Ko, kako i zasto je ubio Ristu DJoga ?

Кад већ помињеш што Аркана бије зао глас.Зато што је Аркан био један обични комунистички плаћеник,знаш како је њега бринуо српски народ,бринуо га је српски народ као и партизане у Другом светском рату,е тако га је бринуо.Ристо Ђого прави србин,антикомуниста,јавно је подржавао Драшковића док се борио против титове комунистичке багре са Дедиња.Због тога је Ристо Ђого и убијен,јер се противио тадашњих комунистичким властима у окупираном Београду од стране комуниста.

93 beograd okupiran?

nesto si gadno pojeo. srpski narpd se borio za opstanak, a cenat nacije je bio beograd.

draskovic je bio i ostao, vreme je pokazalo americki covek
 
Комунисткиња види се да си комуњара,па наравно да су га убили комунисти из Србије.Милошевићеви ДБ говнари,или Арканови,***** их Тито ћопави све редом говна комунистичка.Ристо је био на страни Драшковића зато су га и убили.Живела Краљевина Србија.

А може бити и да га је Вучина лично убила јер је он тада прикупљао доказе о злочину који су радили Вукови по ратиштима
 
Знам из добро обавештених извора да је Ристо тада прикупљао доказе о свим злочинима које су урадиле јединице оног Вука манитога профитера и издајника .

Ti ta odobranis svog Slobicu naci ces bilo kog drugog potencialnog ubicu.

Ja sam cuo da ga je rokno Arkan, a Arkan je bio Slobin placenik za mutne radnje. Cak ta njegova paravojna garda je stvorena od strane DB da bude protivteza Draskovicevim paravonim gardistima.

Arkan je likvidiran u Januaru 2000 godine, ne zbog obracuna podzemlja vec zbog sto je te godine prethodili izbori i pad Milosevica, a Arkan je bio potencionalna opasnost za opoziciju.

Mnogi strani mediji su rekli da je 5 oktobar 2000 godine zapravo poceo u Januaru 2000 godine likividiranjem Arkana.
Koliko su bile umesna strane tajne agencije u ubistvo Arkana to ce ostati misterija.
 
Зато што Аркана бије зао глас!
Ја мислим да је несрећан случај у питању:(
Диван и велики човек је био,слава му!

Нажалост није. После увођења санкција Српској, одређене структуре власти у Србији су радиле против Српске и интереса српског народа.

13. јула 1994 Србија уводи санкције Српској. Ђого није крио своје разочарење и отворено је говорио против власти у Србији, о мафијашким групама који сарађују са муслиманима и хрватима, о намери да се се тргује српском земљом. 12. септембра 1994. године је Ристо Ђого убијен. Да ли је то био Аркан или неко други, није важно. Налогодавци тог убиства су били део тадашње безбедносне структуре Србије. Да је Аркан и после рата обављао или покушавао да обавља прљаве послове за оне који добро плаћају није никаква тајна.

Да ће то бити само један мали корак ка великој издаји, показују догађаји који су долазили. Уцене да се предаје територија, одбијање испоруке преко потребног горива за оклопне јединице, иако је Српска исто плаћала унапред. Од 13. јула 1994. године Српска и српски народ уопште против себе су имали не само западни део међународне заједнице, хрватску и муслимане, него и власт у Србији.
 
Као прво Аркан 1994 године није био нити је смео да буде у Републици Српској јер га је Генерал Младић избацио он ,заправо Легија, се појавио само да брани Фикрета Абдића од напада петог корпуса и то је било у Кладуши
 
Аркан се појавио у РС тек када је кренула она офанзива на РС и када је вребала велика опасност ,ја мислим 1995 године, да је по налогу Радована дошао јер Генерал Младић тада није био у РС него у Београду у болници.Чим је Генерал добио информацију да је Аракан у РС сам је себе отпустио из болнице и дошао назад да по ко ко зна који пут отера Аркана.
 
Posle blokade od strane Milosevica nasih srba preko Drine Risto Djogo je u svom
televezijskom sow-nastupu podigao sliku svinje i nesto prokomentarisao na racun
Milosevica sto je neko iskoristio da se Misku dokaze i Djogo je brzo nakon toga
zavrsio svoj zivot.

То није била Милошевићева блокада него смо уцењени или блокада или бомбардовање Србије и није било никакве блокаде све је нормално ишло и текло по правилу
 
И какве санкције то је било за јавност ни за шта друго

To sto ti pises samo pokazije tvoje neznanje.
Evo ja se secam pre oko mesec , dva, ja, ti i jos par forumasa komentirali smo hapsenje Milosevica. Ti po ko zna koji put stala te veceri da branis Slobicu i valjala si gluposti. JA znam ko god je bio to vece na toj temi se valjao od smeha tvojim nebulozama.

