Koja je svrha života?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uživati u svemu,i u lepom i onom manje lepom,jer je život dar koji je suviše kratak da bi ga olako shvatili...svaki dan koji prođe više se ne vraća...zato živite punim plućima....

A koja je svrha života,kazaće nam se samo kad dođemo do njegovog kraja......
 
..nemamo svi istu svrhu zivota...postoje ljudi koji nikad i ne pomisle na to....jednostavno zive, a postoje ovi drugi,koji uvek i u svakoj situaciji pokusavaju da nadju neki smisao ili svrhu...
..licno ,ceo zivot sam opsednut pitanjima o svrsi zivota...ponekad naslucujem poneku istinu....hehh ...mozda je bolje ne razmisljati o tome ...ko ne mora....
 
03.03.2007. Ženski orgazam 10 puta jači

Najnovija su istraživanja pokazala da između ženskog i muškog orgazma postoji velika razlika, barem kada je o njegovom intenzitetu riječ.
Naime, tokom seksualnog čina ljudski mozak prima podsticaje iz tijela, procesuira ih i na osnovu posljednjih iskustava ponovo aktivira tijelo na reakciju.
Kao i muški, i ženski je orgazam često praćen snažnom psihičkom reakcijom kao što je navala vrućine, nekontrolisanih grčeva i osjećaja prijatnosti poslije seksualnog zadovoljenja. Kad je orgazam postignut tokom odnosa, moguće je mjeriti njegov intenzitet.
Istraživači kažu da se euforija koju on izaziva, a koja se iskazuje u određenim talasima, ponekad može mjeriti s onom koju osjećaju trkači maratona.
Ako se to uzme kao kriterijum, snaga euforije koju osjete žene 10 je puta jača od one koju osjete muškarci kada su na vrhuncu i oni vjerovatno tu jačinu ne bi ni mogli da podnesu. To, međutim, navodi na naredna istraživanja, posebno ljudi koji za sebe tvrde da su muškarci rođeni u ženskom tijelu i obratno.
 
Svrha?
Postojanje?
Neki ljudi zive zivot, a nisu ni zivi, samo su tu, maglovito vrdaju levo desno, pa dodje noc i onda dan, a neki zive punim plucima. Pesimisti i optimisti, da ili ne, dza ili bu, kakav god odgovor da ti dam i dalje nema smisla.
Ja sam optimista i da me stavis u ..... ja bih rekla, hm, mozda cu tu nesto naci, ko zna zasto je to dobro, za novo iskustvo, to bi bilo bas super, a sta da je gore, moze uvek i gore...
Mislim da treba da prozivimo sto bolje i sto lepse i kada budemo stari, matori i nikakvi da se nasmesimo i kazemo, bas sam proziveo, mnogo mi je bilo dobro i da bude opet, sve bih tako isto...
Svrha?
Zavisi od osobe, samo zavisi od nas i uz malu srecu to cemo sigurno saznati kada budemo imali osamdeset godina..... :-D
 
qviti:
..nemamo svi istu svrhu zivota...postoje ljudi koji nikad i ne pomisle na to....jednostavno zive, a postoje ovi drugi,koji uvek i u svakoj situaciji pokusavaju da nadju neki smisao ili svrhu...
..licno ,ceo zivot sam opsednut pitanjima o svrsi zivota...ponekad naslucujem poneku istinu....hehh ...mozda je bolje ne razmisljati o tome ...ko ne mora....

Tačno.
Ni svaka mačka ne juri miševe, nit je svaka travka za gaženje, ni svaki cvet za mirisanje.....Mada, svi imamo neku odredjenu svrhu u životu.
Treba razmišljati o svom životu, o životu svojih prijatelja, porediti, izvlačiti neke zaključke. Samo tako se dolazi do istine...:wink:
Valjda je i tu neka razlika izmedju čoveka i životinje.
 
Шта је живот? Шта смо ми? Скуп организма(тела) у ком се крећемо и духа и личности који бораве у том телу- то смо Ми. А живот је наш пут, дакле скуп доживљаја, сећања, осећања,... процес једноставно, током ког се нешто дешава...
Сврха живота је 1. физичка и 2. духовна .(по мени)
1. Физичка сврха је јести, пити, задовољити свој опстанак и колико можемо своје тело.
2. Духовна је задовољити свој дух, колико је то могуће, дакле имати ток мисли какав нама одговара.
Дакле сврха живота је да нам буде пријатно како волимо....а у складу са неким правилима(формална и неформална) која су ту да би могли да живимо као друштвено биће и да уживамо чари друштвеног живота(једемо храну коју је други произвео, носимо одећу коју је други сашио итд. а овако све мораш сам као Робинзон Крусо).
Да би знали шта волимо, а да то није нешто што не волимо, ми морамо познавати себе, и имати неку ''духовну слободу'' или снагу(или зрелост како хоћете) која је довољна да нас држи уз саме себе...

Дакле сврха живота је постојати. Што ће рећи да је живот превише безвезна ствар да би имала сврху.....:)
 
betmenov_prijatelj:
ako imash oko 24 godine onda te lupa adolescentska kriza:) tako je i meni bilo nekad...nisam odavno bio depresivan....sada sam samo lud:)))
U ******, šta ovo beše? Neko mi pričao jednom o tome kako se mesecima utripuješ sa 24, mada je kao muškarcima i kasnije, 26... do 30.
Plašim se :(
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top