve njihove ubice i mučitelje svih optužbi za ratne zločine.

Neke je čak postavio za predsednike i premijere okupiranih srpskih pokrajina.
Samo jedan problemčić imaš....Nije zapad sjeo na tenkove pa pravac Vukovar i nije zapad granatirao i snajperisao Sarajevo... To su bili neki drugi ljudi koji su otvorili drugu front za neku drugu silu. Za tu za koju spamuješ!

Boris Grušenko

Ističe se
Poruka
2.906
Samo jedan problemčić imaš....Nije zapad sjeo na tenkove pa pravac Vukovar i nije zapad granatirao i snajperisao Sarajevo... To su bili neki drugi ljudi koji su otvorili drugu front za neku drugu silu. Za tu za koju spamuješ!
Imaš i ti problemčić: Aija Izetbegović je došao pučem na vlast a Tuđman uz pomoć svojih ustaša nezakonitim putem izbacio Srbe iz ustava. Onda je krenulo ubijanje svatova i miniranje brana od strane islaističkih ekstremista te ubijanje porodica po Zagrebu.

Boris Grušenko

Ističe se
Poruka
2.906
To je nezgodno , što reče Sloba tog avgusta 95. "pa one jajare zbrisale za dva dana iz područija koje je idealno za odbranu " .
Ne mislim da su Srbi iz Krajine zbrisali kao jajare.

Ostavljeni su na cedilu jer je Miloševiću eksplicitno rečeno da će Srbija biti neselektivno raktetirana od strane Zapada ukoliko pokuša da zaštiti Srbe iz Krajine.

A kako je Srbija bila nekoliko godina unazad pod hermetičkim sankcijama te bez ijednog saveznika koji bi podigao glas protiv genocida nad Srbima jedino rešenje za fizički opstanak Krajišnika je bilo bežanje pred ustaškom hordom Gotovine i Tuđmana.

Poruka
4.901
Imaš i ti problemčić: Aija Izetbegović je došao pučem na vlast a Tuđman uz pomoć svojih ustaša nezakonitim putem izbacio Srbe iz ustava. Onda je krenulo ubijanje svatova i miniranje brana od strane islaističkih ekstremista te ubijanje porodica po Zagrebu.
Ali to je na njihov račun i njihovu krivicu. Ali da ponovim da nije Zapad sravnio Vukovar niti se iživljavao nad Sarajevom nego ljudi koji imaju ime i prezime, a sve po nalogu rusoguza.

Boris Grušenko

Ističe se
Poruka
2.906
Ali to je na njihov račun i njihovu krivicu. Ali da ponovim da nije Zapad sravnio Vukovar niti se iživljavao nad Sarajevom nego ljudi koji imaju ime i prezime, a sve po nalogu rusoguza.
U Vukovaru je bilo mnogo Srba nad kojima su se ustaše iživljavale baš kao što je tokom te stranšne opsade Sarajeva izvršen genocid nad sarajevskim Srbima.

Mnogi od vas nisu nikada videli video izveštaj patologa VMA Zorana Stankovića nakom oslovođenja tog grada od Tuđmanovih ustaša.

Žao mi je što sam ga i ja ikada video.

Ne možeš da prodaješ mooda za bubrege, dobro se zna šta je ko onda radio.

Poruka
4.901
U Vukovaru je bilo mnogo Srba nad kojima su se ustaše iživljavale baš kao što je tokom te stranšne opsade Sarajeva izvršen genocid nad sarajevskim Srbima.

Mnogi od vas nisu nikada videli video izveštaj patologa VMA Zorana Stankovića nakom oslovođenja tog grada od Tuđmanovih ustaša.

Žao mi je što sam ga i ja ikada video.

Ne možeš da prodaješ mooda za bubrege, dobro se zna šta je ko onda radio.
Kažem ti, ignoriranjem stvarnosti ne možeš dokazati da je Zapad učinio genocid koji je presuđen...

kapetanmark

Domaćin
Poruka
4.818
Vukovar?

sta bi ti ucinio da ti neko u prolece i rnao leto 1991 (sfrj) pobije 200 - 300 srba u vukovaru, u dvoristu , na putu do posla ili kuce... da dize u vazduh kuce srba i lokale, da otpusta sa posla...

sve je to cinjeno kako bi se izazvao otvoreni sukob sa jna... niej uspelo, pa su prvo likvidirali nacelnika policije u osjeku josipa kira u julu koji je bio za pregovore i dogovor sa srbima... potom su krajem avgusta napali vojnike jna koji su isli u postu, blokirali kasarnu i napali snajperima...

svjesno odbili ultimatum o deblokirnaju kasarne, sto je po recima njihovog DRAGOVOLJCA FREDA BILO JASNO DA SE SVJESNO IDE U RAT SA JNA I DA JE TO CILJ NAADA NA KASARNU I ODBIJANJA ULTIMATUMA...

u prolece i rnao leto 1991 ubijeno je 200 - 300 srba, staran zlocin su cinili mercepovci, posle i toko mrata, i ti se pitas zasto je doslo do sravnjenja vukovara? parat su prizivlai na sve moguce nacine i kada nije bilo dovoljno ubijanje 300 srba onda su direktno napali jna...

prethodno su postavili "odbranu" u sred grada, i odatle prvi ispalili projektile na tenkove koji su posli u ustavnu deblokadu kasarne...

prskocio si pocetak ko i svaki ustasa i obrezani i drzis se kraja...

seme ti bal.ijesko ebem...

e pa licemerni obezani lojavi , posle krvavog pocetka, sada za razliku od 1941 kada ste spaseni osvjete od bravara iz kumrovca, dolazi racun na naplatu ispostavljen nao vcari i u potocarima...

i to ce uvjek biti od sada, jer nema vise da srbina ubijas proterujes a da posle ne dobijes ceh na naplatu...

na ovcari par stotina , u potocarima koja hiljada, sledeci put kame na kamenu da ne ostane...

ti dap rdiso vukvoaru obrezani lazovu...

da trebalo je dozvoliti da pobiju sve srbe tamo i vojnike...

nema vise toga...