Košarkaška reprezentacija Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
A sta ja radim ako je npr. moje dete rodjeni kanadjanin i nikad Srbiju nije video jer eto ne ide mu se a bolje prica srpski nego neka deca koja zive u Srbiji koja mnogo "wole da prowociraju decu koja ne pwicaju srBski" ?

Zar moje dete nema pravo da igra za Srbiju ?
Па јел ти читаш шта сам писао или онако...одока одговараш...?
Твоје дете "има везе" са Србијом....и ко би му бранио да игра....
П.С да будем искрен ја лично не бих звао такве који нису никад видели Србију...а воле је ? Наравно то је до родитеља....
Али опет боље позвати " такве" Србе него оне који немају баш ништа са Србијом....
 
KSS podelio nagrade najboljima, dileme nije bilo!

Tri istaknuta pojedinca su obeležila košarkašku godinu za nama.


1577720940700.png


Košarkaški savez Srbije je tradicionalno podelio nagrade za najbolje košarkaške Srbije.

Za najbolju u konkurenciji košarkašica izabrana je Sonja Petrović koja je sa reprezentacijom Srbije osvojila bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu i uvrštena u idealni tim šampionata.

Ona je osvojila 29 glasova od 36 predstavnika sportskih redakcija.

U konkurenciji košarkaša, nagradu je odneo košarkaš Sakramenta Bogdan Bogdanović.

On je dobio 22 glasa, Nikola Jokić 11, Vasilije Micić dva, a Nikola Milutinov jedan glas.

"Želim da se zahvalim svima koji su glasali za mene. Hvala vam što ste mene izabrali. Velika je čast i zadovoljstvo. Idemo dalje. Nadam se da uživate. Veliki pozdrav iz Amerike", obratio se Bogdanović video porukom.

Specijalnu nagradu za najboljeg basketaša pripala je Dušanu Bulutu koji je sa selekcijom Srbije u basketu ostvario plasman na Olimpijske igre.
 
Ponosni Predrag Danilović, ima razloga...

Prvi čovek KSS osvrnuo se na proteklu košakašku godinu, tokom svečanosti povodom izbora najboljih u 2019.


1577721007736.png


Podsetimo, za našeg najboljeg košarkaša u godini na izmaku proglašen je Bogdan Bogdanović, a kod košarkašica to priznanje dobila je Sonja Petrović. Naš najboji basketaš je Dušan Domović Bulut.

Prvi čovek KSS Predrag Danilović je tokom ove svečanosti izrazio veliko zadovoljstvo i pojedinim rezultatima na terenu, ali i brojnim ugovorima sa kompanijama koje pružaju veliku podršku našim reprezentativnim selekcijama.

Naravno, izrazio je i svoja očekivanja od naredne, olimpijske godine.

''Sledeće godine nas očekuju dva bitna turnira, kao i kvalifikacije za evropska prvenstva u vidu 'prozora'.

Ove godine smo bilo domaćini Evropskog prvenstva za žene u tri grada, što je posle EP za muškarce 2005. bio najsloženiji posao. Želeo bih da se zahvalim svim ljudima koji su učestvovali u organizaciji i mojim saradnicima, bili smo dobri organizatori i domaćini.

Što se tiče poslovnih partnera, produžili smo višegodišnje ugovore i potpisali ugovore sa veoma bitnim kompanijama… KSS nikada do sada nije imao ovoliki broj eminentnih kompanija i na to sam veoma ponosan.

Treba napomenuti da sam ponosan na to što su devojke osvojile medalju na EP, momci u basketu 3×3 osvojili EP i plasirali se na Olimpijske igre. Nadam se i da ćemo i sa ove dve košarkaške reprezentacije učestvovati na OI u Tokiju.

Zahvalio bih se još jednom državi Srbiji, bez čije ogromne pomoći ne bismo bili u situaciji da se kandidujemo za dobijanje dva kvalifikaciona olimpijska turnira. Želim vam sreću Novu godinu, božićne praznike, puno zdravlja i sreće'',
poručio je Danilović, a prenosi KSS.
 
Počela prodaja ulaznica za olimpijski kvalifikacioni turnir košarkašica

Nadamo se da će izabranice Marine Maljković imati veliku podršku.


1577721055840.png


Prodaja ulaznica za olimpijski kvalifikacioni turnir košarkašica u Beogradu počela je danas, saopštio je Košarkaški savez Srbije.

Ulaznice se mogu kupiti putem sajta www.tickets.rs i na prodajnim mestima Ticket vision.

