Matematika - pomoć pri rešavanju zadataka (obavezno pročitati uputstva u prvom postu)

Ne znam da li je neko od ovih koji su ti dali savete pokusao to do kraja da resi, ali kod prvog i drugog zadatka se ne dobija nista, a i treci je cudan.
Bravo! za 1) i 2) bi se moglo reći da NEMA rešenja, a 3) ima x i y, znači, fali još jedna jednačina za rešenje. I čudan je onaj znak desno iz znaka jednakosti!
 
Jel ima neko na ovom forumu ko je dobar sa matematikom da bi mi resio 1 zadatak.
20200330_145411.jpg
 
За a=120 примени функције двоструког угла, рецимо sin120 = sin2*60 = 2sin60cos60 = 2 * sqrt3/2 * 1/2 = sqrt3/2
За 5pi/6 слично, 5pi/6 = pi - pi/6, и онда примени формулу за триг функције збира, тј. разлике углова
За угао од 359 исто тако, 359 + 360 - 1, с тим што се конкретна вредност рецимо sin1 мора рачунати калкулатором.
Слично је и за 178
 
За a=120 примени функције двоструког угла, рецимо sin120 = sin2*60 = 2sin60cos60 = 2 * sqrt3/2 * 1/2 = sqrt3/2
За 5pi/6 слично, 5pi/6 = pi - pi/6, и онда примени формулу за триг функције збира, тј. разлике углова
За угао од 359 исто тако, 359 + 360 - 1, с тим што се конкретна вредност рецимо sin1 мора рачунати калкулатором.
Слично је и за 178
ok hvala
 
За a=120 примени функције двоструког угла, рецимо sin120 = sin2*60 = 2sin60cos60 = 2 * sqrt3/2 * 1/2 = sqrt3/2
За 5pi/6 слично, 5pi/6 = pi - pi/6, и онда примени формулу за триг функције збира, тј. разлике углова
За угао од 359 исто тако, 359 + 360 - 1, с тим што се конкретна вредност рецимо sin1 мора рачунати калкулатором.
Слично је и за 178
trebam da izracunam sin,cos,tg,ctg
jel bi vi mogli da mi uradite ovo i da mi posaljete.Nista mi nije jasno.
 
Па не можеш да урадиш ако не знаш шта је tg, sin, итд. мораш да нацрташ тргинометријски круг и углове који су ти дати на том кругу. И онда да гледаш вредности и да користиш формуле које сам поменуо.
А ја и да ти урадим, без објашњења ти и даље неће ништа бити јасно..
 
Па не можеш да урадиш ако не знаш шта је tg, sin, итд. мораш да нацрташ тргинометријски круг и углове који су ти дати на том кругу. И онда да гледаш вредности и да користиш формуле које сам поменуо.
А ја и да ти урадим, без објашњења ти и даље неће ништа бити јасно..
nema veze mozda cu shvatiti ako mozes uradi mi.Pa cu se ja snaci.
 
E imam jedno pitanje.Sutra imam pismeni iz matematike i ako ne dobijem 2 idem na polaganje 80%.Dali bi mogao da mi resis 1 ili 2 zadatka bio bih ti veoma zahvalan.
Imam pismeni u 2.
Jel imas fb?
E imam jedno pitanje.Sutra imam pismeni iz matematike i ako ne dobijem 2 idem na polaganje 80%.Dali bi mogao da mi resis 1 ili 2 zadatka bio bih ti veoma zahvalan.
Imam pismeni u 2.
Jel imas fb?
Zadaci su ovog tipa kao na slici.
 
Neverovatno! Na PDF Nauka/Fizika nismo još došli do rešenja. Ni na PDF Programiranje ( tema: "Može li ovo programski da se reši?") nemaju ideje kako da se programiranjem reši ovaj zadatak!? Možda ovde nađemo nekoga matematičara za to? Zadatak je jednostavan:

Motor snage 120W počne da diže teret mase 20 kg. Za koje vreme će taj teret da postigne brzinu 0,5 m/s, uzimajući u obzir i potencijalnu energiju. PS: Zanemariti gubitke u mehanizmu!
 

Back
Top