Quantcast

Matematika - pomoć pri rešavanju zadataka (obavezno pročitati uputstva u prvom postu)

Redmond

Domaćin
Poruka
4.248
Redmond hvala

Prvi i treći zadatak imaju rezultate kao u zbirci a ja sam grešio, ali bolje da ne govorim gde sam grešio
kod tih zadataka. Kod drugog zadatka i ja imam rešenje kao i ti ali u zbirci se nalazi kao rešenje dva
cela i jedna četvrtina, tako da rešenje u zbirci nije ispravno za ovaj zadatak.Redmond hvala još jednom.
nema na cemu, proveri kod profesora taj drugi zadatak, cisto da budes siguran da nisam i ja negde pogresio

El_dabaco

Početnik
Poruka
32
Moze li pomoc za sledeci zadatak:

Dati su realni brojevi a, b i c.Pod kojim uslovima postoji aritmeticki niz tako da je za svako n zbir Sn prvih n clanova tog niza jednak an^2+bn+c?

Hvala unapred

meduse

Ističe se
Poruka
2.217
Evo ti rešenja ako nije kasno.
Dakle u prvom pitanju je greška, a0=-4, a ne 4, a d=5 je tačno. Očigledno štamparska greška u rešenju.
Kad zameniš te vrednosti iz rešenja, videćeš da se ne dobija uopšte aritmetički niz.

Evo ti rešenja uslikana, stavljena u ovaj album, nisam obeležila zadatke, ali vidi se koji je koji.
Ako je tebi kasno, nadam se da će nekome značiti:

El_dabaco

Početnik
Poruka
32
Evo ti rešenja ako nije kasno.
Dakle u prvom pitanju je greška, a0=-4, a ne 4, a d=5 je tačno. Očigledno štamparska greška u rešenju.
Kad zameniš te vrednosti iz rešenja, videćeš da se ne dobija uopšte aritmetički niz.

Evo ti rešenja uslikana, stavljena u ovaj album, nisam obeležila zadatke, ali vidi se koji je koji.
Ako je tebi kasno, nadam se da će nekome značiti:

Hvala puno.