Kritika

snis:
ти си гледао само ову малу на форуму ?

предлажем ти да погледаш мало и ону другу на адреси коју сам навео сањи, сасвим другачије изгледа. Ова мала је изгубила на квалитету смањивањем :(

а ако си мислио на ту већу, дечак када би (јер могу да се извуке) имао и мало више детаља, јабука као субјект интересовања би се тотално изгубила - па кога, побогу, још интересује нека загрижена јабука поред лепог, невиог дечјег лица. Ту сам применио оно са тачкама интереса и погледа с лева на десно: прво сретнеш сивило, па жуту и помало светлуцаву (у односу на околину) јабуку и дођеш до дечаковог лица, које није расветљењо, и врћеш се на јабуку, где остаје поглед на њој и...покушаваш докучити шта он то у њој гледа, види и размишља...мислим толико о идеји,
Ostajem pri svome, nemoj da se pravdas i uci jos...
 
snis:
жао ми је ако то доживљаваш као правдање ;)

и учити ћу, учити и само учити...
Ma zezam te malo, no hard feelings.
Koji imas aparat? Mozda je to ogranicenje? Ipak je oprema veoma vazna kod fotografije, koliko se god neko trudio oprema ogranicava...
 
slobce:
Ma zezam te malo, no hard feelings.
Koji imas aparat? Mozda je to ogranicenje? Ipak je oprema veoma vazna kod fotografije, koliko se god neko trudio oprema ogranicava...


да сам на крају другог реда написао још и: "Лењин" мислим да би сФатио да то тако и допживљавам, ал' ипак, никад се не зна :)


да, фотоапарат ми је великоооо ограничење за било шта озбиљније, ал' нема везе, ваљда ћу сакупити за нешто боље :)

идијот од 1.3 МП, , фокус =4,85 (широкоооо угаони, нормално непроменљив) и бленда ауто од 1:2,8, а фотке су само доказ да се и тиме може снимати :) нажалос' :(

ма, Аци сам писао, ја сам овде да се мало дружимо, и евентуално да понешто кажем, моје снимање је прошло, ово овако успут :)
 
snis:
jа, на њу, нисам јој запамтио име, онако сам само прелетео, а овде сам навео да потврдим да сам биЈо тамо :)

имаш добрих радова, али, као и увек има и да се дискутује...једно је оно што се мени свиђа и што је теби и мени лепо, али кад има нека грешка или грешкица (која се можда и може избећи) која квари утисак.

Мислим, мени је моја покојна бака увек говорила: "Рајко (тако ме звала), сваком је његово г*вно голубић...", хоћу речи, сваком је његово чедо мило и тешко уочавамо (али и признајемо) своје грешке приликом стварања и зато су некад постојали фото (и кино) клубови Ф(К)К где се људи окупљали повремено и слободном дискусијом износили своја мишљења о другим радовима, без љутиш и вређаш. И могу ти рећи, ретко када се неко осетио повређен (или прозван). Ово нам то мења, али се често деси да се неко треће лице умеша са : " Е, БАШ...", то баш је некако сувишно у дискусијама, ја би...ти би...али се не мора...мислим да сФаташ што хоћу рећи...е, и кад ту додамо дужину поста јер оно што бих ја волим да образложим зашто, а не онако сувопарно да саговорник мисли да га зајебавам :(...
E drago mi je sto si bio "tamo" a ta gospodja sa salonom (Lynn) je jedna predivna osoba i ,takodje, mnogo dobar frizer a i njene slike mi se svidjaju.Zato je jedan od mojih omiljenih kontakata tamo!
Sto se tice svega ovoga-razumijem sta hoces reci i hvala ti na svim ovim savjetima i komentarima.Kao sto sam rekla i prije-svasta se moze iz njih izvuci,poucnog su karaktera :D !
 
