Lenjost

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Sad se zamislih na drugoj temi oko toga šta je lenjost..... šta je lenjost zaista i da li ona uopšte postoji?
Kao što smo svi za nešto sebični, za nešto smo i lenji. Govorim o odraslim ljudima, kod dece je uočljivije da postoje baš lenja i ona koja to nisu. Srela sam ljude koji ne žele da rade (posao) ali su zato u kući zmajevi, ne staju. Mnogi bi njih okarakterisali kao lenje. Srela sam one koji jure lovu (rade po dva posla) ali zato sami sebi nisu oprali čarapu decenijama. Srela sam neuredne, ali čiste, prljave ali uredne... o da bilo je i likova koji su fizički toliko spori da se čovek zapita da li su uopšte budni na poslu.
Srela sam one koji rade i posao i kući i dobri su prema drugima, nisu isfrustrirani i kod njih sve bude nekako..... napola završeno, da ne kažem traljavo.

Šta je za vas lenjost? Kada je čovek lenj? Za šta ste vi lenje? Lenji?

Za mene je lenjost najpre kada neko sedi na kaucu 5m od frizidera , hoce pivo , a mrzi ga da ustane.

Lenjost je za mene kada ljude mrzi da urade nesto najjednostavnije ! Ima puno ljudi koji su lenji. Nazalost . :(

Za mene je lenjost najpre kada neko sedi na kaucu 5m od frizidera , hoce pivo , a mrzi ga da ustane.

Lenjost je za mene kada ljude mrzi da urade nesto najjednostavnije ! Ima puno ljudi koji su lenji. Nazalost . :(

Meni se čini da smo svi imali takve periode :lol:
Ako je to lenjost, da li je onda ta osoba lenja, ili je samo period :think:

to je drustveni plus, neka vrednoca... osim u nekim delovima zemlje? juzna srbija mozda ali zamisljam
u stvari pitanje je sta je cilj i cime se placa ono da ostvaris

npr neko je vredan i vredno svaki dan trci i onda je on dobar voli zdrav zivot... ali nije pazio i infarkt preterao
mogu sebe da maltretiram na tu temu ali smatarm da sam prevazisla, ali dobro je biti vredan kad je frka da mozes da prezivish.

opet zavisi znam ljude koji nisu u stanju da operu sudove ali zato vredno sta znam skidaju muziku. ok neko ce reci kakve budale, ali ti sto to kazu ne znaju milimetar od te muzike koju ovi skidaju, a zato peru sudove. i negde ce da budu vise cenjeniji ovi a negde oni

pa najbolje je kad si nesvesno vredan znaci ni ne znas da radis nesto nije ti muka a uradis mnogo ono nesto volish pa radis i ne razmisljas
vredan je u stvari cesto - radim nesto mrsko i mogu, i radim i mrsko mi je ali raidm i dobar sam
ali ima ono sto mi nije mrsko ali sta je to :think:

volim povremeno d abudem mazohista da radim besmislene stvari vredno i redovno bez cilja i ne znam da li je to dobro za mene ali radim

mada kad si uporan i mrsko postane nemrsko? :I

Poslednja izmena:
to je drustveni plus, neka vrednoca... osim u nekim delovima zemlje? juzna srbija mozda ali zamisljam
u stvari pitanje je sta je cilj i cime se placa ono da ostvaris

npr neko je vredan i vredno svaki dan trci i onda je on dobar voli zdrav zivot... ali nije pazio i infarkt preterao
mogu sebe da maltretiram na tu temu ali smatarm da sam prevazisla, ali dobro je biti vredan kad je frka da mozes da prezivish.

opet zavisi znam ljude koji nisu u stanju da operu sudove ali zato vredno sta znam skidaju muziku. ok neko ce reci kakve budale, ali ti sto to kazu ne znaju milimetar od te muzike koju ovi skidaju, a zato peru sudove. i negde ce da budu vise cenjeniji ovi a negde oni
E baš to mi je i interesantno u pojmu lenjosti. Toliko ljudi je vredno kada rade ono što vole, lenji su kada rade nešto što moraju a apsolutno im ne donosi nikakvo zadovoljstvo. Tako da ostaje samo jedno pitanje: da li su vredni oni koji rade stvari koje ne vole da rade, redovno i kvalitetno? Npr. ne verujem da iko (čas retkim eventualnim izuzecima) voli da pere sudove, ali mnogi će reći da vole da trče..... a trčanje vodi zdravom telu, dobar početak dana i td. i eto bolje da je to radio nego da je presedeo uz kvalitetni jutarnji program na televiziji koju plaćamo.
I malo koga mrzi da skuva kafu, ko je pije..... ako ima neko drugi da je skuva super - ako nema onda ćemo sami.

Da li smo vredni ako vredno radimo stvari koje volimo da radimo :think:

pa najbolje je kad si nesvesno vredan znaci ni ne znas da radis nesto nije ti muka a uradis mnogo ono nesto volish pa radis i ne razmisljas
vredan je u stvari cesto - radim nesto mrsko i mogu, i radim i mrsko mi je ali raidm i dobar sam
ali ima ono sto mi nije mrsko ali sta je to :think:

volim povremeno d abudem mazohista da radim besmislene stvari vredno i redovno bez cilja i ne znam da li je to dobro za mene ali radim

Обавиш посао и зарадиш парице па си купиш оне летње чизме. Не мораш да тражиш од мужа или татице. На пример...

E baš to mi je i interesantno u pojmu lenjosti. Toliko ljudi je vredno kada rade ono što vole, lenji su kada rade nešto što moraju a apsolutno im ne donosi nikakvo zadovoljstvo. Tako da ostaje samo jedno pitanje: da li su vredni oni koji rade stvari koje ne vole da rade, redovno i kvalitetno? Npr. ne verujem da iko (čas retkim eventualnim izuzecima) voli da pere sudove, ali mnogi će reći da vole da trče..... a trčanje vodi zdravom telu, dobar početak dana i td. i eto bolje da je to radio nego da je presedeo uz kvalitetni jutarnji program na televiziji koju plaćamo.
I malo koga mrzi da skuva kafu, ko je pije..... ako ima neko drugi da je skuva super - ako nema onda ćemo sami.

Da li smo vredni ako vredno radimo stvari koje volimo da radimo :think:

e ali to vredni, to kao nekom vredis. a kome oces da vredis mozda
ne znam, valjda je obicno da imas neki cilj
ili je vrednoca najcesce kao cvrcak i mrav, pa ovaj bio lenj i zezao se a mrav se snabdeo za zimu nije crkao od gladi. ali u drustvu je mrav verovanto bio gnjavator

Lijen je covjek cijoj porodici ili njemu samom nedostaje mnogo toga neophodnog za normalan zivot a on nece da se potrudi da to obezbjedi a moze.

Sto se tice lijenosti da se uradi neki od poslova svi imamo lose i dobre dane, imam periode u mjesecu kad za dva dana uradim onoliko koliko prosjecna zena za deset a isto tako dese se u mjesecu dva ili cak tri dana kada radim samo ono sto se mora, rucak, sudje i posao.

pa ne ynam ako oces da te neko zeni onda valjda je pozeljno da budes domacica solidna ... plus ostalo
sta znam. ali i da tebi bude u svemu tome dobro haha umece
znaci i da si vragolast i da si domacica i da tebi bude dobro
sto opet ne mora, nece svi domacice danas.

Back