Ljubav prema Bogu

Opet je u pravu.
(Na stranu to što sam se ismejao da je otac stvorio dete velikim praskom :lol: )
Znači: Bog može da stvori i stvara, čovek NE.
Ako mislite na decu, nije ih muškarac "napravio", već suviše komplikovana sperma koju ljudi nisu ni blizu da stvore.

Oduvek mi je bilo smešno-,čudno kad god sam čuo da otac govori: "Ima da me slušaš, ja sam te napravio". Pa, nisi. Bog je.

Isto kao kloniranje ljudi. Genetičari moraju da upotrebe gotovu ćeliju, znači copy/paste, to takođe ne spada pod originalno stvaranje.
Da tako je :)
Ljudi nisu Bogovi da mogu da stvore zivot.
a ovo o velikom prasku je dobro poredjenje :lol:
 
.da li se Bog sledi ako mrziš sebe ili ako voliš sebe? mislim i jedno i drugo....mrzeti sebe može značiti mrzeti svoju grešnu palu prirodu..voleti sebe može značiti voleti božansku iskru u sebi voleti svoju dušu i činiti joj dobro radeći na njenom razvoju..

e sad idemo na pitanje da li se Bog sledi ako mrziš ili ako voliš svet i život...

u ranom hrišćanstvu postojale su struje koje su propovedale da je ovaj svet stvorio zli bog i da je u njemu zarobio duše a da je Isus došao da da recept kako izaći iz ovog zlog sveta...neki su smatrali da je taj zao bog bog starog zaveta Jahve...

voleti pravog Boga onda znači i mrzeti svet koji je stvortio zli bog da bi u njemu zadržao duše....imaš i kod monaha to da je svet u vlasti zlog (misli se na Satanu) i da monah treba da se povuče iz sveta i mrzi svet...opet imaš monahe koji vole sav život jer je sve od Boga.....e sad ko je bliže svetosti monah koji mrzi ovaj svet i život ili onaj koji ga voli? Ili opet oba..mrzi zlo a voli dobro...mrzi greh a voli grešnika.

.ili treba razdvojiti život i svet... život u krajnoj instanci potiče od pravog Boga koji je tvorac duša pa ga u svakom slučaju treba voleti...a ovaj svet materjalni je možda zao i ima smisla mrzeti ga... ne znam...cenim da je uvek bolje voleti nego mrzeti..može čovek zavooleti i svoj zatvor
Hvala. Jeste konfuzno.
Pitao sam se da li Bog traži da ga volimo više od sebe? Opet ako mrzimo sebe, to je direktna mržnja i prema Bogu Ocu, i opšta mizantropija.
Ljubav prema Bogu, da li može postojati bezuslovno? Ako je on Otac, ja mislim da on očekuje ljubav prema njemu, kako- pa ja lično nisam obrazovan toliko koliko bi se očekivalo s obzirom da sam ovde non stop (lol) ali sam našao svoj način, molim se Bogu češće da zahvalim na nečemu nego što se setim Boga samo kad mi nešto treba.
Međutim, s'obzirom da me naizmenično "hvata" ateizam i teizam, moram da budem u stanju teizma da bih, govoreći Bogu u molitvi stvarno osećao ljubav dok mu se obraćam.
To je teško ali može se.
 
Nije ali postoji realna mogucnost.
Kad je bez coveka sansa je 0 %
Dakle nije pravilo nego ipak govorimo o nekom "procentu verovatnoce ", kojeg je,ruku na srce,veoma tesko precizno definisati,,jel tako ? 🙂
E sad kad vec pominjamo "verovatnocu" i ako uopste prihvacamo koncept stvaranja,dakle kreacionizma,onda mi zaista nije jasno zasto odbacujes "verovatnocu" da je Onaj koji je uopste zamislio,proektirao i proizveo spermatozoide u paketu sa citavim ljudski tjelom,da budu u stanje oplodjivati jajasce kod zena, bilo problem da to oplodjivanje realizuje na drugaciji nacin koji je za ljude veoma tesko razumljiv ?
 
