Ljudi neverovatno covek dokazao da poreska uprava Srbije opljackala na desetine hiljada gradjana

Poruka
4.292
Ljudi neverovatno covek dokazao da poreska uprava Srbije opljackala na desetine hiljada gradjana. Znaci u postupcima koje vodi kao zastupnik ima slucajeve gde nepokretnost vredi 100 000 evra a poreska uprava donese resenje poresko kao da to vredi 800 000 evra. Onda jos na desetine hiljada malverzacija poreske uprave i ono najgore nikoga nije briga svi su povezani kao creva i stite jedni druge. po njemu poreska uprava je leglo kriminala i prevare najvece vrste poslusajte i sami ce te se uverit. Takodje je reko da se preko telekoma peru pare. na primer visestruko je preplacen kopernikus da bi se oprale sto vise pare. Onda takodje jos neke firme koje je kupio telekom su placene visestruko vise od vrednosti kako bi se oprale pare. Zartim je objasnio zasto drzava zatvara pekare.Evo poslusajtei:

 
Poslednja izmena:
Па то пљачкају ове богате што имају 100 000 евра некретнину, а нас сиротане од 50 000 евра не дирају.
Ta brojka od 100 000 evra je orjentaciona mozes da napises i od 40 000 koju procene na 500 000. Znaci bukvalno rade sta im je volja niko im nista ne moze zasticeni su odozgo
 
Da ali porez na nekretnine je 5 evra

Ako ti to slama budžet, onda prodaj internet

Ја одавно причам да суверенисти, кад дођу на власт, треба да повећају порезе некретнинама (осим оних што се рентају), а да укину порезе и доприносе на рад.

Па да они који раде, не плаћају порезе, а они који се излежавају у вилама од петсто хиљада евра, или у стоквадратним официрским становима по војним зградама, да њима треба опалити тешке порезе на луксуз.
 
Порез на некретнине и порез на ауто (тзв. регистрација) треба укинути јер представљају најгрубље кршење наших људских права. То је чист фашизам.

U Hrvatskoj je javnost skocila i zustavila taj nenormalni hrac
Porez na nekretnine je najobičnija pljačka naroda

https://www.index.hr/vijesti/clanak/porez-na-nekretnine-je-pljacka/965623.aspx

U Federaciji BIH ist nisu uveli porez na nepokretnosti iako je to bio izricit zahtijev MMF
 
Ја одавно причам да суверенисти, кад дођу на власт, треба да повећају порезе некретнинама (осим оних што се рентају), а да укину порезе и доприносе на рад.

Па да они који раде, не плаћају порезе, а они који се излежавају у вилама од петсто хиљада евра, или у стоквадратним официрским становима по војним зградама, да њима треба опалити тешке порезе на луксуз.
Ne znam, bolje je povećati poreze radnicima.

Čak i da je jedini efekat toga da se Đavolčić nervira -- vredelo je!
 
Порез на некретнине и порез на ауто (тзв. регистрација) треба укинути јер представљају најгрубље кршење наших људских права. То је чист фашизам.

Не.

Треба увести цензус, испод кога се не плаћа порез, а преко наплаћивати порез на луксуз.

Нпр. увести цензус у некретнинама од 40 000 евра за домаћинство. И додатно за сваког члана породице додати још 5 000 евра, на ових основних 40 000. Па тако, цензус за трочлану прородицу је 50 000 евра, четоврочлану 55 000 евра (само пример наводим, одабери који хоћеш износ).

И онда, испод 55 000 евра се не плаћа ништа. Дакле, ако четворочлана породица има некретнину од 50 000 евра, не плаћа порез.

Али ако има некретнину од 100 000 евра, плаћа порез прогресивни. 100 000 вредност некретнине, па од тога одузмеш онај горе цензус од 55 000, и порез плаћа на 45 000 евра вишка квадратног простора.

А војна удовица у стану у центру београда што живи у 102 квадрата, плаћа порез на 102 кв Х 1500 е = 153 000 евра, од тога јој одузмеш 40 000 евра цензуса, и плаћа порез на вишак од 113 000 евра.

На кућу од 200 квадрата у селу не плаћа се порез, јер је тржишна вредост мала, због инфраструктуре.

и тако даље.

Вишка квадрата се ослобађају власници од плаћања пореза ако рентирају вишак квадрата (собу или станове или куће).

Ко има стан и викедницу, сабира му се, па улази у онај горе цензус.

Коме се не свиђа, нека прода вишак и узете паре нека улоожи у посао, а не у циглу и цреп.
 
Зависи да ли се обрађује.

Ако се н еобрађује, опорезовати, ак осе обрађује не.
Šta te briga dal obrađujem?
Da li ja pitam da li ti radiš svakog dana 8h ili sediš?
Obrađivaću ako mi se isplati a ako ne puštaću kokoške i guske da pasu.
 
Porez na nekretnine je pljačka.
Porez treba da se plaća samo na prihod i to 10%

Sve preko toga, svaki izglasani samodoprinos, solidarnost i slične lopurdije treba ukinuti a lopurde koje pokušavaju da ih nametnu kažnjavati batinanjem i proterivanjem iz zemlje.

