Kritika

@SanjaP
Po meni si, vezano za "frizuru", napravila gresku jer si stajala dosta iznad objekta(modela).
Zato su u prvom planu noge, a kosa i uopste glava se gube i u daljini i proporciji . . .

Vezano za oblacan dan . . .
Ja licno, ne volim da slikam po oblacnim danima, a kad vec, onda izbegavam nebo . . .
Reku probaj(pogotovu ako je brža i manja )da slikas sa produzenijom expozicijom.Mogu da se dobiju lepi efekti.Blic obavezno.
 
Hvala Akeksandre na komentaru,takodje se zahvaljujem i miamia i snisu na njihovim komentarima:-)!Samo da se vratim jos na ovu moju sliku u boji-naravno da sam je slikala i iz profila i slikala sam i anfas-kakav bih onda bila stilista da ne slikam ono sto sam napravila??!!!!Samo sam postavila tu sliku da vidite cime se ja bavim u poslednje vrijeme....eto to je to!
A ako zelite vi vidjeti frizure,mogu ja postaviti par slika....samo nisam smatrala da vas to zanima!Bas sam ugodno iznenadjena:-)!
 
...остале су побегле....

...(шала). Чини ми се да је била бар још једна, ал' се неђе изгубила...

и ево једне мртве природе...мало ме и намучила јер је врло загуљено у квадрату компоновати фотку, ал' сам се усудио....
 

Prilozi

  • јајаја_mala.JPG
    јајаја_mala.JPG
    59,6 KB · Pregleda: 10
Evo opet moje drugarice iz Australije ili kako ste je vi nazvali-Eva Braun ;-)!!!Ovdje se vidi frizura,(jeste samo profil ali postavicu ja i sliku frizure),ova slika je juce bila slika dana na Flickru u jednoj grupi,bila mi je cast sto su izabrali moju....pa nadam se da ce vam se svidjeti!Pa da cujem komentare :-) !
photosessionfrom40s036-1.jpg
 
Snis-slatka je tvoja slika,samo bih voljela da je u vecem formatu.Svidjaju mi se ti podmetaci sto stoje ispod korpice samo sto je sve to na crnoj podlozi imam odjecaj kao da sve to lebdi u vazduhu.Opet to je moje misljenje......ja bih to slikala na stolu pripremljenom za jelo sa stolicama okolo......da se sve to vidi!Ali lijepa je slika,duh Uskrsa:-)!
 
SanjaP, mozda da je bila okrenuta licem.Plus da je bilo malo vise svetla.Znaci probaj da istaknes devojku. Znam da je to tesko, ja jos na stock sajtovima nemam ni jednu fotku ljudi. Sve su mi odbijene.
Evo jedne moje:

birdeyeview-1.jpg


p.s. Izgledam mlad ali je to samo zbog lakog zivota.
 
sanjap:
Snis-slatka je tvoja slika,samo bih voljela da je u vecem formatu.Svidjaju mi se ti podmetaci sto stoje ispod korpice samo sto je sve to na crnoj podlozi imam odjecaj kao da sve to lebdi u vazduhu.Opet to je moje misljenje......ja bih to slikala na stolu pripremljenom za jelo sa stolicama okolo......da se sve to vidi!Ali lijepa je slika,duh Uskrsa:-)!

пажи код кадрирања, са малим померањима си могла избећи ситне грешке (да, нпр. димњак буде заклоњен иза њене главе, а да не буду прсти, цигарета и торањ испреплетени)...а и лепа је...мислим слика :)

подметачи јесу на столу, само што је сто црн :(

нисам могао већу, не прихвата Крста, ал' ћу пробам да ти пошаљем једну јабуку (ако успем :))

иначе, мало веће имаш на оном сајту где постујем мало већи формат сликице :) radzav.100webspace.net.
 

Prilozi

  • jabukaМ.jpg
    jabukaМ.jpg
    33,7 KB · Pregleda: 14
miamia:
Ova sa jabukom je jako lepa.


ту сам потражио на индиректну иницијативу уважене колегице ;)

поподне, сунце већ много ослабало, контрасветло...све што може ићи само уз ...фотографу и добије се таква фотографија ;) иначе, то је без икакаве дораде у ГИМП-у ;)
 
Snis-hvala na slici.Kako tako jednostavne stvari koje svakodnevno vidjamo u zivotu mogu biti,i JESU,prelijepe!!!!!Slika je prelijepa!!!!!!!!!
Virnula sam i na tvoju stranicu-ona slika sa oblacima je isto lijepa :D !
 
Slobce-imam ja mnogo njenih slika iz tog seta,samo odabem par koje cu postaviti ovdje...ne bi bilo zanimljivo sada postaviti sve,zar ne?!!!!
Kakooo si se slikao na onoj slici?To me zanima......
 
sanjap:
Slobce-imam ja mnogo njenih slika iz tog seta,samo odabem par koje cu postaviti ovdje...ne bi bilo zanimljivo sada postaviti sve,zar ne?!!!!
Kakooo si se slikao na onoj slici?To me zanima......
Malo treninga, pomocnik i talk na prstima...
Shalim se , fotka je naravno fotomontaza.
 
snis:
пажи код кадрирања, са малим померањима си могла избећи ситне грешке (да, нпр. димњак буде заклоњен иза њене главе, а да не буду прсти, цигарета и торањ испреплетени)...а и лепа је...мислим слика :)

