Kučići u stanovima, da ili ne?

Nijedan imam samo jednog prijatelja koji čuva psa u stanu, i sva sreća ništa mu nije bilo. Ali mali je to uzorak moraš priznati.
Pa moj je ogroman. Družim se sa gomilom "kučkara" jer šetamo pse zajedno. Ni za jedan jedini slučaj nisam čuo za sve ove godine. Naprotiv, vršena su istrazivanja koja pokazuju da vlasnicu kućnih ljubimaca imaju jači imunitet baš zbog toga što im ljubimci konstantno izazivaju imunitet. Mislim, te sve tvrdnje su generalno smešne. Milionima godina smo živeli u totalno nesterilnim uslovima u prirodi i sad će nam održavan kućni ljubimac uništiti zdravlje. 🙄
 
Kakvo je vaše mišljenje od držanju većih kućnih ljubimaca u stanovima (psi pre svega)? Da li to ima ikakvog smisla zbog lične higijene svih ukućana? Da li to ima obzira prema komšijama sa kojima se vlasnici pasa graniče?

Moj odgovor i na prvo i na drugo pitanje je ne. Koje je vaše mišljenje baš me interesuje?
Što volim da podjebavam kučkare po ulici kad pritrči kučence pored mene:

"Puj kako smrdiii.. ko zna kako li je tek u stanu ... Sad će leto pa plus 40..."

Znači - odmagle u vidu nindže
:rotf:
 
Pa moj je ogroman. Družim se sa gomilom "kučkara" jer šetamo pse zajedno. Ni za jedan jedini slučaj nisam čuo za sve ove godine. Naprotiv, vršena su istrazivanja koja pokazuju da vlasnicu kućnih ljubimaca imaju jači imunitet baš zbog toga što im ljubimci konstantno izazivaju imunitet. Mislim, te sve tvrdnje su generalno smešne. Milionima godina smo živeli u totalno nesterilnim uslovima u prirodi i sad će nam održavan kućni ljubimac uništiti zdravlje. 🙄
Ako upoređuješ sanitarne uslove u srednjem veku i sad podsetiću te da su Evropom često izbijale zaraze koje bi znale odneti dobar deo stanovništva. A ako svojoj deci želiš da treniraš imunitet na taj način slobodno. Ali problem buke ne možeš da rešiš tako lako. Psi laju i na zvezde, imam komšiju koji čuva psa u dvorištu i laje ponekad na zvezde.
 
Zato smo uzeli малтезера, не лиња се, што се тиче лизања, излиже ми сво лице кад спавам ЧП
Спава са нама у кревету...

Moj pas je sad dobio krevet :)

687E2772-777C-4648-B0AD-61BC3BF2D1FE.jpeg
 
Sve to lepo izgleda, ali meni nije jasno kako možete da živite sa psom u stanu. Izgleda zaista postoje velike kulturološke razlike među ljudima u našoj maloj zemlji.

U CH je to standardno, a i lepo je imati jedno blesavo stvorenje koje je uvek srećno kad se čovek vrati kući. Ulepša mi svaki dan, nebitno da li me je neko iznervirao ili ma šta se desilo- kad dođem kući tu je izvor pozitivne energije :heart:
 
U CH je to standardno, a i lepo je imati jedno blesavo stvorenje koje je uvek srećno kad se čovek vrati kući. Ulepša mi svaki dan, nebitno da li me je neko iznervirao ili ma šta se desilo- kad dođem kući tu je izvor pozitivne energije :heart:
To je tačno da kučni ljubimci pozitivno utiču na ljudsku psihu, ali ja ga nikada ne bih čuvao u stanu ili kući. Bio je jedan sestrin zec u stanu i video sam na šta to liči. Kućni ljubimac koji slobodno hoda nikada više u mom stambenom prostoru.
 
Рече ми један чоек - Све остављам псу. Када дођем кући жена ме гледа попреко, деца једва и примете да сам дошао, само ми се он обрадује.
Verujem da čoveku životinja može biti jedina uteha i radost. Kad ne može čovek sa čovekom onda ispada mora čovek sa životinjom. :(
 
To je tačno da kučni ljubimci pozitivno utiču na ljudsku psihu, ali ja ga nikada ne bih čuvao u stanu ili kući. Bio je jedan sestrin zec u stanu i video sam na šta to liči. Kućni ljubimac koji slobodno hoda nikada više u mom stambenom prostoru.

Razumem i meni nekad zasmeta ali i donosi puno radosti pa mu je oprošteno.
I plus zbog njega izlazim iz kuće mnogo češće… nekad kad nemam društvo onda mi odemo zajedno u prirodu i bude nam lepo.
 
Muški čuvaju kučiće da bi ih izvodili u šetnju. Sad ko šta voli, heteroseksualcima je to odlična prilika da prilaže ženama ili da žene prilaze njima. A homoseksualci ili pritajeni gejevi da bi ćaskali sa drugim muškarcima koji imaju iste sklonosti. Govorim o većim urbanim sredinama.
 
Ako upoređuješ sanitarne uslove u srednjem veku i sad podsetiću te da su Evropom često izbijale zaraze koje bi znale odneti dobar deo stanovništva. A ako svojoj deci želiš da treniraš imunitet na taj način slobodno. Ali problem buke ne možeš da rešiš tako lako. Psi laju i na zvezde, imam komšiju koji čuva psa u dvorištu i laje ponekad na zvezde.
Da, psi su ih izazvali, jel? Ne govorim o srednjem veku. Govorim o milionima godina dok smo se valjali u blatu u prirodi.
Druže, možemo da se kladimo da je moj stan čistiji od tvog 3x. Baš zato što imam psa vodim dodatno računa. I opet te pitam, da li znaš za slučaj da su psi izazvali zdravstvene probleme vlasnicima?
Što se tiče buke, to je do dresure. Moj ne pušta glasa u stanu. Ono što mi realno smeta je smrad i buka ulice koji dolazi od saobraćaja.
 
Kakvo je vaše mišljenje od držanju većih kućnih ljubimaca u stanovima (psi pre svega)? Da li to ima ikakvog smisla zbog lične higijene svih ukućana? Da li to ima obzira prema komšijama sa kojima se vlasnici pasa graniče?

Moj odgovor i na prvo i na drugo pitanje je ne. Koje je vaše mišljenje baš me interesuje?
Pas je za dvoriste, i ne ide sa ljudima pod isti krov, to je kao kad bi gazda dosao malo u kucicu psa koji je napolju pa malo prespavao. Ugl ljudi koji "vole" zivotinje su nista drugo, nego samozivi gadovi koji koriste te zivotinje za svoje hirove.
 

Back
Top