Ljubomora

Slazem se da je veoma izrazena ljubomora destruktivan osecaj i za onog ko je ljubomoran, kao i za onog ko je sa ljubomornom osobom u vezi.
Ali posmatrajuci svoje okruzenje, prijatelje, rodbinu, nisam primetila tu neku „bolesnu“ ljubomoru, vec onako...umereno. Tako da zelim da verujem da su takvi, opsesivno ljubomorni ljudi, retkost.
Zenama prija ta neka mala doza ljubomore od njihovog partnera.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Ti kao da je to biznis projekat, a ne organski odnos dvoje ljudi koji može da ima neke skroz leve zakonitosti
Nego, zar ljubomora vremenom ne bi trebalo da je sve manja i bezazlenija jer se osećaš sigurnije (ako se osećaš)?
Ne. To jeste poput biznis projekta. Porodica je investicija. Ljubav, tj skladan odnos je taj koji ga cini podnosljivim i moguce lepim.
 
Slazem se da je veoma izrazena ljubomora destruktivan osecaj i za onog ko je ljubomoran, kao i za onog ko je sa ljubomornom osobom u vezi.
Ali posmatrajuci svoje okruzenje, prijatelje, rodbinu, nisam primetila tu neku „bolesnu“ ljubomoru, vec onako...umereno. Tako da zelim da verujem da su takvi, opsesivno ljubomorni ljudi, retkost.
Pa da, samo sto msm da ne treba generalno ljubomori davati olaksavajuce okolnosti. Svaka ljubomora je lose osecanje, a najvise sto mozemo je da, kao sto je lepo primetila Snake, nam bude uvod u introspekciju.
 
E sad, postoji još jedan momenat, a to je stvar dogovora između partnera koje su granice flerta, a preko kojih granica je ljubomora legitimna

Npr, partneri mogu da se dogovore da je bezazleni flert sa šalterskim radnicima i radnicama okej, a mogu da se dogovore i da nije
Da, ali insistiranje na previse rigidno shvacenoj monogamiji isto moze da bude alarm toksicnog odnosa. Pa moze dodatno da se postavi pitanje da li su oboje imali zaista slobodu volje kad su ugovarali takav odnos ili je "slabija" licnost bila izmanipulisana. Generalno sam protiv previse rigidnih odnosa u svim sferama, a pogotovo u emotivnim vezama.
 
E sad, postoji još jedan momenat, a to je stvar dogovora između partnera koje su granice flerta, a preko kojih granica je ljubomora legitimna

Npr, partneri mogu da se dogovore da je bezazleni flert sa šalterskim radnicima i radnicama okej, a mogu da se dogovore i da nije
Znas kad pitaju zenu da li bi podelila svog partnera?! Ona kaze, da, podelila bih ga sekirom 😂
 
Ljubomora je legitimna i svako sa tim mora sam da se bori.
Sasvim je individualna i moze da se prilagodi vezi.
Negde su normalni rogovi u vreci, a negde rogovi ne staju u vrecu i kontrola je javna.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Ustvari jednog - samopouzdanja. Nedostatak poverenje ja posledica.
Nema to veze jedno sa drugim. Može da ima ali ne mora.
Recimo ja sam sa tobom u vezi. Videh te juče sopstvenim očima da radiš nešto a ti me sada gledaš u oči i pričaš mi laži. Baš zato što zapravo imam samopouzdanja, ja te slušam, znajući da lažeš i ničim ne otkrivam da znam "šta ste radili prošlog leta".
Normalno da ti posle toga neću verovati ništa čak i da je poverenje postojalo u početku, mada iz mog ugla gledano, poverenje se ne poklanja, već stiče.
 
Nema to veze jedno sa drugim. Može da ima ali ne mora.
Recimo ja sam sa tobom u vezi. Videh te juče sopstvenim očima da radiš nešto a ti me sada gledaš u oči i pričaš mi laži. Baš zato što zapravo imam samopouzdanja, ja te slušam, znajući da lažeš i ničim ne otkrivam da znam "šta ste radili prošlog leta".
Normalno da ti posle toga neću verovati ništa čak i da je poverenje postojalo u početku, mada iz mog ugla gledano, poverenje se ne poklanja, već stiče.
Zasto ostajes u vezi sa osobom u koju nemas poverenja?
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Viđe li ti dvije poslednje riječi "Šalim se" + smajli
;)
Nemoj sve tako kruto ozbiljno da shvataš, naročito ne od mene, ja se baš zezam naročito na LjiSu ako naletim slučajno :D
Naravno da se zezas, ja samo rekoh generalno. Ima ta neka tendencija da se psihopate, sadisti i sl prikazuju romantizovano, kao neka visa rasa medju ludajama. Sto zaista nije tako. Nije tesko biti sadista, tesko je kriticki sagledati sebe, otkriti korene sopstvene frustracije, nedostatka samopouzanja, nedostatka empatije. U tom smislu sam prokomentarisala, igrom slucaja na tvoj post.
 
  • Voli
Reactions: DUH
Naravno da se zezas, ja samo rekoh generalno. Ima ta neka tendencija da se psihopate, sadisti i sl prikazuju romantizovano, kao neka visa rasa medju ludajama. Sto zaista nije tako. Nije tesko biti sadista, tesko je kriticki sagledati sebe, otkriti korene sopstvene frustracije, nedostatka samopouzanja, nedostatka empatije. U tom smislu sam prokomentarisala, igrom slucaja na tvoj post.
Da, bre! Od Hanibal Lektor- a pa do romantizovane verzije "Drakule", po B. Stokeru.
I mn smeta u poslednje vreme. "Pravi Drakula" je bio
onaj glumac Bela Lugoši i prikazan je kao stvorenje apsolutno zlo, zapravo još gore, on nije čak ni zao jer kao prvo nije "on" ništa čovečije nema, akamoli ljubav.
Lektora svi citiraju po Facebooku u pozitivnom smislu kao što u pozitivnom smislu govore za sebe "ja sam psiho".
Može tema o tome da se otvori, odlično si primetila 👏
 

Back
Top