Quantcast

Košarkaška reprezentacija Srbije

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.409
Pešić o novom selektoru, ovo je njegovo mišljenje!

Svetislav Pešić zna kako treba da izgleda novi selektor Srbije.

1571937857128.png

Ko će biti novi selektor reprezentacije Srbije?

Jako je teško dati odgovor na ovo pitanje, čak je teško i predlagati kandidate, ali Svetislav Pešić je u razgovoru za "Sport klub" rekao kako bi trebalo da se ponaša neko ko će biti selektor.

"Mnogo je važno trenirati reprezentaciju i kad je ne treniraš, a to znači svakodnevni kontakt sa igračima, neposredna poseta igračima, razgovor sa trenerima u njihovim klubovima – dakle, koristiš svaki trenutak da ga treniraš putem razgovora. Dakle, da se 'proda' koncept i program koji se želi. Zato sam se uvek zalagao za to da u Srbiji imamo profesionalnog trenera, a ne onog koji vodi i klub i reprezentaciju – Srbija treba da ima trenera koji je 365 dana posvećen ne samo reprezentaciji, nego i svemu što savezni trener treba da uradi za ovaj sport u Srbiji. Najbolje bi bilo ako je to čovek iz Srbije koji živi u Beogradu, koji je svaki dan u Savezu, obilazi klubove, razgovara sa trenerima i utvrđuje stručnu politiku", rekao je Svetislav Pešić za "Sport klub".

Nakon njegovih reči, koga najpre vidite kao novog selektora naše reprezentacije?

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.409
Danilović progovorio u novom selektoru!

Tema je osetljiva, tvrdi prvi čovek srpske košarke.

1573054901714.png

Predsednik Košarkaškog saveza Srbije (KSS) Predrag Danilović rekao je danas da su u toku razgovori oko novog selektora muške reprezentacije i da će javnost biti obaveštena kada se nađe rešenje.

"Razgovori su u toku, ima imena u opticaju. Osetljiva je tema. Kada se bude iskristalisalo, biće javljeno. Bilo bi neozbiljno da pre toga bilo šta govorim", rekao je Danilović novinarima u Beogradu.

Nakon osvajanje petog mesta na Svetskom prvenstvu u Kini, selektor Aleksandar Đorđević je napustio klupu nacionalnog tima.

Njemu je utakmicom protiv Češke istekao ugovor sa KSS-om.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.409
Maljković okuplja košarkašice, cilj Evropsko prvenstvo!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije okupiće se u ponedeljak u Beogradu za početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

1573227222430.png

Prethodno će za vikend selektorka Marina Maljković testirati mlađe košarkašice koje konkurišu za nacionalni tim.

Srbija će prvu utakmicu igrati protiv Turske 14. novembra od 17 časova u hali "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu.

U Grupi E kvalifikacija su još Litvanija i Albanija.

Plasman na kontinentalni šampionat ostvariće prvoplasirana ekipa, dok će na takmičenje ići i pet najbolje drugoplasiranih iz ukupno devet grupa.

Evropsko prvnestvo održaće se u junu 2021. godine u Francuskoj i Španiji.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.409
Kreću kvalifikacije za EP, Butulija želi punu dvoranu

Košarkašica Srbije Dajana Butulija rekla je danas da je njena ekipa zaslužila punu dvoranu na predstojećem meču protiv Turske, na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

1573484708147.png

"Iskreno, jedva čekam novo okupljanje, jer nam atmosfera u reprezentaciji nikada nije bila bolja. Zaželela sam se devojaka, kao i naših treninga. Očekuju nas prva iskušenja u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2021. godine. Obe utakmice će biti teške na svoj način", rekla je Butulija za sajt KSS.

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije u narednoj nedelji započinje kvalifikacioni ciklus za Evropsko prvenstvo koje će se leta 2021. godine održati u Španiji i Francuskoj.

Srbija se nalazi u Grupi E sa Turskom, Albanijom i Litvanijom, a u ovom "novembarskom prozoru" odigraće utakmice protiv Turske, 14. novembra u Hali sportova "Ranko Žeravica", odnosno 17. novembra u Draču protiv Albanije.

Okupljanje reprezentativki zakazano je za ponedeljak.