Komplet ulaznica za ceo turnir za tribine, kategorija 2 košta 500 dinara, a za kategoriju 1 je 1.000 dinara. Komplet za vip tribine je 2.500, a za počasna mesta se kreće od 2.500 do 6.000 dinara.

Pojedinačne ulaznice po danima, za kompletan dnevni program prodavaće se po ceni od 200 dinara za tribine, kategorija 2 i 500 dinara za tribine, kategorija 1. Ulaznica za vip tribine je 1.000, a za počasna mesta od 1.000 do 2.500 dinara.

Košarkaški savez Srbije nagradiće prva tri onlajn kupca kompleta karata za ceo turnir dresom reprezentacije Srbije.
 
Mislim baš zanimljivo......Najbolji centar najbolje lige na svetu, čovek koji je komentatore jedne od najvećih sportskih televizija naučio srpski, koji svako veče ili dva na najbolji način prezentuje svoju zemlju, nije najbolji košarkaš u svojoj državi?
To ne da je sramota, nego nema dalje......
Šta je to osvojio Bogdan a da nije Nikola?
Cenjenija i renomiranija je titula najboljeg centra lige koja traje 82 utakmice, gde nema šanse da se provuče neki fejk od pet titula najbolje petorke svetskog prvenstva, koje traje 7,8,9 utakmica.
 
Ponosni Predrag Danilović, ima razloga...

Prvi čovek KSS osvrnuo se na proteklu košakašku godinu, tokom svečanosti povodom izbora najboljih u 2019.


Pogledajte prilog 629858

Podsetimo, za našeg najboljeg košarkaša u godini na izmaku proglašen je Bogdan Bogdanović, a kod košarkašica to priznanje dobila je Sonja Petrović. Naš najboji basketaš je Dušan Domović Bulut.

Prvi čovek KSS Predrag Danilović je tokom ove svečanosti izrazio veliko zadovoljstvo i pojedinim rezultatima na terenu, ali i brojnim ugovorima sa kompanijama koje pružaju veliku podršku našim reprezentativnim selekcijama.

Naravno, izrazio je i svoja očekivanja od naredne, olimpijske godine.

''Sledeće godine nas očekuju dva bitna turnira, kao i kvalifikacije za evropska prvenstva u vidu 'prozora'.

Ove godine smo bilo domaćini Evropskog prvenstva za žene u tri grada, što je posle EP za muškarce 2005. bio najsloženiji posao. Želeo bih da se zahvalim svim ljudima koji su učestvovali u organizaciji i mojim saradnicima, bili smo dobri organizatori i domaćini.

Što se tiče poslovnih partnera, produžili smo višegodišnje ugovore i potpisali ugovore sa veoma bitnim kompanijama… KSS nikada do sada nije imao ovoliki broj eminentnih kompanija i na to sam veoma ponosan.

Treba napomenuti da sam ponosan na to što su devojke osvojile medalju na EP, momci u basketu 3×3 osvojili EP i plasirali se na Olimpijske igre. Nadam se i da ćemo i sa ove dve košarkaške reprezentacije učestvovati na OI u Tokiju.

Zahvalio bih se još jednom državi Srbiji, bez čije ogromne pomoći ne bismo bili u situaciji da se kandidujemo za dobijanje dva kvalifikaciona olimpijska turnira. Želim vam sreću Novu godinu, božićne praznike, puno zdravlja i sreće'',
poručio je Danilović, a prenosi KSS.
V erovatno je ponosan i na ispadanje naših juniora iz najjačih liga?
Koliko titula je ove godine donela juniorska košarka, koliko medalja?
Po mom sećanju NULA....To se odavno nije dogodilo, verovatno je zbog toga zadovoljan?
 
Gubimo svoj košarkaški identitet , sve dalje smo od one izvorne škole košarke, koja je nastala na temeljima američke škole, ali je dopunjena stvarima koje su nas uvek krasile i koje nas približavjau amerima, u vidu vica, zajedništva, timske košarke.....
Trener koji trenira mog klinca zaradjuje(i to od plaćene članarine) 10 000 dinara po vodjenoj selekciji....Šta mislite kome od njih će biit bitno da tu selekciju stvarno trenira, uklopi u tim, ispravi greške, forsira napredne?
Forsiraju se oni čiji roditleji plate dodatne treninge, ili koji plaćaju revijalne pripreme leti po 300-400 evra.
To traje godinama, i eto rezultata.
Na ponos Daniloviću.:dash:
 
Kokoškov razgovarao i sa Jokićem, šta je poručio posle svega?

Novi selektor i pored obaveza u Sakramentu stiže da kontaktira sa svim potencijalnim reprezentativcima.