Evo primer kad si rekla u par komentara sta se dogodilo one veceri kad su Slobu uhapsili.
Iznela si nebuloznu teoriju, kako je Ceda Jovanovic po nalogu Djindjica isao u kod Slobe te veceri da ga on licno likvidira, medjutim usled napete situacije te veceri u toj Slobinoj vili, Legija je sprecio Cedu da upuca Slobu.

A na moje pitanje sto je Marija pucala kroz prozor i ko zna gde, ti si rekla kad je Ceda uperio pistolj u Slobu da ga ubije, Marija je iz straha pucala u plafon u znak pomoci. A onda je Legija po tvojim recima "patriota" sprecio Cedu da upuca Slobu.

Jesi tako rekla, nemoj sada da kopam po forumu da tu temu nadjem.
 
Poslednja izmena:
То није била Милошевићева блокада него смо уцењени или блокада или бомбардовање Србије и није било никакве блокаде све је нормално ишло и текло по правилу

Nece biti da je bas sve islo normalno ali zahvaljujuci niskom vodostaju Drine,skelama i camcima
bilo je bar hrane.
 
To sto ti pises samo pokazije tvoje neznanje.
Evo ja se secam pre oko mesec , dva, ja, ti i jos par forumasa komentirali smo hapsenje Milosevica. Ti po ko zna koji put stala te veceri da branis Slobicu i valjala si gluposti. JA znam ko god je bio to vece na toj temi se valjao od smeha tvojim nebulozama.

Evo primer kad si rekla u par komentara sta se dogodilo one veceri kad su Slobu uhapsili.
Iznela si nebuloznu teoriju, kako je Ceda Jovanovic po nalogu Djindjica isao u kod Slobe te veceri da ga on licno likvidira, medjutim usled napete situacije te veceri u toj Slobinoj vili, Legija je sprecio Cedu da upuca Slobu.

A na moje pitanje sto je Marija pucala kroz prozor i ko zna gde, ti si rekla kad je Ceda uperio pistolj u Slobu da ga ubije, Marija je iz straha pucala u plafon u znak pomoci. A onda je Legija po tvojim recima "patriota" sprecio Cedu da upuca Slobu.

Jesi tako rekla, nemoj sada da kopam po forumu da tu temu nadjem.

Тако је било и још нешто тада су и Марку Чедини људи ставили нож под грло и рекли да ће га заклати ако покојни председник не пође са њима
Замисли да гледаш ти како ти нека багра КОЉЕ СИНА!
 
Знамо сви да је код покојног председника прво дошао Чеда а онда да га је Легија БУКВАЛНО спасио ,осим тога ја сам захвална Пуковнику што је до краја ИЗВРИШО ЗАДАТАК
 
Njujorški "Times", istražujući njegovu pogibiju, započeo je tekst sljedećom rečenicom: "Risto Đogo, glavni i odgovorni urednik Televizije Republike Srpske, nije u noći između 9. i 10. septembra 1994. pao s visoke terase zvorničkog hotela "Vidikovac" u Drinu i - udavio se. On je ubijen."

Šta se, ustvari, desilo te septembarske noći 1994. u Zvorniku?

Đogo je pozvan da bude voditelj programa na koncertu Cece Ražnatović u Sportskoj dvorani u Zvorniku. Poziv Željka Ražnatovića Arkana nije se odbijao. Za vođenje programa na Cecinom koncertu Đogi je obećan ekstra honorar od 1.000 njemačkih maraka, koji mu je trebao biti isplaćen nakon večere.

U Zvornik je došao 9. septembra 1994. oko podne, na vrijeme se pojavio na generalnoj probi i s prijateljima ćaskao u jednom od zvorničkih kafića sve do početka koncerta. Nakon koncerta Đogo je s Cecom i Arkanom došao na večeru u motel "Vidikovac" u naselju Divič.

U toku noći neko od Arkanovih ljudi zovnuo je Đogu da pomjeri svoj auto na parkingu motela. Konobar svedoci> Prije toga ja sam ga poslužio pićem, a za večeru je naručio šniclu. Đogo je izašao, a pored stolice gdje je sjedio ostala mu je aktovka, dok je sako objesio o stolicu. Vidio sam da ga dugo nema, ali pošto je bilo puno gostiju, imao sam pune ruke posla, nisam tome pridavao veći značaj. U takvim situacijama uvijek kontaš da je pokupio kakvu "mačku", pa s njom završio u jednoj od naših soba.


