Marko Vidojković

Ok, cetiri romana, jedna nagrada za zlatni bestseler, u knjigama sve vrvi od seksa a glavni lik je uvek pogubljen.Jezik kojim pise je neposredan i zato privlaci citaoce.
Sta vi mislite o Marku Vidojkovicu?Da li je on dobar pisac, da li je on dobar govornik?Da li ce trajati?

nije loš , bre , Mare ,šta vam je :confused:...nije bitno to ko psuje i te stvari -sex,pogubljenost,to uopšte nije poenta ...
 
ja bih se vratila na temu..ne vidim cemu toliko pljuvanje po Vidojkovicu, mislim da nikme nije nista licno uradio..kome se njegove knjige ne dopadaju, neka ih ne cita i cica-mica i gotova prica. to da ga treba zabraniti, istrebiti i slicno su nebuloze..i drugo - glupo je poistovecivati ga sa likovima iz njegovih romana..koliko god nam on svima licio na famoznog Bobana Sestica, mozemo samo da nagadjamo o tome koliko je autobiografkog u njegovim delima, mada nema potrebe. mene interesuju njegove knjige, ne on sam, pa bih preporucila i vama isto.
 
Možete da ga pljujete i dovodite u pitanje njegov talenat. Možete da pričate da je lud i poremećen. Možete da ga mrzite zato što je drugačiji a uspešan. Ali kada neko za 100 godina bude poželeo da sazna šta se to dešavalo 90-ih godina nakon završetka rata, kake se živelo u Beogradu za vreme demonstracija i protesta, neće moći da dobije pravu i realnu sliku sve dok ne bude pročitao "Kandze".Čuo sam bezbroj puta do sad da njegove knjige neće da traju, i da su zanimljive samo nama koji živimo u istom vremenu kao on. To nije tačno.Marko poseduje jednu stvar koja krasi sve velike svetske pisce. To je mogućnost da prenese istu emociju na čitaoca koju on sam oseća dok piše. Njegova vrednost se ogleda u vašoj mržnji. Vi koji sebe smatrate velikim stučnjacima za književnost, koji ga mrzite iz čiste zavisti, vi koji bi ga najradije zatvorili i zabranili... hvala vam. Vi ste njegova inspiracija. Mare, uživaj. sve najbolje.....
Hajde ne seri...Marko ima veze sa 90-im godinama, a pogotovao sa anarhijom, kao i ja sa strikanjem carapa. Obican burzujski bednik.Sta reci o debilu iza koga stane B92? Pametnom coveku bice sve jasno,a budali, YEBI GA....
 
E kao da ce nekoga za sto godina interesovati kako smo mi ziveli. Ako negde i procita, verovatno ce se smejati. Kao sto je nekim ljudima danas smesno kad citaju Necistu krv, jer je u ono vreme, jelte, bio obicaj da svekar 'testira' snajku.

nije Marko vrhunac savremene srpske knjizevnosti, ali bas mislim da ce knjizevna istorija biti blagonaklonija prema njemu, nego savremenici... vreme ce da pokaze...
 
Možete da ga pljujete i dovodite u pitanje njegov talenat. Možete da pričate da je lud i poremećen. Možete da ga mrzite zato što je drugačiji a uspešan. Ali kada neko za 100 godina bude poželeo da sazna šta se to dešavalo 90-ih godina nakon završetka rata, kake se živelo u Beogradu za vreme demonstracija i protesta, neće moći da dobije pravu i realnu sliku sve dok ne bude pročitao "Kandze".Čuo sam bezbroj puta do sad da njegove knjige neće da traju, i da su zanimljive samo nama koji živimo u istom vremenu kao on. To nije tačno.Marko poseduje jednu stvar koja krasi sve velike svetske pisce. To je mogućnost da prenese istu emociju na čitaoca koju on sam oseća dok piše. Njegova vrednost se ogleda u vašoj mržnji. Vi koji sebe smatrate velikim stučnjacima za književnost, koji ga mrzite iz čiste zavisti, vi koji bi ga najradije zatvorili i zabranili... hvala vam. Vi ste njegova inspiracija. Mare, uživaj. sve najbolje.....

