Koja je svrha života?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Maravilloso:
Ko je, po tvom mišljenju, Bog?
Jedan je pravi Bog Stvoritelj sveg univerzuma..... neki ga zovu Jahve neki Jehova a hebrejski je JHVH ali je to sve isto... To ime znaci "onaj koji prouzrokuje da postane"
Kao prauzrok svega... On je besmrtan i vecan... nema pocetak ni kraj...
Ime boga svi znaju samo se nesto ustrucavaju da ga koriste,
ovde kod nas narocito, ne znam zasto..... U vecini Biblija se moze naci Bozje ime osim u onima gde je izbaceno od strane crkve - valjda zbog sujeverja ( ne uzimaj uzalud Bozje ime...), ali svaki svestenik ce potvrditi da to jeste Bozje ime... iako ga ne koristi...
 
DJM:
Hoces da kazes da filozofi nisu bili religiozni...
Neki od njih su bili religiozni i vise nego sto je trebalo sto se tice filozofije...
Sta je ptoblem... Sto Aristotel nije bio Hriscanin ili sta?
Tvrdis li da je Hriscanstvo najbolja religija koja postoji na svetu?

Koji su to odgovori u Bibiliji... Ja tamo nisam nasao odgovore na pitanja koja sam trazio...
Kasnije videh da su svuda... samo ne tamo...

Ljudi su smislili Boga da bi se krili iza njega... da bi se krili iza laznih ideala...

Jos samo jedno pitanje ujedno i zadnje...
Zasto vi "vernici" dajete Bogu ljudske osobine... tipa... "On je najpametniji, savrsen, najbolji..."
Sve su to ljudske osobine...
Početni uslov da se vidi Bog je iskrena vera, a Biblija najlakše otvara oči. (Koima oči neka vidi, ko ima uši neka čuje).
Kakve su fizičke karakteristike Boga (mora ih imati jer je i energija fizička karakteristika)
nije ni bitno. Bitne su Njegove duhovne karakteristike, sa kojima se svaki vernik sreće na svakom koraku. Vernici ne izmišljaju (umišljaju, priviđaju.. itd). Vernici imaju stvarnu komunikaciju sa Bogom. Naravno da će to biti apsurd (dobro bi bilo kad bi uočili paradoks) za one čiji racio ne može prihvatiti postojanje Tvorca.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top