KULINARSKO ĆOŠE

Jbg, da sam znala da neko juri vitrinu... tata je stavio u oglase i prodao dve vitrine (frizidera) za dan... javio se covek, dosao i uzeo obe, nisu bile nove ali rade. Iskreno da vam kazem, mama je drzala do januara 15 godina prodavnicu, od silnih frizidera koje je dobila na revers jednom se pokvario imlekov i jednom knjaz ili koka kolin, nisam sigurna...a u radnji je imala u svakom trenutku bar 6-7 frizidera. Neki su menjani jer je raskinula ugovor sa tom firmom... a ovi su bili nasi, kupljeni. Prosle godine je brat imao neku kombinaciju za frizidere, prodavali su ih po 150e. verujem da mogu da se nadju i sad za slicne pare, 200 je mnogo, osim ako je dupli u pitanju. Ovaj koji ja koristim je jedna veca firma zaboravila da je dat na revers :roll:, radnja zatvorena na moje ima pre 3-4 godine, ne javljaju se da ga traze :cool: ;) a dobila sam ga novog 2007. godine, radi kao svajcarski sat :D
 
Jbg, da sam znala da neko juri vitrinu... tata je stavio u oglase i prodao dve vitrine (frizidera) za dan... javio se covek, dosao i uzeo obe, nisu bile nove ali rade. Iskreno da vam kazem, mama je drzala do januara 15 godina prodavnicu, od silnih frizidera koje je dobila na revers jednom se pokvario imlekov i jednom knjaz ili koka kolin, nisam sigurna...a u radnji je imala u svakom trenutku bar 6-7 frizidera. Neki su menjani jer je raskinula ugovor sa tom firmom... a ovi su bili nasi, kupljeni. Prosle godine je brat imao neku kombinaciju za frizidere, prodavali su ih po 150e. verujem da mogu da se nadju i sad za slicne pare, 200 je mnogo, osim ako je dupli u pitanju. Ovaj koji ja koristim je jedna veca firma zaboravila da je dat na revers :roll:, radnja zatvorena na moje ima pre 3-4 godine, ne javljaju se da ga traze :cool: ;) a dobila sam ga novog 2007. godine, radi kao svajcarski sat :D

e lepo, zavidim :mrgreen:
Dobro jutro , odo da odnesem tortu (covece slave rodjendan u 11h ujutro :roll: ) pa idem da gnjavim male slatke tetkine prcokle :D, sad su najsladji, prohodavaju ali jos uvek se ne pustaju sami i vole da se maze i da se svadjaju ...
 
Dobro jutro cure.Š{tose tiče frižidera i vitrina ja se od te teme neću ni uplašiti ni pobeći - ima drugih od kojih mi se duže kosa na glavi.
Daco pre nego se odlučiš za vitrinu kojoj je polomljeno staklo njbolje je da se raspitaš kod ljudi koji to repariraju. Danijela i Rade su pre par meseci pominjali tipa koji prodaje polovnee vitrine vrlo povoljno i ja sam se bila napalila da je kupim ali sam na kraju odustala zbog troškova prevoza. Zvala sam tipa - on ih reparira. Ako hoćeš mogla bih da nadjem telefon pa se kod njega raspitaj da li se to isplati i ko bi to, osim njega, mogao da uradi. Javi se.
 
Dobro jutro cure.Š{tose tiče frižidera i vitrina ja se od te teme neću ni uplašiti ni pobeći - ima drugih od kojih mi se duže kosa na glavi.
Daco pre nego se odlučiš za vitrinu kojoj je polomljeno staklo njbolje je da se raspitaš kod ljudi koji to repariraju. Danijela i Rade su pre par meseci pominjali tipa koji prodaje polovnee vitrine vrlo povoljno i ja sam se bila napalila da je kupim ali sam na kraju odustala zbog troškova prevoza. Zvala sam tipa - on ih reparira. Ako hoćeš mogla bih da nadjem telefon pa se kod njega raspitaj da li se to isplati i ko bi to, osim njega, mogao da uradi. Javi se.
krecem, (i svi u kuci vec vicu zamnom , ajde vise kreni ...) al morala da se prijavim samo da ljubnem mamu :cmok2:
 
Dobro jutro cure.Š{tose tiče frižidera i vitrina ja se od te teme neću ni uplašiti ni pobeći - ima drugih od kojih mi se duže kosa na glavi.
Daco pre nego se odlučiš za vitrinu kojoj je polomljeno staklo njbolje je da se raspitaš kod ljudi koji to repariraju. Danijela i Rade su pre par meseci pominjali tipa koji prodaje polovnee vitrine vrlo povoljno i ja sam se bila napalila da je kupim ali sam na kraju odustala zbog troškova prevoza. Zvala sam tipa - on ih reparira. Ako hoćeš mogla bih da nadjem telefon pa se kod njega raspitaj da li se to isplati i ko bi to, osim njega, mogao da uradi. Javi se.
Mila moja :zag:, hvala sto nisi utekla od te moje vjecne dileme i brige koja me mori stalno, kazem ZD ja kao da sam ukleta po -pitanju rashladnih uredjaja. Super za broj, sutra zovem covjeka da pitam za savjet, a isto tako ima tu jedan poznanik od poznanika... pa cemo i njega pitati sta moze da se uradi i koliko je to para.
 