Đogo je sa stijene, koja se nalazi na oko 70 metara od motela, svezan bačen u jezero na Drini. Neko od Arkanovih ljudi prijavio je da je, navodno,pijan sa terase pao, a tijelo su ronioci pronašli na dnu jezera, među velikim somovima, nekoliko dana kasnije.

Nema sumnje da je iza ovog ubistva stajao Željko Ražnatović Arkan, a i da je sam koncert organiziran samo s jednim jedinim ciljem, da te noći bude ubijen Đogo.

Motiv> Politički vrh bosanskih Srba otkazao je poslušnost Slobodanu Miloševiću u ljeto 1994. Srbija je uvela sankcije prekodrinskim Srbima. Bio je to potres koji je uzdrmao dvije rođačke službe državne bezbjednosti, Srbije i Republike Srpske.
U takvoj atmosferi, Risto počinje skupljati materijal o ratnim zločinima i umiješanosti srbijanskih tajnih službi i predsjednika Miloševića u njih. Rec je o dokumentima i video kasetama/


Direktnu odgovornost za smrt Riste Đoge snose "Tigrovi" Željka Ražnatovića Arkana, koji se u većini dokumenata dostavljenih Haškom sudu spominje kao direktni izvršilac naloga Službe DB-a Srbije.
 
Poslednja izmena:
Smrt Riste Đoge je i danas ostala nerasvjetljena. Dana 12.9.1994. je njegovo tijelo nađeno u Drini, u Zvorničkom jezeru. Zvanični izvještaji govore o nesrećnom slučaju, ali postoje ozbiljne indicije da je R. Đogo ubijen. U to doba je bio izrazito jak sukob između ratnog rukovodstva Republike Srpske i Miloševićevog režima, pa se brojne varijante o njegovoj smrti dovode u vezi sa Đogovim provokacijama na račun Slobodana Miloševića. Njegova smrt je u srpskom narodu dočekana sa nevjericom, a kod druga dva naroda sa - oduševljenjem.

Da li neko o ovom nesto vise zna ?

Arkan.
Nakon svadje Karadzica i Milosevica istrazivao sto nije trebao...

Slava mu ! Legenda. Uveseljavao nas je u ono tuzno vrijeme (kad bi bilo struje). Vjecno zahvalni, stanovnici RS

 
Нажалост није. После увођења санкција Српској, одређене структуре власти у Србији су радиле против Српске и интереса српског народа.

13. јула 1994 Србија уводи санкције Српској. Ђого није крио своје разочарење и отворено је говорио против власти у Србији, о мафијашким групама који сарађују са муслиманима и хрватима, о намери да се се тргује српском земљом. 12. септембра 1994. године је Ристо Ђого убијен. Да ли је то био Аркан или неко други, није важно. Налогодавци тог убиства су били део тадашње безбедносне структуре Србије. Да је Аркан и после рата обављао или покушавао да обавља прљаве послове за оне који добро плаћају није никаква тајна.

Да ће то бити само један мали корак ка великој издаји, показују догађаји који су долазили. Уцене да се предаје територија, одбијање испоруке преко потребног горива за оклопне јединице, иако је Српска исто плаћала унапред. Од 13. јула 1994. године Српска и српски народ уопште против себе су имали не само западни део међународне заједнице, хрватску и муслимане, него и власт у Србији.

Sankcije od strane Srbije iz 1994. su valjda najsramnija stranica srpske novije proslosti. Sjecam se da su nam pokidali cak i telefoonske linije sa Srbijom a kooliko je tada u Srbiji bilo nasih zena i djece ciji su muzevi i ocevi bili na ratistu i njima su prekinuli veze. Sramno i podlo. To nisu bile sankcije da bi se medjunarodnoj zajednici zamazale oci, kao sto mnogi misle, to su bile stvarne sankcije u hrani u oruzju u komunikacijama u svemu.
 
Velika je nepravda sto je Sloba izrucen Hagu, koliko znam tamo idu samo srpski junaci. A Slobi smo mi trebali da sudimo u Beogradu za izdaju i unistavanje Srpskog naroda, Srbije i nacionalni interesa.

I po kratkom postupku pred streljacki vod, a onu Miru Markovic smo prvo trebali osisati nacelavo pa isto suditi mozda bi i ona pred streljacki vod.:think:
 

Back
Top