Kučići u stanovima, da ili ne?

Moже керина у стану ако је стан велики и ако је још и тераса велика. Нисам за то да се пашчад држе у овим "хрушчовкама" од 49 квадрата. АЛИ.....ИСКЉУЧИВО под условом да се често изводи напоље на срање и пишање у неком жбуњу куда не пролазе људи. Плус да не лаје и не смрди. Мада бих најрадије пса држао у дворишту са боксом и јако дугим ланцом. Стан је крајња варијанта.
 
Ово је иначе једна од највећих заблуда да су пси паметни, да имају инстинкт да штите власника и породицу. Има гомила јутјуб клипова где тестирају скоро све расе паса како се понашају у случају потенцијалног напада на газду. И највећи број њих (од најопаснијих раса до ових ситних) су збуњени, трчкарају около, машу репом. Било је случајева где рецимо питбул свог газду који је нокаутиран на земљи, почне да гризе. Јер је толико паметан да му баш тад проради тај инстинкт чопора где напада најслабијег у чопору.
ne znam sta si ti gledao, ali svaki moj pas je bio dobar cuvar dvorista. a za cuvara ljudi u slucaju da ih napadne drugi covek je potrebna posebna dresura.
 
ne znam sta si ti gledao, ali svaki moj pas je bio dobar cuvar dvorista. a za cuvara ljudi u slucaju da ih napadne drugi covek je potrebna posebna dresura.
Провалио си да је добар чувар дворишта зато што је спречио потенцијални покушај пљачке или зато што лаје као суманут на сваки шум?

Управо сам ти у претходном коментару објаснио како се, према сведочењима наших пљачкаша, прилично лако обијају куће са псом у дворишту.
 
Постоје пси прилагођени животу у стану/кући, као на пример малтезер кога ми имамо. Не лиња се, нема неки јак мирис, мали је, не лаје често... Својим доласком унео нам је радост у животе, обезнани се од среће кад дођемо кући, деца га обожавају, редовно нас изводи у шетње и рекреира :)
Једина мана је што је пас у стану велика обавеза.
 
Постоје пси прилагођени животу у стану/кући, као на пример малтезер кога ми имамо. Не лиња се, нема неки јак мирис, мали је, не лаје често...
Moj smrdi kao 3 šugava tvora, linja se tako da imam tepih preko tepiha i ise*e se povremeno u frižideru.
 
Kakvo je vaše mišljenje od držanju većih kućnih ljubimaca u stanovima (psi pre svega)? Da li to ima ikakvog smisla zbog lične higijene svih ukućana? Da li to ima obzira prema komšijama sa kojima se vlasnici pasa graniče?

Moj odgovor i na prvo i na drugo pitanje je ne. Koje je vaše mišljenje baš me interesuje?
planiram da drzim kravu u stanu na petom spratu. Lift je dovoljno velik. Ne verujem da ce nekome smetati taj moj kucni ljubimac.
 
Kakvo je vaše mišljenje od držanju većih kućnih ljubimaca u stanovima (psi pre svega)? Da li to ima ikakvog smisla zbog lične higijene svih ukućana? Da li to ima obzira prema komšijama sa kojima se vlasnici pasa graniče?

Moj odgovor i na prvo i na drugo pitanje je ne. Koje je vaše mišljenje baš me interesuje?


2023 godina, Kučni ljubimci naročito pse i mačke su zauzeli važan polozaj u mnogim porodicama i to je divno!

Apsolutno je normalna pojava imati kucnog ljubimca, takodje je normalno odvesti svog ljubimca kod veterinara na vakcine kao i okupati ljubimca kao voditi brigu o ishrani, tako to praktikujemo jer ih beskrajno volimo i želja nam je da sto duže ostna pored nas jer nam je drug
 
2023 godina, Kučni ljubimci naročito pse i mačke su zauzeli važan polozaj u mnogim porodicama i to je divno!

Apsolutno je normalna pojava imati kucnog ljubimca, takodje je normalno odvesti svog ljubimca kod veterinara na vakcine kao i okupati ljubimca kao voditi brigu o ishrani, tako to praktikujemo jer ih beskrajno volimo i želja nam je da sto duže ostna pored nas jer nam je drug
Sve ja to razumem, ali bakterije koje se nalaze u psećim ustima mogu lako dospeti u ljudski organizam. Izvedeš psa u šetnju, on pokupi nešto, poliže nešto u stanu, ti se dodirneš rukom i razboliš. A za lajanje da me ubedi neko da laju samo kad neko dolazi ili odlazi nema šanse. Psi laju i na zvezde.
 
Sve ja to razumem, ali bakterije koje se nalaze u psećim ustima mogu lako dospeti u ljudski organizam. Izvedeš psa u šetnju, on pokupi nešto, poliže nešto u stanu, ti se dodirneš rukom i razboliš. A za lajanje da me ubedi neko da laju samo kad neko dolazi ili odlazi nema šanse. Psi laju i na zvezde.


Imam dosta klijenata ali još nikog nisam imala “razbolio se od bakterija kucnog ljubimca “

Više se brinem ako uhvatim za steku od vrata ili ako trebam da se držim gde su mnogi prije mene pipali npr. U gradskom prevozu ili vrata (kvaku) toaleta u restoranu i slično
 
Imam dosta klijenata ali još nikog nisam imala “razbolio se od bakterija kucnog ljubimca “

Više se brinem ako uhvatim za steku od vrata ili ako trebam da se držim gde su mnogi prije mene pipali npr. U gradskom prevozu ili vrata (kvaku) toaleta u restoranu i slično
Sve to stoji za hvatanje za kvaku i za gelender, ali kuća je ipak kuća. Plus laju i uznemiravaju komšije.
 

Back
Top