Koga nema,bez njega se moze!

Posle nekog vremena naucis onu razliku izmedju drzanja za ruku i okidanja duse, naucis da ljubav ne znaci oslanjanje,a drustvo bezbednost i pocnes da ucis da poljupci nisu ugovori i da pokloni nisu obecanja,pocnes da prihvatas poraze dignute glave i otvorenih ociju,smireno kao odrasli, a ne ocajno kao dete,naucis da gradis svoje puteve u sadasnjosti,jer je tlo sutrasnjice i suvise nesigurno za planiranje,posle nekog vremena naucis da sunceva svetlost opece, ako je ima previse,zato sadi svoju bastu i ukrasavaj svoju dusu, umesto da cekas da ti neko drugi donese cvece.I onda naucis da zaista mozes da izdrzis, da zaista imas snage i da mnogo vredis....

E,sad ja kapiram da je ovo skroz tacno i da se stvarno treba posvetiti nekom dubljem razmisljanju o ovome i bice lakse, misslim bar je meni lakse kad god procitam ovo!
Mislim nije za dzabe receno "KOGA NEMA,BEZ NJEGA SE MOZE!",zar ne???
I mora da se pusti bol da sam iscezne jer nekad mora da se pati...Samo tako cemo biti srecni;)

P.S.Sta da uradim da mi ne zakljucaju temu?:)

u ljubavi nema pravila, ne mozemo se pridrzavati neke odredjene formule,
igrati po unapred smisljenom i oprobanom sablonu
sve je tako slicno a tako razlicito
u ljubavi te vodi srce osecanja
a kad se dozoves pameti onda ti sve izgleda glupo, svega se stidis
i u zemlju bi propala
ali to je zivot
niz poraza i pobeda
bitno je samo da imas nekog da podelis sve svoje brige,
strahove i patnje
tada je mnogo lakse
...ne znam zasto sam sve ovo rekla...:???:
 
lepo zvuci to sto si napisala
ali to nije napisano da te nista ne bi zabolelo
niti da nas nista izvan nas samih ne bi dodirivalo (zamisli to?!)
vec da bi izgradila sebe
a sebe gradis i kroz bol

skoro je bila neka tema o ljubavi i jedna pametna devojka je fino napisala da je ljubav savresena, ali da ljudi nisu
zato je pozeljno da budes malo vise covek
a to ces postati i sadeci cvece u svojoj basti, i uceci kroz bolna iskustva (mozda je bas zalivanje suzama recept za neki cvet :), ja sam citala o takvim stvarima u bajkama)
tako postajes spremnija za ono sto zelis
stavise, bez muke cesto nema nauke

a coveku je pravo tesko i kada mu uvene biljka, ili mu teddy bear izgubi oko (kao sto se mom desilo :(), a kamoli kada se rastane sa zivim covekom koga je voleo i koji ga je voleo (a ja duboko verujem da imamo ogromnu potrebu i za jednim i za drugim), koji je bojio njegov zivot i koji je bio deo njegovih snova
 

Back
Top