Lost / Izgubljeni

Omiljeni lik u Izgubljenima mi je

  • Dzek Separd

  • Dzon Lok

  • Dzejkob

  • Daniel Faradej

  • Ben Lajnus

  • Sajid Dzara

  • Kejt Ostin

  • Hugo Rejes ''Harli''

  • Dzejms Ford ''Sojer''

  • Richard Alpert

  • Dezmond Hjum

  • Dzulijet Burk

  • Majls Strom

  • Carls Vidmor

  • neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
mrzi me da ubacujem u spoiler tagove pa eto boldujem

eh...
sad znamo ko su Adam i Eva...
mada mi je ključni citat ove epizode "Every answer I give you will only lead to more questions", tako da pretpostavljam da ćemo ostati bez većine odgovora, but who cares....
a i evo nešto razmišljam....
možda će da gurnu Dezmonda u taj elektromagnetski izvor,vrelo, vodopoad... šta god, jer je on otporan....just my 5 cents
aj pozdrav
odoh na posao

Ako je MIB gurnut tamo i postao Dimko, mozda i Dez treba biti gurnut tamo kako bi postao "beli" Dimko, jerbo je zbog necega, jel, bitan, pa je to bitno mozda eto to...i onda savlada crnog Dimka...sad vec fantaziram...
i da se nadovezem...tj. slozim sa nekim postovima,
ponavljanje scene iz prve sezone....pa nismo kreteni, majku mu...:roll::roll:
 
Mислим да није толико лоше што су нас подсетили на сцену из прве сезоне, али је та сцена предуго трајала, довољно је било само да на 3 секунде прикажу Џека и Кејт, али треба разумети, нису сви гледаоци једнако сконцентрисани на серију и немају сви гледаоци исте интелектуалне капацитете.
 
Totalno nije bitno kako je maceha dospela tu. To i jeste poenta, Ostrvo nema pocetak i kraj, samo je igraliste price koja se ponavlja i usavrsava (kako je to Jacob jednom objasnio).

Живиш толике године у реалном животу а не знаш са сигурношћу како је настао свет, да ли га је створио Бог, или је настао од Великог праска, нешто треће, ништа није доказано. Може онда и питање како је настало Острво да остане неодговорено, у томе је величина и изузетност ове серије.

Kako nije bitno, u cemu je poenta onda ?
Cuj ovo, ostrvo nema poctak i kraj, sve ima pocetak i kraj, mozda kraj ne, al pocetak mora da ima !


Pa moze da ostane neodgovoreno, al to je onda sr*nje moram priznati, kako da ljudi shvate nesto, ako jedno od glavnih pitanja je misterija ?

btw. Gledajte sada ovo, znaci zasto ona maceha nije dala ime onom MIB-u, kako da detetu objasnis, sine svi na svetu imaju ime, samo ti nemas, ajde to, al pazite sada ovo, kada se ukazala Klaudija, i posle je mali MIB pitao zasto nemoze da te vidi Jackob, ona kaze zasto sto sam mrtva, da li to znaci da imaju i neke druge sile na ostrvu, kako se ona stvorila, ako je maceha bila dim isto, to znaci da je ona mogla da uzme njeno telo i da se prikaze kao ona, al to ja mislim da definitivno nije... Znaci mora da ima jos nesto na tom ostrvu, ili je bilo urodjeno i zacrtano malom MIB-u da moze da vidi mrtve ljude i ostalo, a Jackob ne, mozda su vec od rodjenja podeljeni na 2 strane...
 
vise puta je ''majka'' rekla da je on poseban..
i favorizovala ga je..
na kraju krajeva MIB je napravio tocak koji je trebao da radi na principu
svetlosti i vode..
i kada ga je majka pitala kako on zna sve te stvari..
on joj je odgovorio da zna..jer je poseban..
mozda se ta posebnost ocitava i u tome sto moze da vidi mrtve ljude,
za razliku od Jacoba..
ja bih se vratila na onu scenu kada Jacob i MIB sede pored statue i gledaju u brod koji dolazi..
ta scena mora da bude posle ovog dogadjaja iz ove epizode,
jer oni pre ovoga nisu imali ''posetu'' ostrvu..
sto znaci da je MIB koristio svoje telo..posto je ono umrlo..
(mada se to i podrazumeva jer on moze da koristi tela)
vratila bih se i na scenu kada je Ben pozvao dimka da ih zastiti od Keamy-ja
i vojske..
ne uklapa mi se nikako da je dimko mogao biti kontrolisan..osim sto je postojalo nesto
preko cega on nikako nije mogao preci (onaj pepeo ili sta je i zvucna ograda)..
MIB-ov noz sa kojim je Jacobu demonstrirao magnetne mogucnosti ostrva..
je onaj isti noz koji je on davao Richardu da ubije Jacoba..
i koji je Jacob kasnije dao Sayidu da ubije FLocka..
sto se mene tice, tajna o Adamu i Evi je mogla i da ostane tajna..
mada su oni sve to lepo uklopili u pricu..
e da..zasto MIB ne moze da napusti ostrvo..a Jacob je npr to radio..
kada je posecivao kandidate..
i naravno da na svaki njihov odgovor, dolazi novo pitanje :)))
i sada sam jos ubedjenija da necemo saznati sve ni u finalu..
jednostavno..serija je napravljena po tom konceptu..
da ti posle serije sedis i razmisljas o njoj..
 
