Quantcast

Matematika - pomoć pri rešavanju zadataka (obavezno pročitati uputstva u prvom postu)

Redmond

Domaćin
Poruka
4.743
Redmond hvala

Prvi i treći zadatak imaju rezultate kao u zbirci a ja sam grešio, ali bolje da ne govorim gde sam grešio
kod tih zadataka. Kod drugog zadatka i ja imam rešenje kao i ti ali u zbirci se nalazi kao rešenje dva
cela i jedna četvrtina, tako da rešenje u zbirci nije ispravno za ovaj zadatak.Redmond hvala još jednom.
nema na cemu, proveri kod profesora taj drugi zadatak, cisto da budes siguran da nisam i ja negde pogresio

meduse

Ističe se
Poruka
2.487
Evo ti rešenja ako nije kasno.
Dakle u prvom pitanju je greška, a0=-4, a ne 4, a d=5 je tačno. Očigledno štamparska greška u rešenju.
Kad zameniš te vrednosti iz rešenja, videćeš da se ne dobija uopšte aritmetički niz.

Evo ti rešenja uslikana, stavljena u ovaj album, nisam obeležila zadatke, ali vidi se koji je koji.
Ako je tebi kasno, nadam se da će nekome značiti:

El_dabaco

Početnik
Poruka
38
Evo ti rešenja ako nije kasno.
Dakle u prvom pitanju je greška, a0=-4, a ne 4, a d=5 je tačno. Očigledno štamparska greška u rešenju.
Kad zameniš te vrednosti iz rešenja, videćeš da se ne dobija uopšte aritmetički niz.

Evo ti rešenja uslikana, stavljena u ovaj album, nisam obeležila zadatke, ali vidi se koji je koji.
Ako je tebi kasno, nadam se da će nekome značiti:

Hvala puno.

cronnin

Domaćin
Moderator
Poruka
3.731
Moze li pomoc oko ovog zadatka?Hitno jee
Јеси ли ти пробао да нацрташ те функиције?

a) y=sin^2 x/2

график полази из (0,0)
за x=π добијаш sin^2(π/2) =1
за x=2π добијаш sin^2(π) =0
за x=3π добијаш sin^2(3π/2) = (-1)^2 = 1
за x=4π добијаш sin^2(2π) = 0

b) y=tg x/2

Тангенс је периодичан са периодом од π, па ће тангенс од x/2 имати какву периоду? Двоструко већу или двоструко мању? Ево ти и цртеж:
https://sh.wikipedia.org/wiki/Tangens

c) y=tg(x+a)

Замисли да је а=0, и шта онда добијаш? Период је исти за било које друго а.

El_dabaco

Početnik
Poruka
38
može li pomoć za sledeći zadatak?
20190923_210956.jpg

4x^2+2x-1 je izmedju -1 i 1 pa se resavaju dve nejednacine i dobiju se uslovi, ali ne znam sta da radim kod ovog cetvrtog korena?Koji je tu uslov?Kod kvadratnog je uslov da je sve pod korenom vece ili jednako nuli, da li je ovde isto?Moze li neko malo da mi pojasni sta da radim u ovom delu zadatka?
HVALA UNAPRED!