Ljubav - Strast, kakve imaju veze jedno sa drugim?

mackica ns:
витез:
Ако момак тражи од девојке нешто више од пољупца, то је поуздан знак да је не воли..

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Mene niko nikad nije voleo :cry: :cry: :cry:
Ju, pa zamisli da mi NE TRAŽI ništa više od poljupca.
A, jel' može bar da mi PONUDI :?:
Ni mene! Mene svi koji su me ljubili mrze... :cry: :cry: :cry:
A oni sa kojim sam se ju sramote povatala ili poseksala, njima sam gora od Hitlera! :cry:
 
Ja cu samo da kaem da podrzavam sve sto je DisMisal gore napisao, a Vitez... mnogo toga tu meni nije jasno, i zaista ni ne mogu da se slozim! Uostalom, svako radi ono sto zeli i oseca da je to ono pravo. Pa, devojka ili tip koji su u vezi, a od kojih se ne bi trazilo vise od poljupca mislim da bi se osecali nista drugo do sugavo! Ljubav + strast + razumevanje = kvalitetna veza, po meni.
 
Еј, људи, не могу да верујем!
Како је необично…. Необично ми је што нико није посумњао да сам ово ја писала. :)
Са друге стране, сада имам прилику да са стране посматрам како се понашате према неком чије се мишљење, будући да је екстремно на другу страну, разликује од вашег. И жао ми је. Немојте бити такви. Будите толерантни. Не тражим од вас да усвојите такво мишљење, али барем поштујте да неко на тај начин размишља.

За витеза: апсолутно те разумем. И делим твоје мишљење, ма колико други мислили да грешиш. Али... На неки начин јесте грех и то што се толико убеђујеш са осталима. (постоји једна реченица из Библије коју сада нећу цитирати, јер је прилично увредљива и не одговара ситуацији) Није твоје да се трудиш да просветлиш остале. Већ да своја размишљања размењујеш са особама које те могу разумети и да их подржаваш.
И савет: Човек мора наћи заједничку тему са свима. Вера је питање унутрашњег, немој је одавати свакоме. А наравно да можеш наћи тему за разговор са особама које мисле другачије него ти. Али, онда.... Немој долазити на подфорум «Љубав и секс» ако већ не можеш да не износиш мишљење за које знаш да ће бити нападнуто.
 
chokolada:
mackica ns:
витез:
Ако момак тражи од девојке нешто више од пољупца, то је поуздан знак да је не воли..

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Mene niko nikad nije voleo :cry: :cry: :cry:
Ju, pa zamisli da mi NE TRAŽI ništa više od poljupca.
A, jel' može bar da mi PONUDI :?:
Ni mene! Mene svi koji su me ljubili mrze... :cry: :cry: :cry:
A oni sa kojim sam se ju sramote povatala ili poseksala, njima sam gora od Hitlera! :cry:
Немојте тако строго судити човеку. Само имате другачија схватања. И другачија чула.
Он живи међу неким другим људима, који не живе по савременим схватањима.
Људи су различити...
 
витез:
Hellen:
Очигледно је да многи не схватају да љубав и страст не могу ићи заједно, да се једно другом супротстављају. Где влада љубав, ту нема страсти. Страсти гасе љубав у срцима нашим. Страст не може да проистиче из љубави Нина. То онда није права љубав, ако је повезана са страстима...

Витеже, можеш ли мало детаљније објаснити ову своју мисао?
Према хришћанском учењу, страст је нешто што не долази од Бога већ од ђавола. Тера на грех. А љубав – према речима владике Николаја, никад није грех већ благослов. Дакле - ако би се страст унела у љубав, онда то није љубав. Јер није чиста.

Према томе, постоји и категорија као што је: блудничење у браку. А интимност у браку, ако нема за циљ рађање потомства, јесте такође грех.
--> и контрацепција је грех. Мада, Руска православна црква допушта коришћење презерватива у браку, када људи не желе више деце. Колико знам, наша црква сматра грехом свако телесно задовољство које је само себи циљ. Е, па, признајем, више ми се допада како Руси размишљају... А и то блудничење у браку... Тешко ми је да прихватим да то постоји. :?
 