vise puta je ''majka'' rekla da je on poseban..
i favorizovala ga je..
na kraju krajeva MIB je napravio tocak koji je trebao da radi na principu
svetlosti i vode..
i kada ga je majka pitala kako on zna sve te stvari..
on joj je odgovorio da zna..jer je poseban..
mozda se ta posebnost ocitava i u tome sto moze da vidi mrtve ljude,
za razliku od Jacoba..
ja bih se vratila na onu scenu kada Jacob i MIB sede pored statue i gledaju u brod koji dolazi..
ta scena mora da bude posle ovog dogadjaja iz ove epizode,
jer oni pre ovoga nisu imali ''posetu'' ostrvu..
sto znaci da je MIB koristio svoje telo..posto je ono umrlo..
(mada se to i podrazumeva jer on moze da koristi tela)
vratila bih se i na scenu kada je Ben pozvao dimka da ih zastiti od Keamy-ja
i vojske..
ne uklapa mi se nikako da je dimko mogao biti kontrolisan..osim sto je postojalo nesto
preko cega on nikako nije mogao preci (onaj pepeo ili sta je i zvucna ograda)..
MIB-ov noz sa kojim je Jacobu demonstrirao magnetne mogucnosti ostrva..
je onaj isti noz koji je on davao Richardu da ubije Jacoba..
i koji je Jacob kasnije dao Sayidu da ubije FLocka..
sto se mene tice, tajna o Adamu i Evi je mogla i da ostane tajna..
mada su oni sve to lepo uklopili u pricu..
e da..zasto MIB ne moze da napusti ostrvo..a Jacob je npr to radio..
kada je posecivao kandidate..

i naravno da na svaki njihov odgovor, dolazi novo pitanje :)))
i sada sam jos ubedjenija da necemo saznati sve ni u finalu..
jednostavno..serija je napravljena po tom konceptu..
da ti posle serije sedis i razmisljas o njoj..
možda ima neke veze sa pravilima,koje je džejkob izmislio,da dim ne može da ode dok god su džejkob i njegovi potencijalni kandidati živi.kad su džejkob i esau ko klinci sedeli i igrali onu igru,esau je rekao jednog možeš da napraviš igru i svi će igrati po tvojim pravilima.
 
vise puta je ''majka'' rekla da je on poseban..
i favorizovala ga je..

na kraju krajeva MIB je napravio tocak koji je trebao da radi na principu
svetlosti i vode..
i kada ga je majka pitala kako on zna sve te stvari..
on joj je odgovorio da zna..jer je poseban..
mozda se ta posebnost ocitava i u tome sto moze da vidi mrtve ljude,
za razliku od Jacoba..
ja bih se vratila na onu scenu kada Jacob i MIB sede pored statue i gledaju u brod koji dolazi..
ta scena mora da bude posle ovog dogadjaja iz ove epizode,
jer oni pre ovoga nisu imali ''posetu'' ostrvu..
sto znaci da je MIB koristio svoje telo..posto je ono umrlo..
(mada se to i podrazumeva jer on moze da koristi tela)
vratila bih se i na scenu kada je Ben pozvao dimka da ih zastiti od Keamy-ja
i vojske..
ne uklapa mi se nikako da je dimko mogao biti kontrolisan..osim sto je postojalo nesto
preko cega on nikako nije mogao preci (onaj pepeo ili sta je i zvucna ograda)..

MIB-ov noz sa kojim je Jacobu demonstrirao magnetne mogucnosti ostrva..
je onaj isti noz koji je on davao Richardu da ubije Jacoba..
i koji je Jacob kasnije dao Sayidu da ubije FLocka..
sto se mene tice, tajna o Adamu i Evi je mogla i da ostane tajna..
mada su oni sve to lepo uklopili u pricu..
e da..zasto MIB ne moze da napusti ostrvo..a Jacob je npr to radio..
kada je posecivao kandidate..

i naravno da na svaki njihov odgovor, dolazi novo pitanje :)))
i sada sam jos ubedjenija da necemo saznati sve ni u finalu..
jednostavno..serija je napravljena po tom konceptu..
da ti posle serije sedis i razmisljas o njoj..

I to treba da se objasni, sto je on poseban, mozak mu ima veci radni takt, a ?
Jeli poseban zato sto je ona ,,napravila'', isto sto je ,,napravila'' da nemoze jedan drugog da ubije, ili se rodio poseban...


Kazi mi da ti kazem :lol:
 
samo da sumiram:
znači, black monster je ZLO koje želi da napusti ostrvo i zavlada svetom; svetlost je DOBRO koje ne sme da napusti ostrvo jer mu je tu izvor, tj. ne sme da bude otkriveno;
mib, čije ime ne znamo, ne zato što mu ga maćeha nije dala, nego što će nam, pretpostavljam, otkriti to na kraju, je poginuo kad ga je jacob gurnuo u Svetlost; pre toga je posvetio 30 godina pronalaženju načina da napusti ostrvo; znači, mib je dobar dok mu posle smrti telo ne prisvoji zli crni dim.
a zla maćeha je, u stvari dobra jer želi da sačuva Dobro, a opet, koristi Zlo da ubije ostale ???
znači, ako je maćeha blackmonster, zato je zahvalila mib-u kad ju je ubio...a može biti i da nije ni znala za to (manje verovatno).
dalje ne želim da teoretišem nego sačekam to finale
 
Kako nije bitno, u cemu je poenta onda ?
Cuj ovo, ostrvo nema poctak i kraj, sve ima pocetak i kraj, mozda kraj ne, al pocetak mora da ima !
Ko kaže?

