macOS

Radio sam restore samo jednom, do sada...
moj ti savet..uradi tm sistem za sistem...znaci imas napr sonomu uradi tm u sonomi za sonomu....tu ne bi trebalo da bude greske.... zato je apfs zakon, sta god tm napravi, uvek mozes novi volume da napravis i da prebacis sve ako treba manuelno.
 
instalirao sonomu 14.1 i restore tm iz montereya...znaci nije beta bila, vec legalna sonoma... haos...posle citao masu ljudi da su imali slicno iskustvo..
Kakav monterey? Ne mozes restore da radis iz butovanog sistema nikako, nego odes u BIOS, pa imas opciju
sveze instalacije ili restore iz bekapa....
 
Kakav monterey? Ne mozes restore da radis iz butovanog sistema nikako, nego odes u BIOS, pa imas opciju
sveze instalacije ili restore iz bekapa....
kakav bre bios, pa mek nema bios :lol:

imas opciju kada instaliras nov sistem, 5 ekran mislim, da li hoces da pravis novi nalog ili hoces restore bilo iz tm ili ccc koga isto prepoznaje.... to kad uradis napr u sonomi sa tm koga imas iz bs, montereya ili jos starijeg napr mojavea..a ljudi ne menjaju sisteme kako se koji pojavi novi....bices svedok zanimljivih stavri sta se desava :lol:
 
kakav bre bios, pa mek nema bios :lol:

imas opciju kada instaliras nov sistem, 5 ekran mislim, da li hoces da pravis novi nalog ili hoces restore bilo iz tm ili ccc koga isto prepoznaje.... to kad uradis napr u sonomi sa tm koga imas iz bs, montereya ili jos starijeg napr mojavea..a ljudi ne menjaju sisteme kako se koji pojavi novi....bices svedok zanimljivih stavri sta se desava :lol:
Kupi mac, pa ces onda saznati...
 
kazem ti 250 strana notesa mi je otislo u etar..nikad nisam povratio iz bekapa ni sa clouda..... sreca pa sam imao drugu kopiju u nekom levom softveru znajuci da apple mozda moze da poebe a imao bas stvari koje sam radio i radio....

al je zato zapoamtio sestru mu ebem sve keychain i safarijeve bukmarke koje nisam koristio deceniju :rotf:

nikad sa iclouda ne merguj i ne koristi safari bukmarke. mergovo ili ne on, ce da ih merguje :lol:

posle imas mecku da rodis sa brisanjem...
 
kazem ti 250 strana notesa mi je otislo u etar..nikad nisam povratio iz bekapa ni sa clouda..... sreca pa sam imao drugu kopiju u nekom levom softveru znajuci da apple mozda moze da poebe a imao bas stvari koje sam radio i radio....

al je zato zapoamtio sestru mu ebem sve keychain i safarijeve bukmarke koje nisam koristio deceniju :rotf:

nikad sa iclouda ne merguj i ne koristi safari bukmarke. mergovo ili ne on, ce da ih merguje :lol:

posle imas mecku da rodis sa brisanjem...
Kako nisi vratio iz backup-a?
 
reko ti da ponovim tvoj time machine koji sam volo ko boga sve pohebo kad sam radio restore u sonomi...a tm je bio napravljen u monterey...ispostavilo se da ima zesci bag. da ne drvim mnogo.
Kako to backup u monterey, a imas instalirano sonomu? Osim restora iz BIOS-a, pa da pregazis sonomu, nece drugacije
da radi... nego ako je samo pojedinacni fajl, ne vidim kako bi pojebo? No bas i iCloud da ne moze...
 
ssd:

apfs container:

volumes:

1.monterey

2.sonoma

time machine backup na drugom disku. uradjen iz monterey-a.

sonoma devicanski default. radis u njoj restore time machine backup-a koji je napravljen iz montereya.

qvrc, bljuc, strc, prc....problem, big problem. ne mozes da dignes vise sonomu, brises ceo volume i moras ponovo da radis install sistema.

si ti pijan il se samo pravis da si nako fiju fiju. :roll:
 
ssd:

apfs container:

volumes:

1.monterey

2.sonoma

time machine backup na drugom disku. uradjen iz monterey-a.

sonoma devicanski default. radis u njoj restore time machine backup-a koji je napravljen iz montereya.

qvrc, bljuc, strc, prc....problem, big problem. ne mozes da dignes vise sonomu, brises ceo volume i moras ponovo da radis install sistema.

si ti pijan il se samo pravis da si nako fiju fiju. :roll:
Rekoh, moze samo pojedinacni fajlovi, u tom slucaju, ne moze restore...
 
https://solesignal.com/smartbackup4/

radi bekap sa ovim... i rucno c/p na nov sistem.

bog da te vidi.
Ma ok, ali ako pregazis ~/Library recimo sa restore iz druge verzije, nece nikako da valja...
Zato system restore mozes samo iz BIOS-a, to je ono kada pre buta na M procesorima drzis
dugme, kod mene je za paljenje i gasenje, ili na Intelima kombinaciju tastera.
Ne mozes iz OS-a ni sistem da pregazis, jer macOS sistem se mountuje read only.
Kazem, mozes samo iz Rescue moda, zato se macOS uvek apdejtuje sa reboot...
 
