Letnje auto gume

A šta je tigar vintera nego univerzalka čista a može tu i tamo na sneg. Pogledajte samo rusku kamu e to je zimska guma, ripna 8mm.

Ako malo bolje pogledate zimske gume to su uglavnom univerzalke naročito ona sa kao akva šarom. Imao na jednom autu to neda proklizava na snegu nego razbija.

E to je zimska tj univerzalka, sačekaš par dana da raščiste grad i onda voziš.

vinterdack_hejdlosa_600x300.jpg

mirage_mr562.jpg
 
A šta je tigar vintera nego univerzalka čista a može tu i tamo na sneg. Pogledajte samo rusku kamu e to je zimska guma, ripna 8mm.

Ako malo bolje pogledate zimske gume to su uglavnom univerzalke naročito ona sa kao akva šarom. Imao na jednom autu to neda proklizava na snegu nego razbija.

E to je zimska tj univerzalka, sačekaš par dana da raščiste grad i onda voziš.

Pogledajte prilog 887287
Pogledajte prilog 887289
Ako je wintera onda nije univerzalna. Univerzalna je all season.
Mislim možeš ti zimsku (pogotovo npr. Savu M+S) voziti tijekom cijele godine, ali uništiti ćeš ju preko ljeta, pogotovo ako više voziš i svake druge godine ćeš ju morati mijenjati.
 
Te hankok i solus su skupe inače ko da su od zlata ali su sasvim pristojne i uz abs i ostale sisteme rade savršeno. Što je meni bitno je da ne trule brzo jer ja imam letnjii zimski set što je ukupno oko 100tkm a prelazim 10 godišnje sad sa ovom koronom i manje.

Čime mažete gume?

Ako su ti Hankook gume skupe :D

Za mazanje koristim Meguiars Endurance Tire Gel, al tebi je to skupo, jefitniji je imalin, ulje, ili tako nesto.

M+s je u suštini all season. Nećeš je uništiti leti unište je debili kad je voze 200 kmh leti.

Univerzalka je po meni letnja sa nekom blagom zimskom šarom.

Opet briljiras i pokazujes svoje znanje :D
 
Ja se iskreno nadam da ce se jednog dana kontinent opametiti, a i mi sa njim i konacno preci na americki sistem univerzalnih guma, a zimske ko hoce. Vecina automobila danas ima prednju vucu i to insistiranje na zimskim gumama je samo relikvija iz proslosti.
Ma nije mi za zimu, nego što su te univerzalke uglavnom skoro zimske, a to znači da na 30+ može dosta da se produži recimo trag kočenja. Zato napred obavezno stavim baš letnje.
 
Da ali Koreja gura svoje i kod njih je jako taj potrošači patritizsm.. nzn sta hices da kazes da je Hankook bolji od Continentala?
Nisam to rekao. Iako možda i je od nekog sa prefiksom Eco. Samo kažem da mi se čini da je kod Hankooka omjer uloženo/dobiveno bolji nego kod Continental-a. Da taj postotak koji više trebaš dati za Continental nije ta guma toliko i bolja.
 
Tu dolazimo do onog sto sam gore rekao ako voziš 5k gidisnje onda to nije toliko bitno jer ce vreme pojesti kvalitet a sve te gume srednje i vise klase ce da te sluze tih 30-40k km ali ako vozis dosta e onda se ne isplati to kupovati jer je razlika u km i do 2x a razlika u ceni izmedu premijum gume i dobre gume nije toliko velika...
 
A šta je tigar vintera nego univerzalka čista a može tu i tamo na sneg. Pogledajte samo rusku kamu e to je zimska guma, ripna 8mm.

Ako malo bolje pogledate zimske gume to su uglavnom univerzalke naročito ona sa kao akva šarom. Imao na jednom autu to neda proklizava na snegu nego razbija.

E to je zimska tj univerzalka, sačekaš par dana da raščiste grad i onda voziš.
Nisam ekspert za gume ,ali imas recimo Goodyear Wrangler gume koje imaju useke od po 20mm a lose su za sneg, jer su pravljene od tvrde gume. Odlicne za blato, ali ne i sneg.
 
Ne vec su im auta bolja sa conti gumama... Ponudio premijum brend bolju cenu od domaće firme , Ma daj :) .. Inace malo koja fabrika uzima bilo sta drugo osim Miska i Conti.. Cak ni Korejanci vise .

Sluzbena Skoda je dosla sa DUnlop gumama, a Touran sa Goodyear. Megane ima rezervnu Michelin, tako da pretpostavljam da je iz fabrike izasao sa Michelinom.
 
Sluzbena Skoda je dosla sa DUnlop gumama, a Touran sa Goodyear. Megane ima rezervnu Michelin, tako da pretpostavljam da je iz fabrike izasao sa Michelinom.
Dobra je godina asimetric je br2 po mnpgom testovima ali vw obicno ide sa Conti gumama Michelin i francuska vozila naravno.. Skoda vozi na Conti nzn to za Dunlop to je mozda za trziste Balkan ..
 
Tu dolazimo do onog sto sam gore rekao ako voziš 5k gidisnje onda to nije toliko bitno jer ce vreme pojesti kvalitet a sve te gume srednje i vise klase ce da te sluze tih 30-40k km ali ako vozis dosta e onda se ne isplati to kupovati jer je razlika u km i do 2x a razlika u ceni izmedu premijum gume i dobre gume nije toliko velika...
Pa to sam ja odmah rekao. Ne znam gdje je problem. Za mene koji radim oko 10 tisuća km godišnje (sveukupno) i imam i set zimskih i set ljetnih, ne treba mi premium guma koja je 30% skuplja, a nije 30% bolja.
Screenshot_2021-03-23-10-28-09-968.jpg


Screenshot_2021-03-23-10-27-47-432.jpg


Evo, tu se lijepo vidi da Hankook koči bolje od Continental-a, i po mokrom i po suhom. Zapravo najbolje od svih guma, po ovom testu Auto Bilda.
https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-5629291.html
 

Back
Top