Šta je početak sveta? Ako veruješ da je svet nastao Velikim praskom, nameće se pitanje: a kako je nastao taj Veliki prasak?Odakle je došla ta električna energija ili šta već koja je to izazvala? A ako spadaš u one koji veruju da je Bog stvorio svet, nameće se pitanje odakle je došao taj Bog, kako se stvorio, ko je njega (ili nju, ili njih) stvorio ili rodio, itd.

Svaki odgovor vodi drugom pitanju, kao što je to "Majka" konstatovala u ovoj epizodi. Ako bi prikazali njenu priču i to kako je ona došla na Ostrvo, ko ju je doveo ili dočekao, kako je postala "Zaštitnica" itd., onda bi opet ljudi pitali ko je sad ta osoba što je nju dovela i tražili bi da saznaju njenu ili njegovu priču. Cela serija je po tom principu - Preživeli iz aviona su mislili da su Others neki mistični likovi koji su oduvek na Ostrvu, pa onda saznamo da je njih sve doveo Ben ili Ričard, pa onda saznamo da se ni Ben nije rodio na Ostrvu, pa onda saznamo ko je Ričard, koji je dugo delovao neverovatno staro i mistično, i sad znamo da je i on bio običan čovek oko 150 godina ranije i da ga je Jakob učinio besmrtnim, pa sada vidimo i da su Jakob i MIB pre 2000 godina bili samo dečaci koje je rodila žena koja je završila na Ostrvu, i sad "Majka" postaje najzagonetniji i najstariji lik... da ima epizoda o njoj, videli bismo i nju kao običnu ženu u dalekoj prošlosti, i onda bismo lupali glavu o tome ko je nju uputio u tajne Ostrva...

It's turtles all the way down. (Nije slučajno što se na obali videla kornjača!)

Pa moze da ostane neodgovoreno, al to je onda sr*nje moram priznati, kako da ljudi shvate nesto, ako jedno od glavnih pitanja je misterija ?
Lepo. Kako uspevaš da živiš u svetu u kome ne znaš odgovore na najveće misterije? Ne znaš sigurno čak ni šta će ti se desiti kad umreš, i o tome postoji gomila teorija.

btw. Gledajte sada ovo, znaci zasto ona maceha nije dala ime onom MIB-u, kako da detetu objasnis, sine svi na svetu imaju ime, samo ti nemas

Ko kaže da on nema ime? Samo ga nismo saznali.
"Majka" ga je verovatno nekako zvala... "ej, ti" baš ne funkcioniše ako imaš 2 dečaka :lol:
Ali ovo za "sve na svetu" ti ne funkcioniše, taj argument sigurno niko ne bi potegao, pošto oni dugo nisu ni znali da postoje drugi ljudi, a "Majka" ih je ubeđivala da ne postoje. :mrgreen:

Мени је епизода била супер, јесте да смо већ све ово претпостављали о Џејкобу и МИБ-у, али, бар су нам сад то потврдили. Доста су ствари уплели у овој епизоди, да ли је МИБ црни дим, или га је он само некако призвао, створио, шта год. Онда, испаде да је МИБ правио онај точак што кад се окрене, острво лети кроз време.

Е, да, једно питање, како је њихова мајка (Џејкобова и МИБ-ова) успела сама да побије све оне људе по острву??
Neki misle da je i ona bila Dimko... možda ne bukvalno (oni ljudi su imali noževe u leđima?), ali je možda i ona otišla do Izvora svetlosti i dobila neke "supermoći"... sećaš se da je rekla da ko ode u Izvor, snaćiće ga sudbina "gora od smrti" - na pr. da postane neljudsko moćno biće koje ne može da umre i mora da ostane na Ostrvu (kao što se posle desilo jadnom MIB-u)? Rekla je "Hvala" MIB-u kad ju je ubio...


После ове епизоде мени је некако МИБ готивнији лик, има своје ја, а не као Џејкоб, скроз погубљен, и нема појма шта хоће, само слуша кеву.
MIB je totalno simpatičniji od Jakoba.

И шта мислите у које време се дешава радња ове епизоде, мени се некако у почетку чинило ко да је у време старог Рима, Грчке, ал после, кад проговорише енглески, можда је и мноого касније?

@Jeremija obrati paznju kako na pocetku epizode pricaju nekim drugim jezikom a onda odjednom KLIK u pozadini (neki zvuk se cuo u seriji) i prelaze na Engleski i sabtitlovi nestaju. Na ovaj nacin reditelji su nam dali do znanja da oni i dalje pricaju tim "starim" jezikom samo su oni za nas preveli odmah u moderno kako se ne bi americki auditorijum koji inace mrzi titlovane filmove nervirao duze od minut, dva. :mrgreen:
Pa ne samo zato, nego da glumci ne bi učili napamet ceo scenario na latinskom (a i da scenaristi ne bi morali da pišu ceo scenario na latinskom)... šta misliš, koliko dobro može glumac uopšte da glumi na taj način, na jeziku koji uopšte ne zna? Ismevanje "glupih Amerikanaca" bi bilo prilično licemerno... pre toga prvo da vidim srpski film na temu Kosovske bitke ili nekog drugog događaja iz srednjeg veka u kome glumci govore jezikom iz tog doba. :mrgreen: Čak i onim TV dramama Save Mrmka iz 1980tih nisu hteli da teraju Branislava Jeremića da priča ruski kad je glumio Staljina...

