Quantcast

Košarkaška reprezentacija Srbije

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.129
Potpisujem ovo što su M

Apsolutno se slažem sa svime što je ovde čovek napisao. Mi smo u Kini imali DVE ozbiljne utakmice i obe smo isuviše lako izgubili.
Peto mesto na SP jeste uspeh ali ne sa ovim igračima. Bogdanović, Milutinov, Jokić, Bjelica, Lučić, Jović... su preozbiljni igrači da bi se peto mesto smatralo uspehom.
Realno ja mislim da smo mi ozbiljno precenili nase igrace i mogucnosti naseg tima, realno imamo 2,3 igraca top klase i to je to, mislim jedina 2 igraca u nasoj ekipi koji zaista spadaju u neki sam krem svetske kosarke su Jokic i Bogdanovic i to je to, eto Bjelica je isto jedan solidan NBA igrac i to je to, Milutinov i Micic ajde isto imali su odlicne sezone u Evroligi, Jovic i Lucic onako igraci zadatka, nisu losi ali oni su mozda neki evropski prosek, realno osim Jokica, Bogdanovica pa i Bjelice mi nemamo cak ni neku evropsku zvezdu tipa Navaro, Ljulj, Fernandez, Rodrigez, Spanulis, Diamantidis, Datome, De Kolo,Veseli, itd.
Imamo eto u tih par NBA zvezda, jos par solidnih evropskih igraca i u grubim cratama to je to, tako da te price kako smo imali ne znam ni ja kakve igrace, nekakav Drim Tim prosto ne piju vodu.
Generalno glavni problem nase reprezentacije na ovom prvenstvu je bila ofanzivna limitiranost nase spoljne linije, generalno osim Bogdanovica mi nemamo nekog vrhunskog sutera, strelca, kosgetera, sad da su tu bili Teodosic i Nedovic mozda bi bilo drugacije ali ovako videlo se da je nasa spoljna linija poprilicno ofanzivno limitirana.

Sad neki pricaju kako Djordjevic nije takticar a onda kad je preuzeo ekipu nakon 2 debakla na Evropskim prvenstvima i propustene Olimpijade i doveo nas do 3 finala onda je bio super takticar, ono znao je savrseno da tempira formu, da izvuce iz igraca maksimum, bio je genije a sad izgubi jednu kljucnu utakmicu odjednom nije takticar, odjednom nista ne valja.

E da i definitivno se kosarka ne moze porediti sa Djokovicem jer ne moze se porediti kolektivni sport sa individualnim, takodje ne moze se porediti ni 5. mesto u vaterpolu sa 5. mestom u kosarci (ili da dam jos jaci primer u fudbalu) jer iole ozbiljan vaterpolo se igra u mozda svega 7,8 zemalja.

Truman

Elita
Poruka
15.446
Мислим да је Бјелица чак и исподпросечан НБА играч.
Што се тиче Ђорђевића покушавам да се присетим у којим мечевима на претходним такмичењима је показао тактичку супериорност. На овом купу је дефинитивно надмудрен од бољих тренера. Нису аргентински и шпански играчи толико бољи од наших колико се ми нисмо снашли.

Пилипенда

Aktivan član
Poruka
1.799
Све ми се чини да је нешто озбиљно гурнуто „под тепих”. Може да се деси и лош дан, и да неће шут, али онако безмуда, смушена, безвољна одбрана и онолико чистих зицера машених као да су након тренинга остали да мало опуштено игруцкају још који минут... Нешто ту гадно заудара.

KiZo

Poznat
Poruka
9.138
hoces da kazes da je vuciceva propagandna masinerija udarila kako smo najjaci ,sigurica za zlato itd.
sad mi je jos draze sto su nasi izgubili , inace bi se zvalavi potpisivao na loptu ,slikao po 100x , lupao banane , pricao price kako je on rekao kome da sutira, ma uzas.... takva propaganda radi samo kod zatupljenih srba u spoljnom svetu realnosti ne prolazi. danilovicevo uvlacenje u cmar pizdoustom , plus saletovo nonsalantno treniranje kao da jedva ceka da se skloni , sad sve ima smisla...

