KOSA - pitanja/odgovori

Koliko zaista poznajete vasu kosu?


  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .
jao zene zar ni jedna nije zadovoljna svojom prirodnom bojom sto se farbate ako ne morate :neutral:

mislim kad bi meni puklo u glavi da se farbam farbala bih se u neku boju koja nema teorije da mi nikad izraste tipa drecavo narandzasto ili nesto,al sto crno ako si vec smedj ili sta ti ja znam :?
 
ja se od jesenas farbam u svoju boju,to tek neces da razumes :lol:
zasto?ne krijem sede no-no(cak sam vrlo ponosna i nekako su mi sexy moje sede)
ali imam masnu kozu skalpa pa mi ova farba malo isusi i ne moram da perem svaki vec svaki drugi dan
a i kad se ofarbam lepse se sjaji kosa
 
meni je kosa i ovako dosta sjajna ali to je uglavnom zato sto je ne susim fenom i cesljam samo posle pranja kose...

imam traume jos iz perioda dok sam isla kod frizera kad mi suse kosu i onako debilno pritisnu fen skorz uz kosu pa smrdi onako ko sprzeni komarac,kad udje u lampu i zalepi se za sijalicu i umre...pa sam tada shvatila kako mi prze kosu :neutral:
 
farbala bih se u neku boju koja nema teorije da mi nikad izraste
bin der, dan det..
dosadi pre nego malenoj crna.
(u je, izgleda da sam smislila novu poslovicu)
al što se mene tiče nema šanse ni da mi ikad izraste platinasto plava .

kad sam bila mlađa baš mi je bila fora da stalno menjam boju, valjda sam se tražila, šta li. nije ni da sam se sad našla, al ajd..
 
I ja se već neko vreme farbam u neku približnu mojoj, nekad mao svetlije, nekad malo tamnije ali uglavnom zbog par sedih koje mi štrče baš napred... To me zrači, ali mi je očigledno nasledno da mlada posedim :(
Meni vrh stoji ona baš baš tamna ljubičasta ili koja već, što samo na dnevnom svetlu sija na ljubiNčanstvaeno.. Ali nemam sad hrabrosti za to jer kad mi dosadi ima da se otelim dok ode crveni pigment....
 
pa ni ja ne susim fenom i cesljam samo posle pranja(dobro ponekad i malo pri korenu,da ispadne da je skroz cesljana)nema to veze izgleda
pa ne znam,meni je dok sam je redovno susila fenom bila nekako mat i bezivotna
onda sam prestala i posle nekog vremena se preprodila
a i onako mi lepse izgleda kad je ne susim,sama se utalasa i nalokna :lol: a onako susena sam ko ovcica : )
 
Cao svima! Nakon duzeg vremena se ponovo javljam sa pitanjem, naime , kako da na ravnoj kosi kakva je moja napravim ovakvu frizuru kakvu na slikama ima Aleksandra Kovac (radi se o slikama gdje joj je kosa pustena)?
licni_prostor.php
 
Cao Jeco,ne znam da li i dalje odgovaras na pitanja jer nisam videla ovih dan atvoje odgovore,ali imam jedno pitanje ako neko zna da mi pomogne.Juce sam izvlacila pramenove Garnier D01 farbom,prirodna mi je svetlo smedja boja i ispali su zuti.Da li je kasno da sad stavim preliv i sta bih trebala da pomesam da bih dobila sive pramenove.CUla sam za neki ljubicasti sampon Lorealov,koji daje sivu nijansu,ali da li je dovoljno jak da izvuce ovo zutilo.Hvala vam i svaki odgovor bih mi znacio.
 
Ako neko ima iskustva molila bih za odgovor ili savet ?
U nazad par godina sam srednje a nekih godinu dana tamno smedja(znaci jedan nijansa pre crne)
Htela sa m da predjem u svetliju boju, kupila diksonov decolor tj. decap i drugarica (koja je frizer) mi je to nanela na kosu po uputstvu. Kad sam oprala kosu boja je bila crvenkasta ali dosta svetlija nego na pocetku, onda smo odlucile da je malo izblansiramo, i razblazeni blans je drzala nekih 5-10 min. I sokantno nekih 5 cm od potiljka je posvetlelo a ostalo potamnelo !
Imale smo znaci tamne krajeve a vrh toliko svetao da je morala da ga prefarba u priblizno slicnu nijansu krajevima. I sad sam sarena.
Nismo stavljale nista na krajeve , e sad me zanima sta smem da radim. Obe smo za to da mi izvuce pramenove, celu kosu i da to posle prefarbamo nekom svetlijom bojom ali me je strah kako ce da oreaguje kosa zbog tog skidaca .
Sta da radim( i dalje zelim naravno svetliju tj. da dodjem do neke srednje-tamno plave)???
Molim za pomoc :(
 
Dina moja drugarica je bila mat crna kada je htela da se izvuce iz crne uradila je pramenove i to samo tri puta i sada je plava sa malim prelivima n svetlo smedje tako da ti je moj savet da radis pramenove,ali tu ima mala caka...moraces da se osisas oko 5-6 cm:(.E tako ja znam za vadjenje iz tamne boje
 
Oduvek sam zelela da budem plavusa...Imala sam satirano plavu kosu,ali mi se ensto nije svidelo,pa sam se vratila u svoju boju...sada zelim da pokusam ponovo ali da krenem svetlije,pa svetlije,pa svetlije(smedja,pa svetlo smedja,pa neka plava,pa jaca pava itd i da krknem blans i plavu,al ne znam kolko je to dbro i da li ce mi biti plavo...trip mi je da se farbam a ouc
 
Da li je neko koristio Farcom farbe za kosu? Ja sam nasla neku Seri kolekciju, navodno samo za profesionalnu upotrebu i tako to, najcrvenija crvena koju sam ikad videla :) Juce sam se farbala i jako sam zadovoljna bojom, doduse koren je svetliji od onog sto je pre bilo crveno, al to je valjda normalno. Ono sto me interesuje je da li se jako brzo ispira, bojim se da ce se jako videti ta razlika izmedju korena i prethodno farbane kose...
 
pade mi na pamet, ja sam se pre n godina jednom obarbala u neku maksitonovu boju koja se zvala srnino rjavo.. na ko zna kom jeziku, valjda bi to bilo srnasto smeđe.
koja li je boja najpribližnija toj boji? baš je bila nekako posebna al se uopšte ne sećam kakva je tačno bila..=( mladost-ludost..
 
Da li je neko koristio Farcom farbe za kosu? Ja sam nasla neku Seri kolekciju, navodno samo za profesionalnu upotrebu i tako to, najcrvenija crvena koju sam ikad videla :) Juce sam se farbala i jako sam zadovoljna bojom, doduse koren je svetliji od onog sto je pre bilo crveno, al to je valjda normalno. Ono sto me interesuje je da li se jako brzo ispira, bojim se da ce se jako videti ta razlika izmedju korena i prethodno farbane kose...

Izvini, možeš li mi reći gde si uspela da nađeš tu Seri farbu.Farba je odlična i ako možeš da mi kažeš kako da dođem do nje.
Unapred hvala
 
A da li je neka od vas uspela nekako da ‚‚progusti‚‚ svoju kosu? Meni se proredila, inače imam tanku dlaku i nikad nisam imala neku grivu al ono, bilo je više nego sada. Skratila sam je, ne vezujem više gumice ni šnale... al ne znam šta da radim da podstaknem novu kosu da raste... Ima neko predlog?
 

Back
Top