macOS

zato ti kazem...ako vec imas time machine i restore radis bez libraryija, znaci samo app i datu, ne treba ti tm iz vise razloga posebno zbog memorijskog prostora koji guta.... mozes sve elegantnije sa ovim malim smartbekap softverom da isto uradis sto ti dado link.

kada naprave sw koji moze kao ranije da bekapuje sve i napravi kroz restore isti sistem koji ce da se butuje na drugoj particiji ili disku svejedno onda ce to biti druga prica...kakav je apfs to nece skoro da se desi.

ccc to radi danas sa ogranicenjem..ne savetujem da probas :lol:
TM mi zgodan jer cuva snapshote, pa mogu da vratim verziju fajla, od nekog tamo datuma.
inace to mozes rucno, jer APFS podrzava snapshote, pa ih mozes kopirati na bezbedno mesto.
Sve sa komandne linije.
 
TM mi zgodan jer cuva snapshote, pa mogu da vratim verziju fajla, od nekog tamo datuma.
inace to mozes rucno, jer APFS podrzava snapshote, pa ih mozes kopirati na bezbedno mesto.
Sve sa komandne linije.
ja napr. brisem sve snapshote sa onyxom :lol:

sa smartbacupom imas i arhiv folder i sve cuva sto obrises od app do date koliko ti odredis dugo. u poslednje vreme sve radim rucno iako je to minoran posao...nemam vise poverenja u automatiku iako je komfornije naravno.

ranije je bio sjajan mali app xpad za mekove pre apfs... do sierre... briljantan za manje tekstove. danas ako radis sa notes originalnim appleovim notes moras da za svaki slucaj kopiras njegov deo iz librarija u group containers, jer hoce zesce da pohebe posebno ako mu ne das ref da cuva bekap na icloudu.
 
Jel ko koristi neki AV za macOS? Cini mi se da nema nikakve potrebe.
Sve sto stavljam je iz brew, appstore i poznate programe. Nema krekova,
nista piratskog, a nema drajv-baj malware ko windows...
 
Jel ko koristi neki AV za macOS? Cini mi se da nema nikakve potrebe.
Sve sto stavljam je iz brew, appstore i poznate programe. Nema krekova,
nista piratskog, a nema drajv-baj malware ko windows...
Screen Shot 2023-12-15 at 4.05.50 AM.png

Jel znas Maxo kako se sklanja ovaj panel, ubih se trazeci i na netu i u podesavanjima i nigde ne mogu da nadjem, nesto sam pritisnuo pre par dana i nikako da ga maknem?
 

Back
Top