Kritika

sanjap:
A da,meni i treba sto svjetlija pozadina radi frizure,vazno mi je da se paznja skrene na frizuru jer je to moja svrha revije!


нисам одмах запазио пост :(

у вези тпиха мисло сам мало смиреније, а не да се изгуби та фора, ал' не развијати дискусију у том правцу...

у вези фризуре, сенка блица је веома уска и "улепила" је фризуру за позадину, али ако је то тачка интереса, мислим да би морала имати више детаља, овако ми делује као црна плоха :(
 
snis:
нисам одмах запазио пост :(

у вези тпиха мисло сам мало смиреније, а не да се изгуби та фора, ал' не развијати дискусију у том правцу...

у вези фризуре, сенка блица је веома уска и "улепила" је фризуру за позадину, али ако је то тачка интереса, мислим да би морала имати више детаља, овако ми делује као црна плоха :(


Kao da su noge tacka interesa . . .
Moj zakljucak - ako znaci . . .
 
Namjerno sam htjela da je uhvatim cijelu jer sam zeljela postici utisak zene odnosno DAME iz 1940-e,mada nije bas mi ispao taj period,moram se potruditi malo vise oko odjece (to mi je malo teze,jer odjecu je tesko naci-mamine stare stvari sam sve izvadila iz ormara i razmisljala sta bi moglo da bude u stilu 40-ih godina,to je bilo smijesno-soba je bila za neprepoznati:-D),ali to i nije bitno sada,uglavnom ispalo je nesto slicno tome,je l' da?!?A za noge sada....to je cisto poza,mora izgledati elegantno............moram ja poraditi jos na tome!To su mi bile pocetnicke slike,sada imam iza sebe mnogo takvih slicnih "photo izdanja".
 
миамиа:

данас си мало расположен, зар не :D
нема везе, треба...

ноге су већ на добром месту као тачка интереса (да ми Сања мало не замери - више се истичу него....фризура :()

сања:

само ти ради, фотограф се "кали" само снимањем,снимањем, снимањем...и посматрањем, посматрањем, посматрањем, и као што већ негде написах: твоје време је најбољи твој критичар након протока времена погледаш своју фотку и схватиш да баш није онако савршена као што ти је изгледала када си ју одложила у "фасциклу" као најбољу на свету :)
 
Naravno,ja se trudim i TRUDICU se i u buducnosti,da napravim nesto bolje od onog predhodnog.....pa vidjecu kako ce ici!
Znaci noge prve dolaze do izrazaja....:-( ....
 
sanjap:
Naravno,ja se trudim i TRUDICU se i u buducnosti,da napravim nesto bolje od onog predhodnog.....pa vidjecu kako ce ici!
Znaci noge prve dolaze do izrazaja....:-( ....

није то толико тужно, али овде су на таквом месту да просечан гледалац - мужјак неће ни стиће до фризуре, или ће ју брзо прелетети и вратити се у централни део фотке ;)
 
sanjap:
Bas si me utjesio ;) !


ма, то је рад у атељеу. Расвету у атељеу професионалну тешко да ћеш си моћи приуштити на овом нивоу, али и ту има лека (јес' да је јако неспретно, али може) са неколико блицОва који су увезани од којих би главни могао бити и дифузни, или приручном расветом на сталцима (на један сталак два три керамичка грла и у њима класичне сијалице од по 500 вати).
 
Znam to-"muzjak" se odmah poletjeti na taj dio slike ali ako se naglasi tema slika onda se nadam da ce bar malo...........malcice se zadrzati na frizuri.Bice tu i "zenki" koje ce gledati slikice....one ce mi biti spas :-D !
Ma salim se ja malo,naravno kada bude revija,bice to revija sa pravim modelima sa frizurama a sa strane cu ubaciti i pokiju "slicicu"....to mi je u planu a sada radim na ostvarenju toga plana!
 
snis:
ма, то је рад у атељеу. Расвету у атељеу професионалну тешко да ћеш си моћи приуштити на овом нивоу, али и ту има лека (јес' да је јако неспретно, али може) са неколико блицОва који су увезани од којих би главни могао бити и дифузни, или приручном расветом на сталцима (на један сталак два три керамичка грла и у њима класичне сијалице од по 500 вати).
Hvala na ovome-pokusacu sa time.A sta kada sam napolju,na primer pored rijke a dan bude tmuran,kao sto su pretezno ovi dani?Htjela bih izaci na prirodu dok mi ovo vrijeme to jos malo omogucava!
 
@sanja
tebi bih savetovao da ako hoces da citiras ili upotrebis neciji prethodni post, ne citiras slike jer je strasno tesko onima koji imaju slabiju vezu da otore tu stranicu( tema: "samo fotke").
Ovo je, naravno, krajnje dobronamerno.
 
miamia:
E, da. . . totalno je glup izraz "muzjak" . . .
Bar smo evoluirali, ako nista drugo . . .
(nebitno da li se odnosilo na mene ili ne . . .)
Izvinjavam se ako sam nekoga uvrijedila sa tim izrazom!Nije se odnosilo na tebe da znas-vec sam mislila na muski rod.Opet se IZVINJAVAM!
 
sanjap:
Nisam znala da sam i ovdje upletena ;-) !Sto se tice moje slike sa modelom (ona u boji),na njoj sam radila svasta,dodavala sam boju,posvetljivala je bas upravo radi zavjese a tepih mi je ispao u redu-on mi nekako daje duh "starih vremena",pa mislim da je rezultat svega toga onaj trag kod kose....mislim...

Ma upleli te mangupi. Ali nema veze, dobro si dosla da osvezis malo ovaj forum.
 
sanjap:
Hvala na ovome-pokusacu sa time.A sta kada sam napolju,na primer pored rijke a dan bude tmuran,kao sto su pretezno ovi dani?Htjela bih izaci na prirodu dok mi ovo vrijeme to jos malo omogucava!


е, ту помаже оно што на некој од тема засмета неку даму: блиц, али мало јачи блиц. Кад блицОм сликаш напољу, посебно по тмурном времену, ондаК добијаш око објекта неки као лагани ореол светла. Пробај, знају се добити јаче фотке..
 
miamia:
E, da. . . totalno je glup izraz "muzjak" . . .
Bar smo evoluirali, ako nista drugo . . .
(nebitno da li se odnosilo na mene ili ne . . .)


не на тебе, тои ми није ни пало на памет и искрено ми је жао ако си то тако доживео :(. Да ти искрено напишем, и ја само исто посматрао ту фотку, и глава модела се "изгубила", обратио сам пажњу тек кад је Сања рекла да је занима фризура. Пре тога сам више тражио нешто у "пози", у ставу особе него што ми је падало на памет коса. а што се тиче "мужјака", односило се на просечног српског посматрача мушког рода, а таквих је пунооооо, пуно више него оних који фотографију посматрају на начин на који ми то покушавамо :), а о еволуцији...то је већ друга тема....не бих се смеп заклети ;)
 

Back
Top