Isti fazon je primenjen u onim epizodama iz 1. sezone sa Saidovim flešbekom, kad likovi prvo govore arapski i ide titl, pa onda se čuje onaj zvuk i počinju da govore engleski... Sa druge strane, flešbekovi San i Đina su uvek bili na korejskom sa titlovima. To je zato što Naveen Andrews ne zna arapski, dok Yunjin Kim zna odlično korejski (naravno, pošto ona i jeste iz Koreje) a Daniel Dae Kim (Amerikanac korejskog porekla) ga je znao slabije, ali je valjda naučio.

Uzgred budi rečeno, ne znam dovoljno o latinskom da bih uopšte procenila da li su govorili "pravi" latinski, tj. "vulgarni latinski" koji su ljudi govorili u stvarnom životu (ne bi bilo logično da govore školski latinski). :think:

U svakom slučaju, radnja se dešava definitivno u doba starog Rima. Evo šta kaže Lostpedia o Klaudijinoj haljini:
The red dress that Claudia is wearing is a Roman stola which was the accepted dress for married civilian women from the 2nd century BC until the late 3rd century AD.
http://lostpedia.wikia.com/wiki/Claudia

Inače, baš sam razmišljala o tome kako je Kler rečeno da Arona mora da podiže sama i da će se užasno stvari desiti ako ga bude podizao neko drugi... To bi se sigurno moglo reći za MIB-a i Jakoba! Samo što je sad Kler luda kao što je to bila njihova pomajka. Interesantno da je i Lok imao ludu biološku majku koja ga nije podizala.
 
Poslednja izmena:
samo da sumiram:
znači, black monster je ZLO koje želi da napusti ostrvo i zavlada svetom; svetlost je DOBRO koje ne sme da napusti ostrvo jer mu je tu izvor, tj. ne sme da bude otkriveno;
mib, čije ime ne znamo, ne zato što mu ga maćeha nije dala, nego što će nam, pretpostavljam, otkriti to na kraju, je poginuo kad ga je jacob gurnuo u Svetlost; pre toga je posvetio 30 godina pronalaženju načina da napusti ostrvo; znači, mib je dobar dok mu posle smrti telo ne prisvoji zli crni dim.
a zla maćeha je, u stvari dobra jer želi da sačuva Dobro, a opet, koristi Zlo da ubije ostale ???
znači, ako je maćeha blackmonster, zato je zahvalila mib-u kad ju je ubio...a može biti i da nije ni znala za to (manje verovatno).
dalje ne želim da teoretišem nego sačekam to finale


Hmm, ne znam da li smo gledali istu epizodu (ili istu seriju), ali Dimko/MIB uopšte nije apsolutno zlo, niti bilo ko (Džejkob, Svetlost) predstavlja apsolutno dobro. Mib nije bio apsolutno dobar pre nego što je postao Dimko, niti je postao apsolutno zlo nakon što mu je postao "zli crni dim". A ne znam još odakle ti ovo da želi da " zavlada svetom" ....

Svetlost je očigledno ista stvar koju je Darma kasnije proučavala, elektromagnetna energija. Samo što je u ovoj epizodi to objašnjeno mističnije i iz perspektive osobe koja je živela u to doba. Znači, opet je sve to povezano sa jednom od centralnih tema serije science vs. faith....
 
Lepo. Kako uspevaš da živiš u svetu u kome ne znaš odgovore na najveće misterije? Ne znaš sigurno čak ni šta će ti se desiti kad umreš, i o tome postoji gomila teorija.

E, alooo, o cemu ti to pricas, o stvarnom zivotu i nekoj NAUCNO FANTASTICNOJ seriji ???

Svaka cast na rezonu i zapazanju sto se tice serije, al molim te nemoj da mi poredis stvarni zivot i stvari koje se nedesavaju u stvarnom zivotu sa tamo nekom SF serijom.

Svaka serija pocinje sa necim, jel tako, a zavrsava se na kraju tako da ljudi koji gledaju tu seriji mogu na kraju da vide, shvate i razumeju poentu radnje serije. Ovde trenutno ima toliko nerazjasnjenih stvari da ja mislim sledece. Da su ovi scenaristi, reziseri i ostala kompanija zakomplikovali toliko seriju kada su videli da je napravila veliki BUM, i da su ,,vestacki'' izmisljali nove likove i radnje, da sada ni sami nemaju neko LOGICNO objasnjenje za sve, nego eto onako samo da izgleda iole realno i to je to...

Ako nedobijemo nesto konkretno u finalu, ali bas konkretno, onda je ovo gore navedeno...
 
E, alooo, o cemu ti to pricas, o stvarnom zivotu i nekoj NAUCNO FANTASTICNOJ seriji ???

Svaka cast na rezonu i zapazanju sto se tice serije, al molim te nemoj da mi poredis stvarni zivot i stvari koje se nedesavaju u stvarnom zivotu sa tamo nekom SF serijom.

Svaka serija pocinje sa necim, jel tako, a zavrsava se na kraju tako da ljudi koji gledaju tu seriji mogu na kraju da vide, shvate i razumeju poentu radnje serije. Ovde trenutno ima toliko nerazjasnjenih stvari da ja mislim sledece. Da su ovi scenaristi, reziseri i ostala kompanija zakomplikovali toliko seriju kada su videli da je napravila veliki BUM, i da su ,,vestacki'' izmisljali nove likove i radnje, da sada ni sami nemaju neko LOGICNO objasnjenje za sve, nego eto onako samo da izgleda iole realno i to je to...

