KULINARSKO ĆOŠE

Veče , vidim da ste vredne , takodje se pridružujem društvu koje mrzi torte usred nedelje . I izeš dečiji rodjendan usred nedelje ... sve mi se poremeti . sad odoh spavati , naporan vikend , onda ja još doda neke aktivnosti čisto da se još malo otežam , ujutru na posao , a kad dodjem , figurice ispočetka ....
 
Gde ste bre žene? Nedelja popodne, vreme za odmor, uz kaficu ispred monitora, a vas nigde...:( Da je lepo vreme, pa da negde zujite, nego napolju samo što ne počne da veje.

Eee, draga, to valjda važi za normalne žene a ne za nas :zcepanje:
Vidiš, svi nešto mute, peku, filuju...
Doduše ja sam završila juče oko 16h i rekoh taman ću da skuvam kafu i sednem ispred monitora, ali moje dete se uželelo, nije me video 5 dana pa smo igrali Crnog Petra, pa šah... Onda mm seo da gleda aranžmane za more, ove godine moramo u junu jer klinac kreće u školu i tako....
Inače sve porudžbine su mi bile za nedelju - 18 kg keteringa, 3 torte, i figurice (one su otišle u petak) Mia, Mo, Lirija i Oliver... Na sve to zove me mamina prijateljica hoće za subotu torticu - šta ću ne mogu da odbijem. Ali me je uvek fasciniralo to što svi misle da ću da se ja obradujem ako mi kažu - "Ne treba mi velika torta, 1-2 kg" Pa, više bih se obradovala da pravim tortu od 5 kg - isti posao, više parica :zcepanje:

I kao šlag na tortu zove me žena u četvrtak uveče, naručivala figurice i pre, hoće 5 ponija, sve se dogovorile i ja pitam za kada joj trebaju. "Pa, najkasnije za subotu ujutru, ali bolje sutra popodne" :dash::dash::dash: Nju sam morala da odbijem.
 
Iva kad resie gde cete javi :), ja sam jos uvek neodlucna, grcka sigurno, samo ne znam gde tacno :D Ja najvise volim kad zavrsim sa poslom, deca jos spavaju pa skuvam kafu i sednem ispred kompa, makad 10 min dok se cure ne probude :zper:
figurice ne radim za prodaju, ne volim ni svoje da pravim a ne za drugog :) kod nas se figurice ne naplacuju pa zato valjda ni nemam volje za to......
 
Poslednja izmena:
Znam, to mi nikad neće biti jasno. Mislim, rezervišu igraonicu mesec dana unapred a onda se torte i figura sete u poslednji čas :eek:

A što sam imala neke neodlučne u poslednje vreme, kao kuću da prave pa u nedogled razmišljaju koju će tortu. Ne mogu ni u nabavku da odem na vreme... :dash:
 
I ja stajem u red ako odlucis gde cete na more da das predlog. Mi cemo Grcku, kraj juna, pocetak jula ali naravno nemamo pojma gde. Zapravo, znamo gde bismo ali za to nemamo pare :lol: pa sad trazimo nesto za sta imamo :lol:

Meni rodjendani u roku nedelje ne smetaju, ja i svojoj deci slavim rodjendan na dan kad im padne, onda nemam prava da se ljutim ni na druge ;) i uopste ne bih imala nista protiv da imam samo tokom radnog dana porudzbine a da npr petak i subotu imam slobodnu.
 
Mi gledamo i ranije termine , jer su od 10 juna već značajno skuplji aranžmani, a rado bismo ako uspemo otišli više od 10 dana. Do sada smo išli u septembru, pa nam ne smeta ako je je vreme malo promenljivo, u maju i junu neće da se pogorša kao u septembru što ume.

Generalno, gledamo da ne bude predaleko i da ne bude ispod Olimpa da nam ne zađe sunce ranije...
I mi znamo šta bismo, ali gledamo šta je povoljnije :) Srećom, nismo zahtevni - nama je bitno da smo na moru :)
 
Ja znam gde ću na more, kao i svake godine. Znam kuću, apartman, znam krevet u kom ću spavati, restoran gde ću ručati, kafić gde ću kafu piti, znam na plaži na kojoj ću ležaljki ležati. :) Samo ne znam da li ću ići na more. I to neću znati do početka avgusta, par dana pred put. :( Takva je sudbina nas zemljoradnika.

Ne smeta mi kada se jave dva dana pre nego što im treba torta, ali me nervira to. Pitam se o čemu te mame misle 10 dana ranije, kada se torte sete u zadnji čas. :evil:
 
Mi gledamo i ranije termine , jer su od 10 juna već značajno skuplji aranžmani, a rado bismo ako uspemo otišli više od 10 dana. Do sada smo išli u septembru, pa nam ne smeta ako je je vreme malo promenljivo, u maju i junu neće da se pogorša kao u septembru što ume.

