Quantcast

Košarkaška reprezentacija Srbije

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.696
Pešić o novom selektoru, ovo je njegovo mišljenje!

Svetislav Pešić zna kako treba da izgleda novi selektor Srbije.

1571937857128.png

Ko će biti novi selektor reprezentacije Srbije?

Jako je teško dati odgovor na ovo pitanje, čak je teško i predlagati kandidate, ali Svetislav Pešić je u razgovoru za "Sport klub" rekao kako bi trebalo da se ponaša neko ko će biti selektor.

"Mnogo je važno trenirati reprezentaciju i kad je ne treniraš, a to znači svakodnevni kontakt sa igračima, neposredna poseta igračima, razgovor sa trenerima u njihovim klubovima – dakle, koristiš svaki trenutak da ga treniraš putem razgovora. Dakle, da se 'proda' koncept i program koji se želi. Zato sam se uvek zalagao za to da u Srbiji imamo profesionalnog trenera, a ne onog koji vodi i klub i reprezentaciju – Srbija treba da ima trenera koji je 365 dana posvećen ne samo reprezentaciji, nego i svemu što savezni trener treba da uradi za ovaj sport u Srbiji. Najbolje bi bilo ako je to čovek iz Srbije koji živi u Beogradu, koji je svaki dan u Savezu, obilazi klubove, razgovara sa trenerima i utvrđuje stručnu politiku", rekao je Svetislav Pešić za "Sport klub".

Nakon njegovih reči, koga najpre vidite kao novog selektora naše reprezentacije?

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.696
Danilović progovorio u novom selektoru!

Tema je osetljiva, tvrdi prvi čovek srpske košarke.

1573054901714.png

Predsednik Košarkaškog saveza Srbije (KSS) Predrag Danilović rekao je danas da su u toku razgovori oko novog selektora muške reprezentacije i da će javnost biti obaveštena kada se nađe rešenje.

"Razgovori su u toku, ima imena u opticaju. Osetljiva je tema. Kada se bude iskristalisalo, biće javljeno. Bilo bi neozbiljno da pre toga bilo šta govorim", rekao je Danilović novinarima u Beogradu.

Nakon osvajanje petog mesta na Svetskom prvenstvu u Kini, selektor Aleksandar Đorđević je napustio klupu nacionalnog tima.

Njemu je utakmicom protiv Češke istekao ugovor sa KSS-om.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.696
Maljković okuplja košarkašice, cilj Evropsko prvenstvo!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije okupiće se u ponedeljak u Beogradu za početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

1573227222430.png

Prethodno će za vikend selektorka Marina Maljković testirati mlađe košarkašice koje konkurišu za nacionalni tim.

Srbija će prvu utakmicu igrati protiv Turske 14. novembra od 17 časova u hali "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu.

U Grupi E kvalifikacija su još Litvanija i Albanija.

Plasman na kontinentalni šampionat ostvariće prvoplasirana ekipa, dok će na takmičenje ići i pet najbolje drugoplasiranih iz ukupno devet grupa.

Evropsko prvnestvo održaće se u junu 2021. godine u Francuskoj i Španiji.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.696
Kreću kvalifikacije za EP, Butulija želi punu dvoranu

Košarkašica Srbije Dajana Butulija rekla je danas da je njena ekipa zaslužila punu dvoranu na predstojećem meču protiv Turske, na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

1573484708147.png

"Iskreno, jedva čekam novo okupljanje, jer nam atmosfera u reprezentaciji nikada nije bila bolja. Zaželela sam se devojaka, kao i naših treninga. Očekuju nas prva iskušenja u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2021. godine. Obe utakmice će biti teške na svoj način", rekla je Butulija za sajt KSS.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije u narednoj nedelji započinje kvalifikacioni ciklus za Evropsko prvenstvo koje će se leta 2021. godine održati u Španiji i Francuskoj.

Srbija se nalazi u Grupi E sa Turskom, Albanijom i Litvanijom, a u ovom "novembarskom prozoru" odigraće utakmice protiv Turske, 14. novembra u Hali sportova "Ranko Žeravica", odnosno 17. novembra u Draču protiv Albanije.

Okupljanje reprezentativki zakazano je za ponedeljak.

"Turska je veoma ozbiljna ekipa, dok nas u Albaniji čeka neugodno gostovanje. Svakako mislim da smo favoritkinje i da ne bi trebalo da imamo većih problema da pređemo prve dve prepreke", rekla je Butulija.

