Ко је Исус Христос?

Nevernici su uglavnom oni koji ne Veruju u Boga i Isusa Hrista Sina njegovog

Po tome se prepoznaju ;)

A i lazni proroci po plodovima svojim koje radjaju ..tj kakvu nauku nose i dela koja cine :)

Kaurini su uglavnom oni koji ne veruju u Allaha i njegovog poslanika Muhameda.

Po tome se prepoznaju.

A i oni koji slede zlo prepoznaju se po forumima po tome što zloupotrebljavaju sistem prijavljivanja poruka. Poznato ti je? Pogledaj zatvorenu moderatorsku temu.
 
Неке религије оспоравају Христову божанску природу тј. говоре да је Исус створен и да није Бог. Шта Ви мислите о томе?

Исус је по Библији Бог, човјек, син Божији, месија, помазаник, првосвештеник, светиња, жртва, искупитељ, спаситељ, водич, награда , откупитељ, посредник итд.
Političar.
 
Za nevernike je Kuran ništa. I ti si po Kuranu nevernik (kaurin). Ne postoje nikakvi proroci, ni "pravi" ni "lažni". Ne daj bože da imam išta sa njima.

Bas si interesantan kad kazes to sto je u citatu.

A ja imam drugo misljenje za nevernike je biblija nista.

A ti si po bibliji nevernik ,u bibliji za muhameda nepise nista, dok u kuranu o isusu pise mnogo .

Dok muhamed govori da se u islamu treba postovati isa ,nas isus ne govori da se treba postovati muhamed. Izvini prijatelju to je fakt dokazi obratno i ja cu se sloziti-
 
Неке религије оспоравају Христову божанску природу тј. говоре да је Исус створен и да није Бог. Шта Ви мислите о томе?

Исус је по Библији Бог, човјек, син Божији, месија, помазаник, првосвештеник, светиња, жртва, искупитељ, спаситељ, водич, награда , откупитељ, посредник итд.

све то
 
Bas si interesantan kad kazes to sto je u citatu.

A ja imam drugo misljenje za nevernike je biblija nista.

A ti si po bibliji nevernik ,u bibliji za muhameda nepise nista, dok u kuranu o isusu pise mnogo .

Dok muhamed govori da se u islamu treba postovati isa ,nas isus ne govori da se treba postovati muhamed. Izvini prijatelju to je fakt dokazi obratno i ja cu se sloziti-

Reci mi pereš li noge svojim bližnjima kao što je on to radio ??
 
Неке религије оспоравају Христову божанску природу тј. говоре да је Исус створен и да није Бог. Шта Ви мислите о томе?

Исус је по Библији Бог, човјек, син Божији, месија, помазаник, првосвештеник, светиња, жртва, искупитељ, спаситељ, водич, награда , откупитељ, посредник итд.
Isus je bio čovek. Tačnije Duša otelovljena pod imenom Isus. Ali Duša koja je dosegla odredjeni nivo svesti koji je zvan Hrist ili što je jedan od naziva za čistu duhovnu svest.
To znači da Hrist nije njegovo prezime već mu je prikačeno kasnije.
Svaka Duša (otelovljena) koja dosegne visoke nivoe čiste duhovne svesti (tzv. Bog-Svesti) postaje Božjim sinom (kćeri).
Niko od ljudi (Duša) nikada nije postajao Bogom niti će iko ikada tako nešto postati.
Nejviše što iko može postići jeste da dosegne visoke nivoe duhovne svesti i da kao takav zna Boga.
Šta će mu i koju ulogu pripisati ljudi je nebitno budući da ljudi to čine iz svojih razloga koji nemaju ništa zajedničko sa istinom. Jer, on je bio sve to i istovremeno ništa od toga.
Ono što je on dosegao to je dostupno svakoj Duši koja danas gazi po prašini ove planete i koja će ikada zagaziti na ovoj planeti.
Ljudi su ga u svojoj imaginaciji udaljili "tamo gore" i "učinili" ga sebi nedostižnim opet iz svojih razloga.
 
Isus je bio čovek. Tačnije Duša otelovljena pod imenom Isus. Ali Duša koja je dosegla odredjeni nivo svesti koji je zvan Hrist ili što je jedan od naziva za čistu duhovnu svest.
To znači da Hrist nije njegovo prezime već mu je prikačeno kasnije.
Svaka Duša (otelovljena) koja dosegne visoke nivoe čiste duhovne svesti (tzv. Bog-Svesti) postaje Božjim sinom (kćeri).
Niko od ljudi (Duša) nikada nije postajao Bogom niti će iko ikada tako nešto postati.
Nejviše što iko može postići jeste da dosegne visoke nivoe duhovne svesti i da kao takav zna Boga.
Šta će mu i koju ulogu pripisati ljudi je nebitno budući da ljudi to čine iz svojih razloga koji nemaju ništa zajedničko sa istinom. Jer, on je bio sve to i istovremeno ništa od toga.
Ono što je on dosegao to je dostupno svakoj Duši koja danas gazi po prašini ove planete i koja će ikada zagaziti na ovoj planeti.
Ljudi su ga u svojoj imaginaciji udaljili "tamo gore" i "učinili" ga sebi nedostižnim opet iz svojih razloga.

Odlično razmišljanje.
Rekao bih samo da ljudi zanemaruju Isusovu čovečiju prirodu, i tako zanemaruju čitavu jednu dimenziju, zbog čega suština ostaje neopažena, a nalazi se upravo u onome što si rekao, a to je sledeće:
"Ono što je on dosegao to je dostupno svakoj Duši koja danas gazi po prašini ove planete i koja će ikada zagaziti na ovoj planeti."

I još da dodam jedan citat iz Jevanđelja, kada Isus govori sledeće, a u ovom kontekstu: "Budite i Vi savršeni kao što je Vaš Otac nebeski".
Drugim rečima, dostignite i Vi nivo svesti, tj. spoznajte Boga Oca nebeskog, savršenog, kako biste mogli biti poput njega.
 
Неке религије оспоравају Христову божанску природу тј. говоре да је Исус створен и да није Бог. Шта Ви мислите о томе?

Исус је по Библији Бог, човјек, син Божији, месија, помазаник, првосвештеник, светиња, жртва, искупитељ, спаситељ, водич, награда , откупитељ, посредник итд.
Gde u Bibliji pise da je Isus Bog? Po Bibliji sinovi boziji su svi ljudi, pa je i taj Isus. Ako je Isus Bog, ne moze da bude Hrist, tj. mesija, pomazanik, prvosvestenik, i ostalo sto si naveo. Kakva je on zrtva kada se telesno uzdigao na sedmom nebu i seo na presto? Koga vod i gdei, koga nagradjuje i cime, sta otkupljuje i od koga i izmedju koga to posreduje i povodom cega?
 

Back
Top