Generalno, gledamo da ne bude predaleko i da ne bude ispod Olimpa da nam ne zađe sunce ranije...
I mi znamo šta bismo, ali gledamo šta je povoljnije :) Srećom, nismo zahtevni - nama je bitno da smo na moru :)
Ja sam probala i maj/juni i septembar.
I jedno i drugo ima svojih prednosti (i nedostataka).
Početak sezone je prelep zbog dugih dana, ali posebno zbog toga što je sve na kopnu zeleno, sveže... Sa smeštajem nismo nikad imali problema bilo kad da smo otišli, ali je svakako lepši osećaj kad je sam početak sezone... a preko zime je sve pripremljeno, temeljno očišćeno, oprano...Ne valja što je voda malo hladnija, mada je i to relativno (a i zavisi kako ko voli - meni ne smeta, ja se uvek kupam :) )
U svakom slučaju i juni i septembar su, pored cene, u velikoj prednosti u odnosu na punu sezonu pre svega zbog gužve i prilike da se svuda stigne i sve vidi.
 
Ne znam koju regiju gledate, mi smo prošle godine bili na Lefkadi, more je predivno, nema velikih gužvi pre avgusta dok ne stignu Italijani a do tad su i cene pristojne. Što se tiče puta, iako ima 1000km veći deo je predobar autoput tako da se stiže za 12 sati sa sve zadržavanjem na granici (do sat vremena). Dečko i ja smo vozili na smenu tako da nismo pravili neke pauze u vožnji. Lefkada je definitvno moj No1 izbor, more je preeeeeedivno, malo možda hladnije ali i za mene zimogroživu pristojne temperature. Jedino je nezgodno za ljude sa malom decom jer su neke plaže manje pristupačne što se tiče parkinga, prilaza samoj plaži. Mi smo bili naravno na zapadnoj strani, istočna je bljak, provozali smo se, nismo ni noge pokvasili i vratili smo se na zapadnu stranu. Smestaj smo nasli tamo, na boom, bilo je par raspoloživih soba, od onih sa kuhinjicom do hotelskih. Do skoro svake plaže moraš kolima tako da ti blizina plaže i ne znači nešto što se tiče smeštaja, štaviše i bolje ako je dalje od plaže jer onda nema problema za parkiranje

Eto mini izveštaja ako niste bili u naletu naših turista prošle godine na Lefkadi :D
 
Ja sam bila u grckoj u pefkohoriju, haniotiju, i prosle godine u nei poriju.....da imam zelju da se vracam gde sam bila bio bi to pefkohoro definitivno.....prelep gradic, mnostvo palmi, mesta za setnju, prilika za krstarenje koje nismo zaobisli pa smo posetili i neos marmaris...uzivancija, hanioti odmah pored na 2.5 km, lepo je i tamo.....u nei pori nemam zelju da se vratim, plaza je velika i siroka, more plitko, pravo za decu ali u citavom gradu sam mogla na prste jedne ruke nabrojati palme....:eek: mislim nije da su meni palme najbitnije ali volim i videti nesto lepo u tom mestu osim plaze...da ne pricam o vetru koji je non stop duvao, bas nervira.....kazu da je to zbog olimpa...
sad razmisljam o tasosu...
 
Poslednja izmena:
Mi smo bili pre 2-3 godine u Haniotiju, lepo je i tamo ali Lefkada je opet pobedila :D More je kristalno cisto, generalno mnogo je cistije nego bilo gde drugde, hanioti, pefkohori... Plaže su uglavnom prostrane, kako koja, ima dosta i malih koje su uvucene od puta ali stvarno vredi malo prosetati i naci ih. Generalno lefkada je malo penzionerska, nema klubova, osim u gl gradu, a žurke u barovima na plaži su samo vikendom.
 
Mi smo bili sa klincima na Tasosu, Skopelosu i Vorvourou.
Tasos je divan, bio je septembar kada smo isli i jedino sto mi je smetalo je bezbroj osi/pcela, nikako nisam mogla zbog njih da se opustim skroz.
Vourvourou mi se najmanje dopao.
Skopelos je savrsen, mi smo potpuno zaljubljeni u njega. Problem je sto je trajekt preskup, za nas 4 sa kolima izadje oko 250-300 eura :(
Sad bismo neko kopno, da nije previse daleko ali i da nema mnogo nasih turista, da nemam utisak kao da sam otisla na Adu Ciganliju. :D
 
Dobro veče, dobro jutro ili šta god da je ovo sad. Ja more ne planiram još uvek, ne znam kad ćemo, a ni da li ćemo uopšte da idemo. Mama mi je pre par dana rekla da kod nje na poslu su dobili neku ponudu za Sofiju, tri dana, nije skupo, a nama to nije ni mnogo daleko i još kaže da ne važi samo za njihove radnike pa bih mogla i ja da idem... I onda kaže datum, a ja za tad već obećala tortu. :dash:
Inače, ja sam sad već mrtva, danas sam pekla medenjake, pravila figurice, išla da popišem i sredim nošnje za KUD, održala tri probe jednu za drugom, a svuda sam pokazivala nove korake pa sam morala i ja non - stop da igram tako da noge više ne osećam. Sad oodoh na spavanje pa ujutru od ranog jutra krećem sa ukrašavanjem i pakovanjem medenjaka. Laku noć. :zzzz:
 