Od utakmice za treće mesto na Evropskom prvenstvu protiv Velike Britanije u Beogradskoj areni je prošlo tek četiri meseca i taj duel, kao i čitav nastup na šampionatu u Zrenjaninu i Beogradu, još je u glavama bronzanih srpskih košarkašica.

"Kao i uvek, potrebno je da prodje vreme da bi se slegli utisci i da čovek postane svestan koliko je važan uspeh postigla naša reprezentacija. Izuzetno sam ponosna na čitav tim i na to kako smo se na čelu sa selektorkom Marinom Maljković opet vratile u sam vrh evropske košarke", rekla je Butulija.

"Upravo zbog toga mislim da smo zaslužile punu dvoranu protiv Turske. Očekujem da ljudi to prepoznaju i da ćemo imati veliku podršku. U svakom slučaju posebno se radujem što ću opet igrati u hali u kojoj sam doživela neke od najlepših emocija u karijeri i najveće klupske uspehe", zaključila je Dajana Butulija.

Utakmica protiv Turske na programu je u četvrtak, 14. novembra, od 17.00.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.696
Tomašević i Jao Ming u Šangaju, postignut dogovor!

Kinezi ugostili delegaciju iz Košarkaškog saveza Srbije.

1573485080238.png

Generalni direktor Košarkaškog saveza Srbije Dejan Tomašević gostovao je u Šangaju gde se sastao sa predsednikom Košarkaškog saveza Kine Jaom Mingom, a tom prilikom je dogovorena intenzivnija saradnja dve košarkaške federacije.

Saradnja će se bazirati na mogućnost zajedničkih treninga mlađih selekcija, razmenu trenera, iskustava, prenošenja znanja kineskim trenerima, povećanju broja sponzorskig ugovora...

"U Kini sam boravio na poziv Jao Minga, jer smo još za vreme svetskog prvenstva pričali o mojoj poseti kineskoj federaciji i njemu lično. Ming je želeo da budem specijalni gost na utakmici koja je otvorila sezonu, između ekipa Dong Guana, prošlogodišnjih šampiona, i Šen Janga, prvaka od pre dve godine. Rado sam prihvatio poziv, tako da smo zajedno gledali utakmicu i posle toga imali vremena za sastanak. Pričali smo o zajedničkoj saradnji i gde je istaknuto da postoji ogroman prostor za napredak njihove federacije i košarke. Savetovao sam im da se okrenu više ka evropskoj košarci, pre svega ka Srbiji, i da u većoj meri koriste naše znanje i iskustvo. Posebno može da nam na ruku ide i činjenica da trenutno nisu u najboljim odnosima sa NBA, i to je sjajna prilika koju mi treba da iskoristimo, pogotovo što mislim da je evropska košarka njima sličnija i mnogo bliža nego američka", kazao je Tomašević, prenosi Sport klub.

"Jao je jako važan i uticajan čovek u kineskom sportu, verovatno je jedan od najpoznatijih Kineza u poslednjih par decenija. Na svakom koraku se oseća ta njegova popularnost. Na primer, na utakmici koju smo zajedno gledali bilo je prisutno više od 10 hiljada ljudi i svi su želeli da naprave selfi sa njim. Mislim da je on svoju popularnost u potpunosti stavio u službu razvoja kineske košarke. U isto vreme, ta bliskost koju Kinezi kao narod imaju prema nama i našoj zemlji se prenela i na njega. Nas dvojica se poznajemo još iz igračkih dana, igrali smo jedan protiv drugog nekoliko puta, a sada smo se i prisetili tih susreta u reprezentativnom dresu. Bilo je zaista dosta tema, a razgovarali smo i o mogućnosti da iskoristimo dobru saradnju koju imaju predsednici naših zemalja i da eventualno prilikom nekog njihovog sledećeg sastanka budemo prve federacije iz oblasti sporta koje će potpisati protokol o saradnji", smatra generalni direktor srpskog saveza.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.696
Marko Simonović: ''Kada pogledate moju karijeru, prvo što vidite je...''

Srpski košarkaš se još jednom osvrnuo na neuspeh u Kini, ali i na kompletnu svoju dosadašnju karijeru.

1573656110180.png

Marka Simonovića od početa ove sezone gledamo u dresu ljubljanske Cedevita Olimpije, kojoj za sada odlično ide u ABA ligi.

