Slomio mu kosti glave! Bivši učenik škole u Bačkoj Palanci upao na čas i brutalno pretukao profesora

mario80

Legenda
Poruka
61.111
Povodom zverskog prebijanja profesora Slobodana Zorića (65) u Srednjoj tehničkoj školi "9. maj", oglasio se i predsednik Opštine Bačka Palanka Branislav Šušnica koji je u izjavi za "Blic" najoštrije osudio ovaj nasilnički akt koji je počinio šesnaestogodišnji bivši učenik te škole M. B.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/s...ke-bivsi-ucenik-mu-slomio-kosti-glave/ejylqse

Primljen je zbog višestrukih teških povreda glave u vidu fraktura kostiju glave i lica i hematoma. Pacijent je nakon kompletne dijagnostike, opservacije i lekarske pomoći primljen na Kliniku za neurohirurgiju radi daljeg konzervativnog lečenja - rečeno je za "Blic" u ovoj zdravstvenoj ustanovi.

Prema nezvaničnim informacijama portala "BAP", B. M. je upao na čas i fizički napao profesora, nanoseći mu ozbiljne telesne povrede.

Kako saznajemo, maloletni napadač je bivši učenik Tehničke škole "9. maj" iz Bačke Palanke, a trenutno pohađa SSŠ "Dr Radivoj Uvalić" u tom mestu. Policija ga je privela nakon incidenta i pokrenuta je istraga povodom ovog nemilog događaja koja bi trebalo da rasvetli motive napada i to kako se "ušunjao" na čas povređenog profesora.

Povodom incidenta u školi u Bačkoj Palanci oglasila se i Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije čiji je predsednik Dobrivoje Marjanović izjavio da je, "iako su promenjeni zakoni, doneti protokoli i uputstva, očigledno da to nije dovoljno i da nismo ništa naučili iz događaja u Trsteniku, Ribnikaru, Malom Orašju i Duboni".

- Nismo shvatili da se nasilje koje gledamo svakog dana na televiziji, koje čujemo pri svakom zasedanju Skupštine, na izborima, prenosi na celokupno društvo. Očigledno je da to javno nasilje mnogima na političkoj sceni odgovara i da ne žele da ga eliminišu iz svakodnevnog života. I na kraju se postavlja pitanje: šta je sa izmenama Krivičnog zakonika po pitanju odredbi koje se tiču zaposlenih u prosveti, a koji se navodno usaglašava sa Evropskom komisijom? Da li do promene Zakonika treba u školu da idemo u pancirima ili na koji način da se štitimo od nasilnika? Gde je tu država? - zapitao se Marjanović.

(Ljubinka Račić Đokić, Zlatko Čonkaš)
 
Poslednja izmena:
Uuuu , ja sam imao gadne djake u smislu da su ih svi videli kao problematicne, a nisu bili , ali jesu bili provokatori...
Ali sam imao gadnje zenske djake, uuu , agresivne, urgirali da ih ne izbacim iz skole..
A bilo je dva problematicna, i jedan diler...koji nije problematican, ali je diler, a tu cesto moze da ispadne svasta..

Tek sam bio dosao , pa nisam imao rec u vezi tih problematicnih...a video sam da me uplasena profesorka gleda kao izlaz u kolektivu , ali nisam ja tako mogao , ne padam sa marsa, makar bilo ocekivano ....

Ko zna sta se ovde desava...pazi treba ti debeo razlog da dodjes na cas ako nisi flipnuo i da provociras tucu...
Mislim ja ne bih nijednu rec progovorio , odmah bih izasao sa casa, nije moje da se fajtam sa decom, zaebi ti , tu samo deblji kraj mogu da dobijem....
 
Valjda ce da uvostiti neko da se upisa kad prodje pored skole
Oce u roku od 3,4 godine, ostace bez par zuba, to je verovatno ....ako nije neko mucenje bilo..ne znas sta moze da bude....cesto su stariji profani izlapetisi....pogube se , ne znaju vise sta pricaju , prava priroda im izadje iz usta..

Ja ne razumem neke druge stvari..
Npr vi ne znate ali ja znam, da je sad svaki ucenik pracen od prvog do zadnjeg razreda
bukvalno ima dosije...
Sa svim etiketama koje mogu da mu se prisiju, a to zna da bude vrlo pipkavo ,

Jedno je imati policijski dosije, drugo je imati DB dosije, trece je imati dosije VB, cetvrto je imati vojni dosije...ali sto ti vece blente popunjavaju dosije, to ga vise naebes, a tu su profesori ubedljivo najvece blente za popunjavanje, tj direktori...
obicno direktorke..
 
Poslednja izmena:
Pa dobro , ja sam rekao da necu vise u skolu kad sam video kakav stav imaju direktori u sve novijim sezonama...pa nisam ja moje vestine nasao na djubristu pa da me politicki pajac zaebava....i to zna moj pedigree i namerno mu ne odgovara, ustvari bas to mu i ne odgovara...
A SNS postavlja direktore, otud sva odgovornost sigurno moze da se pripise SNS, za stanje u skolstvu u Srbiji danas...

Ukljucujuci puskaranje, ubadanje, nasilje muskih zenskih , dilovanje droge i ostale ebancije i zaebancije..
Vi mislite da to ne moze direktor da pocisti , i bez ona 2 policajca sto ih dobija od opstine valjda...moze , ne trebaju mu policajci...moze da ih pusti kuci i samo da okrene jednom ili dva puta godisnje da dodju , i da svi cvikaju od njega...svi , i roditelji i deca..

