Ljubav ili korist?

Ajd da vidim ko je za šta.....nemam anketu ali nema veze:p....bila neka rasprava danas sa nekim mojim prijateljima, koji brakovi više uspevaju, oni iz ljubavi ili oni iz koristi....vodila se žestoka polemika, koja se naravno završila sasvim drugom temom ali ne bitno....ja kažem da su oni iz koristi ali bih volela da čujem i vaše mišljenje.;)

Ni ljubav ni korist bez kombinacije drugih bitnih faktora nisu garancija za uspeh veze, braka..
 
pa zar sve ne govori da je brak prevazidjena institucija. tako mi deluje logicno da su ovi sklopljeni po dogovoru i iz koristi nesto sto nas čeka u budućnosti.
oduvek su me odusevljavali trenuci neznosti koje uhvatim u prolazu, recimo bakica i dekica od 150 godina koji se drze za ruke i vidi se treperava neznost, veza koju su stvarali godinama. meni je to ideal, cilj, oduvek.
i ne mogu da opišem sreću koju osetim kada vidim ljubav, tu povezanost izmedju dvoje ljudi, bez obzira na godine. i u takvim momentima shvatim da svet neće propasti dok takve jedinke postoje.
tako, da ako neko odluci da se "veže" neka to uradi samo i isključivo jer voli nekoga takvog kakav je. a tu tek počinje sreća, put i traganje.


E moja Strujo. Pa jel zna[ [ta danas kažu psiholozi. Nema monogamije, čovek je prirodno poligaman. Monogamija je nasleđena iz vremena kada su ljudi kraće živeli pa nije bilo vremena za više partnera. A osim toga i socijalni kontakti su bili oskudniji, nije bilo prilike da se toliko upoznaješ sa seksualno interesantnim pojedncima/pojedinkama.

ja jednom bio kod psihijatra i sve ovo mi on ispričo. Pa ti sad vidi da l' sam bio u većem bedaku kad samo otišao kod njega ili kad sam se vratio.

Otada više i ne idem kod psihijatra.
 
E moja Strujo. Pa jel zna[ [ta danas kažu psiholozi. Nema monogamije, čovek je prirodno poligaman. Monogamija je nasleđena iz vremena kada su ljudi kraće živeli pa nije bilo vremena za više partnera. A osim toga i socijalni kontakti su bili oskudniji, nije bilo prilike da se toliko upoznaješ sa seksualno interesantnim pojedncima/pojedinkama.

ja jednom bio kod psihijatra i sve ovo mi on ispričo. Pa ti sad vidi da l' sam bio u većem bedaku kad samo otišao kod njega ili kad sam se vratio.

Otada više i ne idem kod psihijatra.
savrseno poznata i kada sagledas prihvatljiva teorija
psiholozi su samo ljudi, nekada nesrećniji od nas koji odemo da tražimo rešenje ili utehu.
ali zato imamo srce kao Limeni, hrabrost kao Lav i mozak kao Strasilo
pa nam ni veštica sa crvenim cipelicama ne može, kad hoćemo, ništa :)
 
Ajd da vidim ko je za šta.....nemam anketu ali nema veze:p....bila neka rasprava danas sa nekim mojim prijateljima, koji brakovi više uspevaju, oni iz ljubavi ili oni iz koristi....vodila se žestoka polemika, koja se naravno završila sasvim drugom temom ali ne bitno....ja kažem da su oni iz koristi ali bih volela da čujem i vaše mišljenje.;)


kažu ruski naučnici da mora da se gleda pozitivno,
tako da i ljubav i korist - nema "ili"
i tako u svemu, stalno
 
Ajd da vidim ko je za šta.....nemam anketu ali nema veze:p....bila neka rasprava danas sa nekim mojim prijateljima, koji brakovi više uspevaju, oni iz ljubavi ili oni iz koristi....vodila se žestoka polemika, koja se naravno završila sasvim drugom temom ali ne bitno....ja kažem da su oni iz koristi ali bih volela da čujem i vaše mišljenje.;)

U kom smislu uspevaju, ovi iz koristi u ljubavnom sigurno ne:p
 
Mani ti sad ruske naučnike i istraživanja....reci šta TI misliš!;)

Vidiš, ja se slažem sa tim ruskim naučnicima
i ljubav i korist
ništa mi ne bi falilo da mi sad tamo neko iz ljubavi kupi ostrvo
i ja kucam poruke iz nekog čamca i tako....:manikir:
i yoga se bolje vežba na pesku nego na parketu

a vidim po lokaciji i ti si sa tih planina
strah božiji od vas koliko vas srećem u poslednje vreme:brus:
 
Ajd da vidim ko je za šta.....nemam anketu ali nema veze:p....bila neka rasprava danas sa nekim mojim prijateljima, koji brakovi više uspevaju, oni iz ljubavi ili oni iz koristi....vodila se žestoka polemika, koja se naravno završila sasvim drugom temom ali ne bitno....ja kažem da su oni iz koristi ali bih volela da čujem i vaše mišljenje.;)

U danasnje vreme iz koristi :confused: ali ko zna mozda vremenom i ljubav nikne :mrgreen: dok se ovi "zaljubljeni" mogu 5 puta razici :mrgreen:
 

Back
Top