Ljubomora

DUH

Iskusan
Poruka
5.891
Ljudi, jeste li vi ljubomorni i posesivni?
Ja jesam. Kad se zaljubim to je gotovo. Ne dam joj da mrdne.
Pr: Gde's posla? Odoh da jedem. Zar nisi jela juce?
Tako nešto 😂
Ali sa druge strane ne podnosim da mene tako neko "drži na kratkoj uzdi".
Dobro je rekla moja majka da sam treba u politiku 😂 tamo svi donose zakone kojih se ne pridržavaju a očekuju da se svi ostali pridržavaju :mrgreen:

Bambi

Elita
Poruka
15.105
Teritorijalna sam i uvek imam stav:“Prva sam ga videla!“
Cak i kada nema realne opasnosti imam potrebu da doticnu spucam nogom, ali posto sam fino vaspitana i znam da se to ne radi obicno iskuliram.
Nemojte mi ulaziti na teritoriju! Ne budite zivotinju u meni, jer...I’m a lady... :) :)
Ako je neko gledao Little Britain. :) :)

gost 248950

Buduća legenda
Poruka
31.235
Ali naravno da se moze svest o sebi i sopstvenim kvalitetima unaprediti, samo ne treba odustati unapred sa konstatacijom - a jbg ja sam ljubomoran/ljubomorna i to je tako. Nisi, brt, niko ne zasluzuje da bude toliko slab, ulozi napor da osobi koju tvrdis da volis das poverenje koje je ustvari ljubav.

gost 248950

Buduća legenda
Poruka
31.235
Ali ne, kao verujem ja njoj, ali ne verujem drugima. Ne, ne verujes njoj, jer drugi nisu problem ako muvaju osobu koju "volis" ako ti toj osobi verujes. Dakle, ne verujes joj jer si slab i mislis da ne vredis necije ljubavi. Ustvari je tuzno, ljubomora je tuga.

gost 391595

Buduća legenda
Poruka
35.177
Umereno, ništa preterano iracionalno, rekla bih
Umem da se pecnem na nešto, ali ako se u vezi osećam sigurno, to zaista bude ništa i brzo se raspravi
A tek ne volim da pravim ljubomornim, to mi je takav sadizam, i iskreno, bude me blam posle

Zahtev za apsolutnim samopouzdanjem kao antidot za ljubomoru mislim da nije realan, više je kao prečica za zaobilaženje osećanja sopstvenih nesigurnosti, makar one bile mikro
Nisu problem nesigurnosti, i na njima može da se radi sa partnerom, problem je kad su neosvešćene pa se projektuju kroz osećanje nevoljivosti ili nedovoljnosti

gost 248950

Buduća legenda
Poruka
31.235
Umereno, ništa preterano iracionalno, rekla bih
Umem da se pecnem na nešto, ali ako se u vezi osećam sigurno, to zaista bude ništa i brzo se raspravi
A tek ne volim da pravim ljubomornim, to mi je takav sadizam, i iskreno, bude me blam posle

Zahtev za apsolutnim samopouzdanjem kao antidot za ljubomoru mislim da nije realan, više je kao prečica za zaobilaženje osećanja sopstvenih nesigurnosti, makar one bile mikro
Nisu problem nesigurnosti, i na njima može da se radi sa partnerom, problem je kad su neosvešćene pa se projektuju kroz osećanje nevoljivosti ili nedovoljnosti
Naravno da je normalno da covek bude i nesiguran u sebe jednim delom. Ali davanje legitimiteta ljubomori je ono sto je zajebano. Da, osetices se ljubomornim zbog nesigurnosti, ali poenta je ne normalizovati taj diskurs, dakle jasno sebi reci da je ljubomora losa, da ne treba njome maltretirati druge, da je treba sto pre dismisovati. Tako nesto.

gost 391595

Buduća legenda
Poruka
35.177
Naravno da je normalno da covek bude i nesiguran u sebe jednim delom. Ali davanje legitimiteta ljubomori je ono sto je zajebano. Da, osetices se ljubomornim zbog nesigurnosti, ali poenta je ne normalizovati taj diskurs, dakle jasno sebi reci da je ljubomora losa, da ne treba njome maltretirati druge, da je treba sto pre dismisovati. Tako nesto.
Pa napisala sam to u poslednjem pasusu

I ne mislim da je treba dismisovati odmah (sam sa sobom), ona je glasnik, treba iskoristiti to, kroz nju ući u sopstvene nesigurnosti i videti gde stvarno leži problem

gost 391595

Buduća legenda
Poruka
35.177
E sad, postoji još jedan momenat, a to je stvar dogovora između partnera koje su granice flerta, a preko kojih granica je ljubomora legitimna

Npr, partneri mogu da se dogovore da je bezazleni flert sa šalterskim radnicima i radnicama okej, a mogu da se dogovore i da nije

Bambi

Elita
Poruka
15.105
Ne radi se o bilo kakvoj savrsenosti. Ljubomora maltretira druge ljude, ljude za koje tvrdimo da nam je stalo do njih.
Slazem se da je veoma izrazena ljubomora destruktivan osecaj i za onog ko je ljubomoran, kao i za onog ko je sa ljubomornom osobom u vezi.
Ali posmatrajuci svoje okruzenje, prijatelje, rodbinu, nisam primetila tu neku „bolesnu“ ljubomoru, vec onako...umereno. Tako da zelim da verujem da su takvi, opsesivno ljubomorni ljudi, retkost.

gost 391595

Buduća legenda
Poruka
35.177
Ja mislim da sto je veza duza ljubomora se javlja u raznim formatima, neminovno. Pogotovu sto shvatas da ulazes u to sve vise i vise.
Ti kao da je to biznis projekat, a ne organski odnos dvoje ljudi koji može da ima neke skroz leve zakonitosti
Nego, zar ljubomora vremenom ne bi trebalo da je sve manja i bezazlenija jer se osećaš sigurnije (ako se osećaš)?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.