U razgovoru za ''Trend Basket'', Simonović je izrazio zadovoljstvo zbog svega što je do sada doživeo u novom klubu, pohvalio je organizaciju i istakao da mu je zabavno da igra za Cedevita Olimpiju.

Manje zabavna tema je Svetsko prvenstvo u Kini, gde se od Srbije očekivalo zlato, a na kraju je ostala bez medalje, bez plasmana u polufinale i bez direktnog plasmana na Olimpijske igre.

''I u prethodnih nekoliko godina imali smo istog trenera i iste igrače, osvojili tri srebra, ovog leta pokušavali da osvojimo i svetsko zlato.

Ali, košarka je nepredvidiva igra, nikad ne znate šta će se dogoditi. Možda je razlog neuspeha to što je naš kapiten Miloš Teodosić propustio turnir'',
ističe Simonović.

Posle Svetskog prvenstva se povukao iz reprezentacije, ali bez obzira na peto mesto u Kini, za nacionalni tim ga vežu najlepše uspomene.

''Predivno iskustvo. Kada se sada osvrnem, vidim samo najlepšaosećanja i emocije. Kada pogledate moju karijeru, prvo što vidite su igre u reprezentaciji, pa tek onda sve ono iz klubova'', poručuje Simonović i dodaje da će i po završetku igračke karijere ostati na neki drugi način u košarci.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.696
Da Hala sportova bude puna, košarkašice su to zaslužile!

Kapiten ženske košarkaške reprezentacije Srbije Jelena Bruks rekla je danas da očekuje težak meč protiv Turske i istakla da se nada punoj dvorani jer je njegoj ekipi potrebna energija sa tribina.

1573656175923.png

Ženska košarkaška reprezentacija u Beogradu se priprema za prvi meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. protiv Turske, koji je zakazan za četvrtak u 17.00 u Hali sportova "Ranko Žeravica".

"Kao i do sada, idemo utakmicu po utakmicu, tako da smo trenutno maksimalno fokusirane na ekipu Turske. Očekujemo izuzetno tešku utakmicu, moramo biti spremne za visok ritam čitavih 40 minuta. O Albaniji ćemo pričati u petak",
rekla je Bruks, prenosi Košarkaški savez Srbije.

Jelena Bruks se nada i velikoj podršci sa tribina, u prvoj utakmici nacionalnog tima u Srbiji od jula i osvajanja bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u Beogradskoj areni.

"Iskreno se nadam punoj dvorani, jer nam je to potrebno. Mogu samo da obećam da ćemo mi, kao i uvek, ostaviti srce na terenu i ko bude došao da nas podrži uživaće u košarci", rekla je Jelena Bruks.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.696
Srbija sve veći favorit za organizaciju kvalifikacionog turnira?!

Dobre vesti stižu iz Litvanije.

1573656229872.png

Ko će iz Evrope organizovati kvalifikacioni turnir još uvek se ne zna, ali bi uskoro to trebalo da saznamo.

Dve države bi, po svemu sudeći, trebalo da organizuju u Evropi kvalifikacione turnire, a Srbija je jedan od kandidata.

Grci su odustali, Litvanci su među najvećim konkurentima pored Hrvata, a prema informacijama iz Litvanije, Srbija je glavni favorit zajedno sa Hrvatskom.

Mindaugas Spokas, generalni sekretar Košarkaškog saveza Litvanije, rekao je da su Srbija i Hrvatska spremile po 3,5 miliona evra za organizaciju takmičenja, dok su Litvanci spremili pola miliona evra manje.

Grčka je već odustala jer Vlada njihove države nije imala sluha za košarku.

Pored navedenih zemalja, u kvalifikacijama učestvuju i:

Angola, Brazil, Kanada, Kina, Češka, Dominikanska Republika, Nemačka, Italija, Južna Koreja, Meksiko, Novi Zeland, Poljska, Portoriko, Rusija, Senegal, Slovenija, Tunis, Turska, Urugvaj i Venecuela.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
12.481
Marko Simonović: ''Kada pogledate moju karijeru, prvo što vidite je...''

Srpski košarkaš se još jednom osvrnuo na neuspeh u Kini, ali i na kompletnu svoju dosadašnju karijeru.

Pogledajte prilog 612940

Marka Simonovića od početa ove sezone gledamo u dresu ljubljanske Cedevita Olimpije, kojoj za sada odlično ide u ABA ligi.

U razgovoru za ''Trend Basket'', Simonović je izrazio zadovoljstvo zbog svega što je do sada doživeo u novom klubu, pohvalio je organizaciju i istakao da mu je zabavno da igra za Cedevita Olimpiju.

