Кривине

Ti si moj idol!:klap:

Ja se odavno borim sa mm da u kući bude sve odignuto od poda... i kako je već gore opisano, ali ti me šiješ sa frižiderom i šporetom na točkićoma, moram da priznam!
Jao, kad mu sad i to budem spomenulaaaa....! :zper::hahaha:

(jedva čekam da mu vidim facu):mrgreen:

Taote, ima nečeg još jednostavnijeg

ugradna tehnika
nema izvlačenja, nema šupljina između, ma milina
 
dok nisam imala ugradnu tehniku imala sam napade kad treba da očistim selotejp onaj najširi mogući koji sam lepila između šporeta i police kao i između sudopere i police da mi tu ne bi curilo sve i svašta. I zaista nije curilo, ali skidanje selotejpa , brisanje i lepoljenje novogbilo je bljak

e onda sam se rešila na ugradnu tehniku
 
Е, моја Јеко, ја успем СВЕ да разбацам!

Uspem i ja, posle nekoliko dana. A najgore mi je kad operem dve tri masine vesa. Kad nemam dovoljno stvari jedne vrste, ja ubacim i ciste stvari da popunim masinu pa kad se sve to osusi, imam gomilu cistog vesa od koje mi pripadne muka kad je vidim. Onda tu gomilu ubacim u sanduk u plakaru i tek posle nekoliko sati premisljanja pocnem da je pakujem. Nista dosadnije od toga. A peglanje? Tek kad mi zatreba. Najbolje peglam kad sam u frci.
 
Е, за пеглање ватам кривине само тако!
Пеглам само оно што треба да се тог момента обуче.
Мада, неко ми једном рече:,, Ти пеглаш сваког дана?'' Хаха, па наравно, убих се пеглајући, мајицу - две дневно! :)
 
Ne opeterecujem se redom.
Iako kazu da je bolje za glavu,za misli -meni nije to na prvom mestu.
Vazno mi je da je cisto.Gadim se neprijatnih mirisa,lepljivih sudova,stolova i kvaka.
Ali kod mene nikada nije sredjeno.
Muz mi je kretivac umetnik-nije ni cudo-po stolu su uvek neke knjige....
Police su nam prepune sitnica koje tako rasturene i lepo izgledaju....
Uvek se moze naci negde neki slikarski pribor....
O igrackama mog malog ne bih da pricam on sve drzi svuda.
da ga covek pita :sta to radi tu?
Ja tu to drzim! (tipa njegove rukavice u kuhinjskim elementima)
Da li uvaljuejm deci poslove? Daaaaaaaa:manikir:
Sa zadovoljstvom,ali ne preterujem .
Nasoj lepotici kazem da izvadi sudove iz masine,prostre ves,naravno sredi svoju sobu...
Klincu dam da brise prasinu jer za to vreme moze da razgovara i sa vazama,figurama,dirkama na klaviru i sa cim god mu padne napamet....:mrgreen:
Jedino ne dam da mi niko cd-ove pipa:D
 
Е, за пеглање ватам кривине само тако!
Пеглам само оно што треба да се тог момента обуче.
Мада, неко ми једном рече:,, Ти пеглаш сваког дана?'' Хаха, па наравно, убих се пеглајући, мајицу - две дневно! :)

Obozavam da peglam.Cak sam razmisljala da otvorim pegleraj.
Nepeglam svaki dan ali u proseku dva puta nedeljno i to kada uvece svi legnu.Pustim sebi muzikicu,skuvam kafu,uzmem nesto za grickanje i peglam...jednostavno "pustim mozak na pasu".
 
Obozavam da peglam.Cak sam razmisljala da otvorim pegleraj.
Nepeglam svaki dan ali u proseku dva puta nedeljno i to kada uvece svi legnu.Pustim sebi muzikicu,skuvam kafu,uzmem nesto za grickanje i peglam...jednostavno "pustim mozak na pasu".

i ja peglanje volim
uz kuvanje najviše

uz pušten TV ipovremeno prilaženje računaru opeglam za tili čas.
ali pranje prozora mi je bljak ustvari razočaraju me stakla koja uspeju da ostanu šarena
 
Hvatam krivine, naravno, kad god mogu, i nije mi ni potreban izgovor u vidu deratizera...
ranije sam bila odgovornija, a sad spremam samo kad mi dune - danas sam tako oprala prozor jer sam primetila da je strokav... juce kadu... ali nemam neki sistem... i, iskreno govoreci, plasim se sta ce samnom i sa mojom kucom biti za jedno 10-15 godina jer me to sve manje interesuje... pa kada bih sve radila na vreme, ne bih uopste imala vremena za aktivnosti u kojima stvarno uzivam... lakse mi je da jednostavno prestanem da zovem u goste higijenicare i picajzle :mrgreen:

ili da prestanes da primas goste skroz :mrgreen:

ja se ranije nisam trzala sto mi je haos kad neko dolazi, narociti ako bane,
a sad mi nekako malko bezveze, pocela sam da primecujem avaj odrastam...
ranije mi je bilo cudno kad mi je mama kad svrne govorila kako je to super za mene sto nisam neuroticna i sto mi ne smetaju hrpe odece na stolicama za kuhinskim stolom, ceo sto zatrpan raznim stvarima koje su upotrebljene a nemaju stalno mesto pa "privremeno" cuce i cekaju, njoj to kod mene u stanu nije smetalo, ali kod njih, nije bilo sanse da ona prodje pored haosa i neprimetivsi ga ne pospremi... a kamoli da sedi u haosu... a ja to nisam ni primecivala... a sad primecujem i smeta mi, al sam lenja pa zaobilazim... a volela bih da mi je sve cakum pakum donekle... a ne bih da provedem ceo dan sa krpom i usisivacem kad ce i onako vrlo brzo sve opet da se razvasari.

teski su moji unutrasnji konflikti :(
 
Manijakalno sredjujem kucu samo kad sam nervozna,pomaze mi da izbacim negativnu energiju.
Ostalim normalnim danima,hvatam krivine,bez grize savesti. Kad se napravi haos,onda moooozda i reagujem :)
Od kucnih poslova,jedino sto volim je pranje sudova.
 
Blago tebi...:neutral:
Hoću i ja tetu... da mi kuva, pere, pegla i očisti stan... sve ostalo ću sama...:mrgreen::lol:


he he...prvo da se udas...pa da pokazes muzu da umes sve sama...pa onda dodju deca...pa posao od jutra do sutra :(
e onda shvatis da je bolje da teta dodje jednom nedeljno i sredi detaljno...ispegla sve sto se skupi...a ti da uzivas sa svojim gorepomenutim mm..:)
tako je to islo kod nas ;)
 
Ne volim te varijante,kad zbog nečega ne završim posao...izmeste me...
Sve mora da bude u redu...sve na svom mestu...
Porodicu ne uključujem...moje je da čistim, na njima da održavaju...
A jedino što ne volim da radim i ne radim je -odlazak na pijacu...tamo ne možete da me sretnete...
 

Back
Top