Lost / Izgubljeni

Omiljeni lik u Izgubljenima mi je

  • Dzek Separd

  • Dzon Lok

  • Dzejkob

  • Daniel Faradej

  • Ben Lajnus

  • Sajid Dzara

  • Kejt Ostin

  • Hugo Rejes ''Harli''

  • Dzejms Ford ''Sojer''

  • Richard Alpert

  • Dezmond Hjum

  • Dzulijet Burk

  • Majls Strom

  • Carls Vidmor

  • neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
well,fuckin' answers,what else!? :per:
meni licno odlicna ep.da mi je svaka bila ovakva,6-ta sezona bi mi bila ekstra,jer sam ja i ocekivao da ce finalna sezona biti na foru across the sea...ogroman hejt:
scene iz prve sezone na kraju ep.kad su nadjeni adam i eva...mis'im stvarno...ka da smo idioti...stvarno vrijedja inteligenciju,ajde da je za nekoga tipa nikola987,pa i da razumijem,ali dje nas stare vukove nadjose... :mrgreen:
:D
ova epizoda je trebala biti negde na pocetku sezone, pa da nam kasnije malo po malo otkrivaju ostatak.
ovako, kad bolje razmislim, nista posebno od odgovora nismo dobili, sve smo vec manje-vise znali, u najmanju ruku naslucivali.
ok, mislim da je ovo bila prilika da nam kazu jos stosta o Jakobu i bratu mu, ali nije mi problem ni ako to urade u naredne dve epizode. vise me ''plasi'' to da ce na kraju mnoga bitna pitanja ostati otvorena, dok ce nas bombardovati nekim sporednim stvarima...

@suncokretic
ma kakav Daun, bebe su celave i glavate, to je sve.
 
Мени је епизода била супер, јесте да смо већ све ово претпостављали о Џејкобу и МИБ-у, али, бар су нам сад то потврдили. Доста су ствари уплели у овој епизоди, да ли је МИБ црни дим, или га је он само некако призвао, створио, шта год. Онда, испаде да је МИБ правио онај точак што кад се окрене, острво лети кроз време.

Е, да, једно питање, како је њихова мајка (Џејкобова и МИБ-ова) успела сама да побије све оне људе по острву??

После ове епизоде мени је некако МИБ готивнији лик, има своје ја, а не као Џејкоб, скроз погубљен, и нема појма шта хоће, само слуша кеву.

И шта мислите у које време се дешава радња ове епизоде, мени се некако у почетку чинило ко да је у време старог Рима, Грчке, ал после, кад проговорише енглески, можда је и мноого касније?
 
well,fuckin' answers,what else!? :per:
meni licno odlicna ep.da mi je svaka bila ovakva,6-ta sezona bi mi bila ekstra,jer sam ja i ocekivao da ce finalna sezona biti na foru across the sea...ogroman hejt:
scene iz prve sezone na kraju ep.kad su nadjeni adam i eva...mis'im stvarno...ka da smo idioti...stvarno vrijedja inteligenciju,ajde da je za nekoga tipa nikola987,pa i da razumijem,ali dje nas stare vukove nadjose... :mrgreen:

Ti prvo moras da posedujes bilo kakvu naznaku te inteligencije da bi imalo sta da se vredja ;)

ps.**** vas taj MIB
http://3.***************/_RrObyQ3XzcY/S-p6QljQFeI/AAAAAAAAzJ4/K-W4AxUvJtw/s640/SS-2010.05.12-10.50.52.png
 
