"Kraljevina Srbija"- buducnost ili ne?

Da li Srbija treba da bude kraljevina?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dovoljno je reci da je povrat monarhije najpopularnija tema na forumu (preko 400 str.) uz Detitoizaciju (600+ str.), sto mu dodje na isto.
Jasno je da se postojece stanje mora menjati i da je vreme da se ukine crveni teror u Srbiji.

Covek je sve objasnio na ovu temu.
Bice interesantno videti koji pionir ce se javiti da ospori ono sto profesor govori. :lol:

 
Nisu oni dobili salonske stanove, već su ih oteli. Nema potrebe da se laže i umanjuje zločin bandita.
Као кад су прелетачи војводи Путнику украли вилу пребили га и он умро од последица пребијања.


eno 2 i po miliona Srba u Bosni vise ne znaju da su Srbi :mrgreen:



za Srbe u Turskoj pricas gluposti, evo ti podaci za Tursku ima ih cca 15 000
https://en.wikipedia.org/wiki/Serbs_in_Turkey

Срби у Турској
Srbi u Turskoj
Total population
15,000[1] (2010)
То ти је као у бившој југи, ко се стидео бити "Србин" декларисао се "југословен" а ипак јео супу поред свеће за свечаре...

Јак ти је доказ...

Зато што ниси тада рођен зато и тртљаш задојен нео-четничком пропагандом.
Рођен сам у краљевини, одрастао у социјализму и сигуран сам да нећу завршити у монархији. Мало вас има, да би сте на пречац преокренули друштвено уређење у монархију. И то је добро!
Током рата, рано сам остао без оца (погинуо 1943.) и у више махова су ме родитељи витлали по збеговима. Тада сам лично и уживо видео и четнике и партизане. И добро сам разумео и ,,снимио'' шта су комшије причале и за једне и за друге. И добро знам од којих су бежали. Тако да је код мене кристално чиста ситуација око опредељења. А ти и остали који не памтите рат, лутајте по питању опредељења и никада вам ништа неће бити јасно.
Немојте се ни заносити да знате истину о крвавом грађанском рату који је опустошио наше крајеве за време немачке окупације.

Немојте се заносити!

Тек нас чека суочавање са утварама прошлости...

Масовне гробнице испод стадиона, тајна губилишта по рекама, шумарцима - "у највећој конспирацији"...

Било је злочинаца који су били из редова ЈВуО, било је злочинаца који су били из редова КПЈ, било је злочинаца из редова Партизана (НОВ).

Било је прелетача који су мењали униформу по потреби и интересу, чак и шире од Српских формација

Било и капа-стокапа кде су Партизани по налогу комесара "у највећој конспирацији" вршили "одмазде" над недужним становништвом да се освете "сарадницима окупатора" - имају документи: дођу у село и побију људе јер "су сарађивали са окупатором" тако што га нису изазвали да их он побије.
И то све у једним те истим униформама само са четничким знаком на капи...

Било је обичних лопова који су користили униформу да се огребу и краду - бук је вук а ћук је ћук...

Било је свега, то је био један прљав рат и ми смо дужни деци да то већ једном расветлимо и кажемо пупу поп и бобу боб.

То је једини пут - признати, покајати се и тражити опроштај.

Тек после тога краљ - а и онда још увек можда (има шта треба још...)
 
Izvini, ali je ne mogu da se složim sa bilo kim kad napiše da je ništa kad neki zločinci ubiju 60.000 Srba. Za mene je to odvratno ,a ljudi koji to pokušavaju d aprikažu kao ništa su... hajde da budem fin, odvratni sitni ljudi nikakvog kapaciteta. A takvi su nas predugo vodili i danas nas vode. Nije ni čudo što je ovoliko mladih pobeglo od vas takvih.
 
Dovoljno je reci da je povrat monarhije najpopularnija tema na forumu (preko 400 str.) uz Detitoizaciju (600+ str.), sto mu dodje na isto.
Jasno je da se postojece stanje mora menjati i da je vreme da se ukine crveni teror u Srbiji.