Ali ne moze ako je Vucic Vucic...to da se odmah dogovorimo...Ako postoji Vucic i onda postoji Velja Nevolja, i postoji jos njih 20 koji imaju dozvolu za neometano ubijanje svuda, to svuda je problem, e onda imas Srbiju ovakvu..
Da bude opet jasno , Vucic koji se busa da moze sve ili svasta, moze da izbrise gumicom svakog krimosa koji se zanese....To moze i osoba sa mnogo manje zloupotrebe polozaja od Vucica...Jok Mali to ne radi , radi pa rastura...
Pitanje je samo zasto to nikome ne smeta da bude dosadnjakovic u javnim formatima vlasti....

Ovi sto su hteli da se bune zbog nasilja , i zbog dece su taj ugao trebali da zauzmu , da ebu i blokiraju svaki organ javne vlasti koji mogu da dodirnu ,
Svaki medij koji mogu da dohvate...
 
Poslednja izmena:
Mora vise predsednik opstine da uradi...
Da se istrazi pozadina tuce, ako je povezan jos neko sa mladicem, da se i to gura, bukvalno nisu imali srece sto su povezani sa njim....takav zakon kad vlada, svi se malo vise cuvaju...
Plus sve upletene roditelje, jos ako su politicki aktivni , udri po njima, nije politicki korektno ali je cistka...
 
Uuuu , ja sam imao gadne djake u smislu da su ih svi videli kao problematicne, a nisu bili , ali jesu bili provokatori...
Ali sam imao gadnje zenske djake, uuu , agresivne, urgirali da ih ne izbacim iz skole..
A bilo je dva problematicna, i jedan diler...koji nije problematican, ali je diler, a tu cesto moze da ispadne svasta..

Tek sam bio dosao , pa nisam imao rec u vezi tih problematicnih...a video sam da me uplasena profesorka gleda kao izlaz u kolektivu , ali nisam ja tako mogao , ne padam sa marsa, makar bilo ocekivano ....

Ko zna sta se ovde desava...pazi treba ti debeo razlog da dodjes na cas ako nisi flipnuo i da provociras tucu...
Mislim ja ne bih nijednu rec progovorio , odmah bih izasao sa casa, nije moje da se fajtam sa decom, zaebi ti , tu samo deblji kraj mogu da dobijem....
A čega ste tačno profesor?
 
Lose skolstvo izbija na povrsinu
Zasto svako mora da zavrsi osnovnu?
3-4 razreda pa nek ide, razvijaju se uzalud frustracije i nasilje
Koje izbije na videlo kasnije tokom skolovanja jer nastavnici nemaju mehanizme, roditelji ne dolaze a psiholozi imaju malo vremena
Ne moze se organizovati da dete predje u odelenje za decu kojoj roditelji ne dolaze na roditeljske?
Pa da psiholog svakodnevno bude u tom odelenju bar cas

Dete je zapusteno od roditelja, ne postize gradivo pa onda besno postaje nasilno jer upadne medju lose.
Nase skosltvo i drustvo kao da razvija poslusne i nasilne, uglavnom te 2 sorte
 
https://www.blic.rs/vesti/hronika/b...asilnik-mesecima-maltretirali-i-drugi/e3kmdmg
Nekoliko učenika isticalo se u neprimerenom ponašanju. Gađali su grudvama od papira profesora Zorića, vređali ga, ponižavali. To se dešavalo ispred učionice, u hodniku, u dvorištu škole- kaže sagovornik “Blica”

Danima su vise ucenika maltretirali coveka -- I
Jel skola obavestila socijalne sluzbe, zvala roditelje, prijavila?
Sumnjam
 
https://www.blic.rs/vesti/hronika/b...asilnik-mesecima-maltretirali-i-drugi/e3kmdmg
Nekoliko učenika isticalo se u neprimerenom ponašanju. Gađali su grudvama od papira profesora Zorića, vređali ga, ponižavali. To se dešavalo ispred učionice, u hodniku, u dvorištu škole- kaže sagovornik “Blica”

Danima su vise ucenika maltretirali coveka -- I
Jel skola obavestila socijalne sluzbe, zvala roditelje, prijavila?
Sumnjam
I šta bi onda bilo? Da ti približim, prijavimo , roditelji se ne pojave, Centar takođe pozove roditelje, ne pojave se, kome još da prijavljujemo ? Bogu ? Policiji? Koja će malo razgovarati i pustiti i roditelje i učenika jer nemaju zakonskih prava da bilo šta drugo urade?
 
Jeste smesno ali posto si ti analiticar , onda nije ni za cudjenje...
Opasan sam profan, uzasno, to mi je i pedigree, okrenem decu kako god hocu , radim im sta god mi padne na pamet...Naravno ne u stilu forumskih vestica, nego onako kako moze jedan ovakav kalibar kao ja...
Doduse, nije sve legalno...ali radi kao satic...
Ja da nisam gledao uzivo sta radim i da mi sve to ne prolazi za rukom, ne bih verovao...ali tako ti je to , osetis sta treba da radis i u sekundi se postavis kako treba, slomis sve i na kraju ih opravis...
A sve u letu , da niko ne moze da se opasulji i provali sta im radis...
Ali to je neka druga tema, nije za pokvarenu decu niti za pokvareni narod...
Sto bih ja nekome naturao dobrotu i kvalitet obrazovanja, kad uziva u luftiguz pristupu...
 
Ne isplati se biti profesor jer su đaci nasilni i ubijaju po školama. Pa ko bi lud tim životinjama predavao danas? Ko je lud da stavlja glavu u torbu za 50.000 din mesečno?!??
Ma do direktora je....
Direktor ima malo vise alata od zanata koje moze da upotrebi ako je dobar direktor...
Nego svi gledaju da privremeno odrade posao , 2 godine pa fotelja, pa trosoban stan i idemo dalje..
 

Back
Top