подметачи јесу на столу, само што је сто црн :(

нисам могао већу, не прихвата Крста, ал' ћу пробам да ти пошаљем једну јабуку (ако успем :))

иначе, мало веће имаш на оном сајту где постујем мало већи формат сликице :) radzav.100webspace.net.
Dobra ideja, kompozicija solidna, osvetljenje je ono sto kvari celokupni utisak. Previse je sve tamno, ne vide se detalji na jabuci i decaku.Sve se stapa u sivu pozadinu...
 
snis:
http://static.flickr.com/80/212652429_44ad5564c5.jpg?v=0


ова је мени јача од оне коју си поставила, једино, ако будеш понављала да наместиш да наочале не расту из главе, да их обориш низ шаку (први поглед, а после можда још нешто будем видео :))
Znaci bacio si brzi pogled na moje slicice! :) Dobro, drugi put cu pripaziti na naocale,moram priznati da iz tog seta imam najmanje slika...sada kada pravim set slikam i slikam....pa onda odaberem ono sto mi se najvise svidja,pa ih onda sredjujem ....
 
slobce:
Dobra ideja, kompozicija solidna, osvetljenje je ono sto kvari celokupni utisak. Previse je sve tamno, ne vide se detalji na jabuci i decaku.Sve se stapa u sivu pozadinu...


ти си гледао само ову малу на форуму ?

предлажем ти да погледаш мало и ону другу на адреси коју сам навео сањи, сасвим другачије изгледа. Ова мала је изгубила на квалитету смањивањем :(

а ако си мислио на ту већу, дечак када би (јер могу да се извуке) имао и мало више детаља, јабука као субјект интересовања би се тотално изгубила - па кога, побогу, још интересује нека загрижена јабука поред лепог, невиог дечјег лица. Ту сам применио оно са тачкама интереса и погледа с лева на десно: прво сретнеш сивило, па жуту и помало светлуцаву (у односу на околину) јабуку и дођеш до дечаковог лица, које није расветљењо, и врћеш се на јабуку, где остаје поглед на њој и...покушаваш докучити шта он то у њој гледа, види и размишља...мислим толико о идеји,
 
sanjap:
Znaci bacio si brzi pogled na moje slicice! :) Dobro, drugi put cu pripaziti na naocale,moram priznati da iz tog seta imam najmanje slika...sada kada pravim set slikam i slikam....pa onda odaberem ono sto mi se najvise svidja,pa ih onda sredjujem ....


да брзи поглед...зато сам јутрос устао у 9.30 ;)...погледао сам чак до оне бабе са салоном :) заинтригирала ме понудом...него не смем анализирати ;) ;) ;)
 
sanjap:
Ako budete imali vremena i ako to budete zeljeli,mozete posjetiti moju stranicu na Flickru!Ok,pa evo pogledajte je http://www.flickr.com./photos/hairstyle/

Pregledao sam dosta tvojih fotki na toj stranici. Ti zaista imaš talenta. Ja sam oduševljen. Jako je teško fotografisati portrete I uopšte figure ljudi. Ko to ume da radi taj zaista ima talenta. Naravno, ti ćeš još raditi na tome……….i jednog dana eto velikog fotografa (to je moje skromno mišljenje).
Mislim da bi trebala da pokušaš da fotografišeš žive nenameštene, spontane prizore, jer to su onda najlepše fotografije. Zađeš među ljude, na ulicu, na selo…..Onda ti ne treba ni model ni studio, ni…. Mene su uvek očaravale fotografije kao npr. u National Geographic-u. Mislim da treba da ideš u tom pravcu.
Inače tvoje fotke su super. Nekako uspevaš da istakneš seksipilnost tvojih modela. Ne znam je li ti to cilj, ali ako jeste onda uspevaš u tome. To je moj utisak.
Sviđa mi se ova fotka http://static.flickr.com/106/254998886_4ff48e7da7.jpg?v=0 . Jedino ovo crno sa leve strane, ali ne kvari.........
Stavio sam tvoju stranicu u bookmark pa kad god budem imao vremena sa zadovoljstvom ću pratiti šta radiš.
Pozdrav!
 
sanjap:
Koje babe sa salonom?Mislis na Lynn Butler,na onu stariju gospodju sa kovrdzavom kosom?


jа, на њу, нисам јој запамтио име, онако сам само прелетео, а овде сам навео да потврдим да сам биЈо тамо :)

имаш добрих радова, али, као и увек има и да се дискутује...једно је оно што се мени свиђа и што је теби и мени лепо, али кад има нека грешка или грешкица (која се можда и може избећи) која квари утисак.

Мислим, мени је моја покојна бака увек говорила: "Рајко (тако ме звала), сваком је његово г*вно голубић...", хоћу речи, сваком је његово чедо мило и тешко уочавамо (али и признајемо) своје грешке приликом стварања и зато су некад постојали фото (и кино) клубови Ф(К)К где се људи окупљали повремено и слободном дискусијом износили своја мишљења о другим радовима, без љутиш и вређаш. И могу ти рећи, ретко када се неко осетио повређен (или прозван). Ово нам то мења, али се често деси да се неко треће лице умеша са : " Е, БАШ...", то баш је некако сувишно у дискусијама, ја би...ти би...али се не мора...мислим да сФаташ што хоћу рећи...е, и кад ту додамо дужину поста јер оно што бих ја волим да образложим зашто, а не онако сувопарно да саговорник мисли да га зајебавам :(...
 

Back
Top