@Jeremija obrati paznju kako na pocetku epizode pricaju nekim drugim jezikom a onda odjednom KLIK u pozadini (neki zvuk se cuo u seriji) i prelaze na Engleski i sabtitlovi nestaju. Na ovaj nacin reditelji su nam dali do znanja da oni i dalje pricaju tim "starim" jezikom samo su oni za nas preveli odmah u moderno kako se ne bi americki auditorijum koji inace mrzi titlovane filmove nervirao duze od minut, dva. :mrgreen:
 
well,fuckin' answers,what else!? :per:
meni licno odlicna ep.da mi je svaka bila ovakva,6-ta sezona bi mi bila ekstra,jer sam ja i ocekivao da ce finalna sezona biti na foru across the sea...ogroman hejt:
scene iz prve sezone na kraju ep.kad su nadjeni adam i eva...mis'im stvarno...ka da smo idioti...stvarno vrijedja inteligenciju,ajde da je za nekoga tipa nikola987,pa i da razumijem,ali dje nas stare vukove nadjose... :mrgreen:

ufff i mene je to iznerviralo malo :)
 
Мени је епизода била супер, јесте да смо већ све ово претпостављали о Џејкобу и МИБ-у, али, бар су нам сад то потврдили. Доста су ствари уплели у овој епизоди, да ли је МИБ црни дим, или га је он само некако призвао, створио, шта год. Онда, испаде да је МИБ правио онај точак што кад се окрене, острво лети кроз време.

Е, да, једно питање, како је њихова мајка (Џејкобова и МИБ-ова) успела сама да побије све оне људе по острву??

После ове епизоде мени је некако МИБ готивнији лик, има своје ја, а не као Џејкоб, скроз погубљен, и нема појма шта хоће, само слуша кеву.

И шта мислите у које време се дешава радња ове епизоде, мени се некако у почетку чинило ко да је у време старог Рима, Грчке, ал после, кад проговорише енглески, можда је и мноого касније?

da otvara se mnogo pitanja, sve to sto si nabrojao otvara pitanje da li taj crni dim samo sredstvo koga koristi Dzejkobov brat - koje mu je u toku vremena dalo ogromnu moc pa je presao na na tamnu stranu, posto mi se cini da je on bio ok lik, samo je zeleo istinu i da pobegne s ostrva, sto je uostalom i logicno....

Ili crni dim ima neku svoju svest, i koristi umove i tela drugih (kao shu chang iz Mortal Kombata :) )

ili od obe ove teze po malo

Ocigledno i njihova maceha i Dzejkob su dobili nesto posebno kada su popili onaj napitak i postali "cuvari ostrva" osim besmrtnosti postoji sigurno jos nesto, inace stvarno kako bi mogla da pobije sve one ljude da zapali i porusi, a nema nikog drugog na ostrvu ko bi to mogao da uradi, ili je modzda imala kontrolu nad Smoke Monster-om...

Njena kao i Djzejkobava smrt, je dosla na isti nacin kada su se pojavili novi kandidati da zamene "cuvara ostrva", a dosla im je kao olaksanje, kao da su je jedva docekali (djekob se nije branio a nije znao sta ga ceka, a njihova lazna keva je samo rekla "thank you") . A kako i nebi, kad su besmrtni, i ko zna kolko su godina proveli na ostrvu, a nesmeju i nemaju nikakav cilj da pobegnu kao MIB.

Jos jedno pitanje sta se desilo kasnije sa MIB-om, zasto je morao da trazi novo telo ili da obmanjuje Lock-a, zasto nije koristio telo Jackovog caleta i dalje, da li je bio mozda zatvoren u onoj kolibi, ili negde drugde, da li njegovo telo stari?

Previse pitanja za dve epizode....
 
da otvara se mnogo pitanja, sve to sto si nabrojao otvara pitanje da li taj crni dim samo sredstvo koga koristi Dzejkobov brat - koje mu je u toku vremena dalo ogromnu moc pa je presao na na tamnu stranu, posto mi se cini da je on bio ok lik, samo je zeleo istinu i da pobegne s ostrva, sto je uostalom i logicno....

