Koja je cena slobode?

to je valjda poenta onako generalno - siromasni ste jer ste sustinski nesposobni tj sami ste krivi
sistem je super onima kojim je super tj sistem je super...vi glupani

Ма систем је супер само лоповима.

Ми поштени смо сиромашни и тако.

А ако си поштен и богат, онда су ти клемпаве уши.
 
Nije to samo pitanje novca, ranije je kod nas bilo sve besplatno i isto je bilo puno krezavih.

pa ne smiju se ni ameri po prikolicama bitno zubatije
iako je nivo stomatoloskih usluga bas napredovao u zadnjih par decenija
inace, ovdje su stomatoloske usluge jos uvijek ukljucene u zdrastveno i razlika u odnosu na narod npr u srbiji je ocigledna
toliko o besplatno vs ovo sto mi imamo

- - - - - - - - - -

u vreme stare Engleske, šećer je bio veoma skupa roba.
Imali su je samo bogatuni.
I naravno, propadali su im zubi.

S druge stane, da bi izgledali kao bogatuni, siromasi su bojadisali zube u crno. (say no more..)

je, je...s.druge strane s prosjecnim zivotnim vijekom od 35 god kad da stignes sjebat zube i kosti
ako vec prezivis radosti djetinjstva tipa skorbuta, rahitisa...tbca...

- - - - - - - - - -

Ма систем је супер само лоповима.

Ми поштени смо сиромашни и тако.

А ако си поштен и богат, онда су ти клемпаве уши.

ma ne sistem je super svima
samo su neki rodjeni pod psecom, a neki pod sretnom zvijezdom...ovi prvi su, naravno, po defaultu i malo glupavi
 
pa ne smiju se ni ameri po prikolicama bitno zubatije
iako je nivo stomatoloskih usluga bas napredovao u zadnjih par decenija
inace, ovdje su stomatoloske usluge jos uvijek ukljucene u zdrastveno i razlika u odnosu na narod npr u srbiji je ocigledna
toliko o besplatno vs ovo sto mi imamo

Svakako bi bila bolja situacija da novac nije problem, to stoji. Ali sam htela da kažem da bi bilo dosta onih koji ne bi otišli ni kada bi bilo besplatno.
 
Svakako bi bila bolja situacija da novac nije problem, to stoji. Ali sam htela da kažem da bi bilo dosta onih koji ne bi otišli ni kada bi bilo besplatno.

Извини, а што би ишли.

Смути је сад ионако у моди, здрав је, а за њега ти нису потребни зуби.

Ди си Ем, кућо стара :lol:
 
Gledam nešto sve te zaposlene žene što se muvaju po zgradama, nose te neke fascikle, rokovnike..kako su sve bitne, zadihani fah-idioti koji 8 sati okreću neke telefone, pričaju samo o poslu, poslu, poslu..

Kao opsednute. Kada ih pitaš bilo šta što nema veze sa poslom, dobiju izraz lica kao da si ih pitao nešto na starojermenskom, za sekund se resetuju i onda opet nastave da posluju, posluju, posluju..

I ne mogu da se otmem utisku da im je sav taj posao zapravo maska.
Ali ne mogu da se otmem ni utisku da vole tu masku.

Verovatno su ispod svega toga nežne, vesele, opuštene, zavodljive, sexy..ali opet, one će nositi tu masku dobrih 40 godina.
40 najboljih godina života, nosiće neke fascikle, okretati telefone.
Kažu da se pred kraj života ljudima odmota ceo film pred očima – šta će one videti? Račune, menice, bankarske garancije, šoljice kafe i kisele vode, štampače, tonere..?

Šta ih tera da noću, dok ostali pijuckaju hladne koktele u pozorištu, one prave ručak za sutra?
Šta ih tera da ustaju u 6 da bi oprale i osušile kosu, našminkale se i po kišnom danu gužvale se po autobusima sa mamurnim ljudima?
Odakle im snaga da 8 sati pričaju i misle samo o poslu? Zar su to sanjale kada su se kao devojčice igrale sa lutkama? Zar su ih za takav život spremali?

Da li je to što imaju „svoj dinar“ sloboda ili robija?

typing-working-focused-busy-concentration-woman-girl-pretty-attractive-fanbridge-office-tour-bi-dng.jpg

Kao što ima žena koje pričaju samo o modi, ili dave samo o muškarcima, ili samo razmenjuju recepte, ili samo smaraju sa pričom o deci, ili... tako je nekima posao preokupacija.

Lično nisam ambiciozna. Raditi se mora ali toliko da se živi. Besposleni se optetećuju raznim glupostima. Prezaposleni samo rade, grabe a ne stignu u plodovima tog rada da uživaju pa čemu onda on!? Da se ja pitam, kao što se ne pitam, radilo bi se 6-14 i imao onda dan pred sobom za sve drugo. :)
 
Е, па неће срећна звезда на свакога.

Ова псећа не бира.

zato srecna bira
jedino je malo zaeb sto se i kolo srece okrece
pa ko bi gori...znas vec
e, tu dolazimo do cijene...slobode
koja zapravo i ne postoji
osim za neke koji su sami odabrali da zive van sistema
mozda su platili zubima, mozda nisu...al necim sigurno jesu

- - - - - - - - - -

Svakako bi bila bolja situacija da novac nije problem, to stoji. Ali sam htela da kažem da bi bilo dosta onih koji ne bi otišli ni kada bi bilo besplatno.

bilo bi ih naravno
al takve stvari se utice kroz sistem obrazovanja
koji takodjer vise nije besplatan
pa ce sretna zvijezda postati rapidno jos izbirljivija kroz koju deceniju
tj ko je jamio, jamio je...sad drzanje zubima za plijen i glava na povrsini
sretno nam bilo
 
da ali mnoge ni ne pomišljaju da ne rade.
Muž im recimo fino zarađuje, taman za oboje..ali ne, one hoće da se "ostvare"

I onda mlataraju artijom A4 formata 40 godina..?
msm udafak..