Slazem se sto posto. Pa, Marko je jedini srpski pisac koji je detinjstvo opisao onakvim kakvo jeste, mislim na Ples sitnih demona. Bez isfoliranih prica o maminim sarmama i bakinim kolacima. Iskrenost se postuje i zato ce Marko da traje.
 
Ummm... chitala sam shta ste pisali na prvih par strana, da bih mogla da se ukljuchim u disqsiju, i ne mogu vishe sve se ponavlja... x] Vidojkovitj kao pisac? -da, mislim da jeste dobar... nije ono shto uglavnom chitam, ali mi se ipak dopada... :] Da li tje opstati? eh...to se ne moze znati, zar ne? :] uvek tje biti onih koji tje chitati njegove knjige, ali koliko tje njih biti, niko ne moze znati... :P ne dopada mi se to shto pljujete po njegovom radu bez ikakvih obrazlozenja... :P "prodaje knjige po zabitima na kolima"? ummm... stvarno ne bih znala... :] ne znam skoro nishta o njegovom privatnom zivotu, od chega zivi, kako se snalazi, gde zivi itd, pa ipak chitam njegova dela... a vi? pljujete ga, prichate kako je ovakav i onakav, a znate sve o njemu? :] lalala, meni tu neshto ne shtima... :D
 
Nista cudno da u ovoj zemji svakoga ko se malo uzdigne i ko se pokaze kao drugaciji svi pljuju i mrze.Verovatno je spijun ili lokator..E glupi moji,zatucani zemljaci.Sad se nadmecete ovde koliko ste knjiga procitali i ko je pametniji,zaista mnogo jadan prizor...Dzabe vam sve to,idalje ste mentoli i izjeda vas to sto je neko sa minimum truda uspeo nesto sto vi sanse nemate iako ste tome zivot posvetili...

Sto se tice dela meni se svidjaju.. da nije bas sjajno za omladinu i nije,ali sta pa jeste.Da ne citaju njega verovatno bi gledali grand i trovali svoje mozgove duplo vise..iz njegove price se na kraju krajeva moze izvuci i pouka..

Sto se tice njega samog ne poznajem ga kao ni vi pa ne mogu nista pricam o njemu a komoli da ga treba ukloniti!! Umesto toga cestitke na delima,odlicna su!
 
Ok, cetiri romana, jedna nagrada za zlatni bestseler, u knjigama sve vrvi od seksa a glavni lik je uvek pogubljen.Jezik kojim pise je neposredan i zato privlaci citaoce.
Sta vi mislite o Marku Vidojkovicu?Da li je on dobar pisac, da li je on dobar govornik?Da li ce trajati?

Moram da priznam da ga nisam čitala. Odbija me kada neko štancuje knjige, kada štancuje bilo šta.
Slušala sam ga u par navrata i bila sam zgrožena. Čovek je pisac, a govori kao nepismeni tinejdžer. On ne ume rečenicu da sklopi, a da ne opsuje, ne kaže sve to u žargonu. Ima žargon svojih prednosti, volim ga. Ali kada govorite o ozbiljnim stvarima, na TV-u, onda treba da vodite računa o stilu govora. On ostavlja utisak osobe u tridesetim, zarobljene u duši tinejdžera. Mada je kazao neke pametne stvari, bila sam užasnuta. Još kada je kod Bećkovićke počeo da blati rođene roditelje! To je nevaspitanje i nepoštovanje. Ma šta da mislite os svojima, oni su vaši i nema potebe da se javno spaljuju na lomači, osim ako vas nisu fizički zlostavljali. On je pričao o njihovom razvodu. Toliko dece iamju takva iskustva, pa neće pričati onako o roditeljima. Ima on previše godina za tako nešto. Čovek je nezreo. Ne ume da govori. Čak sam pomislila da uzmem nešto da pročitam, ali nemam naročiti motiv. Toliko je pametnih knjiga na svetu koje nisam pročitala ili jesam, ali davno. Vidojković će sačekati, ako ga ikada budem i čitala.
 