Ili crni dim ima neku svoju svest, i koristi umove i tela drugih (kao shu chang iz Mortal Kombata :) )

ili od obe ove teze po malo

Ocigledno i njihova maceha i Dzejkob su dobili nesto posebno kada su popili onaj napitak i postali "cuvari ostrva" osim besmrtnosti postoji sigurno jos nesto, inace stvarno kako bi mogla da pobije sve one ljude da zapali i porusi, a nema nikog drugog na ostrvu ko bi to mogao da uradi, ili je modzda imala kontrolu nad Smoke Monster-om...

Njena kao i Djzejkobava smrt, je dosla na isti nacin kada su se pojavili novi kandidati da zamene "cuvara ostrva", a dosla im je kao olaksanje, kao da su je jedva docekali (djekob se nije branio a nije znao sta ga ceka, a njihova lazna keva je samo rekla "thank you") . A kako i nebi, kad su besmrtni, i ko zna kolko su godina proveli na ostrvu, a nesmeju i nemaju nikakav cilj da pobegnu kao MIB.

Jos jedno pitanje sta se desilo kasnije sa MIB-om, zasto je morao da trazi novo telo ili da obmanjuje Lock-a, zasto nije koristio telo Jackovog caleta i dalje, da li je bio mozda zatvoren u onoj kolibi, ili negde drugde, da li njegovo telo stari?

Previse pitanja za dve epizode....

morao je da uzme lokovo telo da bi tako naterao bena da ubije džejkoba. :)
šta ako je njihova lažna keva isto dim,jedino je tako mogla da poubija sve one ljude.
ona je rekla džejkobu,da ako sidje u izvor čeka ga nešto mnogo gore od smrti,kako je to mogla da zna,osim ako sama nije sišla dole?
 
morao je da uzme lokovo telo da bi tako naterao bena da ubije džejkoba. :)
šta ako je njihova lažna keva isto dim,jedino je tako mogla da poubija sve one ljude.
ona je rekla džejkobu,da ako sidje u izvor čeka ga nešto mnogo gore od smrti,kako je to mogla da zna,osim ako sama nije sišla dole?

da da u pravu si ovo boldovano je tacno, ovo drugo neverujem bas...ali sve je moguce:)
 
:D
ova epizoda je trebala biti negde na pocetku sezone, pa da nam kasnije malo po malo otkrivaju ostatak.
ovako, kad bolje razmislim, nista posebno od odgovora nismo dobili, sve smo vec manje-vise znali, u najmanju ruku naslucivali.

inače, jacoba i miba su smislili u trećoj sezoni, kako otkrivaju u intervjuu:
http://nymag.com/daily/entertainment/2010/05/lost_showrunners_damon_lindelo.html

ja samo jedva čekam kraj, ali više nisam toliko ni radoznala, nego da se rešim "obaveze" :confused:
(i nemoj neko da mi kaže "šta gledam ako mi se ne svidja" :D)

eto, mene, recimo, nervira što verovatno neće da objasne kako je keva napravila da ne mogu jedan drugog da ubiju, kao i neke druge sitnice, ali... producenti i sami rekoše u ovom intervjuu da će odgovoriti na stvari koje smatraju važnim
Are there any questions left unanswered that you wish you would have answered?
Lindelof: We answered all the questions that we wanted to answer. And our rule has always been: We answer the questions that were important to answer for the characters on the show. If Jack, Sawyer, Hurley, Locke, and Kate didn't care about it ... It's not that we didn't care about it, or that we don't acknowledge that the fans are curious about it, but we didn't answer it. That being said: There might, possibly, be some questions that we, as storytellers, will answer in the body of the show that might not be appearing in the finale. And that's all we're willing to say ...
 
A da posto sada znamo kako je izgledao dok je bio mali Jackob i MIB, moze li neko da se seti neznam u kojoj epizodi bi onaj klinac sto se ukazao MIB-u u sumi i rekao mu nesto tipa to je protiv pravila..., da li je to bio Jackob dok je bio mali ili neki drugi klinja ?
 