Ako nedobijemo nesto konkretno u finalu, ali bas konkretno, onda je ovo gore navedeno...

Ja sam videla i da ljudi kukaju što nismo saznali ko je bio Džejkobov i MIB otac :roll: , ali ovo što ti tražiš, da ti serija zapravo prikaže kako je nastalo ostrvo i sav život na njemu je zaista vrhunac nerealnih očekivanja. Ako su ljudi koji prave seriju izabrali da ne prikažu POČETAK SVEGA znači da to i jeste poenta njihove ideje i odnosa prema tom pitanju.
 
Ja sam videla i da ljudi kukaju što nismo saznali ko je bio Džejkobov i MIB otac :roll: , ali ovo što ti tražiš, da ti serija zapravo prikaže kako je nastalo ostrvo i sav život na njemu je zaista vrhunac nerealnih očekivanja. Ako su ljudi koji prave seriju izabrali da ne prikažu POČETAK SVEGA znači da to i jeste poenta njihove ideje i odnosa prema tom pitanju.

Ma najjace ce da bude da se zavrsi kao Dosije X, samo se pitam u sta li smo (sam) buljili ove godine :think:

Ne kako je nastalo ostrvo, to me nezanima, nego ko je tu glavni, to se kao sve desava zbog ocuvanja neke ravnoteze izmedju dobra i zla, a ?

I sve ono sto se desavalo u seriji, bilo samo da nam zamaze oci, Darma, Others..., da se neprisecam.
 
Inače, baš sam razmišljala o tome kako je Kler rečeno da Arona mora da podiže sama i da će se užasno stvari desiti ako ga bude podizao neko drugi... To bi se sigurno moglo reći za MIB-a i Jakoba! Samo što je sad Kler luda kao što je to bila njihova pomajka. Interesantno da je i Lok imao ludu biološku majku koja ga nije podizala.

To je zanimljivo zapažanje, nisam to ranije povezala.
Ali sam primetila da MIB ima još neke sličnosti sa Lokom, obojici je rečeno da su "posebni", a na kraju je to obojicu dovelo do tragičnog ishoda.
 
Ma najjace ce da bude da se zavrsi kao Dosije X, samo se pitam u sta li smo (sam) buljili ove godine :think:

Ne kako je nastalo ostrvo, to me nezanima, nego ko je tu glavni, to se kao sve desava zbog ocuvanja neke ravnoteze izmedju dobra i zla, a ?

I sve ono sto se desavalo u seriji, bilo samo da nam zamaze oci, Darma, Others..., da se neprisecam.
A, sada te to odjednom ne zanima....
Evo, Vincent je u stvari glavni tu, je l' može tako? :mrgreen:
 
Ko kaže?
Svaki odgovor vodi drugom pitanju, kao što je to "Majka" konstatovala u ovoj epizodi. Ako bi prikazali njenu priču i to kako je ona došla na Ostrvo, ko ju je doveo ili dočekao, kako je postala "Zaštitnica" itd., onda bi opet ljudi pitali ko je sad ta osoba što je nju dovela i tražili bi da saznaju njenu ili njegovu priču. Cela serija je po tom principu - Preživeli iz aviona su mislili da su Others neki mistični likovi koji su oduvek na Ostrvu, pa onda saznamo da je njih sve doveo Ben ili Ričard, pa onda saznamo da se ni Ben nije rodio na Ostrvu, pa onda saznamo ko je Ričard, koji je dugo delovao neverovatno staro i mistično, i sad znamo da je i on bio običan čovek oko 150 godina ranije i da ga je Jakob učinio besmrtnim, pa sada vidimo i da su Jakob i MIB pre 2000 godina bili samo dečaci koje je rodila žena koja je završila na Ostrvu, i sad "Majka" postaje najzagonetniji i najstariji lik... da ima epizoda o njoj, videli bismo i nju kao običnu ženu u dalekoj prošlosti, i onda bismo lupali glavu o tome ko je nju uputio u tajne Ostrva...
MIB je totalno simpatičniji od Jakoba.
Upravo tako, nije bitno ko je ''keva'' ni odakle je dosla, lepo rece da je kao i svi ostali tu dosla ''by accident'' (mada ja to ne bi tako nazvao, ocigledno je da ostrvo nekako dovlaci trudnice da se tu porode). Tu je po meni jos jedna kljucna recenica koju ponavlaju: ''They come, they fight, they destroy, they corrupt. And it's always ends the same.''
Dovoljno bi bilo da nas upute u tajne ostrva, sta je ono ustvari, kakve cudotvorne moci ima, zasto zene ne mogu izgurati trudnocu na ostrvu, kako je Jacob odlazio i birao kandidate, kakva pravila postoje, ko ih je pisao, zasto ne mogu ubiti jedni druge ako predhodno progovore, kako je onda Ben ubio Jacoba nakon sto su se lepo iscaskali, sta je sa pepelom, kolibom... a oni samo postavljaju nova pitanja, ono sa svetlosnim potokom mi je totalno bezveze, gore i od tocka koji pomera ostrvo. Sad kad se sve sleglo, epizoda mi je jos losija, nista nam rekli nisu, ono sto smo saznali o nastanku crnog dima ne smatram zadovoljavajucim odgovorom. Ovaj upao u potok, i buuu, nastade smoke monster :D
Nadam se da gresim, ali imam osecaj da su se oni (scenaristi) toliko upetljali u sve to pa vise ni sami ne znaju sta ce. Bojim se da ce finale biti vise posveceno tome sta ce biti s likovima, ko ce preziveti, s kim ce Kejt zavrsiti, ko je majka Dzekovog sina, i tako nekim po meni sporednim stvarima, dok ce vecina kljucnih pitanja ostati neodgovorena. Jos jednom, nadam se da gresim, ali ne svidja mi se gde to vodi sudeci po zadnjim epizodama, odnosno po celoj ovoj sezoni.
Sta vi ocekujeta od finala?
 
