KULINARSKO ĆOŠE

Dobro si shvatila, vec smo mi uradili I beba stize posle Sv.Nikole.
Cestitke, i ja sam se pitala da li sam dobro skontala da je otok od nove bebe i bas super sto je tako :ok:

Nego, red bi bio da se i ja ovdje tuspasim, kako smo mi u djetinjstvu govorili kad smo se igrali zmure :zcepanje: Vidjela sam da je bilo prozivke na FB, a meni komp riknuo skroz na skroz. U stvari, mjesec dana se vec zezamo sa netom, sve zbog nekog kretena komsije iz dva ulaza pored gdje je bila na krovu antena (na kraju je presjekao covjek kablove...), a onda kada se to sredilo, komp toliko vec ptupio i nakupio se virusa da nece da uopste otvori google, ma katastrofa. A telefon... mislim da je to prva generacija sa netom, maleni ekran, nemas ga sta vidjeti,udjem samo na FB da teskom mukom iskucam poruku i to je to.
Sada smo barem na kratko popravili komp (treba novi uzeti, nema mu drugi, istekao rok i gotovo :dash:) pa daj brze bolje da ne budem ja najgora od sve djece i da virnem sta na cosetu ima. Bas sam srecna sto se javila stara raja i ovdje, pa se otvorila i nasa grupica na FB :heart:, ali opet, pitam se pored tolikih grupa (tvoj trud... poslasticarsko cose, tim snova...) hoce li se stici svracati na forum i caskati na cosetu
 
Poslednja izmena:
Ja videla pre mesec dana u metrou vertikalnu rashladnu vitrinu, ne znam dimenzije ali delovao , I je ogroman, mozda veci od knjaz milosevih frizidera za oko 34 000.trazila od muza da mi kupi za godisnjicu, ali me iskulirao.
 
Hhehe ova moja koktina vitrina `ladi kao blesava :D Mislim da je bolje uzeti polovnu vitrinu za 150e neko je placati 34000 jer su one napravljene da rade non stop i dugog su veka. Retko se desava da neka crkne, samo ako je na terasi negde treba redovno cistiti resetke kod motora. Moja mama je drzala radnju vise od 15 godina, za to vreme je crklo ukupno 2 frizidera a imala je u svakom trenutku po 6-7 frizidera.

Kanim se okaciti slike u temu ali su moje slike u nekom sumanutom formatu pa moram da ih smanjujem da bi ih okacila. Jel imate neki sajt preko kog kacite velike slike tamo na temu? Ja sam malo smotana za te stvari :D Ali dajte mi internet karticu i shopping cu da obavim bez problema :D
 
Ja sve slike uvijek smanjujem u nekom programcicu sto mi drug stavio u komp, jer se ni ja u to bas ne razumijem. Slike ovdje na forum stavljam preko dodaj, tu imas opciju da smanjis rezoluciju slike, samo sto ja tako tu smanjim, pa kad okacim na forum ne bude odgovarajuca dimenzija, pa opet ucitavaj i smanjuj ili povecavaj, ali dobro, sve se to moze usteliti,samo treba vremena
 
Dobro jutro! Sad sam zbunjena:dontunderstand:,ja sam shvatila da posto je grupa tim snova na fb , vise nema javljanja ovde..zato se nisam ni javljala...A ni tamo nemam nikog na kafici,ja skoro moju od 1l popila sama...:think:

- - - - - - - - - -

Dobro jutro! Sad sam zbunjena:dontunderstand:,ja sam shvatila da posto je grupa tim snova na fb , vise nema javljanja ovde..zato se nisam ni javljala...A ni tamo nema nikog na kafici,ja skoro moju od 1l popila sama...:think:
 
Uh, srijeda je dan za pecenje kolra kod mene, vikend ludnica pocinje, kafu sam skuvala, u medjuvremenu dva puta razgovor sa hitnim musterijama na tel, jos sam i to prihvatila da cu odraditi... a kafa se ohladila skroz, dodje mi da je bacim i kuvam novu
 
dobro jutro, ja sam zabusavala u zadnje vreme, jeste da nisam od one stare garde ali nisam ni tako nova...pa sam valjda negde u sredini...:) ali opravdano sam bila odsutna....prvo godisnji odmor i uzivanje na moru a onda se vratila i starija cura mi krenula u vrtic a posle tri dana i mladja u jaslice....bas mi je veselo....ne znam ko je prvi dan vise plakao, da li ja ili malena moja devojcica....strasno.....sad je vec bolje...
nego, kako ja ne znam za te nove grupe na fb? :(
 
I ja sam trazila i nista, mozda je zatvorenog tipa...
Msneki bome ti je veselo, ja sam postedjena dzemova i slatkog, moji to slabo vole, pa onda ni ne kuvam, kecap i paradajz kuva sveki, cak ona i krastavce stavi za zimnicu, jer ih ima u basti pa stavlja one bas bas malene....ja samo par tegli paprike i karfiol......prve godine braka sam bila dobra zenica i stavila brdo toga i na kraju se nije pojelo ni trecina, od tada sam pametnija i ne patim se bez veze......jer ja kiselinu ne jedem, deca slabo, a muz ko vrabac...:)
 
ne znam gde da postavim pitanje.od skoro pravim sama sir.pre dva dana sam ga opet napravil ,sinoc je bio divan,danas nenormalno gorci,uopste ne moze da se jede,a i ne mirise lepo.o cemu moze da se radi?u frizideru stoji,nije sigurno da se pokvario,pravljen je u noci izmedju utorka i srede,a danas je petak
 
ne znam gde da postavim pitanje.od skoro pravim sama sir.pre dva dana sam ga opet napravil ,sinoc je bio divan,danas nenormalno gorci,uopste ne moze da se jede,a i ne mirise lepo.o cemu moze da se radi?u frizideru stoji,nije sigurno da se pokvario,pravljen je u noci izmedju utorka i srede,a danas je petak
Hmmm... Nisam neki stručnjak, ali se sećam kako je to bilo u doba dok smo imali sir od babe...
Mladi sir pravljen bez dodataka i koječega, nikad ne može dugo da stoji pogotovo ako nije soljen (a ja ga takvog najviše volim). Što je slaniji i tvrđi, odnosno više isceđen, može da odstoji duže.
Ako kriške ostaviš u slanoj vodi (u vodu rastopiš so u proizvoljnom odnosu) može malo duže da odstoji pre nego što počne da gorči.
 
Hmmm... Nisam neki stručnjak, ali se sećam kako je to bilo u doba dok smo imali sir od babe...
Mladi sir pravljen bez dodataka i koječega, nikad ne može dugo da stoji pogotovo ako nije soljen (a ja ga takvog najviše volim). Što je slaniji i tvrđi, odnosno više isceđen, može da odstoji duže.
Ako kriške ostaviš u slanoj vodi (u vodu rastopiš so u proizvoljnom odnosu) može malo duže da odstoji pre nego što počne da gorči.

hvala ti na odgovoru :)
stavila sam kasicicu soli na 2 l mleka i dobro sam ga iscedila i drzala sam ga bez te vodice,jel volim da bude suv.sada pravim ponovo,ponovo cu ostaviti isto,da vidim da li ce oiske 2 dana opet da gorci,pa da vidim sta da menjam
nego razmisljam,da nije mozda previse sirila?,tj maje?
 

Back
Top