Dovoljan je PDV da se finasira minimalna drzva policija vojska sudovi
sve druge poreze treba ukinuti kao i suvisne drzavne insttucije
 
Ne znam, bolje je povećati poreze smradnicima.

Čak i da je jedini efekat toga da se Đavolčić nervira -- vredelo je!

Порезе и доприносе на рад не плаћају радници, већ послодавци.

Ако их ослободимо тога, биће више новца за улагање у бизнис, а самим тим и више радних места, већи БИДИПИ, веће плате, већа социјална помоћ за Господина Стојкова.
 
Не.

Треба увести цензус, испод кога се не плаћа порез, а преко наплаћивати порез на луксуз.

Нпр. увести цензус у некретнинама од 40 000 евра за домаћинство. И додатно за сваког члана породице додати још 5 000 евра, на ових основних 40 000. Па тако, цензус за трочлану прородицу је 50 000 евра, четоврочлану 55 000 евра (само пример наводим, одабери који хоћеш износ).

И онда, испод 55 000 евра се не плаћа ништа. Дакле, ако четворочлана породица има некретнину од 50 000 евра, не плаћа порез.

Али ако има некретнину од 100 000 евра, плаћа порез прогресивни. 100 000 вредност некретнине, па од тога одузмеш онај горе цензус од 55 000, и порез плаћа на 45 000 евра вишка квадратног простора.

А војна удовица у стану у центру београда што живи у 102 квадрата, плаћа порез на 102 кв Х 1500 е = 153 000 евра, од тога јој одузмеш 40 000 евра цензуса, и плаћа порез на вишак од 113 000 евра.

На кућу од 200 квадрата у селу не плаћа се порез, јер је тржишна вредост мала, због инфраструктуре.

и тако даље.

Вишка квадрата се ослобађају власници од плаћања пореза ако рентирају вишак квадрата (собу или станове или куће).

Ко има стан и викедницу, сабира му се, па улази у онај горе цензус.

Коме се не свиђа, нека прода вишак и узете паре нека улоожи у посао, а не у циглу и цреп.

Ма пусти ме тих заебанција и компликованих рачуница, сутра ће неком да падне на памет да имам и кревет, компјутер, сто и столицу, као и бицикло
 
Šta te briga dal obrađujem?
Da li ja pitam da li ti radiš svakog dana 8h ili sediš?
Obrađivaću ako mi se isplati a ako ne puštaću kokoške i guske da pasu.

Мене није брига.

Види, ако имаш неискоришћене потенцијале, држава треба да наводи људе, да они којима земља не треба, је продају, а ту земљу купе они којима она треба. Ако држава власнику који земљу не обрађује удари порез, толики да се њему не исплати да земљу држи неискоришћену десет и више година, онда се њему исплати да је прода, а ак оје прода, узеће лову, а земљу ће да узме онај ко хоће да је обрађује, дакле, њему лова, а земља вредном човеку.

Није порез због пореза, већ због расподеле, ка томе да се РАДИ а не да се ПОСЕДУЈЕ.
 
Ма пусти ме тих заебанција и компликованих рачуница, сутра ће неком да падне на памет да имам и кревет, компјутер, сто и столицу, као и бицикло

Моја је рачуница озбиљна. Детаљна је. Подржава породицу, подржава вредне људе, подржава скромност. Све хришћанске вредности и моја формула је у складу са божјим законима.
 
Dovoljan je PDV da se finasira minimalna drzva policija vojska sudovi
sve druge poreze treba ukinuti kao i suvisne drzavne insttucije

ПДВ је порез на сиротиљу.

Моја формула опорезује луксузирање, и промовише рад.

Свакоме ко има вишак квадрата би се исплатило да их прода, узме лову, уложи је у посао, или макар инвестициони фонд, и приходује.

А са друге стране, неки сиротан би дошао до некретнине (ако нпр. овај први прода викендицу, јер већ има кућу у граду).

А ко 'оће луксуз, има да плаћа.

ПДВ плаћа само сиротиља и нико више.
 
Мене није брига.

Види, ако имаш неискоришћене потенцијале, држава треба да наводи људе, да они којима земља не треба, је продају, а ту земљу купе они којима она треба. Ако држава власнику који земљу не обрађује удари порез, толики да се њему не исплати да земљу држи неискоришћену десет и више година, онда се њему исплати да је прода, а ак оје прода, узеће лову, а земљу ће да узме онај ко хоће да је обрађује, дакле, њему лова, а земља вредном човеку.

Није порез због пореза, већ због расподеле, ка томе да се РАДИ а не да се ПОСЕДУЈЕ.

Ni ja ne tražim od tebe da svoj potencijal odradiš svakodnevnim okretanjem generatora.
Zamisli da ti uvedu obavezu da vrtiš pedale svak0g dana ako si na birou rada.
To je ono što ti tražiš od vlasnika zemlje.
Zamisli kako bi bilo kad bi ti država naplatila porez na stambeni prostor kao da ga iznajmljuješ po lokalnom cenovniku
 
Моја је рачуница озбиљна. Детаљна је. Подржава породицу, подржава вредне људе, подржава скромност. Све хришћанске вредности и моја формула је у складу са божјим законима.
Da ali nema potrebe udubljivati se u to. Narod je hteo Porez, i sada ćemo ga karati njegovim oruđem.
 

Back
Top