To je zanimljivo zapažanje, nisam to ranije povezala.
Ali sam primetila da MIB ima još neke sličnosti sa Lokom, obojici je rečeno da su "posebni", a na kraju je to obojicu dovelo do tragičnog ishoda.

Da... Možda je zato onako rekao da je Lok bio "budala" što je verovao da je poseban i da ima neku sudbinu vezanu za Ostrvo... još onda su se mnogi pitali da li je možda slično bilo i sa njim, i da li ima više sličnosti sa Lokom nego što priznaje...
 
Hmm, ne znam da li smo gledali istu epizodu (ili istu seriju), ali Dimko/MIB uopšte nije apsolutno zlo, niti bilo ko (Džejkob, Svetlost) predstavlja apsolutno dobro. Mib nije bio apsolutno dobar pre nego što je postao Dimko, niti je postao apsolutno zlo nakon što mu je postao "zli crni dim". A ne znam još odakle ti ovo da želi da " zavlada svetom" ....

Svetlost je očigledno ista stvar koju je Darma kasnije proučavala, elektromagnetna energija. Samo što je u ovoj epizodi to objašnjeno mističnije i iz perspektive osobe koja je živela u to doba. Znači, opet je sve to povezano sa jednom od centralnih tema serije science vs. faith....
nisam ja rekla da je jacob odn. mib apsolutno dobar, odn. zao, ali sama Svetlost, po rečima maćehe jeste ono malo dobrote koja postoji u ljudima, ako se dobro sećam, i ako taj izvor dobrote presuši, nestaće je i u ljudima;
a za dim i zlo, sigurna sam da je neko nekada (stvarno ne mogu da se setim ko i u kojoj ep.) rekao da je to zlo koje ne sme da napusti ostrvo i proširi se svetom
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, nije bitno ko je ''keva'' ni odakle je dosla, lepo rece da je kao i svi ostali tu dosla ''by accident'' (mada ja to ne bi tako nazvao, ocigledno je da ostrvo nekako dovlaci trudnice da se tu porode). Tu je po meni jos jedna kljucna recenica koju ponavlaju: ''They come, they fight, they destroy, they corrupt. And it's always ends the same.''
Dovoljno bi bilo da nas upute u tajne ostrva, sta je ono ustvari, kakve cudotvorne moci ima, zasto zene ne mogu izgurati trudnocu na ostrvu, kako je Jacob odlazio i birao kandidate, kakva pravila postoje, ko ih je pisao, zasto ne mogu ubiti jedni druge ako predhodno progovore, kako je onda Ben ubio Jacoba nakon sto su se lepo iscaskali, sta je sa pepelom, kolibom... a oni samo postavljaju nova pitanja, ono sa svetlosnim potokom mi je totalno bezveze, gore i od tocka koji pomera ostrvo. Sad kad se sve sleglo, epizoda mi je jos losija, nista nam rekli nisu, ono sto smo saznali o nastanku crnog dima ne smatram zadovoljavajucim odgovorom. Ovaj upao u potok, i buuu, nastade smoke monster :D
Nadam se da gresim, ali imam osecaj da su se oni (scenaristi) toliko upetljali u sve to pa vise ni sami ne znaju sta ce. Bojim se da ce finale biti vise posveceno tome sta ce biti s likovima, ko ce preziveti, s kim ce Kejt zavrsiti, ko je majka Dzekovog sina, i tako nekim po meni sporednim stvarima, dok ce vecina kljucnih pitanja ostati neodgovorena. Jos jednom, nadam se da gresim, ali ne svidja mi se gde to vodi sudeci po zadnjim epizodama, odnosno po celoj ovoj sezoni.
Sta vi ocekujeta od finala?

Stvarno me mrzi da sada seciram tvoj post :D ,ali na primer ono što prvo primećujem, nikada nije rečeno da Ben ne može da ubije Džejkoba ako on progovori ( to je rečeno u vezi sa onom situacijom kada je Said krenuo iz hrama da ubije MIB) , već da MIB ne može da ubije Džejkoba. Onda, "čudotvorne moći" ostrva smo već milion puta videli, reći ću samo putovanje kroz vreme i Rouz, Lok i njihovo ozdravljenje. Svetlostni potok je isto što i energija iza točka koji pomera Ostrvo i isto to što je Darma proučavala na Ostrvu, nevažno je kako ćemo To nazvati. I očekujem da će u narednim epizodama biti više reči o tome, tu su i oni Vidmoroni sa mapom Ostrva na kojoj postoje 3 važne lokacije elektromagnetne energije. Itd....