Covek je sve objasnio na ovu temu.
Bice interesantno videti koji pionir ce se javiti da ospori ono sto profesor govori. :lol:

A ti si ga bas razumeo?:)
Recimo da meni ovaj gospodin profesor lici na ambasadora iz Togoa....covek nije bio do sada u Srbiji, a ni clan odredjenih odbora Akademije nauka i vidi stvarno stanje gledano odozgo iz svemira i nije mogao do sada da iznosi svoje misljenje, a sad moze da ga iznese i to onako po jajima...." znate drzava ne bi trebalo da pravi kompromise..."
Prosto da se covek zapita gde je ucio istoriju, a bavi se geo[politikom. On ne zna ni ko je pravio jugoslaviju ni zasto, zna kako bi to radila nemacka, ali ima malu govornu manu kada treba da izgovori potrebne reci i rupe u poznavanju istorije, a bas mu je tesko da kaze " Mi" koji smo postavljani na odredjene pozicije nismo nista uradili 50 godina, a tek da kaze kako je kosovo vraceno u srbiju to mu nikako ne ide iz mozga. Mislism da stvarno ovakvi "strucnjaci" ne treba da se bave politikom vec da sede u kancelariji i mozda nauce i krompir da ljuste za potrebe onih kojima to treba....ili ceo interviju je interviju coveka koji glumi ozbiljnost i znanje, a koji sprovodi jos nesposobniji voditelj...
I jedino sto je uspeo da sklopi smisleno je da su bitna povlacenja priznavanja kosova, naravno nije se setio da kaze " mi elita" nismo se toga setili pre 20 godina, naravno sebe ne racuna u elitu, ali mu ne smetaju beneficije i pare koje lezu na racun...
Ovakve ozbiljne doktore nauka trebalo bi bar zameniti sa sposobnim mladjim ljudima koji nece doci u situaciju da sami sebi skacu u znanje....
I da, kada je vec pitanje monarhije, ja sam apsolutno za monarhiju, ali posto nemamo monarha da ga izaberu predstavnici naroda cime bi dobio podrsku veceg dela naroda i imao jaku parlamentarnu drzavu....
 
Poslednja izmena:
Izvini, ali je ne mogu da se složim sa bilo kim kad napiše da je ništa kad neki zločinci ubiju 60.000 Srba. Za mene je to odvratno ,a ljudi koji to pokušavaju d aprikažu kao ništa su... hajde da budem fin, odvratni sitni ljudi nikakvog kapaciteta. A takvi su nas predugo vodili i danas nas vode. Nije ni čudo što je ovoliko mladih pobeglo od vas takvih.
Ако тражиш да се лицитира бројевима - то је слој који ти видиш
Ако тражиш нешто друго - наиђеш на свашта:
1. Јасеновац - најмање 600.000 је убијено (чак и деце!) од управо тих и таквих усташа
2. Онда су неки од тих усташа "помиловани" јер су са комунистима били добри од раније (робијали заједно у монархији)
3. Те исте "помиловане" су одвели на блајбург да убијау своје дојучерашње колеге - совји своје - под будним оком комесара
4. Па су ти исти опет одведени да чувају "политичке" осуђенике на Голом Отоку...
И ти мени лицитираш са 60.000 а ми причамо о милионима и о томе како своји убијају своје да се додворе туђину?
Је ли неко од твојих био у тих 60.000? или у оних 600.000?
Шта је са онима који се нису вратили из Дахауа или Аушвица? Или осталих фабрика смрти?
Њих си заборавио?
И нису то "неки злочиници" убили 60.000 Срба, зна се тачно именом и презименом сваки које и одакле је - све је то записано и чува се.
И већина од тих 60.000 је потказана од истих Срба неки од којих ево и данас ходају земљом - и мало ко од правника или породица оштећених ишта чини да се виновници приведу правди.
У укупној слици 60.000 ма колико велик био губитак сваког људског живота, је тек мањи део слагалице општег ужаса који је проливен на главу Српском народу.
 
Ако тражиш да се лицитира бројевима - то је слој који ти видиш
Ако тражиш нешто друго - наиђеш на свашта:
1. Јасеновац - најмање 600.000 је убијено (чак и деце!) од управо тих и таквих усташа
2. Онда су неки од тих усташа "помиловани" јер су са комунистима били добри од раније (робијали заједно у монархији)
3. Те исте "помиловане" су одвели на блајбург да убијау своје дојучерашње колеге - совји своје - под будним оком комесара
4. Па су ти исти опет одведени да чувају "политичке" осуђенике на Голом Отоку...
И ти мени лицитираш са 60.000 а ми причамо о милионима и о томе како своји убијају своје да се додворе туђину?
Је ли неко од твојих био у тих 60.000? или у оних 600.000?
Шта је са онима који се нису вратили из Дахауа или Аушвица? Или осталих фабрика смрти?
Њих си заборавио?
И нису то "неки злочиници" убили 60.000 Срба, зна се тачно именом и презименом сваки које и одакле је - све је то записано и чува се.
И већина од тих 60.000 је потказана од истих Срба неки од којих ево и данас ходају земљом - и мало ко од правника или породица оштећених ишта чини да се виновници приведу правди.
У укупној слици 60.000 ма колико велик био губитак сваког људског живота, је тек мањи део слагалице општег ужаса који је проливен на главу Српском народу.
To pitanje Jasenovca ( i mnogih drugih logora) sam prvo postavio. Zašto ni jedan logor nije nikad oslobođen? Kakva je to armija koja nije u stanju da uradi tako nešto, ili nije imala želju?
Niko od pomilovanih ustaša nije bežao i nije završio u Blajburgu. Tamo nije bilo samo ustaša, već i mnogo drugih, svi koji su smetali crvenoj bandi, bez obzira koji su i odakle su.
Ja ne licitiram, već se pozivam na javni spisak iz knjiga Udbe i ostalih banditskih ubica. To je spisak sa imenima i prezimeniamma ubijenih, One za koje se ne zna sigurno gde su i kad ubijeni, nisam pominjao.
 