A sta ako je muz izbaci na ulicu? Ona razmislja o tome, i ne zeli da zavisi od muza.
Mozda nema nista drugo osim te svoje plate sto bi joj dalo sigurnost, ipak zivimo u monetarnom sistemu, ako nemas gde da spavas i sta da jedes (citaj "kesh") onda si nayebo....
 
Šta vam je sa zubima...? Šta beše, ja sam stava istog kao čuveni Teo koji je rekao starleti koja ga je starovala..volim lepe i obrazovane..
Domatjicu platimo, ako imamo kintu, ako nemamo, podelimo poslove ili već šta ljudi rade.. deca rastu kao iz vode, tako da ni to nije problem, to šatro zanimanje majka može država da ispoštuje i recimo kao u Milogori, dodeli automatski penziju ženama sa troje dece, što je super, samo treba dočekati tu penziju i živeti od jedne plate, mada nije loš stimulans.
Znate u stvari ša, onaj ko želi ženu domatjicu, kutjanicu, taj bi trebao u popove, eto, popadije ne rade nigde i tako..msm, po ceo dan dece, šerpe..litoorgija....

- - - - - - - - - -

Ма систем је супер само лоповима.

Ми поштени смо сиромашни и тако.

А ако си поштен и богат, онда су ти клемпаве уши.

Pa da, do obraza je šta hoćeš da radiš i koju crtu da pređeš. Često je tako.
 
da ali mnoge ni ne pomišljaju da ne rade.
Muž im recimo fino zarađuje, taman za oboje..ali ne, one hoće da se "ostvare"

I onda mlataraju artijom A4 formata 40 godina..?
msm udafak..
Ta sto nista ne radi ce brzo da se smori i nadjezaimaciju sa strane:zper:

Covek je slobodan kad mu je savest cista i kad prevazidje svoje strahove ..

Amin:ok:
 
Gledam nešto sve te zaposlene žene što se muvaju po zgradama, nose te neke fascikle, rokovnike..kako su sve bitne, zadihani fah-idioti koji 8 sati okreću neke telefone, pričaju samo o poslu, poslu, poslu..

Kao opsednute. Kada ih pitaš bilo šta što nema veze sa poslom, dobiju izraz lica kao da si ih pitao nešto na starojermenskom, za sekund se resetuju i onda opet nastave da posluju, posluju, posluju..

I ne mogu da se otmem utisku da im je sav taj posao zapravo maska.
Ali ne mogu da se otmem ni utisku da vole tu masku.

Verovatno su ispod svega toga nežne, vesele, opuštene, zavodljive, sexy..ali opet, one će nositi tu masku dobrih 40 godina.
40 najboljih godina života, nosiće neke fascikle, okretati telefone.
Kažu da se pred kraj života ljudima odmota ceo film pred očima – šta će one videti? Račune, menice, bankarske garancije, šoljice kafe i kisele vode, štampače, tonere..?

Šta ih tera da noću, dok ostali pijuckaju hladne koktele u pozorištu, one prave ručak za sutra?
Šta ih tera da ustaju u 6 da bi oprale i osušile kosu, našminkale se i po kišnom danu gužvale se po autobusima sa mamurnim ljudima?
Odakle im snaga da 8 sati pričaju i misle samo o poslu? Zar su to sanjale kada su se kao devojčice igrale sa lutkama? Zar su ih za takav život spremali?

Da li je to što imaju „svoj dinar“ sloboda ili robija?

typing-working-focused-busy-concentration-woman-girl-pretty-attractive-fanbridge-office-tour-bi-dng.jpg

Sloboda naravno.
Zar se o ovome jos uvek raspravlja u 21. veku? Kao, gde je zeni mesto, u kuhinji ili kancelariji. Valjda i na jednom i na drugom mestu :D
 
A sta ako je muz izbaci na ulicu? Ona razmislja o tome, i ne zeli da zavisi od muza.
Mozda nema nista drugo osim te svoje plate sto bi joj dalo sigurnost, ipak zivimo u monetarnom sistemu, ako nemas gde da spavas i sta da jedes (citaj "kesh") onda si nayebo....

a šta ako bi svaka žena imala svoj stan?
ja pričam o konceptu

sada je kasno za mnoge stvari, šteta je učinjena bojim se nepopraviva
kako bi svet izgledao kada bi samo muškarci išli na posao?

Sigurno ne bi imali tolke koleginice na raspolaganju za švaleraciju..eto već jednog benefita
 
Da li je to što imaju „svoj dinar“ sloboda ili robija?
ne umem da odgovorim na uopštavanja....mogu da govorim samo za sebe ili samo u svoje ime.
volim što imam svoj dinar, s obzirom na životne okolnosti :) da ga nemam, verovano bih ''robovala'' nečem (nekom) drugom...ali, sve dok bilo koja osoba (pa i ja) ima slobodu izbora - pitanje je da li je tvoja dilema uopšte prava (uopšteno govoreći :lol: )
 
Poslednja izmena:
nije dobro razmišljati u krajnostima..
ja govorim o idealnom društvu

sada je to teško zamisliti, ali dokle god žene budu pristajale da budu "ravnopravne" na svoju štetu, neki debeli bankari i političari će uživati..
Ja ne pričam o krajnostima. Ako obavljaš osnovne fiziološke potrebe onda moraš da trošiš jer živiš u modernom društvu gde je hrana na polici u prodavnici, ne ideš u lov u šumu.
 

Back
Top