Majka Rusija

svetolik trpkovic:
pa "zena " je zargonski izraz za devojku nije valjda da nisi to nikad cuo,doduse ako si starija generacija onda razumem ?
Ima mnogo zargonskih izraza, a taj je potpuno pogresan, jer se pod njime podrazumeva iskljucivo supruga (sad 'zenska glavo, zenskice, zenkice, maco, veverice', sta li, su stota stvar od ovoga)

... a kad me vec smarate da trazim svaku sitnicu, da ne ispadne da ja izmisljam:
svetolik trpkovic:
a zenu i decu jos nemam.
http://forum.krstarica.com/threads/145997&page=1&pp=25
svetolik trpkovic:
meni je zena zabranila da posecujem takva mesta

I posle se zalite na politicare :D
 
dr.koki:
E pa posto nasa majka/otac/baba/deda/voljena/ljubljena.... Rusija pokazuje toliku spremnost da nam pomogne i posto odredjeni sa foruma toliko hvale tu "bogatu" Rusiju koja ce da nas uzme pod svoje skute i odnese u raj ja bih samo zeleo odgovore na nekoliko pitanja.


2. Zasto Rusi emigriraju(u potrazi za novcem i poslom) u EU i USA ali gradjani EU i USA nikad ne emigriraju za Rusiju?

Zato sto su ih unistili kao i nas pa sada kao navodno hoce da im pomogmnu.Ali Rusija polako staje na noge tako da vise ne odlazi toliki broj kao nekad..E da nama Bog da takvog predsednika.

3. Zasto nam Rusija nije vojno pomogla 92' godine?

Jeste,ali nije u onolikoj meri u kojoj je to trebalo jer joj se nismo ni obratili za pomoc.Trebate malo vise citati a ne samo da se oslanjate na skolsko znanje ono nije dovoljno.

5. Zasto su nam bolnice i skole opremljene i renovirane od strane: EU, USA i Japan a ne od strane Rusije?
Zato sto ih Rusi nisu ni unistili vec Ameri i Evropska unija.

A zasto nam sad Ameri ne pomognu oko Kosova nego nam traze teritoriju.Kakvi su nam to prijatelji?
 
Ljuba UF:
Аустријанке и Белгијанке неће нико да ****! Зато би онада било где ишле!

Austrijanke i Belgijanke su 85% nakaze!
Najcesce su belo-crvenkastih faca sa uzasnim pegama i bubuljicama po licu i ridjokose, ili nekakve uzasne narandzaste boje kose, koza im se beli da valjda sunca nikada nije videla,
takodje ridjih su obrva ili uopste bez obrva, preniske, predebele, itd, itd, itd
Jedino sto u Evropi valja su Sloveni, a ovi narodi iz zapadnih i severnih delova Evrope su vecinom toliko ruzni da je to da se najezis
 
На краю края земли, где небо ясное
Как бы вроде даже сходит за кордон,
На горе стояло здание ужасное,
Издаля напоминавшее ООН.

Все сверкает, как зарница,-
Красота! Но только вот -
В этом здании царица
В заточении живет.

И Кащей Бессмертный грубое животное
Это здание поставил охранять,
Но по-своему несчастное и кроткое,
Может, было то животное, как знать!

От большой тоски по маме
Вечно чудище в слезах -
Ведь оно с семью главами,
О пятнадцати глазах.

Сам Кащей (он мог бы раньше врукопашную!)
От любви к царице высох и увял,
Стал по-своему несчастным старикашкою,
Ну, а зверь его к царице не пускал.

- Ты пусти меня, чего там,
Я ж от страсти трепещу!
- Хоть снимай меня с работы,
Ни за что не пропущу!

Добрый молодец Иван решил попасть туда, -
Мол, видали мы Кащеев, так-растак!
Он все время, где чего - так сразу шасть туда!
Он по-своему несчастный был дурак.

То ли выпь захохотала,
То ли филин заикал,-
На душе тоскливо стало
У Ивана-дурака.

И началися его подвиги напрасные,
С Баб-Ягами никчемушная борьба -
Тоже ведь она по-своему несчастная
Эта самая лесная голытьба.

Сколько ведьмочек пришибнул!
Двух молоденьких, в соку...
Как увидел утром - всхлипнул,
Жалко стало дураку.

Но, однако же, приблизился, дремотное
Состоянье свое превозмог Иван.
В уголке лежало бедное животное,
Все главы свои склонившее в фонтан.

Тут Иван к нему сигает,
Рубит головы, спеша,
И к Кащею подступает,
Кладенцом своим маша.

И грозит он старику двухтыщелетнему -
-Я те бороду, мол, мигом обстригу!
- Так умри ты, сгинь, Кащей! - А тот в ответ ему:
-Я бы рад, но я бессмертный, - не могу!


Но Иван себя не помнит:
- Ах ты, гнусный фабрикант!
Вон настроил сколько комнат,
Девку спрятал, интригант!

Я докончу дело, взявши обязательство!.. -
И от этих-то неслыханных речей
Умер сам Кащей без всякого вмешательства,-
Он неграмотный, отсталый был, Кащей.

А Иван, от гнева красный,
Пнул Кащея, плюнул в пол
И к по-своему несчастной
Бедной узнице взошел.


1967
 
Ужас од теме...И све што је додато не може да је извади.Ваљда ће да пропадне до јутра...:roll:И увек иста прича!Паметан сам,леп,образован,зашто не постоји ни једна држава на Свету да ми поклони дипломатски пасош,нити глупи милијардер да поклони гомилу пара,па ћу учинити Свет бољим местом за живот за себе!:lol:
 
misoni:
Ужас од теме...И све што је додато не може да је извади.Ваљда ће да пропадне до јутра...:roll:И увек иста прича!Паметан сам,леп,образован,зашто не постоји ни једна држава на Свету да ми поклони дипломатски пасош,нити глупи милијардер да поклони гомилу пара,па ћу учинити Свет бољим местом за живот за себе!:lol:
Koliko je MAjka Rusija dala KCERKI SRBIJI sinoc na EUROSUNGU - poena?
 
Јеси ли дошао да ме смараш?Ко коме шта даје и поклања?Мени је само мука што лик очекује да цео Свет чека њега,и мисли да су сви глупи,па ће да му поклоне своје паре?Прочитај тему,па види шта је позадина његове приче!Увек је иста...
Као огласи личне природе!:shock:
 
pumps:
Koliko je MAjka Rusija dala KCERKI SRBIJI sinoc na EUROSUNGU - poena?

Нема везе са темом, наравно, то се од тебе и могло очекивати, али када си већ поставио овакво питање - прво одговори колико је поена Русија на Еуросонгу дала Миловој Црној Гори ??? :lol: :lol: :lol:
 
Salvantis:
Dr. kokain koji inace fantazira da u sastavu americke vojske unistava i ubija po Srbiji, sada postavlja pitanje: zasto nam Rusija nije vojno pomogla!!!!
Hej, od svih na ovom forumu bas ti si nasao da kritikujes Rusiju sto nam nije vojno pomogla?!
TI?!!!

Jel imas makar trunku morala, kad vec mozga nemas (a i ja svasta pitam, kao da nije jasno).


Aj dobro, njemu nećeš da odgovoriš ali i mene svrbi.
Ni sinoć na Eurosongu nisu hteli da nam pomognu. Jel vidiš plasmane? Guraju svoje.
Em imali plagijat na Spice girls u odeći Madonne em Ukrajina išla u onim pederskim odelima iako se ukrajinski predsednik strašno uzbudi na pomisao da postoje muškarci...

Bar na Eurosongu ih ne košta ništa...
 

Back
Top