Кривине

he he...prvo da se udas...pa da pokazes muzu da umes sve sama...pa onda dodju deca...pa posao od jutra do sutra :(
e onda shvatis da je bolje da teta dodje jednom nedeljno i sredi detaljno...ispegla sve sto se skupi...a ti da uzivas sa svojim gorepomenutim mm..:)
tako je to islo kod nas ;)

Ja sam to probala sa vise teta koje su mi preporucili pa sam opet cistila za njima.Nijedna se nije setila, recimo, da obrise lajsne izmedju zida i poda, utikace, prekidace, dno stola itd. Nisu ni pazile koja krpa ili sundjer za sta sluzi. Posle usisavanja, brisale su pod dzogerom, a meni je to bilo gadno, a krpom nisu htele da brisu. :evil: Sve su radile ofrlje, a cene su im bile prilicno visoke u odnosu na moja sredstva. Ne bi mi bilo zao para da su detaljno radile svoj posao, a ovako, bolje mi je da sebi platim to ciscenje i castim se necim lepim jednom mesecno za taj novac.
 
Ja sam to probala sa vise teta koje su mi preporucili pa sam opet cistila za njima.Nijedna se nije setila, recimo, da obrise lajsne izmedju zida i poda, utikace, prekidace, dno stola itd. Nisu ni pazile koja krpa ili sundjer za sta sluzi. Posle usisavanja, brisale su pod dzogerom, a meni je to bilo gadno, a krpom nisu htele da brisu. :evil: Sve su radile ofrlje, a cene su im bile prilicno visoke u odnosu na moja sredstva. Ne bi mi bilo zao para da su detaljno radile svoj posao, a ovako, bolje mi je da sebi platim to ciscenje i castim se necim lepim jednom mesecno za taj novac.

onda sam ja imala srece :mrgreen:
kod mene teta dolazi jednom nedeljno i nemam vise nikakvu potrebu da joj govorim sta treba da radi,koju krpu da koristi,gde sta stoji od vesa,posudja,isl.:)
 
Ja sam to probala sa vise teta koje su mi preporucili pa sam opet cistila za njima.Nijedna se nije setila, recimo, da obrise lajsne izmedju zida i poda, utikace, prekidace, dno stola itd. Nisu ni pazile koja krpa ili sundjer za sta sluzi. Posle usisavanja, brisale su pod dzogerom, a meni je to bilo gadno, a krpom nisu htele da brisu. :evil: Sve su radile ofrlje, a cene su im bile prilicno visoke u odnosu na moja sredstva. Ne bi mi bilo zao para da su detaljno radile svoj posao, a ovako, bolje mi je da sebi platim to ciscenje i castim se necim lepim jednom mesecno za taj novac.
Rece li ja tebi SVAKa tI JE ZLATNA?
Ne rece?
Jeka svaka ti je zlatna i na mistu!:zag::klap:
 
Nikad ne hvatam krivine, kod mene je uvek haos, tako da sređujem kad se baš mora. Lepo je videti sređen stan da sve blista, ali to oduzima puno vremena, tako da se opredeljujem za varijantu da sređujem samo ono što baš mora.
 
Blago tebi...:neutral:
Hoću i ja tetu... da mi kuva, pere, pegla i očisti stan... sve ostalo ću sama...:mrgreen::lol:

ja imam problem sa tetama...ne zato sto mislim da ja umem najbolje, nego zato sto se gadim da mi neko tamo dira moje stvari. Nikad mi nije bio problem da ribam WC solju, ali mrzim najvise na svetu da slazem ormane. I sad, ako ja pozovem tetu da mi cisti, ko ce da uradi ono sto ja mrzim da radim - opet ja, i tako u krug. Na kraju se desi da je kuca cakum-pakum cista a da iz ormana vire azdaje
 
ja imam problem sa tetama...ne zato sto mislim da ja umem najbolje, nego zato sto se gadim da mi neko tamo dira moje stvari. Nikad mi nije bio problem da ribam WC solju, ali mrzim najvise na svetu da slazem ormane. I sad, ako ja pozovem tetu da mi cisti, ko ce da uradi ono sto ja mrzim da radim - opet ja, i tako u krug. Na kraju se desi da je kuca cakum-pakum cista a da iz ormana vire azdaje

da ti posaljem moju tetu ;) i ormane sredjuje :D
 
izbjegavam da hvatam krivine.... ogranicavam se u tome
trudim se da uradim bar pola planiranih stvari za taj dan jer sam tip osobe kojoj je prokrastinacija srednje ime
i ako se jednom nadjem u situaciji da odlazem/ne radim nista, vrlo lako se navikavam na to :mrgreen:
 