e draga, moras ti koju tortu, mafine ili slicno da malo poklonis, izgelda, pa tek onda da stanes u red za to "skidanje"
Kada sam imala igraonicu (registrovanu na šifru poslastičarnice) bila sam u kontaktu sa ljudima koji se time bave... (zbog raznoraznih informacija koje sam prikupljala)
Ono što se kod njih/poslastičara (bar tada... pre jedno 8 godina) zvalo "rashladna vitrina" je ono u čemu stoje kolači kad uđete u poslastičarnicu i najčešće je horizontalno postavljeno. Izrađuje se (i nabavlja) na razne načine (kao i sve u ovoj zemlji) od polovnih preko onih zanatske izrade do uvoza eminentnih marki. Nisam imala potrebu za tim, tako da je to sve što znam na tu temu.
Ono što se, koliko kapiram, ovde pominje pod pojmom "rashladne vitrine" je ono što ugostitelji zovu "frižider za piće".
Kad imate ugostiteljski objekat saleću vas i doslovce nude te frižidere komercijalisti firmi koje prodaju piće koje je potrebno hladiti (najčešće piva i gaziranih sokova).Pri preuzimanju, ovlašteno lice/vlasnik potpisuje ugovor po kojem frižider (provereno, tako piše i u ugovoru - imam ih sačuvane) preuzima na korišćenje i u obavezi je da u njemu drži piće tog proizvođača i, naravno, da ga održava. Nekad ga dobijete novog, nekad neki koji je bio korišćen. Naravno da se i ti frižideri vremenom rashoduju i otpisuju i često ostaju kod nekog od vlasnika objekta.
Pri zatvaranju ja sam doslovce jurila komercijaliste da im te frižidere vratim, jedan sam uspela, ali dva su ostala (jedan mali koji sam dobila nov u kutiji od industrije piva koja više ne radi i jedan veliki baš od sokova za koji poni nisu mogli da pronađu svoj primerak ugovora pa su mi ga bukvalno ostavili).
I to jesu frižideri sa providnim vratima (čak nisam sigurna ni da je to staklo, ili neki pleksiglas - trebalo bi proveriti), bez komore za zamrzavanje, ne lede (osim ako su neispravni ili vrata ne dihtuju najbolje) i imaj mogućnost jačeg (i bržeg) hlađenja od običnih, kućnih frižidera. Imaju jači motor, jači kompresor i ventilator da brže i bolje hlade čitav prostor, a zgodni su i zato što bez problema mogu da budu na otvorenom. Igrom slučaja, majstor koji je dolazio da servisira jedan od tih mojih frižidera je naša mušterija pa sam ga ja i pitala koja je razlika između tog i nekog "običnog" frižidera. I to je otprilike ovo što sam vam napisala.
I, da... Naravno, postoji termostat i on može da bude podešen tako da radi kao običan frižider. Naravno, kad je sve na njemu ispravno.

PS Eto, da nisam bežala odavde čim se pomenu frižideri, možda bih se setila da vam ovo ispričam i ranije... moguće je da nekom bude od koristi ;)
 
Ja ne bežim na pomen frižidera ali i nemam neke infrmacije koje bi bile od pomoći pa je džabe i da bilo šta pišem na tu temu.
Kod mene ili nema posla uopšte ili se pada u nesvest od posla. Imala sam baš buran vikend, medenjaci, torte, jednu svadbenu sam vozila za Zaječar, a ov vreme mi uopšte ne ide na ruku za vožnju jer je kd nas baš hladno, kiša ne prestaje da pada pa je na nekim delovima puta poledilo, a kažu da je u nekim selima u samom podnožju Rtnja i sneg juče padao. Zadnjih 5 dana sam spavala po dva - tri sata i taman rešila da se najzad naspavam, zaboravim da isključim mobilni sinć i naravn jutros me probude. Sad odoh da sredim jooš dve tortice za sutra pa pravac na probe. U nedelju sa KUD-om nastupamo u "Žikinoj šarenici" pa bacite pogled ako imate vremena. :)
 
