Lutovac: Regulisati saradnju sa CG

pa nek se skoluju al nek plate kao i ostali stranci

Nisam ni rekao da se ne školuju,ali neka plate i neka se tretiraju kao stranci...
Placa se to kroz druge vidove saradnje.
Pa zar vi mislite da ovamo u Crnoj Gori nekretnine kupuju bas i samo Rusi.
Sigurno je jedno da su ti "Rusi" samo na papiru. A novac, ciji je novac ?
 
не разумем како српска војска окупирала 1918 Црну Гору?
где се водиле битке између наше и ваше војске?

Ne razumijem ni ja, ali cisto da ti objasnim da u crnogorskom narodu ne treba da vidis prijatelja. U crnogorskom narodu postoji neka mrznja prema Srbima koja je svakim danom sve veca. Sve vise se pojavljuju neku "istoricari" koji objasnjavaju kako su Srbi vijekovima maltretirali Crnogorce sve do 21.05.2006.
 
Ne razumijem ni ja, ali cisto da ti objasnim da u crnogorskom narodu ne treba da vidis prijatelja. U crnogorskom narodu postoji neka mrznja prema Srbima koja je svakim danom sve veca. Sve vise se pojavljuju neku "istoricari" koji objasnjavaju kako su Srbi vijekovima maltretirali Crnogorce sve do 21.05.2006.

Cela zapadna Srba, pa i Shumadija, naseljena je u seobama, i to bash iz Hercegovine, danashnje Crne Gore. I to su bili Srbi, i ostali su Srbi zadnjih 300 godina, od seoba pa na ovamo, bash kao i zitelji Crne Gore, do dolaska komunista i kasnijeg epiloga u Milu, i otcepljenju itd.

Propaganda koja vlada medju tim, mahom neobrazovanim svetom, produkt je vladajuceg rezima, te kad se rezim promeni, moze se i ochekivati ponovno vracanje zabludelih Montenigera srpstvu i Njegoshu.... ;)
A mi u narodu Crne Gore, mozemo samo da vidimo prijatelja, shto kroz istoriju i vekove, shto kroz chinjenicu da smo i jedni i drugi, Srbi.
 
Dobro, a sto je bilo prije 1918. godine?
Da li je bilo mrznje ili nedaj boze slicnih ludosti?

Pa nije bilo ni sa takozvanim Makedoncima,pa ih Tito čarobnim štapom stvorio i sada- Dušanov most u Skoplju nazivaju Kamenim mostom,a Dušanovu tvrđavu- Turskim utvrđenjem...I kada je naš profesor istorije upitao- Zašto učite decu neistinama? Profesorka istorije iz Skoplja je odgovorila- Nećemo našoj deci da spominjemo okupatore! -Pa onda ne bi trebalo ni Hitlera da im spominjete!
Da nije žalosno,bilo bi smešno...
 
Pa nije bilo ni sa takozvanim Makedoncima,pa ih Tito čarobnim štapom stvorio i sada- Dušanov most u Skoplju nazivaju Kamenim mostom,a Dušanovu tvrđavu- Turskim utvrđenjem...I kada je naš profesor istorije upitao- Zašto učite decu neistinama? Profesorka istorije iz Skoplja je odgovorila- Nećemo našoj deci da spominjemo okupatore! -Pa onda ne bi trebalo ni Hitlera da im spominjete!
Da nije žalosno,bilo bi smešno...
Dacu odgovor vezano za ovu temu, temu u vezi studiranja sacekaj par minuta.
 
Pa nije bilo ni sa takozvanim Makedoncima,pa ih Tito čarobnim štapom stvorio i sada- Dušanov most u Skoplju nazivaju Kamenim mostom,a Dušanovu tvrđavu- Turskim utvrđenjem...I kada je naš profesor istorije upitao- Zašto učite decu neistinama? Profesorka istorije iz Skoplja je odgovorila- Nećemo našoj deci da spominjemo okupatore! -Pa onda ne bi trebalo ni Hitlera da im spominjete!
Da nije žalosno,bilo bi smešno...
Evo ti... znaci dokumentacija postoji. Evidentno ti je da stampa ove knjige nije od juce i da je u vrijeme kada je stampana knjiga, Milo bio velikosrbin (u stvari ko zna da li je bio rodjen). No to je njegov problem. Nije ni cudo sto je u Crnoj Gori mnogo Crnogoraca od 1998. bez obzira na godinu rodjenja. Koje sa pravom Vi zovete *********. Eto slike, pa pazljivo procitaj o cemu se radi i kakav je odnos bio. Naravno knjigu ja nisam pisao. Ali dobro je radi jedne, druge i trece strane da istina izadje na vidjelo. Logicnno je greske se ne mogu ispraviti ali se mogu proglasiti KOLATERALNOM STETOM ;)
 
Lutovac: Regulisati saradnju sa CG
30. maj 2008. | 07:15 | Izvor: Beta
Podgorica -- Ambasador Srbije u Podgorici Zoran Lutovac rekao je da očekuje da će studenti iz Crne Gore i naredne školske godine u Srbiji biti tretirani kao domaći studenti.

"Mnogi su na ovakav moj stav davali primedbu da je to udar na budžet Srbije, ali smatram da to nije nikakav izdatak, nego da je to jedna vrsta investicije u bolje odnose Srbije i Crne Gore", kazao je Lutovac.

On je rekao da bi trebalo potpisati sporazum koji bi regulisao i te odnose, ali i mnoge druge u oblasti naučne i prosvetne saradnje, kao i da očekuje da će takva inicijativa biti uskoro pokrenuta iz Podgorice ili iz Beograda.

Zato je nasima poskupelo skolovanje :D:D:D:D

E koje smo mi vrane.
 
Naravno da treba da im dozvolimo ,
ali onima koji se ne stide da kazu da su Srbi tj one koji imaju drzavljanstvo Srbije.
Ovim Milovim Cetinjanima nikad ,neka idu u Hrvatsku ili Albaniju pa nek ih tamo skoluju.

Sa ovim se i ja slazem. Srbi iz CG i Srbi iz Bosne, kao i iz svih drzava sveta, imaju pravo da se shkoluju u Srbiji po povlashcenijim cenama.

A za novokomponovane Montentote-NeSrbe, zna se.... Tirana ili Zagreb ili gde im volja ;)
 

Back
Top