Poslednja izmena:
Dovoljno mi je bilo da pročitam jednu njegovu knjigu pa da zaključim da mi ostale i nisu interesantne i da ne želim da ih čitam.Bolje sam stvari pročitao kod nekih ljudi sa ovog foruma tako da bi i oni mogli da budu uspešniji pisci kada bi iza sebe imali neku propagandnu mašineriju na primer B92.
Primetio sam da se dosta ljudi nekako primilo na pisanje takozvane ulične poezije,proze ili čega već ali mislim da bi bolje bilo da prvo pročitaju neko normalno štivo,prvo lepo krenu sa klasicima pa polako,kad nauče makar osnovne lekcije o pisanju i književnosti onda neka pišu šta god hoće.Ovako bi inače i estradne pevaljke mogle da počnu da pišu uličnu poeziju,prozu ili svoje memoare pa da se svrstavaju u pisce kao i dotični Marko Vidojkovic.
Toliko o njegovom pisanju a o njemu lično nemam šta da kažem.
 
Ja dobila Crvenkapu na poklon i procitala je u jednom dahu...Knjiga mi je extra... Inace ne volim da komentarisem knjige koje citam tako necu ni sada, meni samo nije jasno ako se nekome ne svidja to sto M.V. pise zasto ga citate i uopste komentariste, samo da ga posle može pljuvati po forumima, meni bi bilo ispod casti i gubljenje dragocenog vremena da citam nesto sto mi je bezveze .. Ako vidim da mi se neka knjiga ne svidi posle procitanah par strana prestajem sa citanjem.
 
Ako je bio ozbiljan, onda je dokazao da je nikogović, nevaspitan i loš čovek. Ako sme sebe da stavi ispred velikih pisaca, pa makar i u šali, onda je nevaspitana i loša osoba (taman i da jeste bolji). Nadasve glupa, pošto ne ume da sakrije to. A ako se šalio, onda je nepažljiv, pošto mnogi ne moraju da pretpostave da se šali i time sebi čini loše. Ružno.
 
Slažem se.
Verujem da je bio ozbiljan. Ton kojim je govorio upućuje na ozbiljnost; daje do znanja da zaista zastupa takvo stanovište. Da je to njegova lična istina.
U njemu je enormna količina samoljublja, taštine.
Na pretenciozan način se obraća drugima, mišljenja formiranog po ličnom vrednosnom sistemu kao jedinom validnom.
Nemogućnost poistovećivanja, samokritike.
Taština iz njega progovara: "Ja sam jedini i najbolji."

:ljutko:
 
Danas svi mladi srpski pisci žele da pišu o devedesetim godinama, demonstracijama, bombardovanju i demokratiji, kao da se utrkuju ko će vernije prikazati sliku toga doba. Takve slike su surove i odvratne, ali to ne znači da time treba da trujemo našu književnost. Ako neko želi više da sazna o tom vremenu, pre bih mu preporučila da pročita "Idi, vreme je" Marije Jovanović, nego "Kandže" Marka Vidojkovića. prosto zato što je sirov.
Svojim prostim jezikom privukao je veliku publiku, i ne razumem zašto ljude privlači njegov način pisanja. On je čist komercijalista, preterano urbanizovan. Dobro je da se književnosr malo "modernizuje" u smislu jezika i drugačijeg stila pisanja, ali ne do te mere do koje je došao Marko Vidojković
 
ma to je ono sto svi mi mislimo, taj bjes je u nama svima samo on zna da ga prenese na papir, nismo mi nesto tako fini i kao sada smo preko noci postali gospoda i kulturni, to je istina ma kako god je neko posmatrao, on se cita sad u ovom vremenu...samo mislim da smo ga svi previse poistovjetili sa junacima njegovih romana, pa se onda cuju komentari o njegovoj visini i sl. glupost i super mi je stvar sto je potpuno norm,alan i sto odrzava komunikaciju sa svojim citateljima, jer vecinom ovdje ko god postane neka zvjzdica postane neznam ni ja sta
 
ma to je ono sto svi mi mislimo, taj bjes je u nama svima samo on zna da ga prenese na papir, nismo mi nesto tako fini i kao sada smo preko noci postali gospoda i kulturni, to je istina ma kako god je neko posmatrao, on se cita sad u ovom vremenu...samo mislim da smo ga svi previse poistovjetili sa junacima njegovih romana, pa se onda cuju komentari o njegovoj visini i sl. glupost i super mi je stvar sto je potpuno norm,alan i sto odrzava komunikaciju sa svojim citateljima, jer vecinom ovdje ko god postane neka zvjzdica postane neznam ni ja sta

slazem se! :)
 

Back
Top