KULINARSKO ĆOŠE

:rotf::zcepanje::zcepanje::rotf::klap: I ja živ crko...
Evo me konačno posle dva luda vikenda - onaj prošli mi je sad kao pesmica (samo 2 slavske i 3 dečije torte) šta sam preživela ovaj vikend - 4 dečije rodjendanske torte sa sve figuricama, 1 svadbena na 3 sprata i 3 prateće i još jedna "obična" za danas. Ja ne znam kako sam uopšte uspela to da izvedem.
I još sam do jutros strepela i brinula kako su prošle svadbene torte, dok me oduševljena mlada nije zvala da mi se zahvali :D Sad mogu i da se lepo opustim i odmorim a idući vikend je rezervisan za moje prase koje puni 4 godine i hoće Pepa prase tortu - da bude Pepa, Džordž, mama i tata, baka i deka i svi njihovi drugari i roditelji :rotf: Da odlazi sunce i dolazi mesec i da idu kod Rebeke zeke...I na kraju mi sav važan zaključi :"Znači, mora da bude džinovska torta" :zcepanje::zcepanje:
Slikice ću polako da prikupljam (nisam uspela ni sve da slikam) i da postavljam.
 
Sad mogu i da se lepo opustim i odmorim a idući vikend je rezervisan za moje prase koje puni 4 godine i hoće Pepa prase tortu - da bude Pepa, Džordž, mama i tata, baka i deka i svi njihovi drugari i roditelji Da odlazi sunce i dolazi mesec i da idu kod Rebeke zeke...I na kraju mi sav važan zaključi :"Znači, mora da bude džinovska torta"
Slikice ću polako da prikupljam (nisam uspela ni sve da slikam) i da postavljam.



:zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje: eeee sta su ti deca,tako i moje samo smisljaju sta bi sve htele :D
 
Pa meni se dan nije još završio.Još malo nešto da završim i odoh da pajkim.
A ovo moram da Vam ispričam. Kad sam došla kući oko 21.30, a moji klinci napravili gomiluuuu ružinih listića.Njima bilo zabavno.Andjela je rastanjivala gum pastu , a Andrej oduševljen sa onim sekačem sa izbacivačem.Znaš kako je to doobrooo-dočekao me odmah na vratima.Samo pingl i eto listić.Čak su našli i još jednu nijansu zelene, pa su mešali boje.ma ludi klinci 100%. A oboje imaju hiruške kapice na glavi.Ko teglice izgledaju. :)
 
Dobro jutro zenice ,evo i ja napokon zavrsik putesestvije po Beogradu, kad juce prezivek nikad mi smrti nema :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:Ode zena lepo u Cika LJubinu do ambasade kad tamo pise preselili smo se na Novi Beograd .Kad me slog nije strefio. Kao po obicaju zaboravim notes sa brojevima telefona mojih forumasica :dash::dash::dash:Srcom imala sam broj od zkatje...hvala joj do neba cura mi je bila od pomoci. Da mi nije bilo nje nebi zavrsila posao .:cmok::cmok::cmok: onda lepo sednam u bus i zapucam na Ub kod naseg Cilenceta ..mili boze kako mi je bilo lepo .Decica ko zlatne jabuke a ona je prica za sebe ma divna je zenica .Lepo smo se druzile celo popodne ,ali sve sto je lepo kratko traje .....
 
Poslednja izmena:
Drugarice, treba mi pomoc!


Potreban mi je LJOSKAVAC ( POGANČEVA TRAVA), 40 bobica, moze se naci u zdravim hranama, biljnim apotekama ili u mega marketima na odelu zdrave hrane.
Kazu da se moze naci na Kalenicu!

Ovo je potrebno mojoj sestri od strica, ima 28.g. i pronasli su joj neke kvrzice u dojkama, dobrocudne su, ide na operaciju u junu. Svakako , zeli sve sve pokusati, pa zato trazimo ovu biljku.

Hvala unapred!

Znam da ovo mozda nije za cose, ali ne znam gde napisati!
 