Aleksandre pogledala sam sve tvoje slike i moram ti reci da si i ti mene odusevio,svidjaju mi se tvoje slike a pogotovo ona na uvodnoj stranici-onaj prozor a iznad njega se nalaze dva naslikana svetca (ne vidim dobro koja su tacno ali MISLIM da je jedan od njih Sv.Sava-ispravi me ako grijesim).Posebno mi se svidja tu jednostavnos,kao i pozorska krila koje bas privlace pozornost na sebe od drvenog zida-ma slika mi je fenomenalna.Svaka cast na njoj.A naravno svidja mi se i sva priroda okolo kao i manastiri,stil gradjevina,svaka slika je posebna na svoj nacin a ti imas oko da to istaknes.
Moram dodati i to da je Aska prelijep pas-ja sam ti jedna od onoh koja je "luda" za kucnim ljubimcima i svim zivotinjama.
Samo nastavi i dalje tako!
 
a327.jpg
 
careful what you wish for

Превише је изоштрено (post processing) за овакву сцену. Било би у реду да је само трска у води. Позадина смета, одвлачи пажњу а ништа нарочито се не дешава. Сва три брода су исечена. Хоризонт није добро нивелисан, нагиње на десно. Врло мали угао нагињања типично изазива неку врсту тензије код посматрача мада обично нису свесни о чему се ради. Користи вертикалне линије да подесиш.
Овако би требало отприлике, ако не и за длаку више на лево.
a327.jpg

Требао(ла) си да захватиш ширу сцену или другачије да исечеш ово што имаш.

П.С. Приметио сам пар твојих веома добрих, постављених на пар места овде. Ова је значајно лошија мада не и лоша у глобалном смислу.
 
Hvala na komentaru! :)
Drago mi je da u "sadašnjem sastavu" kako kaze "Vučiji čopor",ima dosta zainteresovanih za foto kritiku,da ih je uvek bilo i da ce uvek biti u velikoj većini onih koji pravilno shvataju njenu ulogu.
Srdačan pozdrav.
 
Nisam prof. fotograf niti imam opremu za isto ali uvek pokušam izvući neki maksimum iz svog ili supruginog mob. telefona,ponekada ponesem i svoj Panasonic DMC-FH25 koji ima relativno dosta mogućnosti ali to je redje , mobilni mi je nekako praktičniji.
Svaku kritiku prihvatam jer se uvek može nešto novo naučiti.

Hvala!
 
Moje skromno misljenje je da ne bi trebalo da prihvatas bas svaku kritiku.

Na pdf-u ima zaista sjajnih fotografa koji su uvijek radi da podijele svoje znanje i iskustvo. Moj savjet bi bio da direktno pitas nekog od njih. Uglavnom se bolje i brze napreduje uz pozitivne i konstruktivne savjete, nego uz besmislene kritike.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pošto sam ovde još relativno nov i ne bežim od kritike, video sam ovu temu i tako postavio ovu moju fotku u nadi da ću dobiti konstruktivan savet ,uz narvano eventualnu kritiku od koje kako rekoh ne bežim.

Bilo kako bilo,hvala vam svima pogotovo onima koji su mi dali prijateljski i dobronameran savet.
 
Orginalni post je prepravljen pa sada izgleda malo konfuzno :flert:
Nemoj pogresno da me shvatis, nije do teme nego do pojedinaca i njihovih besmislenih komentara.
Svi smo mi ovdje nekad bili novi :D, sjajno je to. Ono sto nas veze na ovom pdf-u je ljubav prema fotografiji.
Prema pozitvnoj atmosferi, podrsci i postovanju prema svojim kolegama.
Uvijek je zadovoljstvo vidjeti nove clanove koji njeguju ta ista nacela.
 
Poslednja izmena:
Orginalni post je prepravljen pa sada izgleda malo konfuzno :flert:
Nemoj pogresno da me shvatis, nije do teme nego do pojedinaca i njihovih besmislenih komentara.
Svi smo mi ovdje nekad bili novi :D, sjajno je to. Ono sto nas veze na ovom pdf-u je ljubav prema fotografiji.
Prema pozitvnoj atmosferi, podrsci i postovanju prema svojim kolegama.
Uvijek je zadovoljstvo vidjeti nove clanove koji njeguju ta ista nacela.
Sve sam razumeo i sada mi je sve mnogo jasnije.Osećam se dobro ovde medju vama:ok:
 

Back
Top