Ma ok, ali ako pregazis ~/Library recimo sa restore iz druge verzije, nece nikako da valja...
Zato system restore mozes samo iz BIOS-a, to je ono kada pre buta na M procesorima drzis
dugme, kod mene je za paljenje i gasenje, ili na Intelima kombinaciju tastera.
Ne mozes iz OS-a ni sistem da pregazis, jer macOS sistem se mountuje read only.
Kazem, mozes samo iz Rescue moda, zato se macOS uvek apdejtuje sa reboot...
zato batice moj ja library nikad ne restorujem.

da ne davim dosta toga je vezano i za nvram a i kako ko tretira sistem, oficijelno kao korisnik bez imalo znanja o bilo cemu ili ako kao ja iskljucis sve od xprotecta do filevaulta i csrstat namestis na delimicni disble, kod mene je enable samo debug, trace, nvram i basesys verif.... iz razloga poznatih da bi gledao posebne aplikacije koje apple ne dozvoljava i jos drugih stavri koji nisu predmet rasprave.

i nemoj bios ko boga te molim apple nema bios vec skup rutina koje su vezane za firmware tipa security neural engine i jos mnogo toga....
 
i da dodam zbog baga u restoru library-ja iz tm-a iz bilo koje faze da radis restore, nikad vise time machine. a ni ccc....

imao sam cak i onaj ruter njihov sa hddom za tm..sve je to sviranje q....
 
zato batice moj ja library nikad ne restorujem.

da ne davim dosta toga je vezano i za nvram a i kako ko tretira sistem, oficijelno kao korisnik bez imalo znanja o bilo cemu ili ako kao ja iskljucis sve od xprotecta do filevaulta i csrstat namestis na delimicni disble, kod mene je enable samo debug, trace, nvram i basesys verif.... iz razloga poznatih da bi gledao posebne aplikacije koje apple ne dozvoljava i jos drugih stavri koji nisu predmet rasprave.

i nemoj bios kao boga te molim apple nema bios vec skup rutina koje su vezane za firmware tipa security neural engine i jos mnogo toga....
BIOS, Firmware, whatever, BIOS je bio samo pod DOS-om, sad je UEFI, koji opet zovem BIOS...
 
i da dodam zbog baga u restoru library-ja iz tm-a iz bilo koje faze da radis restore, nikad vise time machine. a ni ccc....

imao sam cak i onaj ruter njihov sa hddom za tm..sve je to sviranje q....
Ma Library nije bezbedno kad ne radis restore, dovoljno je da apgrejdujes pa da se zezne...
 
Ma Library nije bezbedno kad ne radis restore, dovoljno je da apgrejdujes pa da se zezne...
o tome ti pricam sve vreme ... tis na nekom opijatu ybt..nece aplikacija ili data da te pohebe vec neki container iz libraryija koji si bekapovao...dovoljno neki launch deamon ili library ekstenzija da se ne slazu u novom sitemu i eto problema....zato su konacno apple uradili pametnu stavr i onemogucili obicnom korsiniku cackanje po sistemu od big sura pa nadalje... i apfs sa novom matricom je deo toga.

zato danas nemas fenomenalni diskwarrior koiji je 99 posto stvari resavao sa hfs-om. i nece ga biti.
 
Ne moze ni na jednom laptopu, koliko znam. No obaska, nece
da rizikuju sa time, pa da vracaju, kad je u garanciji...
ne mozes ni na mek prou... sta mozes, mozes da stavis efi u opencore-u kao boot, i kroz njegov root da nesto uradis sto je uzasno komplikovano i zaebano, ali ni to nije pravi overclock.
 
zato ti kazem...ako vec imas time machine i restore radis bez libraryija, znaci samo app i datu, ne treba ti tm iz vise razloga posebno zbog memorijskog prostora koji guta.... mozes sve elegantnije sa ovim malim smartbekap softverom da isto uradis sto ti dado link.

kada naprave sw koji moze kao ranije da bekapuje sve i napravi kroz restore isti sistem koji ce da se butuje na drugoj particiji ili disku svejedno onda ce to biti druga prica...kakav je apfs to nece skoro da se desi.

ccc to radi danas sa ogranicenjem..ne savetujem da probas :lol:
 

Back
Top