Dobro jutro zenice ,evo i ja napokon zavrsik putesestvije po Beogradu, kad juce prezivek nikad mi smrti nema :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:Ode zena lepo u Cika LJubinu do ambasade kad tamo pise preselili smo se na Novi Beograd .Kad me slog nije strefio. Kao po obicaju zaboravim notes sa brojevima telefona mojih forumasica :dash::dash::dash:Srcom imala sam broj od zkatje...hvala joj do neba cura mi je bila od pomoci. Da mi nije bilo nje nebi zavrsila posao .:cmok::cmok::cmok: onda lepo sednam u bus i zapucam na Ub kod naseg Cilenceta ..mili boze kako mi je bilo lepo .Decica ko zlatne jabuke a ona je prica za sebe ma divna je zenica .Lepo smo se druzile celo popodne ,ali sve sto je lepo kratko traje .....
:(a kad ces da zalutas u ZR?:cmok2:
Sto volim da se druzite i druzimo...uvek...kad god se ima volje i nacina:heart:
Drugarice, treba mi pomoc!


Potreban mi je LJOSKAVAC ( POGANČEVA TRAVA), 40 bobica, moze se naci u zdravim hranama, biljnim apotekama ili u mega marketima na odelu zdrave hrane.
Kazu da se moze naci na Kalenicu!

Ovo je potrebno mojoj sestri od strica, ima 28.g. i pronasli su joj neke kvrzice u dojkama, dobrocudne su, ide na operaciju u junu. Svakako , zeli sve sve pokusati, pa zato trazimo ovu biljku.

Hvala unapred!

Znam da ovo mozda nije za cose, ali ne znam gde napisati!

Pogledacu kod nas, ako nesto nadjem javim ti...

Svima ostalima ljubac za lep ostatak dana:cmok2:
PS
Tako sam divno ruckala...mm kuvao:mrgreen:
 
Dobro veče drage cure. Večeras sam umesila 2 kg fondana sa želatinom koji nije Dr Oetker i šećerom u prahu koji nije C. Recite mi bravo. :D

Ali zato sada imam jedno pitanje i jednu konstataciju. :D

1. Da li ste nekada umesili fondan i istog dana njime prekrivali tortu ili pravili figurice, ili ste ga pravile nekoliko dana ranije?

2. Skidam kapu onim ženama koje imaju xy torti za vikend i same mese fondan! Moj naklon do zemlje. Ma Barvalo je mama, samo što ja tortu radim na mobu, pa ne mogu da kupim gum pastu. Znači, moje divljenje svima onima koji dolaze sa posla, iz treće smene i mese fondan. Ipak ja nisam vredna koliko mi se činilo da jesam. :rumenka:
 
Dobro veče drage cure. Večeras sam umesila 2 kg fondana sa želatinom koji nije Dr Oetker i šećerom u prahu koji nije C. Recite mi bravo. :D

Ali zato sada imam jedno pitanje i jednu konstataciju. :D

1. Da li ste nekada umesili fondan i istog dana njime prekrivali tortu ili pravili figurice, ili ste ga pravile nekoliko dana ranije?

2. Skidam kapu onim ženama koje imaju xy torti za vikend i same mese fondan! Moj naklon do zemlje. Ma Barvalo je mama, samo što ja tortu radim na mobu, pa ne mogu da kupim gum pastu. Znači, moje divljenje svima onima koji dolaze sa posla, iz treće smene i mese fondan. Ipak ja nisam vredna koliko mi se činilo da jesam. :rumenka:

I ja imam par odgovora za tebe:

1. Uglavnom ga umesim i prekrivam...uvek nesto u trku i odlicno bude:)

2. Sve se moze kad se hoce.Meni je mnogo povoljnije da ga umesim, jer torte ne prodajem na kg.

3.Ne lupetaj da ti ne radis i da nisi vredna...:mrgreen:

PS
Ne zivi se lako u paorskoj kuci...ja dete sa sela, ne iz paorske kuce, ali iz porodice u kojoj se bogami radilo.
 
Jaca023:
2. Sve se moze kad se hoce.Meni je mnogo povoljnije da ga umesim, jer torte ne prodajem na kg.

Ma slažem se sa tobom, i trebalo mi je pola sata da ga umesim, ali mi je tako smoooor. :( I inače, svaki put kada ga mesim, uspe mi. Nije mi uspeo kada sam htela da ga tečnog obojim u crveno, pa sam morala da ga bacim.I nervira me što se posle izvesnog vremena ( a meni ne treba baš često ) skameni, pa onda moram da ga bacim. :( A ovo sam šećer u prahu dobila za dž, i rekoh da probam, ako ne uspe, nikom ništa. Kad ono, uspeo odlično. A šećer je juče mleven, i dobila sam ga u najlon kesi, bez dodatka sredstva protiv zgrudvavanja, mislila sam ko zna šta će od ovog biti.