Ne razumem kako se to bojiš da će finale biti posvećeno likovima? Šta je tu loše? Naravno da će biti posvećeno likovima...između ostalog. :mrgreen:


nisam ja rekla da je jacob odn. mib apsolutno dobar, odn. zao, ali sama Svetlost, po rečima maćehe jeste ono malo dobrote koja postoji u ljudima, ako se dobro sećam, i ako taj izvor dobrote presuši, nestaće i u ljudima;
a za dim i zlo, sigurna sam da je neko nekada (stvarno ne mogu da se setim ko i u kojoj ep.) rekao da je to zlo koje ne sme da napusti ostrvo i priširi se svetom

Nije ni jednom odredila svetlost kao dobrotu, rekla je da je to svetlo prelepo, da postoji u svim ljudima, blabla, kao i da predstavlja "life, death, rebirth" (ponovo, sve ovo se nadovezuje na ključne teme u seriji )
 
Stvarno me mrzi da sada seciram tvoj post :D ,ali na primer ono što prvo primećujem, nikada nije rečeno da Ben ne može da ubije Džejkoba ako on progovori ( to je rečeno u vezi sa onom situacijom kada je Said krenuo iz hrama da ubije MIB) , već da MIB ne može da ubije Džejkoba. Onda, "čudotvorne moći" ostrva smo već milion puta videli, reći ću samo putovanje kroz vreme i Rouz, Lok i njihovo ozdravljenje. Svetlostni potok je isto što i energija iza točka koji pomera Ostrvo i isto to što je Darma proučavala na Ostrvu, nevažno je kako ćemo To nazvati. I očekujem da će u narednim epizodama biti više reči o tome, tu su i oni Vidmoroni sa mapom Ostrva na kojoj postoje 3 važne lokacije elektromagnetne energije. Itd....

Ne razumem kako se to bojiš da će finale biti posvećeno likovima? Šta je tu loše? Naravno da će biti posvećeno likovima...između ostalog. :mrgreen:
naravno da smo videli sve to, kako bi inace znali, ali nesto sasvim drugo je da nam to sto smo videli i objasne. ok, tocak su izgradili na magicnom potoku, i pomocu njega pomerali ostrvo i putovali kroz vreme. potok i tocak isceljuju, pisu pravila, stvaraju cudovistsa, dovode ljude na ostrvo, uticu na neplodnost, suse kicmu losima i cine da dobri svetle u mraku...potok resava sve probleme. jel tebi to zadovoljavajuci odgovor? meni nije!
to bojim je trebalo biti pod navodnicima, ali svakako nemoj da vadis iz konteksta ono so sam rekao :mrgreen:
naravno da se ne bojim u pravom smislu te reci, nece potok poslati smoke monstera na mene dok spavam (valjda) ali kako se finale priblizava, moji kriterijumi su opadali i vise se nisam nadao nekom super zanimljivom i logicnom resenju, vec samo nekom zadovoljavajucem (sto potok svakako nije). sad vec imam osecaj da ce se finale pretvoriti u spansku seriju, sa akcentom na tome ko ce koga/ko ce s kim, a ne na nekim kljucnim misterijama koje su ono zbog cega ja (a predpostavljam i vecina vas) voli ovu seriju.
toliko su upetljali, da ne vidim kako sve to mogu resiti u finalu. nadam se da gresim. to sam rekao i u predhodnom postu, sta tu ne razumes? :)
da li ce Kejt izabrato Dzeka ili Sojera?
ko je majka Dzekovog deteta?
hoce li se pojaviti Dzuliet?
kako ce zavrsiti Harli i Libi?
hoce li Lok prohodati i hoce li ozeniti Helen?
sta ce biti sa Dezmondom i Peni?
Koga briga? mene i nije nesto posebno, sem eventualno za Peni...
 
...opasna se diskusija vodi ovde xD najjache mi kad odgledam epizodu dan kasnije i dodjem ovde i vi vec odgovorite na pitanja koja me zanimaju ^^
definitivno rekord losta shto se tiche kolichine glumaca u jednoj epizodi xD sve u svemu, saznali smo ohoho iz ove epizode...
ja mnogo ne zalazim u to da li ce biti odgovoreno na sva pitanja, verovatno i nece na ona nebitna...ono shto 100% verujem je da scenaristi tachno znaju shta rade...
...mnogo ste bre ogorcheni na seriju u zadnje vreme O.o
 
naravno da smo videli sve to, kako bi inace znali, ali nesto sasvim drugo je da nam to sto smo videli i objasne. ok, tocak su izgradili na magicnom potoku, i pomocu njega pomerali ostrvo i putovali kroz vreme. potok i tocak isceljuju, pisu pravila, stvaraju cudovistsa, dovode ljude na ostrvo, uticu na neplodnost, suse kicmu losima i cine da dobri svetle u mraku...potok resava sve probleme. jel tebi to zadovoljavajuci odgovor? meni nije!
to bojim je trebalo biti pod navodnicima, ali svakako nemoj da vadis iz konteksta ono so sam rekao :mrgreen:
naravno da se ne bojim u pravom smislu te reci, nece potok poslati smoke monstera na mene dok spavam (valjda) ali kako se finale priblizava, moji kriterijumi su opadali i vise se nisam nadao nekom super zanimljivom i logicnom resenju, vec samo nekom zadovoljavajucem (sto potok svakako nije). sad vec imam osecaj da ce se finale pretvoriti u spansku seriju, sa akcentom na tome ko ce koga/ko ce s kim, a ne na nekim kljucnim misterijama koje su ono zbog cega ja (a predpostavljam i vecina vas) voli ovu seriju.
toliko su upetljali, da ne vidim kako sve to mogu resiti u finalu. nadam se da gresim. to sam rekao i u predhodnom postu, sta tu ne razumes? :)
da li ce Kejt izabrato Dzeka ili Sojera?
ko je majka Dzekovog deteta?
hoce li se pojaviti Dzuliet?
kako ce zavrsiti Harli i Libi?
hoce li Lok prohodati i hoce li ozeniti Helen?
sta ce biti sa Dezmondom i Peni?