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.129
Мислим да је Бјелица чак и исподпросечан НБА играч.
Што се тиче Ђорђевића покушавам да се присетим у којим мечевима на претходним такмичењима је показао тактичку супериорност. На овом купу је дефинитивно надмудрен од бољих тренера. Нису аргентински и шпански играчи толико бољи од наших колико се ми нисмо снашли.
A pa nije , mislim Bjelica je prosle sezone imao nekih 10 poena, 6 skokova i 2 asistencije u proseku sto su sasvim dobre i pristojne brojke, cak i statisticki spada medju bolje NBA igrace, takodje Bjelica je maltene prototip modernog igraca, visok 208,209 a odlicno se krece, trci, sutira za 3, razvlaci protivnicku odbranu, solidmo barata loptom.

Pa sad cini mi se da su spanski i argentinski spoljni igraci ipak ofanzivno malo potentniji od nasih (sad dal cepaju africku sljivu, vijagru ili sta vec ne znam), i da je to presudilo, takodje neutralisali su i nasu unutrasnju igru.

Pa sad kad oces da se setis kad je Djordjevic bio takticki superioran samo se seti da je igrace poput Raska Katica, Stimca, Simonovica, Lazica, Bircevica, Jovica tada iz jednog Radnickog, Macvana, Kuzmica odveo do finala Svetskog prvenstva i finala Olimpijade sto je bilo u domenu naucne fantastike, odveo nas je u 3 finala 3 najveca velika takmicenja a niko nam nije davao nikakve sanse osim mozda na EP 2017.

I dajte ljudi vise shvatite nista nije gurnuto pod tepih, nije bilo nikakve tajne agende, zavere, sabotaze ili cega vec jednostavno nasi trudili su se i borili se koliko su mogli, eto u kljucnom momentu naleteli smo na odlicne , uigrane i raspucane Argentince koji su nas u tom momentu posteno nadigrali i prosli dalje i to je to, zivot ide dalje, nema neke tu velike filozofije, stvar je zapravo veoma prosta.

Poslednja izmena:

Пилипенда

Aktivan član
Poruka
1.799
hoces da kazes da je vuciceva propagandna masinerija udarila kako smo najjaci ,sigurica za zlato itd.
sad mi je jos draze sto su nasi izgubili , inace bi se zvalavi potpisivao na loptu ,slikao po 100x , lupao banane , pricao price kako je on rekao kome da sutira, ma uzas.... takva propaganda radi samo kod zatupljenih srba u spoljnom svetu realnosti ne prolazi. danilovicevo uvlacenje u cmar pizdoustom , plus saletovo nonsalantno treniranje kao da jedva ceka da se skloni , sad sve ima smisla...
Ако је ово питање упућено мени – не, нисам мислио на пицоустог. Много тога може озбиљно не штимати и без политике, као нпр. оно срамно београдско (тј. новосадско, до Београда нисмо ни стигли) европско срамоћење...

Truman

Elita
Poruka
15.446
I dajte ljudi vise shvatite nista nije gurnuto pod tepih, nije bilo nikakve tajne agende, zavere, sabotaze ili cega vec jednostavno nasi trudili su se i borili se koliko su mogli, eto u kljucnom momentu naleteli smo na odlicne , uigrane i raspucane Argentince koji su nas u tom momentu posteno nadigrali i prosli dalje i to je to, zivot ide dalje, nema neke tu velike filozofije, stvar je zapravo veoma prosta.
Богами, откад су ови на власти у све сумњам...

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.129
Богами, откад су ови на власти у све сумњам...
Mislim ovi jesu kakvu jesu, mada opet kao da su Djilas i ekipa bili nesto bolji od njih, mislim igraci kad izadju na teren tamo negde u dalekoj Kini 10,000 km od Srbije oni su pod adrenalinom i pre svega fokusirani na utakmicu, mislis da oni sad razmisljaju o Vucicu, o Djilasu, o Covicu ili kome vec, mislim ne moze sad neku u savezu ili vec gde da bude kriv zasto su trojica nasih centara protiv Argentine imali po 0 poena, zasto sva trojica kombinovano nisu ubacili ni jedan jedini poen ili ne znam zasto je Argentina imala bolji protok lopte i bolji procenat suta na tom mecu.
Prosto bili su taj dan bolji od nas, nadigrali nas i zasluzeno prosli i nema neke velike filozofije, kakav savez, kakav SNS kakvi bakraci.