I nemoj Jaco da me tučeš, molim te. :(
 
Dobro veče drage cure. Večeras sam umesila 2 kg fondana sa želatinom koji nije Dr Oetker i šećerom u prahu koji nije C. Recite mi bravo. :D

Ali zato sada imam jedno pitanje i jednu konstataciju. :D

1. Da li ste nekada umesili fondan i istog dana njime prekrivali tortu ili pravili figurice, ili ste ga pravile nekoliko dana ranije?

2. Skidam kapu onim ženama koje imaju xy torti za vikend i same mese fondan! Moj naklon do zemlje. Ma Barvalo je mama, samo što ja tortu radim na mobu, pa ne mogu da kupim gum pastu. Znači, moje divljenje svima onima koji dolaze sa posla, iz treće smene i mese fondan. Ipak ja nisam vredna koliko mi se činilo da jesam. :rumenka:
Domacice ,fondan svakako mijesim par dana ranije,jer me uhvati guzva oko vikenda,kad bih umijesila i obojila fondan za 10 torti,uglavnom djecijih za prosli vikend(mali milion boja)Sto Jaca rece isplatnije je itekako praviti.Prije par dana sam ga ovdje nasla u prodaji,Barvalo gum pasta(valjda je to njihov fondan)7,5 eura 1 kg.,a ja sa franck secerom dobijem kg za 2,5 eura.A isto tako torte ne prodajem na kg,te dekoraciju po meni nedovoljno naplatim.Ali sta ces,nedostatak manje sredine.
 
Dovoljno je da odstoji pola sata,ja ga nekad gurnem u frizider na 15 minuta
a kad radim ceo dan i cekaju me torte muzic umesi i po 5-6 kila i ceka me spremno,cak mu uvalim i da boji jer nema smosla da idem crvenih ili zelenih prstiju na posao.
On mi je stvarno velika dusa,velika pomoc i veliki covek...coka moja mila moj multipraktik.
 
Neko ce reci bezobrazno od mene,ali stvarno sam bila u guzvi sa poslom,malo oko zdravlja(sve ok) a i nesto nisam bila u pauzama za caskanje.Veceras malo lufta,extra dobro raspolozenje,pozitivna energijapa rekoh,da podelim malo sa vama.Izvolte,posluzite se.Falile ste mi naravno,ali malo vremena mi ne dozvoljava da budem das aktivna i detaljna,a da naletim da kazem da sam s nogu popila kafu...nesto mi nije bilo zanimljivo.Mogu samo da kazem da je posla dooosta i bilo a i u narednom periodu...tako da...trudicu se da budem cesce tu.Nemam pojma sta se desavalo ovde zadnjih mesec dana ovde,ali mislim da ste se snasle i bez mene.vidim ja da ste i vi vredne.Kad stignem virnucu ja i na ostale teme! Ljubim vas sve i ugodno vece i jos bolji naredni dani.
 
Dobro jutro i od mene :). Da mahnem, da Vam poželim lep i uspešan dan...a ja polako se psihički pripremam za vikend.I nadam se da ću ga preživeti jer imam mnogooo tojtica.Mislim za mene je mnogo.Kako kaže rokovnik 2 svadbene i 3 na sprat po 6 kg. A sutra mi potvrdjuju za još 3, zavisi da li će se dete oporaviti pa da mu proslave rodjendan. U svakom slučaju, nemam pojma gde ću da stavim u frižider tolike torte :).
 
Dovoljno je da odstoji pola sata,ja ga nekad gurnem u frizider na 15 minuta
a kad radim ceo dan i cekaju me torte muzic umesi i po 5-6 kila i ceka me spremno,cak mu uvalim i da boji jer nema smosla da idem crvenih ili zelenih prstiju na posao.
On mi je stvarno velika dusa,velika pomoc i veliki covek...coka moja mila moj multipraktik.

E ovo sam htela da čujem. Hvala. :D

A za muža, šta da ti kažem. Ili si imala sreće, ili si umela da ga vaspitaš. :D Ma šalim se, ali za jednog jedinca je stvarno veliki...

Rzorice, dobro se vratila...Nije loše imati puno posla, ali je loše kada odsustvuješ sa foruma. :D

Nego, recite vi meni, zašto nema Une, i Irene, jel' su i one prebukirane?
 

Back
Top