Pored svih pitanja mene naprimer zanima ko je ona njihova maceha, odakle ona tu, i ustvari kako ona to sve zna, to jest kako je sve pocelo, ali mislim da to nece da saznam... :(
maćeha španjolki:svako tvoje pitanje vodi do novog pitanja‚mislim da su ovim pisci hteli da stave do znanja da neće na sve odgovoriti i da nam neće otkriti ko je prvi došao na ostrvo,što ja ne bih voleo.
 
A da posto sada znamo kako je izgledao dok je bio mali Jackob i MIB, moze li neko da se seti neznam u kojoj epizodi bi onaj klinac sto se ukazao MIB-u u sumi i rekao mu nesto tipa to je protiv pravila..., da li je to bio Jackob dok je bio mali ili neki drugi klinja ?

džejkob je bio,a zanimljivo je što su klinca mogli da vide samo sojer i dezmond,ričard nije mogao.
 
maćeha španjolki:svako tvoje pitanje vodi do novog pitanja‚mislim da su ovim pisci hteli da stave do znanja da neće na sve odgovoriti i da nam neće otkriti ko je prvi došao na ostrvo,što ja ne bih voleo.

Pa ja znam to, al ko nju hebe, ona je zavrsila ulogu :D
Nego posteno je da nam se objasni sustina svega, pocetak, mislim da su svi to zasluzili, blesimo uz ovu seriju ko ludaci da na kraju kazu ,,svako tvoje pitanje vodi do novog pitanja''...
E j*biga stvarno onda :dash:

džejkob je bio,a zanimljivo je što su klinca mogli da vide samo sojer i dezmond,ričard nije mogao.

Ni to se nece objasniti predpostavljam.
 
Totalno nije bitno kako je maceha dospela tu. To i jeste poenta, Ostrvo nema pocetak i kraj, samo je igraliste price koja se ponavlja i usavrsava (kako je to Jacob jednom objasnio).

Ova epizoda, osim sto je trashcina neopisiva u narativnom smislu i ubija sav koncept Losta... kao i cela 6ta sezona uostalom... epizoda otkriva jednu jaku bitnu cinjencu. Ono cudo sto gledamo kao Dim, koje je sad u formi Lockea, a nekad bilo u formi stradalog Jacobovog brata NIJE covek, vec neki entitet... sa ociglednom sposobnoscu da preuzima svest i znanje mrtvih.
Ja sad definitivno tipujem da ce se u njemu izboriti stari Locke, nesto kao preuzeti kontrolu iznutra, insajderski, kao sto smo vec jednom videli da je progovorila tipicna Lockeova reakcija kad mu se privideo mali Jacob.
Mene ovo podseca na Trilove iz Zvezdanih Staza, ko je pratio TNG i DS9 zna tacno o cemu pricam.

Smandrljava se kraj opasno.
 
Pored svih pitanja mene naprimer zanima ko je ona njihova maceha, odakle ona tu, i ustvari kako ona to sve zna, to jest kako je sve pocelo, ali mislim da to nece da saznam... :(

Живиш толике године у реалном животу а не знаш са сигурношћу како је настао свет, да ли га је створио Бог, или је настао од Великог праска, нешто треће, ништа није доказано. Може онда и питање како је настало Острво да остане неодговорено, у томе је величина и изузетност ове серије.
 
ogroman hejt:
scene iz prve sezone na kraju ep.kad su nadjeni adam i eva...mis'im stvarno...ka da smo idioti...stvarno vrijedja inteligenciju,ajde da je za nekoga tipa nikola987,pa i da razumijem,ali dje nas stare vukove nadjose... :mrgreen:

Uf, koliko me je iznerviralo to ubacivanje scene iz prve sezone "Evo, vidite ODGOVOR na misteriju!!! " :dash: Stvarno, kao da smo debili.Kapiram da neki ljudi koji gledaju onako neobavezno (ako takvi i dalje postoje) ne bi to povezali, ali njima to onda svakako ni nema nikakvo značenje, tako da je skroz bilo nepotrebno.