Manje zabavna tema je Svetsko prvenstvo u Kini, gde se od Srbije očekivalo zlato, a na kraju je ostala bez medalje, bez plasmana u polufinale i bez direktnog plasmana na Olimpijske igre.

''I u prethodnih nekoliko godina imali smo istog trenera i iste igrače, osvojili tri srebra, ovog leta pokušavali da osvojimo i svetsko zlato.

Ali, košarka je nepredvidiva igra, nikad ne znate šta će se dogoditi. Možda je razlog neuspeha to što je naš kapiten Miloš Teodosić propustio turnir'',
ističe Simonović.

Posle Svetskog prvenstva se povukao iz reprezentacije, ali bez obzira na peto mesto u Kini, za nacionalni tim ga vežu najlepše uspomene.

''Predivno iskustvo. Kada se sada osvrnem, vidim samo najlepšaosećanja i emocije. Kada pogledate moju karijeru, prvo što vidite su igre u reprezentaciji, pa tek onda sve ono iz klubova'', poručuje Simonović i dodaje da će i po završetku igračke karijere ostati na neki drugi način u košarci.
Al što je igrao u reprezentacxiji u pm..taman dovoljno da da procenat Salou, pa da mu ostane neka sića...Ni za Cedevitu nije a igrao je po svetu zahvaljujući Salou.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
12.481
Srbija sve veći favorit za organizaciju kvalifikacionog turnira?!

Dobre vesti stižu iz Litvanije.

Pogledajte prilog 612946

Ko će iz Evrope organizovati kvalifikacioni turnir još uvek se ne zna, ali bi uskoro to trebalo da saznamo.

Dve države bi, po svemu sudeći, trebalo da organizuju u Evropi kvalifikacione turnire, a Srbija je jedan od kandidata.

Grci su odustali, Litvanci su među najvećim konkurentima pored Hrvata, a prema informacijama iz Litvanije, Srbija je glavni favorit zajedno sa Hrvatskom.

Mindaugas Spokas, generalni sekretar Košarkaškog saveza Litvanije, rekao je da su Srbija i Hrvatska spremile po 3,5 miliona evra za organizaciju takmičenja, dok su Litvanci spremili pola miliona evra manje.

Grčka je već odustala jer Vlada njihove države nije imala sluha za košarku.

Pored navedenih zemalja, u kvalifikacijama učestvuju i:

Angola, Brazil, Kanada, Kina, Češka, Dominikanska Republika, Nemačka, Italija, Južna Koreja, Meksiko, Novi Zeland, Poljska, Portoriko, Rusija, Senegal, Slovenija, Tunis, Turska, Urugvaj i Venecuela.
Tri i po miliona evra za turnir koji nismo ni trebali da igramo?
Ko je kreten koji će to platiti?
Država?
Sramota ako se to dogodi.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.174
Bice to dosta tezak i kvalitetan turnir , po meni bilo bi dobro izbeci Kanadu (ukoliko se pojave u najjacem sastavu, mislim Dzamal Marej, Kori Dzozef, Er Dzej Beret, Glidzis-Aleksander, Dilon Bruks, Brendon Klark, Vigins, Kris Buser, Tristan Tompson, Dvajt Pauel, Trej Lajls, Keli Olinik, Kem Birc, plus trener im je prvi trener Toronta Nik Nurs......realno ako se pojave u najjacem sastavu i budu im se poslozile neke kockice mogli bi cak i do olimpijskog zlata), takodje tu je i Litvanija koja nam nikad nesto nije lezala kao protivnik i od koje smo dosta puta gubili bitne utakmice , tu je i Brazil veoma kvalitetna ekipa sa dosta iskusnih ali i dosta mladih talentovanih igraca (Raulzinjo Neto, Iago Dos Santos, Didi Louzada, Bruno Kaboklo, Bebe Nogueira, Kristiano Felisio........), Grci sa Janisom Antetokumpom, Slovenci sa Doncicem i Dragicem, Hrvati sa sve onim silnim NBA igracima protiv kojih se nikad ne zna, Nemci takodje imaju i vise nego solidnu ekipu sa dosta NBA igraca, Italija takodje, Portorikanci bi mogli isto da iznenade ako budu kompletni (Dzej Dzej Barea, Davis Uertas, Dzonatan Ajzak, Moris Harkles, Mumahed Sabaz, Dzon Holand), videcemo da li ce Dominikanska Republika napokon uspeti da upari Al Horforda i Karla Entoni Taunsa u reketu, tako da nece to biti nimalo lak posao i formalnost kako neki misle, bice 4 grupe sa po 6 timova i samo 1 ekipa ide na OI, sigurno cemo imati barem jednu ili dve bas jake utakmice i provere na nivou utakmoce nokaut faze na SP ili OI (kao recimo sto je bila sad ona protiv Argentine u Kini ili protiv Spanije, mislim ako mozda formalno taj mec protiv Spanaca nije bio mec nokaut faze i nije nam od njega zavisio prolaz ipak u dobroj meri i jeste jer da smo ih kojim slucajem dobili umesto na odlicnu i raspucanu Argentinu isli bi u 1/4 na Poljsku koji bi sigurno dobili).

