KULINARSKO ĆOŠE

Zato se ovde tako lepo i družimo, što smo sve upričane i napričane. Kad već nemam sa kime da pričam, onda pišem ovde, to mi je kao da pričam sa nekime.
Inače, jedna torta komplet gotova, posle ručka nosimo, pa se nastavlja dalje sa sledeće dve.
 
Ne znam gde da postavim pitanje pa cu ovde,treba da pravim Nody u autu,pa vas molim da li neko ima postupak poravljenja njegovog auta ili nesto slicno,jako mi je bitno da torta bude lepa i uredna to mi je za jednu posebnu musteriju...
 
Ja sam bolesna :(
Baš me stegla neka prehlada i čitav dan izlazim iz kreveta samo da skuvam čaj... i da proteglim noge.
A imala sam neke mnogo lepše planove za danas :metla:
Nego... u svojoj današnjoj dokolici naiđoh na ovo pa mi se dopalo:

cutanje_zps331a9db3-1.jpg


:)
 
Samo da se javim da sam prezivela :) proslu noc legla u pola pet, jutros u pola sest, sve tortice predane i prva mladenacka torta odnesena veceras u restoran :) e kad taj stres preziveh sve cu...sestra i ja same, torta ravno 20 kg sa postoljem, vozila sam 30 na sat, prezivela dva lezeca policajca i jedan mini kanalcic za kisu ispred dvorista restorana koji u mraku nisam ni videla...uhvatila me trema nevidjena, ma ziva nisam dok ne cujem komentare,jel sve ok proslo, kuma ce mi posle javiti posto je u toj svadbi, ma sta da vam pricam, zeludac me zaboleo od nervoze, ma velika je to odgovornost, ta mladenacka torta....ne znam jesam li ja luda ili je jos nekom bilo tako na vatrenom krstenju kad je mladenacka torta u pitanju?
 
Dobro jutro. Stres oko torte? Početnički? Da lineko može da mi kaže dokle on bre traje? Ja ga imam još uvek i za svaku i najmanju i najjednostavniju torticu. Pa čak i za dobošku, ako ide novim ljudima.

Kod nas veje li veje.
 
Koliko mi bese ono vec pravimo torte..... Koliko smo ih napraviliiiii... E i dalje osecam leptirice u stomaku i uzasnu nervozu kada Rade krene da odveze tortu i s nestrpljenjem ocekujem povratne informacije i od njega i od mladenaca. Isto je i za decije torte. A kada se dese losi komentari, to me tako potrese i pomeri iz mesta, da danima nisam ni za sta. Hvala bogu da se to vrlo retko desava ili ne znam sta bih radila.

Rade je jednom prokomentarisao da onda kada vise ne budemo osecali to uzbudjenje, trebalo bi da prestanemo da se bavimo poslasticarstvom, jer nam torte vise nece biti dobre :D
 
E zato ja i izbegavam te mladenacke a srecom pa mi se i moze, jer ja sam luda nacisto. Ne verujem ni kad me pozovu sutra dan mladenci i kazu kako je super i sve naj naj. Nisam mirna verovali ili ne sve dok ne vidim sliku momenta kada se mladenci slikaju sa tortom i seku je, e onda je zagledam sa svih strana, uvelicavam sliku i tek tada kada se uverim da nista nije mrdnulo, zasuzilo, procurilo onda odahnem. Nocima lose spavam do tog momenta tj. od kada krenem u glavi da je osmisljavam pa do krajnjeg momenta. Muz mi je zabranio da radim te torte :) tako da za sada nemam na vidiku ni jednu!!!
 
Koliko mi bese ono vec pravimo torte..... Koliko smo ih napraviliiiii... E i dalje osecam leptirice u stomaku i uzasnu nervozu kada Rade krene da odveze tortu i s nestrpljenjem ocekujem povratne informacije i od njega i od mladenaca. Isto je i za decije torte. A kada se dese losi komentari, to me tako potrese i pomeri iz mesta, da danima nisam ni za sta. Hvala bogu da se to vrlo retko desava ili ne znam sta bih radila.

Rade je jednom prokomentarisao da onda kada vise ne budemo osecali to uzbudjenje, trebalo bi da prestanemo da se bavimo poslasticarstvom, jer nam torte vise nece biti dobre :D

Ovo reče profesionalac. A što se tiče tog uzbudjenja, mislim da je to istina i to velika.
 

Back
Top