Inace poznati su ucesnici kvalifikacija za OI.

https://mvp.rs/media/k2/items/cache/704b18de3339e02f2fbe4d7992525468_XL.jpg

Svakako ima dobrih ekipa koje bi valjalo izbeci tipa Kanada, Brazil, Grcka, Litvanija, Italija, Hrvatska, Slovenija, Nemacka, Turska, Ceska, naravno sad nekoga cemo morati da pobedimo ali svakako treba to ozbiljno shvatiti a ne ono kao lako cemo i docekati sto je moguce spremniji te kvalifikacije.

veliki krang

Buduća legenda
Poruka
43.082
Inace poznati su ucesnici kvalifikacija za OI.

https://mvp.rs/media/k2/items/cache/704b18de3339e02f2fbe4d7992525468_XL.jpg

Svakako ima dobrih ekipa koje bi valjalo izbeci tipa Kanada, Brazil, Grcka, Litvanija, Italija, Hrvatska, Slovenija, Nemacka, Turska, Ceska, naravno sad nekoga cemo morati da pobedimo ali svakako treba to ozbiljno shvatiti a ne ono kao lako cemo i docekati sto je moguce spremniji te kvalifikacije.
Pa i izbeći ćemo Grčku, Litvaniju i još jednu ekipu koja zajedno sa nama bude nosilac na tom žrebu, najverovatnije Sloveniju.

drgnk

Domaćin
Poruka
3.206
Што се тиче Ђорђевића покушавам да се присетим у којим мечевима на претходним такмичењима је показао тактичку супериорност.
Kakva izjava bez trunke blama. :eek: Ovo dole su Đorđevićevi doktorski radovi pa ti (neargumentovano) pričaj šta hoćeš. Naravno bilo je tu i grešaka u vođenju tima, ali ovo pomenuto ništa ne može da poništi ili omalovaži.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.115
Jokić otvorio dušu - zašto je veliki protivnik medija i zbog čega se "oseća kao životinja"...

Centar Denver Nagetsa progovorio i za srpske medije.

1569332637087.png

Reprezentativac Srbije Nikola Jokić nije želeo da daje izjave za srpske medije tokom reprezentativnih akcija na pripremama i na samom Mundobasketu u Kini.

Sada je centar Denver Nagetsa pristao da gostuje u emisiji Sport kluba "Putevima sporta" u kojoj je otkrio zbog čega se ponekad oseća kao "životinja u cirkusu".

"U SAD je tako da će svaki NBA tim omogućiti igraču da postane najbolji što može – nega, trening, doktor, oni će ti sve pružiti i neće ti dati razlog da ti njih optužiš da nisi uspeo zbog njih. Za moje tri-četiri godine kroz Nagetse je prošlo 20-30 igrača. Kad pogledaš, to je malo i zabrinjavajuće, ali stalno dolaze novi talenti i novi igrači. To je veliki šou koji se nastavlja, nastavlja se i ako se povrediš, samo si jedan deo ‘cirkusa‘. Bilo gde da odemo, ljudi hoće da se slikaju, mi smo kao neke životinje u cirkusu ‘da se slikamo, da se slikamo‘. Meni je isto smešno jer kada pogledaš malo bolje, izgubiš svest o realnosti - mi smo samo igrači, igramo košarku."

Jedna od tema razgovora bio je i veliki uticaj koji vrhunski sportisti mogu da imaju i van okvira sporta. Jokić je spomenuo Lebrona Džejmsa, Majkla Džordana, Novaka Đokovića, a otkrio je i zašto je veliki protivnik medija.

"Ja sam iskreno veliki protivnik medija jer mislim da su loši za sport, ali mi smo zbog medija tu gde jesmo, zato smo i poznati i zato im je i moguće da imaju uticaj. Jeste, uticaj koji sportisti mogu da imaju bude i veći nego neki, da kažem, važniji ljudi u svetu", smatra Jokić.

Truman

Elita
Poruka
15.446
Смета ми што тај код ког је ишао на инагурацију уништава све што ваља у овој земљи, а постоје индиције и да је ставио шапе и на КСС. Лепо је неко рекао - ти спортисти зарађују милионе у иностранству и онда дођу овде и ко зна из ког разлога слизавају се са штеточином који уништава тај исти народ који спортисте обожава.

veliki krang

Buduća legenda
Poruka
43.082
Смета ми што тај код ког је ишао на инагурацију уништава све што ваља у овој земљи, а постоје индиције и да је ставио шапе и на КСС. Лепо је неко рекао - ти спортисти зарађују милионе у иностранству и онда дођу овде и ко зна из ког разлога слизавају се са штеточином који уништава тај исти народ који спортисте обожава.
To je formalnost koja malo košta, a može mnogo da znači. Šta misliš, da Jokić može da preseli kompletnu familiju u SAD? I šta misliš da li familija može da mu ima problema ukoliko on javno uradi ono što bi ti hteo da je uradio? Otkud znaš kakve sve priče mogu da budu iza toga? Recimo, Nikoli Vučeviću su bukvalno pretili da će mu pobiti kompletnu familiju ako kojim slučajem bude zaigrao za Srbiju...