1577981741571.png


Jedan od njih je, naravno, prva zvezda Denver Nagetsa i najbolji centar NBA lige Nikola Jokić.

U razgovoru za ''Novosti'', selektor reprezentacije Srbije Igor Kokoškov je potvrdio da je već stupio u kontakt sa Jokićem na temu reprezentativnih obaveza tokom leta.

Naravno, svi se nadamo da će ''Orlovi'' biti kompletni, za početak na kvalifikacionom turniru u Beogradu za plasman na Olimpijke igre, ali još je rano da bi se to moglo garantovati.

''U kontaktu sam sa svim igračima, sa Nikolom takođe. Ne može se očekivati da bilo ko od tih momaka u ovom trenutku da čvrstu garanciju da želi da igra.

Oni ne igraju za selektora, već za nacionalni tim.

U ovom trenutku pričamo o njima, njihovim sezonama. Ne vidim razlog da ne budu motivisani da igraju za reprezentaciju u olimpijskoj godini'',
izjavio je Kokoškov.

Njegov prethodnik na klupi ''Orlova'' Saša Đorđević je sa našim nacionalnim timom osvajao srebra na Olimpijskim igrama, Svetskom i Evropkom prvenstvu. Logično je da Kokoškov priželjkuje i korak više.

''Mislim da je košarka i dalje sport broj 1 u Srbiji, da imamo očekivanja i standarde koji nisu mali.

Uvek treba da postoji doza realnosti, svest da ostale nacije napreduju. Košarka je globalni sport i ništa ne ostaje isto.

Takođe, moramo da budemo svesni problema koji postoje u proizvodnji mladih igrača, u razvoju srpske košarke, da sagledamo gde je naša klupska košarka u ovom trenutku.

Sve te stvari utiču na finalni proizvod, a to je nacionalni tim. Imali smo sjajne rezultate prethodnih godina, ali se slažem da zlato ipak drugačije sija'',
konstatuje Kokoškov.
 
Занимљива одлука да Мајкл Мелоун постане помоћник Кокошкову. Ово би могло значити да ће се много више игра вртети око Јокића што је позитивна ствар. Окосницу екипе за квалификације чиниће НБА играчи + Тео тако да и избор тренера иде у том смеру.
 
Da da Majkl Meloun ozbiljno pojacanje na klupi , cak ne bi imao nista protiv da bude i prvi trener ekipe , iako sam protiv naturaliacije igraca i protiv toga da stranci igraju za nasu reprezentaciju mislim da je trener ipak nesto drugo i definitivno ne bi imao nista protiv da reprezentaciju vodi neki prvi trener neke NBA ekipe.

Takodje vidimo i u ostalim reprezentacijama da sve vise selektora radi u NBA ligi i da sve vise selektora su uglavnom pomocnici u NBA timovima ili imaju bivse NBA igrace u strucnim stabovima reprezentacija, recimo spanski selektor Serdjo Skariolo radi kao pomocnik u Toronto Reptorsima, prvi trener Toronta Nik Nursi je ujedno i selektor kanadske reprezentacije, Australijanci takodje u svom strucnom stabu imaju Luka Longlija , Neven Spahija radi kao pomocni trener u Memfis Grizlisima (doduse on nije trenutno niciji selektor ali ok)..........itd.
 
И ја сам помислио како би ми било симпа да Мелоун једног дана постане селектор, али ајде реко да не ризикујем да ме попљују. А разлог што све више тренера из НБА има међу селекторима је у томе што и све више неамеричких играча има у НБА. Али када ( надам се не скоро ) Кокошков оде пре верујем да ће га заменити Милоје или неки нови тренер наш који искочи.
 