E... kod nas nema snega i nije mnogo hladno, ali je sinoć... da ne kažem noćas, kad sam se vraćala iz NS-a bila baš, baš magla.
Inače je lepo... čak i u planinskom (tj. fruškogorskom) delu Vojvodine gde sam provela vikend (ili ono što je od njega ostalo kad sam u petak pozavršavala sve što je trebalo po Novom Bečeju i Novom Sadu, nakon zbirnog spavanja od 8 sati za 3 noći).
To se ja sad malo hvalim :)... a kako i ne bih kad je i taj minimalni odmor prvi nakon više od godinu ipo dana ... i baš je prijalo (čak sam jutros stigla i na posao na vreme :zcepanje: )
 
Kada sam imala igraonicu (registrovanu na šifru poslastičarnice) bila sam u kontaktu sa ljudima koji se time bave... (zbog raznoraznih informacija koje sam prikupljala)
Ono što se kod njih/poslastičara (bar tada... pre jedno 8 godina) zvalo "rashladna vitrina" je ono u čemu stoje kolači kad uđete u poslastičarnicu i najčešće je horizontalno postavljeno. Izrađuje se (i nabavlja) na razne načine (kao i sve u ovoj zemlji) od polovnih preko onih zanatske izrade do uvoza eminentnih marki. Nisam imala potrebu za tim, tako da je to sve što znam na tu temu.
Ono što se, koliko kapiram, ovde pominje pod pojmom "rashladne vitrine" je ono što ugostitelji zovu "frižider za piće".
Kad imate ugostiteljski objekat saleću vas i doslovce nude te frižidere komercijalisti firmi koje prodaju piće koje je potrebno hladiti (najčešće piva i gaziranih sokova).Pri preuzimanju, ovlašteno lice/vlasnik potpisuje ugovor po kojem frižider (provereno, tako piše i u ugovoru - imam ih sačuvane) preuzima na korišćenje i u obavezi je da u njemu drži piće tog proizvođača i, naravno, da ga održava. Nekad ga dobijete novog, nekad neki koji je bio korišćen. Naravno da se i ti frižideri vremenom rashoduju i otpisuju i često ostaju kod nekog od vlasnika objekta.
Pri zatvaranju ja sam doslovce jurila komercijaliste da im te frižidere vratim, jedan sam uspela, ali dva su ostala (jedan mali koji sam dobila nov u kutiji od industrije piva koja više ne radi i jedan veliki baš od sokova za koji poni nisu mogli da pronađu svoj primerak ugovora pa su mi ga bukvalno ostavili).
I to jesu frižideri sa providnim vratima (čak nisam sigurna ni da je to staklo, ili neki pleksiglas - trebalo bi proveriti), bez komore za zamrzavanje, ne lede (osim ako su neispravni ili vrata ne dihtuju najbolje) i imaj mogućnost jačeg (i bržeg) hlađenja od običnih, kućnih frižidera. Imaju jači motor, jači kompresor i ventilator da brže i bolje hlade čitav prostor, a zgodni su i zato što bez problema mogu da budu na otvorenom. Igrom slučaja, majstor koji je dolazio da servisira jedan od tih mojih frižidera je naša mušterija pa sam ga ja i pitala koja je razlika između tog i nekog "običnog" frižidera. I to je otprilike ovo što sam vam napisala.
I, da... Naravno, postoji termostat i on može da bude podešen tako da radi kao običan frižider. Naravno, kad je sve na njemu ispravno.

PS Eto, da nisam bežala odavde čim se pomenu frižideri, možda bih se setila da vam ovo ispričam i ranije... moguće je da nekom bude od koristi ;)

Isti fazon je i sa prodavnicama prehrane... Tako mi je i ostao taj frizider ali problem je sto ta firma nije propala, radi jos i vrlo je verovatno da se nikad nece ugasiti :D e sad, posto ne znam nikog da radi komercijalu u toj firmi, ne mogu da proverim da li je nede zaveden na firmu ili je vec rashodovan. A posto sam bila preduzetnik mogu mene kao fizicko lice da duze i tuze za frizider ako im se cefne...
 
