Konji

veliki_i_mali_konj-1.jpg

konj1eu.jpg

konj.jpg

konj5largeqm6.jpg

Konj.jpg

konjdo1.jpg

ewo par slicica
 
:hahaha::hahaha::hahaha: pa znash ti na sta mislim ja....Pa zato sto je bila trka u Lazarewcu a to su prikazali u toj emisiji...:lol::lol::lol:a jos je bio neko prikazan kako startuje, jase i wodi kobilu pod imenom Afrodita:lol::lol::lol:Ti nije poznato ko je to...???A? zezam se....

A poseticu was ma ewo planiram za wikend...a sada je pocela owa retardirana skola...pa imam manje wremena....

Ok potrazicu obecawam :ok:

aj pozz pa se widimo....
 
ovi romi ce me u grob oterati sa njihovim konjima :(
jedan mrshavi je vezan na kishi,zadnja noga mu se uvezala u kanap kojim je vezan i uvrteo se oko noge i nije mogao da hoda posto ga je stezalo...
krenula sam ka njemu i on je krenuo ka meni mlatarujuci glavom uz njishtanje :D
jadnicak....kada mi je prisao shlogirala sam se
Na levom oku mu je kapak okrenut tako da su mu trepavice u oku...na to oko je slep(posivelo mu je oko) i idu mu suze.
drugo oko je ok...
a iz leve nozdrve mu idu sline,guste belo-zuckaste(predpostavljam da je to povezano sa tim okom)
mazila sam ga i proklinjala njegove vlasnike....tako je miroljubiv jadan.
Plasila sam se da me ne ritne ako krenem da mu otpetljavam ono oko noge posto sam morala da mu podignem nogu,pa rekoh ne zna me,mozda se naljuti...
i posle 15 minuta mazenja(bila sam mokra skroz) krenem ja sa Unom kuci,medjutim konj je krenuo zamnom i pocheo da njishti opet. Stala sam i okrenula se,pomazila ga,a on mi je okrenuo zadnji deo tela :eek: ja reko' sad kad me ritne,gotova sam,medjutim kako sam se odmakla,on me pogledao i skapiram da nesto hoce....
i polako mu pridjem mazeci ga po butini....uhvatila sam mu nogu i podigla je i jedva sam odvrtela konopac....
posle sam ga jos malo mazila i kada sam krenula kuci,on je poceo da pase travicu...

ne mogu da verujem da mi je namerno okrenuo zadnji deo tela da bi mu skinula kanap sa noge :???:


elem,.htela sam da pitam dal se moze nekako pomoci konju,sto se tiche tog oka?
bas me nervira to u kakvom je stanju jadan :sad2:
cak je u jednom trenutku prednjom nogom trljao oko :sad2:
 
Znas kako, to sto je jadnicak na kisi, mislim da nije tako strasno, posto postoje i klubovi, gde nemaju dovoljno mesta u boksovima, pa su neki konji u letnjem periodu napolju - dakle i po kisi i po suncu. I ok su.

Ali to sa okom je bas strasno. Ja od relativno skoro jasem, tako da ne znam nista o povredama oka kod konja. Mada bi mogla da pitas na http://forum.krstarica.com/threads/127402&page=78
tu ima ljudi koji imaju vise iskustva.
Ako nista ne budes uradila do 24 sept, posto do tada necu biti u bg, mogla bih da pitam u klubu. A mozda neko bude raspolozen i da dodje da vidi, posto pretpostavljam da je to blizu hipodroma.
:rumenko: ju, zaboravi da Vam persiram :rumenko: ;)

Inace konji se cesu, tako sto trljaju glavu o noge, tako da i da mu nije povredjeno oko on bi to radio.
Iz mog iskustva, koje nije bas preterano bogato, ali.. umeju da budu dosta pametni. Zavisi kako koji. I zavisi na sta je navikao. Ali, npr, mozda mu se cesto zapetljava nogica i onda, jadnicak zna da neko mora da mu otpetlja i onda to i ocekuje i trazi.
 
Dragi moje......ljubitelji konja..kao i ja.....da li neko od vas jase u klubu Aleksa D. na hopodromu..planiram da od proleca krenem da ucim da jasem,rekreativno pa me zanima da li je to izvodljivo i da li su bitne godine za pocetak ucenja,imam 23.Hvala
 
Dragi moje......ljubitelji konja..kao i ja.....da li neko od vas jase u klubu Aleksa D. na hopodromu..planiram da od proleca krenem da ucim da jasem,rekreativno pa me zanima da li je to izvodljivo i da li su bitne godine za pocetak ucenja,imam 23.Hvala

Godine nisu bitne, ima jedna dewojka sa foruma koja jase u A.D. ali wise cesh naci na temi ''jahanje'' njen nick je Tati

A ewo i teme:

http://forum.krstarica.com/threads/127402
 
Dragi moje......ljubitelji konja..kao i ja.....da li neko od vas jase u klubu Aleksa D. na hopodromu..planiram da od proleca krenem da ucim da jasem,rekreativno pa me zanima da li je to izvodljivo i da li su bitne godine za pocetak ucenja,imam 23.Hvala

Zasto da ne? Mozes vec sada da pocnes, ne moras da cekas prolece.
Btw i ja jasem tamo. Pisi ako te jos nesto zanima :bye:
 

Back
Top