Nisam koristila krivine, nisam umela, sta li?
Sinu kazem da mi nesto pomogne on< sto bas ja, posle cu, sto bas sad, imas ti i muza.....
A muz> imas sina, sta on radi, i druge zene same rade....
Procitah negde _haos u kuci, haos u glavi. Trudim se da izbegnem jedno i drugo.Ali, okrenucu list vrlo uskoro _ nece da mi pomogne, platicu nekom njegovim parama, mislim muzevljevim. Sin se ozenio i nije s nama. Sad sam ja snahi instruktor za krivine, ucim je ono sto mene nije imao niko!
 
Nisam koristila krivine, nisam umela, sta li?
Sinu kazem da mi nesto pomogne on< sto bas ja, posle cu, sto bas sad, imas ti i muza.....
A muz> imas sina, sta on radi, i druge zene same rade....
Procitah negde _haos u kuci, haos u glavi. Trudim se da izbegnem jedno i drugo.Ali, okrenucu list vrlo uskoro _ nece da mi pomogne, platicu nekom njegovim parama, mislim muzevljevim. Sin se ozenio i nije s nama. Sad sam ja snahi instruktor za krivine, ucim je ono sto mene nije imao niko!

...i na kraju ce i sinovljeve finansije da stradaju.:rtfm:;)
 
Nisam koristila krivine, nisam umela, sta li?
Sinu kazem da mi nesto pomogne on< sto bas ja, posle cu, sto bas sad, imas ti i muza.....
A muz> imas sina, sta on radi, i druge zene same rade....
Procitah negde _haos u kuci, haos u glavi. Trudim se da izbegnem jedno i drugo.Ali, okrenucu list vrlo uskoro _ nece da mi pomogne, platicu nekom njegovim parama, mislim muzevljevim. Sin se ozenio i nije s nama. Sad sam ja snahi instruktor za krivine, ucim je ono sto mene nije imao niko!

odavno sam ja to shvatila...i tako se i vladam :)
 
ja imam problem sa tetama...ne zato sto mislim da ja umem najbolje, nego zato sto se gadim da mi neko tamo dira moje stvari. Nikad mi nije bio problem da ribam WC solju, ali mrzim najvise na svetu da slazem ormane. I sad, ako ja pozovem tetu da mi cisti, ko ce da uradi ono sto ja mrzim da radim - opet ja, i tako u krug. Na kraju se desi da je kuca cakum-pakum cista a da iz ormana vire azdaje

Исти случај са мном!
И писала на једној теми давно, имала сам једну тетка Миру, која ми је сређивала ормане, и то ми је било дивно! :heart: Али се она одселила.
Марика је била мајстор да у једну кутију стави крему, пар шрафова, четку за косу и шрафцигер, и све гурне негде у неки ћошак, али кућа изгледала блиставо...
Док ја поватам где је шта, на њу већ опет дође ред да ми ,,спрема''.. :sad2:
 
Hvatala sam krivine cele prošle nedelje što se tiče peglanja.Iako imam opravdanje za to,jer poljoprivredni radovi su u toku,a ja sam ipak seljanka,to ne menja stvar.Sada imam gooomilu veša da peglam,i čim izforumašim,odoh....pevajući...Volim da peglam....

A retko hvatam krivine,samo kad baš moram,jer se bolje osećam kada je red.Kod mene u kući.Kod drugih uopšte ne primećujem kako im je,i uvek ću pre primetiti savršen red,nego totalan haos.
 
Nisam perfekcionista,tako da se ne nerviram oko tih stvari.Povremeno se desi da se nagomila nered u stanu,ali ja to brzo rešim i ne žalim se,nikad mi nije bilo teško da se bavim kućnim poslovima.Čak,ne dozvoljavam drugima da petljaju i čiste po mom prostoru,jer samo verujem svom "umeću" čišćenja i bojim se da neko to ne odradi ofrlje.
 