Dobro jutro. :) Kažu ljudi pravi planove da ti se Bog smeje! E tako sam ja planirala da spavam do 8 - 8:30 jutros ali me knjigovođe probudiše jutros u 7:15 da idem da potpišem obračun za udruženje.
Malopre sam se uključila na fb i vidim poruku od jedne žene koja me još pre dve nedelje pitala za tortu. I opet nešto menja. Počela sam da se plašim da udjem na fb zbog njenih poruka, mislim da sedmi ili osmi put nešto oduzima - dodaje. I to i ne bi bilo toliko strašno da njoj torta ne treba za maj, a pritom nije ni potvrdila još uvek da hoće tortu nego se raspituje da li bih ja to mogla da uradim. :aaa: Verujte mi, ako pošalje još jednu pruku, a da to ne bude poruka kojom potvrđuje datum i koju tortu pravim, platiću joj ja tortu samo neka ide kod nekog drugog. Zamislite koliko puta do maja može da se predomisli šta hoće. Eto ispade da nama ne može da se udovolji, ne valja kad se jave od danas za sutra, ne valja kad se jave dva meseca unapred. :zcepanje:
 
Mi smo bili pre 2-3 godine u Haniotiju, lepo je i tamo ali Lefkada je opet pobedila :D More je kristalno cisto, generalno mnogo je cistije nego bilo gde drugde, hanioti, pefkohori... Plaže su uglavnom prostrane, kako koja, ima dosta i malih koje su uvucene od puta ali stvarno vredi malo prosetati i naci ih. Generalno lefkada je malo penzionerska, nema klubova, osim u gl gradu, a žurke u barovima na plaži su samo vikendom.

Lefkada je i moj favorit, bez izuzetaka. Ja ne bih rekla da je "penzionerska", ona je samo drugačija po tome što "prodaje" svoju lepotu i jedinstvenost - ne možete tamo naći sve ono što je na svakom drugom mestu manje-više isto. Na Lefkadi nemate ni jedan hotel tipa "ol inkluziv" upravo zato što je ideja da kad ste već tamo - obiđete čitavo ostrvo. Ili bar veći deo. Ličo je ne bih preporučila za porodice sa malom decom i svakako treba izbegavati avgust kada je baš, baš gužva. I, bez auta nema mnogo smisla...
I uopšte Jonska obala je lepša...
Naravno, puno toga je stvar ukusa, a na to šta nam se dopada utiču i mnogi drugi, krajnje subjekivni faktori i splet okolnosti od društva, vremenskih prilika, smeštaja u smislu položaja... do našeg ličnog raspoloženja i očekivanja...

Ono što bih ja od srca preporučila (pored kompletne Jonske obale kako kopna tako i ostrva) je i Pilion. Neke agencije ga imaju u ponudi, nije daleko (od nas) i stvarno je prelepo. Inače je podnožje planine Pilion poznato kao letnja rezidencija grčkih bogova a u novije vreme grčki bogataši tamo grade svoje "rezidencije".
Pretpostavka je da to nije "slučajno" ;)
 
Poslednja izmena:
Evo mene opet, vratih se, jer napokon mi otvorise ovaj prozor za pisanje, ne znam zato je danima bio plav i nedostupan.
Uglavnom, citam zadnje dvije strane i vidim ono sve o cemu ja ne smijem ma ni da pisnem, znaci o friziderima necu da pricam, ni o moru, ni o porudzbinama kada se pece, filuje ili dekorise u nedelju... Jer stvarno zadnje dvije godine meni nedelja nista ne znaci, kao svaki drugi dan... A kad malo bolje razmislim, nije mi nikad nista ni znacila. Roditelji radili onih redovnih 5 radnih dana, tata nekad i subotom, onda za vikend akcija, ujutro ustajanje, mijenja se posteljina, pere se kupatilo i WC za to sam ja bila zaduzena, brat za usisavanje, pa eto vec treba spremati rucak, nekad tata i ja odemo u setnju na Vrelo Bosne ili do grada pa zicarom na Trebevic, ali to samo kad se steknu uslovi, kad su sve obe obaveze zavrsene, jer stvarno smo svi ucestvovali u tome, a jos plus skolske zezancije naravno. Tako da, vikendom vazda bila neka frka, pamtim jedino one porodicne serije da su se gledale poslije dnevnika a naravno i onu muku u stomaku sto je sutra skola he he he
 
A bona Daco nek si se ti nama vratila....:) I kod nas je bilo to cuveno veliko spremanje, vikendiom, doduse subotom, i ja sam bila zaduzena za kupatilo....:) mada je moja mama uvek govorila da ja spremam samo kud pop prolazi, pa sam kasnije ja subotom radila i maminu smenu a onaj e spremala moj deo kuce :D i obe bile prezadovoljne :zcepanje:
 

Back
Top