ko je bio TITO

rdeki:
2007-1992=15 godina
1945-1941=4 godine

15 + 4 pa dignuto na kvadrat ne može ni u tvojim najlepšim snovima da bude "tisućgodišnja državnost".
rdeki,nisam ja govorio o NEZAVISNOSTI nego o državnosti.

nezavisnost ionako nećemo imati još jako dugo,svega par godina - do ulaska u eu.

ali to ne znači da nemamo državu hrvatsku;)
 
hektorius:
A da vama zaostalim seljoberima konacno postane jasno da Tito nije pravio razliku izmedju Srba i Hrvata?
Ma jok... Nije pravio...
Od Srba napravio nove narode, a od Hrvata nije.

Srbiju i Crnu Goru podelio na 3 republike, pa to zabiberio dodavši dve pokrajine, dok je Hrvatskoj podario AVNOJ-evske granice.

Omogućio je Šiptarima naseljavanje Kosova, ali ne i Dalmacije.

Da, zaista nije pravio razliku.
 
cash:
zašto bi bili ugroženi kad im je omogućio da žive u jednoj državi?;)
Tito je omogućio Srbima da žive u istoj državi? Da nije bilo Tita i njegove borbe u austrougarskoj uniformi ne bi Austrougarska izgubila rat i srpska vojska oslobodila krajeve pod austrougarskom vlašću?

Vidi šta sve čovek ovde nauči... Ja sam do sada mislio da je pravo Srbima da žive u istoj državi obezbedila saveznička pobeda u I svetskom ratu, kad ono nije to, već jedan podoficir poražene vojske...
 
rdeki:
E sada knjigu u šake i pročitaj šta to državu čini državom.
čine je instrumenti vladanja i politička organiziranost tog naroda.
čini je teritorij na kojem taj narod živi i provodi svoje odluke donešene od strane tijela koje ga predstavlja.

a sad ti meni reci što je to država?;)
 
rdeki:
Vidi šta sve čovek ovde nauči... Ja sam do sada mislio da je pravo Srbima da žive u istoj državi obezbedila saveznička pobeda u I svetskom ratu, kad ono nije to, već jedan podoficir poražene vojske...
tako je.točnije - britanci i kralj petar;)

ali si zaboravio dogovor tito-šubašić?;)

dakle - da nije bilo kralja petra i NJEGOVOG INTERESA,tito bi malo morgen imao jugoslaviju.;)
 
cash:
a tko je stvorio jugoslaviju?;)
vi srbi?;)

niste.jugoslaviju su stvorili HRVATI.

ali vi ste jednu plemenitu i dobru zamisao iskoristili za svoje bizantske igre i pljačku;)

Aха....и онда је велика бела ајкула рекла киту убици: " Ajмo нa jедно пиво." Где сте ви створили Југославију ретардирани конју? На Блајбургу можда? Већина партизанске војске су били Срби. Већина Хрвата је било у усташама и домобранима... ти си доказ тога. На основу чега смо ми оплачкали?! На основу тога што сте требали да плаћате ратну одштету као осведочена нацистичка држава? То сте и код Сталинграда доказали ( односно покушали ) али знаш како се каже, ђубре се враћа у црним кесама.
 
de mile,smiri nerve i knjigu u rukice pa pročitaj kako je nastala kraljevina jugoslavija (neki je zovu i kraljevina shs,iako ona to nikada nije bila).;)

čijom inicijativom i idejom je stvorena zajednica hrvata,slovenaca i srba?;) 8-)
 
cash:
da,udba je provodila terorizam i ubijala potajice,samo zbog političke različitosti;)

UDBA tamanila ustase i cetnike, efikasno, ali ne i dovoljno! A ti i rdeki, vidis kako se lepo slazete cim se pojavi *********? Stara ljubav sa Neretve, nije krv voda, haha, uzivajte decki...he he ..."Vas dva brata skupa ratujete..."
 
cash:
čine je instrumenti vladanja i politička organiziranost tog naroda.
čini je teritorij na kojem taj narod živi i provodi svoje odluke donešene od strane tijela koje ga predstavljaju.
Instrument vladanja = dinastija Habzburga
Naziv države = Ugarska pa Austrija tokom dugog niza vekova, a onda (u drugoj polovini XIX veka) Austrougarska.

Narod živi na nekoj teritoriji na osnovu odluke nekakvog tela???
Hahahaha, ova ti je dobra...


cash:
a sad ti meni reci što je to država?;)
Državu čine sledeće institucije:
- Zakonodavna vlast
- Izvršna vlast
- Sudska vlast
- Vojska
- Policija.... itd...

Ništa od ovoga gore navedenog (pa ni ono itd) nije bilo u hrvatskim, već u austrijskim rukama. I o kakvoj ti državnosti lupetaš?
To je isto kada bih ja pričao o srpskoj državnosti za vreme turske vlasti, jer su Srbi imali svoje predstavnike (kmetove, knezove, obor-knezove...)... No, to ne priča niko ozbiljan u Srbiji, već smo svesni da smo državu izgubili 1459, a obnovili je 1804 sopstvenim snagama, što je nakon dugog niza godina i teških borbi potvrđeno Berlinskim Kongresom 1878. Drugim rečima, možemo da pričamo o državnosti do 1459 i od 1804 do danas, što će reći da tih 345 godina nismo imali svoju državu.

Hrvatska je svoju državu izgubila u XII veku i od tada pa sve do 1941 na karti Evrope nije uopšte bilo Hrvatske. I zaista kada lupetate o tisućgodišnjoj državnosti pokazujete svoj nivo znanja i pameti.
 
cash:
de mile,smiri nerve i knjigu u rukice pa pročitaj kako je nastala kraljevina jugoslavija (neki je zovu i kraljevina shs,iako ona to nikada nije bila).;)

čijom inicijativom i idejom je stvorena zajednica hrvata,slovenaca i srba?;) 8-)

Ретардирани, ти си доказ класичан да се тастатура не сме дати свакоме у руке. Опет је медицински брат дигао руке од тебе?
Најсмешније је то што ти везе немаш, а нас учис нашом историјом.
Питам се ко је оно био сателит Немачког рајха од 1941. до Блајбурга?
Распитај се да ли је твоја кифласта држава уопште и постојала за време Првог светског рата, или сте били дупелисци аустро угарски. Онда смо ми срушили ту монархију а вас је то болело и сада вас боли.
Ево овако, како тебе да дефинишем? Човека који каже да су Срби са Македонцима ( који тада нису ни постојали ) и Бугарима срушили Турску државу, који каже да је Србија била савезница Немачкој?!!!!! Или још лепше да су Срби и Бугари заједно ратовали у Првом и у Другом балканском рату. Ајде назваћу те највећи ретард форума Крастарице.
 
Ne bi bilo lose da uzmete u obzir i misljenje celog sveta o Titu, a ne samo ustasa i cetnika i jos da vam ono bude jedino merilo, halo bre, pa normalno je da ga ni jedni ni drugi nisu voleli kad su bili za fasizam, klanja i genocid. Ovisnost i satisfakcija u navedenim stvarima vas je i zblizila, napravila bracu od vas.
 
UDBA tamanila ustase i cetnike, efikasno, ali ne i dovoljno

Bas ovako. Jer da je malo bolje radila posao mozda se ovaj Cash ne bi ni rodio. Ali je zato sasvim lepo odradjen posao za vreme Mas pokreta.
 

Back
Top