Truman

Elita
Poruka
15.446
To je formalnost koja malo košta, a može mnogo da znači. Šta misliš, da Jokić može da preseli kompletnu familiju u SAD? I šta misliš da li familija može da mu ima problema ukoliko on javno uradi ono što bi ti hteo da je uradio? Otkud znaš kakve sve priče mogu da budu iza toga? Recimo, Nikoli Vučeviću su bukvalno pretili da će mu pobiti kompletnu familiju ako kojim slučajem bude zaigrao za Srbiju...
Е, томе је и проблем...Мафија влада и не допушта нормалан живот. Мада чисто сумњам да би у угрозили живот породице јер само неће да дође на инагурацију вођи, дошао је још само Бобан. Ја бих пре рекао да је у питању нека менаџерско-политичка комбинација где ту неко некоме нешто дугује.

veliki krang

Buduća legenda
Poruka
43.082
Е, томе је и проблем...Мафија влада и не допушта нормалан живот. Мада чисто сумњам да би у угрозили живот породице јер само неће да дође на инагурацију вођи, дошао је још само Бобан. Ја бих пре рекао да је у питању нека менаџерско-политичка комбинација где ту неко некоме нешто дугује.
Onda imaš bolje mišljenje o ovom režimu od mene, jer ja mislim da su oni na sve spremni. Ali je ovde verovatno u pitanju ta menadžerska kombinacija, s tim što ni tu ne treba kriviti Jokića. Njega sigurno ne interesuje politika, tako da mu je to samo rutinska obaveza, kao kad ide da snima reklamu ili potpisuje dresove deci u školama, a da kaže ne Ražnatoviću ako ga ovaj zamoli da to učini? Pogledaj samo iz njegove perspektive ko je Miško Ražnatović. Ja bih rekao bogotac, od klinca iz Mege do maksimalnog ugovora u NBA. Gde njemu da kaže ne...

Khal Drogo

Primećen član
Poruka
922
Јокић је одличан играч, сјајан момак а показало се и велики родољуб. Показао је и позитиван однос према националној селекцији, ставио се у служу тима, играо за колектив, и одиграо јако добро. Изгубили смо тај меч четвртфинала против надахнутог противника, мора се и то десити, могло се учинити више да ствари оду у бољем смјеру, другачије и претходни и тај меч одиграти, но опет спорт је то. И порази и погрешне одлуке су саставни дио спорта.
Медији у Србији су зло, креирали су један систем вриједнсти гдје спорт, и кошарка, немају права на живот, умјесто успјешних људи који су нешто постигли, уз помоћ медија узори су постали политичари, ријалити фаце и "контроверзни" бизнисмени што говори колико смо забраздили у скарадном поимању ствари, кошаркаши и други успјешни спортисти ту "сметају".

У ту сврху су медији загадили спорт, и кошарку, малициозни текстови, пљувачина, они успјешни попут Јокића излоћени су хајци, стављени на стуб срама, измишљјају се изјаве како би се према њима створио анимозитет, све то је одавно пострало огавно.

Један болестан амбијент гдје се више држи до суда који даје Милојко Пантић, аутошовинистичка љига и протува која је одавно загазила у неку другу сферу од спорта и који о кошарци појма нема, него један Владан Тегелтија рецимо у овој изјави
човјек који воли кошарку, познаје и разумије кошарку и који је свим срцем уз нашу националну селекцију.
Прејадно је то постало.

Како написах, Јокићу се налазе мане. У том болесном амбијенту увијек ће му наћи ману, и ако сутра одигра одлично а наша селекција оствари успјех опет ће му недовршени људи, које мрзи мислити својом главом, ископати "гријех", ето био је на инагурацији предсједника, тог омраженог злоће. Био, па?

