Koliko vam auto troši?

Prilozi

  • potrosnja.jpg
    potrosnja.jpg
    16,7 KB · Pregleda: 5
Juče sam uradio mali servis 7000 din u kit komercu, kastrol ulje 3800 din ostalo filteri i ruke. Za te pare u EU radim mali servis u ovlašćenom servisu. Možda imam neke povlašćene cene sobzirom da se temo poštuje kupac novog automobila a ne kao u srbiji što samo gledaju da te išutiraju iz garancije.

IMG_20220624_095619.jpg


Sad dalje da uživam u vožnji sa potrošnjom 4,5-5 litara benzina 🤗
 
Slatko cu se nasmejati na ovu provalu.
Bole ih tuki za tebe i tvoje vozilo staro 12 godina.
Bices im interesantan samo kad budes usao u salon da kupis drugi auto.
A ovi novi modeli koreanaca su blagi uzas na sta lice.
Ja mogu da uđem i kupim šta god poželim u njihovom salonu, zato što su odlični automobili, cene i servisna podrška. Od nemaca više nebi kupio ni nakovanj 🤗
 
A ovi novi modeli koreanaca su blagi uzas na sta lice.

Na sajmu sam imao prilike da udjem u najnovijeg Sportage-a u srednjoj opremi i mogu reci da je i unutra uzas. Mozda je najvecem paketu bolje ali tada kosta 50K i za tu cifru je izbor bas veliki i kod drugih.

Mene Hyundai/Kia podsecaju na Xiaomi telefone, sve je to na papiru kada citas jako dobro ali u praksi ipak bude daleko od dobrog, u najboljem slucaju bude neka mrsava trojcica na skali od pet.
 
Jeste to isto kažu i amerikanci pa svaki drugi auto na ulici honda a svaki treći koreanac. Američki auto postao retkost ko jugo i stojadin u beogradu.
Nemate pametnija posla nego da spamujete.

Imao sam ja i fordove i fijate i opele i vw. Jedino nikada francuski auto a sad evo gledam c3 plurijel 1.4hdi za vikendicu. Koliko je to pametno baš i nije. Džip ne može jer je put do izvora kroz šumu jedino za džimija ili nivu. Prvi je preskup a drugi je čisto bacanje para.

Balkan je zaostalo mesto gde će nemački polupeoizvod uvek da nađe svoje mesto čemo toliki hejt?
 
Jeste to isto kažu i amerikanci pa svaki drugi auto na ulici honda a svaki treći koreanac.
Vise puta smo ti dokazivali da izmisljas, pokazivali zvanicne statistike ali jbg, ti i dalje mislis da ce u doba informacija da hiljadu puta ponovljena izmisljotina postati istina.
Nece.
Koliko je to pametno baš i nije.
Pa kad probas HDI videces sta je voznja... I tu mozes zaista da imas potrosnju o kojoj mastas godinama, ispod 5l.
Balkan je zaostalo mesto gde će nemački polupeoizvod uvek da nađe svoje mesto čemo toliki hejt?
Nije hejt, nego cinjenica.
Btw, ja NIKAD nisam seo za volan Golfa, i mislim da necu ni sesti, ali to ne menja cinenicu da iz samo sebi znanog razloga izmisljas i agresivno pokusavas da nametnes neke bajke kao istinu.
 
Strašno i mercedes laže za potrošnju? Šta kažu sad za ove nove hibride, potrošnja minus tri litra tj proizvodi? :lol: nemačka škola baronisanja uvek lažu duplo :lol:
Lazu svi .. To je je u C programu ako ga stavim u sport ili sport + onda je potrošnja još veća..,Doduše gasim start stop i ne vozim u E programu jel salta kao mecka iz 1990 a odziv na gas je previse spor ..
 
Vise puta smo ti dokazivali da izmisljas, pokazivali zvanicne statistike ali jbg, ti i dalje mislis da ce u doba informacija da hiljadu puta ponovljena izmisljotina postati istina.
Nece.

Pa kad probas HDI videces sta je voznja... I tu mozes zaista da imas potrosnju o kojoj mastas godinama, ispod 5l.

Nije hejt, nego cinjenica.
Btw, ja NIKAD nisam seo za volan Golfa, i mislim da necu ni sesti, ali to ne menja cinenicu da iz samo sebi znanog razloga izmisljas i agresivno pokusavas da nametnes neke bajke kao istinu.
Vozači fordova su slični alfistima spremni su na sve.

Vaše činjenice su tipa reko mi jedan čovek i onda kačite kojekakve linkove sa foruma. Kao što rekoh svaki drugi auto u americi japanski i korejski. Kraj priče.
 
U principu ne lazu, to su testovi u idealnim uslovima (temperatura, vlaznost, nadmorska visina, gume), pitanje je da li i svetla pale kad testiraju, profi vozaci koji broj obrtaja drze uvek u idealnom opsegu...itd. Zamisli da testiraju kombinovanu voznju od Torlaka preko Autokomande do Dobanovacke petlje u podne...Nekad se desi da je i treca neispunjena masta.
 
Lazu svi .. To je je u C programu ako ga stavim u sport ili sport + onda je potrošnja još veća..,Doduše gasim start stop i ne vozim u E programu jel salta kao mecka iz 1990 a odziv na gas je previse spor ..
E i onda dođeš na forum i pričaš kako ne može da se postigne fabrička potrošnja. Može naravno ali se treba držati instrukcija koje su išle uz auto.

Koliko od vas na balkanu ima letnji set guma? Niko živi. Vozite zimske gume leti i čudite se potrošnji.
 
Vozači fordova su slični alfistima spremni su na sve.

Vaše činjenice su tipa reko mi jedan čovek i onda kačite kojekakve linkove sa foruma. Kao što rekoh svaki drugi auto u americi japanski i korejski. Kraj priče.
Ja sam ti licno postavljao podatke sa zvanicnih sajtova iz USA o prodaji vozila, i linkove ka njima, to sto ti ne znas da procitas na engleskom je druga prica.... Tamo se evidencija vodi vrlo precizno, porez mora da se plati.
 
U principu ne lazu, to su testovi u idealnim uslovima (temperatura, vlaznost, nadmorska visina, gume), pitanje je da li i svetla pale kad testiraju, profi vozaci koji broj obrtaja drze uvek u idealnom opsegu...itd. Zamisli da testiraju kombinovanu voznju od Torlaka preko Autokomande do Dobanovacke petlje u podne...Nekad se desi da je i treca neispunjena masta.
Možeš i ti da napraviš te uslove, da kupiš letnje gume, ugasiš klimu, voziš lagano, kočiš motorom, putuješ noću itd.

Ps novija vozila odavno imaju led dnevna svetla koja ništa ne troše. Dakle ti voziš fijestu staru 20 godina i filozofiraš o potrošnji.

Ja sam ti licno postavljao podatke sa zvanicnih sajtova iz USA o prodaji vozila, i linkove ka njima, to sto ti ne znas da procitas na engleskom je druga prica.... Tamo se evidencija vodi vrlo precizno, porez mora da se plati.
Ma pusti ti plaćene članke na portalima. Na jutjubu imaš da vidiš šta se vozi po americi. Realno po ulicama.
 

Back
Top