Mac OS X Tigar, Leopard...

Ma samo napred... i ja sam sve poskidao i probao...
Kalyway nije loš ali uspećeš da ga središ iz milionitog pokušaja, iATKOS takodje, leo4all takodje a Jas šljaka od prve i Tigar i Leopard... pa se bez obzira bači na skidanje...
 
Ewo i ja bih hteo da probam MAC na moju makinu ali nisam siguran da li moze da je izdrzi...
Ewo moje konfikuracije:
Asus P4S8X-X
Intel Celeron 2.4 GHz
Nvidia GeForce FX 5700

Ne znam sta jos treba da znas? I jos predlog koji MAC da probam...?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Ewo opet sam narezao i isto 482kb. Narezao sam preko programa UltraISO, znaci otvorim ISO fajl i stavim Burn CD/DVD image, ubacim prazan DVD u drajv, kliknem na burn i trebalo bi da dobijem butabilan MacOSX, zar ne? A ja sam dobio (vec po drugi put) neke fajlove koje zajedno zauzimaju 482kb, ewo i slike:

5k1xkp.jpg
 
@Sakal
Eh, skinuo sam iATKOS v4i, to je verzija 10.5.4... Instalaciju sam prosao iz prve, lepo sredio HDD za MAC format itd itd... Cim sam cuo zvuk ponadao sam se da ce sve raditi, medjutim lan ne radi, i graficka me zeza, ne prepoznaje je... Pa kad sam skinuo neki driver i instalirao ga srusio se mac :)
Elem nista, idem dalje probacu sa Jas stim sto me zanima ovo sto si resio sa adapterom za network, nasta si mislio uzeo si neku PCI karticu ili?
 
@Sakal
Eh, skinuo sam iATKOS v4i, to je verzija 10.5.4... Instalaciju sam prosao iz prve, lepo sredio HDD za MAC format itd itd... Cim sam cuo zvuk ponadao sam se da ce sve raditi, medjutim lan ne radi, i graficka me zeza, ne prepoznaje je... Pa kad sam skinuo neki driver i instalirao ga srusio se mac :)
Elem nista, idem dalje probacu sa Jas stim sto me zanima ovo sto si resio sa adapterom za network, nasta si mislio uzeo si neku PCI karticu ili?

Hm, drajvere skidati isključivo sa www.insanelymac.com ...! Ostalo izaziva kernel panic! Sad, problem neta sam rešio usb adapterom...
Btw. Jas je zakon... skini tigra a i leoparda... nije loš ni iDeneb v1 10.5.4
 
Pa skidam odatle drivere ali i dalje mi tu svasta nije jasno... Zasto postoji toliko razlicitih kernel-a? Vanila itd itd...
Kako da znam koj da instaliram? sta tacno oznacava extenzija .kext?
Graficku mi ne prepoznaje uopste, samo 1024x768 rezoluciju mi daje...
Dalje, primecujem da nekome recimo Lan radi ali ga prepozna kao wireless ili kao Air...
Da li ima sansi nekako da se instalira USB ADSL modem?
Imam za sada dve verzije, Kalyway 10.5.2 i iATKOS v4i 10.5.4...
Zanima me da li da skidam dalje, dal moze da se desi da u nekoj verziji radi nesto sto u drugoj ne radi?
 
Eh da imam CorelDRAW 11 koji pise da je i za Mac i za Windows.E sad kad ubacim CD posto imam Windows ono normalno krene Auto run za Windows i sve ostalo,ali kad udjem u CD i potrazim fajlove za Mac,ne vidim ih.Sad da li su oni nevidljivi za Windows ili trebam nabaviti poseban CD gde je Corel za Mac posto ovaj Windowsov CD je pun nekih 450 MB,tako da mi je malo sumljivo da je tu stao i Corel za Mac...
 
Pa skidam odatle drivere ali i dalje mi tu svasta nije jasno... Zasto postoji toliko razlicitih kernel-a? Vanila itd itd...
Kako da znam koj da instaliram? sta tacno oznacava extenzija .kext?
Graficku mi ne prepoznaje uopste, samo 1024x768 rezoluciju mi daje...
Dalje, primecujem da nekome recimo Lan radi ali ga prepozna kao wireless ili kao Air...
Da li ima sansi nekako da se instalira USB ADSL modem?
Imam za sada dve verzije, Kalyway 10.5.2 i iATKOS v4i 10.5.4...
Zanima me da li da skidam dalje, dal moze da se desi da u nekoj verziji radi nesto sto u drugoj ne radi?

Različiti kerneli - različite da ih tako nazovem... distribucije... Ali, u svakoj imaš po par komada pa shodno svojoj mašini... biraj! A tako ti je i sa distribucijama... neće sve da rade kako treba pa moraš probati skoro sve i odabrati onu najbolju... Zato, skidaj sve što nadješ i probaj sve što si skinuo!;)
 

Back
Top