Pa jeste da zato sto ima sve vise neamerickih igraca u NBA, a polako i strani treneri pocinju da dolaze(iako je taj trend jos uvek u zacetku kao sto je bio dolazak stranih igraca tamo krajem 80-ih i pocetkom 90-ih kada su od stranaca u NBA prakticno igrali samo Rolando Blekmen, Drazen, Divac, Detlef Sremf, Olajdzuvon, Patrik Juing, Sabonis, Marculjonis, Luk Longli i onaj visoki mrsavi Holandjanin iz Indijane Rik Smits i to su mislim bili uglavnom svi stranci koji su tad igrali , bio je i Paspalj jedno kratko vreme u San Antoniju ali nije se dugo zadrao , tek tamo negde od sredine 90-ih u drugom talasu kada su poceli da dolaze i kada su dosli tipa Kukoc, Radja, Danilovic, Rasa Nesterovic, Stojko Vrankovic, Stiv Nes, itd tada ih je vec bilo malo vise ali realno stranci su postali ozbiljan i nezaobilazni faktor u ligi koji ozbiljno doprinosu kvalitetu lige tek tamo krajem 90-ih, pocetkom 2000-ih kada su stupili na scenu Stiv Nes, Dirk Novicki, Parker, Djinobili, Stojakovic, Jao Ming, Pau Gasol, Skola, Nocioni, Herman, Nene, Barbosa,Varezao, Songaila, Macijauskas....itd).
Znaci taj trend od stidljivog pocetka dolaska stranaca u NBA pa do potpune internacionalizacije lige trebalo je nekih 10-15 godina , tako da slicno ce mislim biti i sa trenerima , iako je Kokoskov bio izuzetak prosle godine mislim da tek za nekih 10-ak godina ce biti potpuno normalna stvar da vidimo i strane trenere na mestu glavnog trenera NBA ekipa kao sto sad gledamo strane igrace.

Takodje sve vise reprezentacija se oslanja na trenere sa NBA iskustvom je i zato sto uprkos sto neki osporavaju americku kosarku, ipak je taj sport potekao od tamo, ipak u NBA su oko 75-80% najboljih svetskih igraca, to je ipak ogromna zemlja, masinerija koja ima vec neki uhodan mehanizam i ipak su NBA i oni ti koji diktiraju trendove u kosarci dok drugi pokusavaju da ih prate.
 
Mislim ne treba potcenjivati Evroligu i evropsku kosarku, mislim Evroliga je ipak druga najjaca liga na svetu i itekako ozbiljna kosarka se igra i u Evropi (iako je malo u krizi u poslednje vreme) i ima stvari koje i u NBA pokusavaju da preuzmu od evropske kosarke, mislim cinjenica da su ih vec sustigli u raznim segmentima, u smislu da su vec mnoge reprezentacije pobedjivale njihov "Drim Tim" sastavljen od NBA igraca , da su i mnoge evroligaske ekipe pobedjivale NBA ekipe, da stranci u NBA postaju sve vise dominantan faktor , ali opet i da u NBA 100% igraca budu stranci opet ce se najbolja kosarka igrati tamo.

Mislim da je cak tamo negde pocetkom 2000-ih dosta se pricalo da kad bi najbolji strani igraci igrali u Evropi da bi Evroliga bila i jaca nego NBA, cak je i bio jedan stidljiv pokusaj Fibe da spreci odlazak najboljih evropskih igraca u NBA, da pokusa cak i neke inostrane NBA zvezde vrati u Evropi ali naravno od toga nije bilo nista, ne samo da nisu uspeli vec evropski igraci su poceli sve masovnije da odlaze u NBA (cak i oni neki osrednji igraci koji ni u Evropi nisu imali neku zapazenu ulogu), a pritom veliki udarac evropskoj kosarci je bio sukob na relaciji Fiba - Uleb , pa Fiba i Evroliga, tako da tek kasnije od toga nije bilo nista, ali sta znam nekako mi se cini da ova nova Evroliga pa i Evro Kup su se ok pokazali i deluju kao tracak nade za evropsku kosarku.
 
Да се вратимо репрезентацији, осовина Теодосић-ББ-Јокић би требало да буде носилац игре у квалификацијама, а надамо се и на ОИ. Ово је доста разнолика тројка, како то укомпоновати питање је сад. :think: Тео је склон солирању, а у том случају Јокићеви највећи квалитети неће доћи до изражаја. Добро је што Богдан неће бити превише оптерећен да у сваком мечу мора да да барем 20 поена него ће да повуче кад затреба.
 
Да се вратимо репрезентацији, осовина Теодосић-ББ-Јокић би требало да буде носилац игре у квалификацијама, а надамо се и на ОИ. Ово је доста разнолика тројка, како то укомпоновати питање је сад. :think: Тео је склон солирању, а у том случају Јокићеви највећи квалитети неће доћи до изражаја. Добро је што Богдан неће бити превише оптерећен да у сваком мечу мора да да барем 20 поена него ће да повуче кад затреба.

Bjelicu si zaboravio , mislim da je osovina reprezentacije zapravo Teodosic, Bogdanovic, Bjelica i Jokic , ostali igraci su tu vise da popunjavaju mesta i da sluze u odredjenim zadacima , mislim Bjelica igra dosta dobru sezonu u Sakramentu (cak verovatno i bolju nego Bogdanovic koji se malo muci sa povredom i oscilira) i na njega se svakako mora ozbiljno racunati.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top