Обавеза је успјешног спортисте и родољуба да покаже поштовање према институцији предсједника земље. Према томе који је узурпирао ту позицију можемо лоше мислиоти, ја мислим лоше, да је зло (а има и горих, они који понављњају гадости наручене из западне кухиње везано та рецимо моју Српску и моју ВРС јесу гори), да је "поклопио" бројне медије који раде на лоботомији нације, да раде на уништавању оног доброг у овој земљи, и српске кошарке, јесте зло, али институција предсједника се мора поштовати, и у неким протоколарним догађајима форме ради, па таман о тој персони најцрње мислили.
Није очекивати да малоумни типови умова контаминираних политиком, разумију да није исто лични став рема некој особи и поштовање институције предсједника земље, али опет, моје је да напишем.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
12.423
Ja koliko znam , taj predsednik kod koga je Jokić išao na inaguraciju je dobio nepodeljenu podršku birača.
U demokratskim društvima, samo se to računa.
Takodje predsednik Srbije je predsednik svih gradjana Srbije, i Jokić je išao na inaguraciju predsednika Srbije.
Tvoje mišljenje da je Vučić štetočina NE DELI velika većina u Srbiji, te strogo govoreći, na način na koji ti to radiš, ti si taj koji nema mozga, a ne on.
Takodje, a veoma važno..sportisti treba da se bave sportom a ne politikom, ali i u tom slučaju Jokić nije ništa pogrešio čak ni sa tvog stanovišta, jer Jokić nije bio na političkom skupu nego na svečanosti inaguracije predsednika Srbije.

Truman

Elita
Poruka
15.446
Један болестан амбијент гдје се више држи до суда који даје Милојко Пантић, аутошовинистичка љига и протува која је одавно загазила у неку другу сферу од спорта и који о кошарци појма нема, него један Владан Тегелтија рецимо у овој изјави
Тај Милојко је један од ретких гласова разума и истине на овој бедној и проданој новинарској сцени. Надам се само да ће да поживи док год је овај режим актуелан. Да је српска новинарска сцена права не би онако снисходљиво коментарисали од резултата фудбалске репрезентације па надаље.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.115
Милан Мачван, нови шампион Азије
1569965952794.png

Договор је био такав.

Чујемо се сутра око поднева, кад слетимо у Токио – узвратио је Милан Мачван, на честитке одмах после победе у финалу Купа азијских шампиона.

Сутрадан, чим је слетео у Токио, крилни центар новог првака Азије се јавио.

Пре него што сам дошао у Јапан, нисам ни размишљао о томе колико је Бангкок уствари удаљен од Токија. Па то је седам сати лета! Добро је што смо победили. Не смем ни да помишљам како би било да нисмо. Ко би поднео ту тишину и нелагодност током седам сати путовања – причао је очигледно уморан, али и те како задовољан Мачван.

Додао је...

Било је доста наших навијача, њих око 30-40 који су се враћали са нама, што је било изненађење за мене. Тако да је било лакше поднети тај дугачки пут.

Потом се вратио ономе што је претходило том путу. Турнир који је у Бангкоку окупио азијске шампионе. Тријумф Алварка, први у историји клуба.

Задовољство се јасно могло чути у Мачвановим речима. Свестан да азијска кошарка и није баш блиска људима у Србији, па и Европи генерално, причу је почео тако што је мало „приближио“ турнир који је његов Алварк освојио у недељу, у престоници Тајланда.

Најједноставније, то је као Евролига у Европи. Ово је у Азији највећи клупски турнир. Осим шампиона Кине, Гуангдонга, који је дошао са мешовитим тимом, где је играла друга петорка, па и где двојица странаца нису играла, иако су били ту, остали су били у најјачим саставима. Посебно Нафт Абадан, где игра пола репрезентације Ирана, па Ал Ријади, у коме је пола либанске селекције...

Укратко:

Доста јак турнир. Посебно је за нас био тежак, јер смо тек компелтирали тим, репрезентативци Јапана су са Светског првенства дошли касно. Али, одиграли смо најбоље кад је било наважније, расли смо кроз турнир, што је битно.

Чињеница је и да је Мачван све боље играо како је такмичење одмицало.

Моја ситуација је била специфична. Пре турнира нисмо знали да ли ћу моћи да играм узастопне утакмице. Осим тога, били смо лимитирани бројем странаца. Рецимо, имамо бека, Јапанца који је рођен у Америци и натурализован је, а није могао да игра. Па смо отишли без њега...

http://zurnal.rs/kosarka/strane-lige/86359/milan-macvan-novi-sampion-azije-kako-ja-zelim-a-ne-kako-drugi-vide