E sad, sta reci i kako uopste bilo sta sa malom djecom planirati???
Ovaj vikend ni jednu narudžbu nisma prihvatala da bih se srednje odmorila i pripremila za rođendane mojih princeza, prvo djeverovoj kćerki sutra 6 rođendan, ide se u NS, a onda u nedelju mojoj Dunji slavimo 5. I tako strina preduzela sve da napokon idem i ja u NS, ali noćas moja Dunja u 1h poslije ponoći temp 39C, u 6h 39,5C i idemo kod dr, naravno oni neće da daju antibiotik, lijepo kažem da nam je rođendan u endelju, kako da se oporavimo do tad?! Ali ništa, bris grla obavljen, u 15.30 sutra kontrola, ako ima streptokoke može antibitik, ako nema ( a ona kaže da misli da nema) ništa od lijeka, virus i gotovo, kaže da sada neki hara, drži ne kao prije 3 nego punih 5 dana visoka temp. Nema šanse da se oporavimo do nedelje za rođendan. I sad, kako ja da znam hoćemo li držati ili otkazati igraonicu, poziovnice već podjeljene, a kad roditeljima i da javim kad je sutra petak, neću ih ni vidjeti do nedelje. Nopvi termin neću dobiti ko zna kad da opet zakazujem rođendan, a naravno ni moj posao mi ne dozvoljava kad je mart skroz popunjen i pola aprila već sa narudžbama.
I ništa ne može normalno da se desi, samo neke grozne stvari, ništa da uradim sa uživanjem, nego se samo jedem i sekiram i brinem . Evo sad, dekorišem tortu za NS a usput mijenjam obloge, mjerim temp, tuširam i nadam se da ćemo što prije ozdraviti
 
e Daca moja potpuno te razumem, mi smo trebali u apatin u utorak ali Jovana doila temp u subotu vece i sve je palo u vodu, a bas sam se radovala malo skitanju i lutanju, izludi vise u kuci stalno......ima jaku upalu grla i odmah smo dobili antibiotik sinacilin, sreca pa ovaj vikend nije mnogo turbilentan pa mogu da joj se posvetim, evo malopre se probudila, otplakala turu i malopre mi zapala na rukama, i dzonja li dzonja dok mama pije kafu i kucka poruku :)
imamo srece da nasi doktori nisu skrti na antibioticima, kod nas nema vadjenja brisa grla, za to se mora u ns...... posle tri doze antiiotika vec je bila ko nova :) nadam se da ce ga i vama prepisati.....jbt pa do sad da ga je pila vec bi dete doslo sebi, a i vi zajedno sa njom.......ljubimo Dunjicu da sto pre ozdravi i da rodjendan prodje u najboljem redu......:cmok2:
 
Mi uplatili more :) Sad smo svi uzbuđeni, kao sutra da putujemo a ne za tri meseca :zcepanje:

Prvo smo pikirali Tasos, fin aranžman ali 10 dana i na kraju se odlučili za Vrasnu 15 dana :) Volimo more, a i navikli smo, dok smo išli kod rođaka da ostajemo dugo pa nam je 10 dana malo ::mrgreen:

Gledala sam komentare za Vrasnu, ima raznih ali pošto mi nismo mnogo zahtevni, bitno nam je da ima plažu i more, ne sumnjam da će nam biti lepo. Ako se jednog dana obogatimo i ne budemo više "paradajz" turisti, onda ću da tražim dlaku u jajetu, ovako nam je dobro, gde god da smo :mrgreen:
Svekiji su pretprošle godine bili u Vrasni, kažu da je lepo.
 
Možda moj savet neće biti prihvaćen kao ispravan, ali kao majka troje dece iz iskustva kažem da antibiotici nisu uvek najbolje rešenje. Naime, genetski svi imamo uvećane krajnike,što znači čim dođe do blage upale , nema gutanja. Meni, suprugu i starijoj deci su krajnici izvađeni zato što su nas kljukali antibioticima i posle nekog vremena nije bilo pomoći ni od njih. Najmlađa ćerka koja sada ima 10 godina još nikad nije pila antibiotike.Kao bebac i malo veći bebac,doktorica je stalno čekala dva tri dana da prođu da bi ih prepisala. nisu zatrebali, temperatura je spala posle dva-tri dana, čajići i limun...Sad iako dobije temp., doktorica pogleda karton i kaže: ako dosad niste pili, nećemo ni sad, sačekajmo dan-dva :). Možda smo imali i sreće da nije nikad bilo nešto ozbiljnije, a možda je ipak poenta u tome da antibiotici ruše imunitet.Inače ne trčimo kod doktora na svaku temperaturu. Skinuti je znamo i sami a u čekaonicama uvek ima bolesne dece od kojih će pokupiti možda nešto gore. Zato mame, moj savet je: Nemojte trčati odmah kod lekara i nemojte decu kljukati lekovima bez preke potrebe.
 
Daco, koliko vam je igraonica udaljena od kuce? Meni je Masa za prvi rodjendan imala temperaturu sve zakazano, ne moze covek otkazati ni pomeriti. Na kraju su gosti dosli, nas dve ostale kuci i dosle samo na duvanje svecica i tortu :(
Mi vise nista ne dajemo klincima bez krvne slike. Ako pokaze da je bakterija OK, ako se po KS vidi da je virus prosto nema svrhe. A, dr ti je u pravu, i ja sam cula za taj virus, imao ga drugaricin klinac, tacno je imao temp 5 dana, isla mu do 40 :(
Nadam se da cete ipak pregurati i uspeti da proslavite rodjendan kako treba.
 

Back
Top