"Turska je veoma ozbiljna ekipa, dok nas u Albaniji čeka neugodno gostovanje. Svakako mislim da smo favoritkinje i da ne bi trebalo da imamo većih problema da pređemo prve dve prepreke", rekla je Butulija.

Od utakmice za treće mesto na Evropskom prvenstvu protiv Velike Britanije u Beogradskoj areni je prošlo tek četiri meseca i taj duel, kao i čitav nastup na šampionatu u Zrenjaninu i Beogradu, još je u glavama bronzanih srpskih košarkašica.

"Kao i uvek, potrebno je da prodje vreme da bi se slegli utisci i da čovek postane svestan koliko je važan uspeh postigla naša reprezentacija. Izuzetno sam ponosna na čitav tim i na to kako smo se na čelu sa selektorkom Marinom Maljković opet vratile u sam vrh evropske košarke", rekla je Butulija.

"Upravo zbog toga mislim da smo zaslužile punu dvoranu protiv Turske. Očekujem da ljudi to prepoznaju i da ćemo imati veliku podršku. U svakom slučaju posebno se radujem što ću opet igrati u hali u kojoj sam doživela neke od najlepših emocija u karijeri i najveće klupske uspehe", zaključila je Dajana Butulija.

Utakmica protiv Turske na programu je u četvrtak, 14. novembra, od 17.00.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.409
Tomašević i Jao Ming u Šangaju, postignut dogovor!

Kinezi ugostili delegaciju iz Košarkaškog saveza Srbije.

1573485080238.png

Generalni direktor Košarkaškog saveza Srbije Dejan Tomašević gostovao je u Šangaju gde se sastao sa predsednikom Košarkaškog saveza Kine Jaom Mingom, a tom prilikom je dogovorena intenzivnija saradnja dve košarkaške federacije.

Saradnja će se bazirati na mogućnost zajedničkih treninga mlađih selekcija, razmenu trenera, iskustava, prenošenja znanja kineskim trenerima, povećanju broja sponzorskig ugovora...

"U Kini sam boravio na poziv Jao Minga, jer smo još za vreme svetskog prvenstva pričali o mojoj poseti kineskoj federaciji i njemu lično. Ming je želeo da budem specijalni gost na utakmici koja je otvorila sezonu, između ekipa Dong Guana, prošlogodišnjih šampiona, i Šen Janga, prvaka od pre dve godine. Rado sam prihvatio poziv, tako da smo zajedno gledali utakmicu i posle toga imali vremena za sastanak. Pričali smo o zajedničkoj saradnji i gde je istaknuto da postoji ogroman prostor za napredak njihove federacije i košarke. Savetovao sam im da se okrenu više ka evropskoj košarci, pre svega ka Srbiji, i da u većoj meri koriste naše znanje i iskustvo. Posebno može da nam na ruku ide i činjenica da trenutno nisu u najboljim odnosima sa NBA, i to je sjajna prilika koju mi treba da iskoristimo, pogotovo što mislim da je evropska košarka njima sličnija i mnogo bliža nego američka", kazao je Tomašević, prenosi Sport klub.

"Jao je jako važan i uticajan čovek u kineskom sportu, verovatno je jedan od najpoznatijih Kineza u poslednjih par decenija. Na svakom koraku se oseća ta njegova popularnost. Na primer, na utakmici koju smo zajedno gledali bilo je prisutno više od 10 hiljada ljudi i svi su želeli da naprave selfi sa njim. Mislim da je on svoju popularnost u potpunosti stavio u službu razvoja kineske košarke. U isto vreme, ta bliskost koju Kinezi kao narod imaju prema nama i našoj zemlji se prenela i na njega. Nas dvojica se poznajemo još iz igračkih dana, igrali smo jedan protiv drugog nekoliko puta, a sada smo se i prisetili tih susreta u reprezentativnom dresu. Bilo je zaista dosta tema, a razgovarali smo i o mogućnosti da iskoristimo dobru saradnju koju imaju predsednici naših zemalja i da eventualno prilikom nekog njihovog sledećeg sastanka budemo prve federacije iz oblasti sporta koje će potpisati protokol o saradnji", smatra generalni direktor srpskog saveza.