To pitanje Jasenovca ( i mnogih drugih logora) sam prvo postavio. Zašto ni jedan logor nije nikad oslobođen? Kakva je to armija koja nije u stanju da uradi tako nešto, ili nije imala želju?
Niko od pomilovanih ustaša nije bežao i nije završio u Blajburgu. Tamo nije bilo samo ustaša, već i mnogo drugih, svi koji su smetali crvenoj bandi, bez obzira koji su i odakle su.
Ja ne licitiram, već se pozivam na javni spisak iz knjiga Udbe i ostalih banditskih ubica. To je spisak sa imenima i prezimeniamma ubijenih, One za koje se ne zna sigurno gde su i kad ubijeni, nisam pominjao.
Нешто је кликнуло народу у глави тих година...

Још 44е су (причало се међу људима незванично) знали да ће партизани "победити" (ово је апсолутно тачна информација)

Ако и није била тачна у то време - била је информација која се ваљала као тачна (службе су радиле и тада)

Мени је интересантно да се народ прешалтао - од 1915 када се народ поцепао (на "стражи" Карађорђевића) до те кобне 44е прелетачи су бранили краљевину и капиталистички поредак у којем су мешетарили и уживали.

Тада почиње мешање карата и одједном прелетачи улећу у виле на дедињу које су им Руси ослободили, до 48...50 решавају се и последњих "разочараних револуционара" и полако тонемо у колотечину медиократије у којој смо ево до сада.

Оно што мене буни је како су се провукли поред државне безбедности краљевине - или се и она "ушалтовала" са победницима?

То је једна велика мистерија - а ова гологузија само млати празну сламу и брчка се у плићаку историје... "те да ли су тачне офанзиве", те да ли је "истинита песма о Васи Ладачком"...

Напомена:
максимално је 15% Хрвата било у Усташама и то не сви него мањина, остало су све били конвертити на доказивању - претежно бивши Срби.
 
Ови муљатори, Пингвини, Нојеви, Вукови, само нешто релативизују и петљају у вези бољшевизма и перу се од уништења државе и народа.

ДРуштво неморалних кукавица !
 
Ови муљатори, Пингвини, Нојеви, Вукови, само нешто релативизују и петљају у вези бољшевизма и перу се од уништења државе и народа.

ДРуштво неморалних кукавица !
Све Комунисте Бољшевисте (то значи заправо "већинисти") и њихове симпатизере - у гулаг
 
Mislim da bi Srbija trebala da postane monarhija i da vratimo Karadjordjevice.

To bi bilo pozitivno za Srbiju iz simbolickih razloga. Svrstali bismo se uz druge evropske drzave koje imaju dobar imidz.
Dakle popravilo bi imidz zemlje u svetu.
To bi imalo jednu tezinu i za turizam.
Nasa kraljevska porodica ima dobre diplomatske veze sa nama uvek "omiljenim Britancima".
U smislu stvaranja brenda kraljevske porodice privlace paznju svetskih medija.

Sad to je sve banalno ali u svetu koji je sav u makretingu i brendiranju ovaj potez bi bio pozitivan za samu zemlju.

Na stranu sve to za samo jedinstvo naroda monarhija igra vaznu ulogu.


Sta mislite?
Meni su Karadjordjevici simpaticni.
Jes vala, Srbiji samo treba krunisana glava da bi momentalno stala rame uz rame s Engleskom, Islandom itd, itd. Samo da se mi lepo krunišemo, i sutra ujutro, Švajcarska.

Kako se niko ranije nije dosetio, ebemu miša?
 
Jes vala, Srbiji samo treba krunisana glava da bi momentalno stala rame uz rame s Engleskom, Islandom itd, itd. Samo da se mi lepo krunišemo, i sutra ujutro, Švajcarska.

Kako se niko ranije nije dosetio, ebemu miša?

Е, Дарлинг,

биће суза, крви и зноја.

искварен народ треба пеглати, пеглати и пеглати ....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top