Poslednja izmena:
Opet nesto tipa da je bog proektirao i proizveo spermatozoide.....lupetas, odakle ti to ?
Lupetam,lepo si rekao,relaksacije radi...pre toga sam citao neke ozbiljne i "proverene"podatke kako je nastao ovaj svet sam od sebe,onako ni od cega i to mi je zaista opteretilo razum,tolika "preciznost i tacnost"jednostavno zamara citaoca i nije cudo da nakon toga MALO prolupeta sto - sta... :D
...nemoj mi zamerati,nije do mene...:per:
 
Lupetam,lepo si rekao,relaksacije radi...pre toga sam citao neke ozbiljne i "proverene"podatke kako je nastao ovaj svet sam od sebe,onako ni od cega i to mi je zaista opteretilo razum,tolika "preciznost i tacnost"jednostavno zamara citaoca i nije cudo da nakon toga MALO prolupeta sto - sta... :D
...nemoj mi zamerati,nije do mene...:per:
To je na osnovu posmatranja, ta teorija je ravna onoj da je zemlja ravna i centar svemira. Samo smo malo pogledali napolje i došli do druge teorije koja je tačna koliko i ova prva ČP
 
pre toga sam citao neke ozbiljne i "proverene"podatke kako je nastao ovaj svet sam od sebe,onako ni od cega i to mi je zaista opteretilo razum,tolika "preciznost i tacnost"jednostavno zamara citaoca i nije cudo da nakon toga MALO prolupeta sto - sta... :D
Nemoj prijatelju da citas te gluposti, ne zamaraj mozak jer niko nikad nije dao dokaze da je svet stvorio tamo neki bog ili je sve nastalo samo od sebe.
Ljudi samo nagadjaju, lupetaju......
 
Nemoj prijatelju da citas te gluposti, ne zamaraj mozak jer niko nikad nije dao dokaze da je svet stvorio tamo neki bog ili je sve nastalo samo od sebe.
Ljudi samo nagadjaju, lupetaju......
Mozda si u pravu,nego daj ti meni alternativu za tu opciju,dakle ako Bog to nije stvorio ili nije sve nastalo samo od sebe onda je sav ovaj savrseni svet nastao od...ili je nastao tako sto je... !?? :kafa:
Ali moilim te nemoj mi davati opcije za koje ce biti ocito da su cisto lupetanje,mozda gore nego ono moje,jel vazi ?:D
 
Tata je prskao mamu i tako sam dobio zivot.
Kakav crni bog ima veze s tim.....
Шта је то што Богочовек Христос даје човеку, а што НИКО ДРУГИ није у стању дати?
То је ПОБЕДА НАД СМРЋУ, над ГРЕХОМ и над ЂАВОЛОМ, Вечни Живот, Вечна Истина, Вечна Правда, Вечна Врлина, Вечна Љубав, Вечна Радост....
Дакле, само је Богочовек оправдан да од нас тражи оно што се нико никада није усудио да тражи: да га волимо више него родитеље, браћу и сестре, децу, пријатеље, земљу, анђеле, било кога у свим световима, видљивом и невидљивом.....

Св ава ЈУСТИН Поповић
 
Kada bi zaista kojim slučajem postojao Bog iz Biblije i Kurana, sva sreća da ne postoji, tako nešto bi trebalo mrzeti iz dna duše. To je đubdre od Boga kada prvo namerno dopušta da pedofil siluje dete, na ravno tu se on ne meša i kada je narodio jevrejima da pokolju sve u Jerihonu čak i žene i decu. To je gad od Boga.
 
Шта је то што Богочовек Христос даје човеку, а што НИКО ДРУГИ није у стању дати?
То је ПОБЕДА НАД СМРЋУ, над ГРЕХОМ и над ЂАВОЛОМ, Вечни Живот, Вечна Истина, Вечна Правда, Вечна Врлина, Вечна Љубав, Вечна Радост....
Дакле, само је Богочовек оправдан да од нас тражи оно што се нико никада није усудио да тражи: да га волимо више него родитеље, браћу и сестре, децу, пријатеље, земљу, анђеле, било кога у свим световима, видљивом и невидљивом.....

Св ава ЈУСТИН Поповић
Pricamo o jednom a ti skreces misli na drugo.
Ajde stavi prst na celo pa razmisli malo sta radis i zasto to radis :confused:
 
Pricamo o jednom a ti skreces misli na drugo.
Ajde stavi prst na celo pa razmisli malo sta radis i zasto to radis :confused:
Дакле, само је Богочовек оправдан да од нас тражи оно што се нико никада није усудио да тражи: да га волимо више него родитеље, браћу и сестре, децу, пријатеље, земљу, анђеле, било кога у свим световима, видљивом и невидљивом.....
 
Дакле, само је Богочовек оправдан да од нас тражи оно што се нико никада није усудио да тражи: да га волимо више него родитеље, браћу и сестре, децу, пријатеље, земљу, анђеле, било кога у свим световима, видљивом и невидљивом.....
Brate postajes smesan t odavno si smesan.
Ja i ostali pisemo i pitamo jedno a ti odgovaras i pises nesto sto nema veze s onim sto citiras.
O cemu se radi :think:
 

Back
Top