витез:
Nina2:
Jadan je tvoj ljubavni zivot onda viteze, ako volis zenu a ne mozes da vodis ljubav sa njom jer nema strasti. Podsecas me na kaludjera koji je sebe zavestao Bogu i samim tim i ne pomislja na vodjenje ljubavi i reprodukciju.
Pusti ti mene da ja zivim kao i 90% ljudi u pogresnom uverenju a ti zivi i uzivaj u svom. Ne ubedjujem ja tebe sta je sta pa nemoj ni ti mene.

Нико није рекао да не треба да се размножавамо, али то треба радити у браку који је склопљен пред Богом. О томе говорим. Наш народ је вековима живео узвишеним и славним начином живота, и док је тако живео било је непојмљиво да момак и девојка имају интимне односе пре брака...

Ма ко те је овако налагао???До пре стотинак година врло ретка су била венчања у цркви, нарочито у забитима! Који , бре, узвишени и славни начин живота, које си то бајке читао???

Али сада се много тога пореметило и постало ненормално...
Ово што причам није моје умовање, ко сам ја да умујем? Него се само учим од оних који су велики и славни... Од кога се треба учити животу? Од наших славних предака: светог Саве, светог Владике Николаја, светих царева Милутина, Стефана, Лазара... и осталих многих Српских светитеља, или од данашњих "Срба" који су погазили и попљували све оно што је наш народ вековима држао за узвишено и свето и пошли за духовно потпуно трулом и болесном америком и европом?

Ма волим ја историју и традицију, али ти је, брате, превише идеализујеш! Прочитај нешто мало више о личним животима наших владара па ћеш видети чега све ту нема! И то није био специјалитет само српских владара него и свугде: оцеубиства, братоубиства,убиства љубавница, инцест, бракови са малолетницама,мењање жена сваки час...

:) И ја сам против ''американизације'', али ти га, брате, претера. Живни мало живот, остаћеш ускраћен за многе лепе ствари у животу ако овако наставиш. :)
 
Queen_:
Snezna_kraljica:
Еј, људи, не могу да верујем!
Како је необично…. Необично ми је што нико није посумњао да сам ово ја писала. :)
Pa kako da pomislimo da si ti kad si se ti već odala bludu i počinila smrtni greh!
:wink:
Znas sta – i najveci bludnik zasluzuje oprostaj ako se iskreno pokaje! Prema Crkvi, svaki greh je oprostiv osim samoubistva i abortusa. Tako da – jos ima sanse za mene!
Kazem i ja – POKAJTE SE I BICE VAM OPROSTENO!! :D :twisted:

p.s. A kad vec privatate da sam 'gresna' (barem po mojim merilima), kako ne pomisljate na mogucnost da nije istina bas sve sto sam rekla? Worm to dobro zna 8)
 
Snezna_kraljica:
Queen_:
Snezna_kraljica:
Еј, људи, не могу да верујем!
Како је необично…. Необично ми је што нико није посумњао да сам ово ја писала. :)
Pa kako da pomislimo da si ti kad si se ti već odala bludu i počinila smrtni greh!
:wink:
Znas sta – i najveci bludnik zasluzuje oprostaj ako se iskreno pokaje! Prema Crkvi, svaki greh je oprostiv osim samoubistva i abortusa. Tako da – jos ima sanse za mene!
Kazem i ja – POKAJTE SE I BICE VAM OPROSTENO!! :D :twisted:

I ubistvo?
 
Snezna_kraljica:
Nina2:
Snezna_kraljica:
Prema Crkvi, svaki greh je oprostiv osim samoubistva i abortusa. Tako da – jos ima sanse za mene!
Kazem i ja – POKAJTE SE I BICE VAM OPROSTENO!! :D :twisted:
I ubistvo?
Da. I meni je to cudno, ali... Tako je.
Hm. A sto se ti raspitujes? Da ne planiras da me mozda smaknes? :wink:

Hm, koliko mi se cini ubitstvo nije bas oprostiv greh, al ajde.
p.s.: ma jok, ja bih te naterala na samoubistvo 8)
 

Back
Top