Realno, mislim da bih preživela i da nam nikada nisu otkrili ko su bili ti kosturi:lol:, ali nevezano za to, dopada mi se rešenje te situacije. Nije predvidiv izbor, a samim tim i mnogo bolja varijanta nego neke očigledne tipa Džek& Kejt, Rouz & Bernard i slično.

Е, да, једно питање, како је њихова мајка (Џејкобова и МИБ-ова) успела сама да побије све оне људе по острву??
Kao što je neko gore već napisao, i ja mislim da može da se nagađa da je i Majka možda i sama sišla dole :think:
Možda je zato, između ostalog, i favorizovala malog MIB zato što je bio radoznaliji, ali je na kraju ipak uvidela da je za tu ulogu zaštitnika ipak pogodniji neko poput Džejkoba.

Kriticari uriniraju po epizodi...Kazu najgora ikada u Lostu...

Pa i nije baš tako, mišljenja su podeljena (nekima se svidela, nekima nije). Ali definitivno je bilo lošijih epizoda od ove....:mrgreen:

Neke ljude je isprovociralo ono što su nazvali Svetlost u ovoj epizodi, kao da to prvi put vide u seriji :roll: Ono što tu zaista bode oči jesu očajni specijalni efekti, ali to je barem po mom mišljenju poslednja stvar koja bi mogla da mi uništi gledanje (mislim, posle onakve podmornice...:hahaha: )

Ili to što nije bilo nikoga od glavnih likova, a ostalo je samo par sati serije do kraja.
Jeste čudno, ali mislim da bih mogla da gledam i duplu epizodu u kojoj će biti samo Mark Pellegrino i Titus Welliver

Ili na primer to što MIB i dalje nema ime.
Mene je nerviralo u početku, ali sada mi se u stvari i dopada....MIB (ili kako već), Majka, Ostrvo, Ostali itd...:mrgreen:

.....

Meni se generalno svidela priča u ovoj epizodi, i mislim da je gomila stvari za koje su ljudi kukali kako žele da saznaju više kroz tu priču i razjašnjena, a opet je ostalo i zdravog prostora za diskusiju, skoro uopšte nije bilo neprirodnog recitovanja činjenica, a opet je skoro svaka rečenica, postupak nosila neko značenje u širom kontekstu serije, iako su neke stvari (poput kostura i još nekih momenata u dijalozima) ipak mogle da budu i suptilnije.

Najvažnije od svega, mislim da su na odličan i zanimljiv način predstavili likove i njihov odnos (Džejkob i MIB)... Džejkob, koji stalno insistira na postojanju izbora, a kome je dužnost zaštitnika bila nametnuta pod izgovorom da nema izbora. Ili način na koji je skoro ravnodušno prihvatio smrt...i još gomila stvari, postupaka, motivacije likova nakon ove epizode dobija smisao. Jeste bilo očigledno i ranije da ni jedan ne predstavlja apsolutno dobro ili zlo, a ovde je to dodatno relativizirano.

Ipak, i dalje ostaje nerazjašnjeno šta bi se to konkretno dogodilo da Dimko napusti Ostrvo i još neke stvari u vezi sa tim za koje sam očekivala da će biti jasnije nakon ove epizode.

U jednom trenutku pala mi je na pamet i epizoda iz prve sezone u kojoj se Lok prvi put susreo sa Dimkom i način na koji je kasnije opisao taj susret...nešto kao "prelepa svetlost".
 
Pored svih pitanja mene naprimer zanima ko je ona njihova maceha, odakle ona tu, i ustvari kako ona to sve zna, to jest kako je sve pocelo, ali mislim da to nece da saznam... :(

To i mene zanima :think: Inace odlicna epizoda.Elem,mislim da Dezmond definitivno ima neke veze sa Dzejkobom(mozda je i glupo,ali meni ona scena kada Lok baca Deza u bunar,mnogo lici na osvetu MIB-a Dzejkobu;))
 

Back
Top