Koga briga? mene i nije nesto posebno, sem eventualno za Peni...

hahahahhahahahhahah xDDD
 
naravno da smo videli sve to, kako bi inace znali, ali nesto sasvim drugo je da nam to sto smo videli i objasne. ok, tocak su izgradili na magicnom potoku, i pomocu njega pomerali ostrvo i putovali kroz vreme. potok i tocak isceljuju, pisu pravila, stvaraju cudovistsa, dovode ljude na ostrvo, uticu na neplodnost, suse kicmu losima i cine da dobri svetle u mraku...potok resava sve probleme. jel tebi to zadovoljavajuci odgovor? meni nije!
to bojim je trebalo biti pod navodnicima, ali svakako nemoj da vadis iz konteksta ono so sam rekao :mrgreen:
naravno da se ne bojim u pravom smislu te reci, nece potok poslati smoke monstera na mene dok spavam (valjda) ali kako se finale priblizava, moji kriterijumi su opadali i vise se nisam nadao nekom super zanimljivom i logicnom resenju, vec samo nekom zadovoljavajucem (sto potok svakako nije). sad vec imam osecaj da ce se finale pretvoriti u spansku seriju, sa akcentom na tome ko ce koga/ko ce s kim, a ne na nekim kljucnim misterijama koje su ono zbog cega ja (a predpostavljam i vecina vas) voli ovu seriju.
toliko su upetljali, da ne vidim kako sve to mogu resiti u finalu. nadam se da gresim. to sam rekao i u predhodnom postu, sta tu ne razumes? :)
da li ce Kejt izabrato Dzeka ili Sojera?
ko je majka Dzekovog deteta?
hoce li se pojaviti Dzuliet?
kako ce zavrsiti Harli i Libi?
hoce li Lok prohodati i hoce li ozeniti Helen?
sta ce biti sa Dezmondom i Peni?
Koga briga? mene i nije nesto posebno, sem eventualno za Peni...
Mene... možda ne baš za Kejt, ali sve ostalo. :D

Svaka dobra serija se zasniva na likovima, i svaka dobra serija je u suštini o ljudima, a zapleti misterije su sporedni.

Ako ti misliš da su samo telenovele (tzv. "španske serije", koje uopšte nisu španske) serije o ljudima, onda se stvarno pitam šta si ti u životu gledao. :roll: Pa upravo su loše sapunice, a posebno telenovele, zasnovane na nekim komplikovanim zapletima i šokantnim obrtima, a ne ljudskim pričama.

Da su u Lostu likovi beznačajni, onda bi mogli da imaju u svakoj epizodi druge likove... ili još bolje, šta će nam likovi, mogli bi umesto toga da gledamo Q&A sa Damonom i Carltonom. :lol:

Ti morao da si stvarno mrzeo prvu sezonu... Svi se tako lože na prvu sezonu, a u njoj skoro ništa nismo saznali o Ostrvu, umesto toga je 90% bila o likovima... Čemu drugom su služili svi oni flešbekovi?
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, nije bitno ko je ''keva'' ni odakle je dosla, lepo rece da je kao i svi ostali tu dosla ''by accident'' (mada ja to ne bi tako nazvao, ocigledno je da ostrvo nekako dovlaci trudnice da se tu porode). Tu je po meni jos jedna kljucna recenica koju ponavlaju: ''They come, they fight, they destroy, they corrupt. And it's always ends the same.''
Dovoljno bi bilo da nas upute u tajne ostrva, sta je ono ustvari, kakve cudotvorne moci ima, zasto zene ne mogu izgurati trudnocu na ostrvu, kako je Jacob odlazio i birao kandidate, kakva pravila postoje, ko ih je pisao, zasto ne mogu ubiti jedni druge ako predhodno progovore, kako je onda Ben ubio Jacoba nakon sto su se lepo iscaskali, sta je sa pepelom, kolibom... a oni samo postavljaju nova pitanja, ono sa svetlosnim potokom mi je totalno bezveze, gore i od tocka koji pomera ostrvo. Sad kad se sve sleglo, epizoda mi je jos losija, nista nam rekli nisu, ono sto smo saznali o nastanku crnog dima ne smatram zadovoljavajucim odgovorom. Ovaj upao u potok, i buuu, nastade smoke monster :D
Nadam se da gresim, ali imam osecaj da su se oni (scenaristi) toliko upetljali u sve to pa vise ni sami ne znaju sta ce. Bojim se da ce finale biti vise posveceno tome sta ce biti s likovima, ko ce preziveti, s kim ce Kejt zavrsiti, ko je majka Dzekovog sina, i tako nekim po meni sporednim stvarima, dok ce vecina kljucnih pitanja ostati neodgovorena. Jos jednom, nadam se da gresim, ali ne svidja mi se gde to vodi sudeci po zadnjim epizodama, odnosno po celoj ovoj sezoni.
Sta vi ocekujeta od finala?

ocekujemo da bude sexa :)
 

Back
Top