Mislim treba za pocetak naci dobrog selektora i na taj turnir doci u najjacem mogucem sastavu i koliko god je moguce spremniji bez obzira igrao se kod nas ili negde drugde.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.696
Dobili smo kvalifikacioni turnir!

Sutra potvrda.

1573768189599.png

Košarkaška reprezentacija Srbije će biti organizator kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Tokiju naredne godine, saznaje "Sport klub".

Sutra će FIBA potvrditi organizatore muških turnira, a u ponedeljak se očekuje potvrda organizatora za ženske turnire.

Biće organizovana četiri turnira, a po svemu sudeći, dva će biti u Evropi i drugi favorit pored naše države jeste Hrvatska.

Litvanija je takođe kandidat za organizaciju, dok je Grčka povukla kandidaturu.

Srbija je prema nekim navodima spremila 3,5 miliona evra za organizaciju ovog turnira.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.696
Dobro je, Srbija savladala Tursku nakon velikih muka!

Muke za izabranice Marine Maljković, ali na kraju pobeda u prvom kolu kvalifikacija za Evropko prvenstvo.

Reprezentacija Srbije je pobedom započela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2021. godine.

Danas je u hali "Ranko Žeravica" ekipa Marine Maljković uspela da savlada Tursku sa 59:56.

U prvoj četvrtini su se ekipe smenjivale u prednosti, a gošće su imale i +4 početkom druge deonice. Ipak, od tada naše reprezentativke prave seriju predvođene Anom Dabović, povele su sa 25:19 što je bila najveća prednost jedne ekipe u prvom poluvremenu.

Srbija je imala 9 poena prednosti sredinom treće četvrtine kada su Turkinje pogodile tri trojke uzastopno za izjednačenje, a u četvrtoj deonici naš tim je imao i +10.

Ni to nije bilo dovoljno da prelomimo utakmicu, Turska se vratila na 55:55 posle serije od 12:2, nisu vredeli ni tajm-auti koje je tražila Marina Maljković. Gledali smo neizvesnu završnicu, a onda je Jelena Bruks uspela da pogodi za 59:56, a Turkinje su promašile otvoren šut za izjednačenje pa je Srbija slavila u ovom duelu.

Naredni meč naša reprezentacija igra protiv Albanije u gostima.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.174
Inace domacini muskog kvalifikacionog turnira osim nas bice i Kanada (Viktorija), Hrvatska (Split) i Litvanija (Kaunas), sto valjda znaci da smo automatski izgegli ova 3 protivnika u kvalifikacijama, realno mozda i 3 najteza protvnika, Kanada koja ukoliko bude igrala kompletna moze cak i do olimpijskog zlata, Litvanija koja nam nikako ne lezi kao protivnik i od koje smo dosta puta gubili bitne meceve kao i Hrvatska sa Bogdanovicem, Saricem, Hezonjom, Zubcem, Zizicem, Benderom pritom sad na poziciji pleja pojacana i Sejn Larkinom po meni uz Majka Dzejmsa najbolji americki igrac u Evropi trenutno, makar na bekovskim pozicijama, generalno nismo mi sad toliko bolji od njih kako neki misle, pa i ono 1/4 finale u Riju isto je bila drama i nekih 2,3 poena razlike na kraju, ono utakmice izmedju nas i njih to je uvek derbi (u bilo kom sportu) i tu se nikad ne zna.

Po meni od potencijalnih rivala najkvalitetnije mi nekako deluju Brazil i Grcka.