...i na kraju ce i sinovljeve finansije da stradaju.:rtfm:;)

A sta treba da radi?Na njihov odgovor - i druge zene same rade (:bljak:), sta bi trebalo, da proguta go*vno i uzme sama da uradi dok njih dvojica cackaju nos...I tako ih navikne i onda ceo zivot tako?!NARAVNO da treba da trosi muzevljeve pare ako je on vec takav gotovan, a i snajka pare od svog muza, tj njenog sina.Potpuno je u pravu.
 
evo sinocna krivina - izbacila sam ceo orman na krevet, pocela da slazem i na pola se smorila
sela da odigram igricu na kompu
sedela tako satima
prispavalo mi se pa sam zadzonjala u dnevnoj sobi
mm, nemajuci izbora, mi se pridruzio na kaucu
 
evo sinocna krivina - izbacila sam ceo orman na krevet, pocela da slazem i na pola se smorila
sela da odigram igricu na kompu
sedela tako satima
prispavalo mi se pa sam zadzonjala u dnevnoj sobi
mm, nemajuci izbora, mi se pridruzio na kaucu

:eek::eek::eek:
Ostavila si sve i legla? Blago tebi kad mozes i kad ti je muz sa tim ok:worth:
Prije neki dan stavim par majica na napravljen krevet koje sam mislila ispeglati i moj muz oko 17h pita:"Ono tamo nece biti dok krenem spavati?"
Da nisam ja skolnila, sklonuo bi on, ali poludi kad nema di leci:neutral:
 
Pa kako bre dopustas da ti bude takav muzic :) ? Ijao...tek sad vidim kako je moj dobaaaaarrrr :zag: Meni je moj rekao, kad me jedan jedini put video da peglam-i to njegove majice, kao pa sto se smaras s tim glupostima, moje majice ne moras peglati nista posebno...I pokazao mi je foru da posle pranja u masini protreses-dobro protreses stvar (odevni predmet) i stavis na kadu da se ocedi pa na susenje...Bude mnogo manje izguzvano.:super: Bas ekstremno izguzvane stvari peglam:mrgreen:
 
Pa kako bre dopustas da ti bude takav muzic :) ? Ijao...tek sad vidim kako je moj dobaaaaarrrr :zag: Meni je moj rekao, kad me jedan jedini put video da peglam-i to njegove majice, kao pa sto se smaras s tim glupostima, moje majice ne moras peglati nista posebno...I pokazao mi je foru da posle pranja u masini protreses-dobro protreses stvar (odevni predmet) i stavis na kadu da se ocedi pa na susenje...Bude mnogo manje izguzvano.:super: Bas ekstremno izguzvane stvari peglam:mrgreen:

Ovdje nije bila rijec da li peglamo ili ne, ne peglam ni ja, imam susilicu, pa onako vruc osusen ves poslozim i nema peglanja, ali neke stvari ipak moram.Ne mogu sebi nikako dozvolit da ja idem utegnuta,skockana dok mi muz hoda ne ispeglan pored mene, isto tako klinci....Prvo spremim njih pa sebe;)

Nego ovo za krevet..pa cuj moj bi rekao jer sam ja sebi dozvolila luksuz natovarit stvari, jer sam pocela, a nisam zavrsila, jer moj muz najvise voli spavati u krevetu i nije fora zatrpat krevet i ne imat gdje leci zato jer mi se "nije dalo"
Uhvatim i ja ponekad krivinu ali ne u toj mjeri da moramo spavati gdje tko stigne...mislim da mi se to dogodilo u krajnjem slucaju spustila bih sve na pod i tako rascistila krevet do ujutro...
 
:eek::eek::eek:
Ostavila si sve i legla? Blago tebi kad mozes i kad ti je muz sa tim ok:worth:
Prije neki dan stavim par majica na napravljen krevet koje sam mislila ispeglati i moj muz oko 17h pita:"Ono tamo nece biti dok krenem spavati?"
Da nisam ja skolnila, sklonuo bi on, ali poludi kad nema di leci:neutral:

E ja bih mu se za ovakvu "primedbu" (prike..njazu) osvetila celim ormanom na krevetu...pa nek spava preko toga
A mm je pravi raj za domacice - ne mora da bude skuvano, ne mora da bude sredjeno, ne mora nista od toga...
 
E ja bih mu se za ovakvu "primedbu" (prike..njazu) osvetila celim ormanom na krevetu...pa nek spava preko toga
A mm je pravi raj za domacice - ne mora da bude skuvano, ne mora da bude sredjeno, ne mora nista od toga...

U ovom je i poanta bas sto je moj muz takav, ne bi imala srca da ga bas toliko "koristim" da zbog mojih krivina spava na kaucu...nekako mi bzvze....ali to sam ja:cool:
 
ih sad ja ispadoh vestica...kauc je super, sirok i udoban
a hvata i on krivine za svoj deo nasih dogovora pa i ja cutim
a kad ne bih hvatala krivine, mislim da bih umrla i opet nista ne bih postigla
 

Back
Top