Truman

Elita
Poruka
15.578
Изгледа да ће на ОИ конкуренција бити још јача него на СП јер више играча има мотив да наступи. Очекујем од Канаде јак састав.
Иначе је Дончић потврдио да ће играти за Словенију у квалификацијима. Сад нешто размишљам...њему је тек двадесет година. Када заврши каријеру ја ћу бити дубоко у средњим годинама...колико тек успеха њега чека.

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.174
Pa sad videcemo, mada po meni konkurencija nikad ne moze da bude jaca nego na SP jer na OI ucestvuje mnogo manje timova, ima dosta manje utakmica i potencijalno dosta jakih ekipa ni ne ucestvuje, na OI imas samo 12 ekipa a od njih 12 barem 5 su ekipa iz Afrike, Azije, Okeanije (koje objektivno uglavnom ne spadaju u neki kosarkaski vrh) jer realno moraju i oni da imaju makar nekog predstavnika, a pritom i na OI takodje zna da bude otkaza, neki timovi vise ne igraju na tom nivou kao recimo prosle godine, itd , pa tako da sve skupa bude mozda 5,6 jakih timova.

Sto se tice minulog Svetskog prvenstva u Kini iskreno meni je bilo zaista odlicno, iako sam bio malo skeptican ipak je ispalo i vise nego dobro, gledali smo zaista i odlicnu kosarku i dosta uzbudljivih utakmica i dosta iznenadjenja i rekordan broj NBA igraca , gotovo nista nije falilo, iskreno tokom prvenstva i posle zaista nemam utisak da je bilo ko nedostajao, eto jedino mi je zao za Kanadu sto nisu dosli makar u priblizno najjacem sastavu sa svim onim igracima da vidimo koliko zaista mogu i eto nadao sam se jos da cu da vidim Bena Simonsa u reprezentaciji Australije , Raula Neta i Nenea u Brazilu i Teodosica i Nedovica kod nas ali generalno gledali smo odlican turnir koji je i premasio ocekivanja i nemam uopste utisak da je neko falio.

Inace malo je i teze porediti SP i OI jer na Mundobasketu je sve podredjeno kosarci i sve se vrti oko kosarke dok na OI kosarka ipak nije toliko u prvom planu, nekako tradicionalno i po pravilu na OI su vise individualni sportovi u glavnom fokusu i oduvek najvece olimpijske zvezde nisu nikad bili kosarkasi, fudbaleri, odbojkasi, rukometasi, vaterpolisti vec atleticari, plivaci, gimnasticari, rvaci, itd i imena kao recimo Dzesi Oven, Dzoni Vajsmiler, Jusain Bolt, Karl Luis, Majkl Dzonson, Merion Dzons, Haike Dreksler, Jan Zelezni, Sotomajer, Majkl Felps, ona mala americka gimnasticarka Simon Bejls, onaj ogromni ruski rvac Karelin, itd.
Mada Fiba jednako boduje SP i OI.

Sto se tice Doncica , da igrace on jos 20-ak godina odprilike, a tad cemo mi biti vec u 50-im sto ti kazes, da ceka ga dosta uspeha, Ol'Star nastupa, MVP nagrada, itd ali sa reprezentacijom iskreno sumnjam da ga ceka mnogo uspeha, iskreno skeptican sam da ce u neko dogledno vreme uspeti da ponove ono sto su uradili na EP 2017.
Takodje osim Doncica ne vidim da se naziru neki drugi veliki talenti, eto mozda onaj Vlatko Cancar, videcemo kako ce se snaci u NBA i kako ce igrati.

Zasad imaju onako korektnu ekipu, Doncic i Goran Dragic zaista ubitacan bekovski tandem ,tu su jos Klemen Prepelic koji igra zaista odlicno u Huventudu, Entoni Rendolf vec duze vreme igra veoma dobro u Realu, Jaka Blazic isto onako sasvim solidan igrac i imaju jos par onako solidnih igraca kao recimo Alen Omic , brat od Gorana Dragica Zoran Dragic, Gasper Vidmar iz Venecije ............mada mislim da ipak fali im malo dubina odnosno sirina i da su i dalje daleko od najjacih svetskih reprezentacije kao sto su recimo SAD, Spanija, Francuska, mi, Australija, Kanada, Argentina, Brazil, Grcka , Litvanija, itd, tesko da su i medju prvih 10.
Mozda u najbiljem slucaju su tu negde u rangu ekipa kao sto su Rusija, Italija, Ceska, Nemacka, Letonija, Portoriko, Nigerija, Novi Zeland,itd znaci odprilike neki sredni etalon svetske kosarke.

Poslednja izmena: