KO BOLJE LAZE - Muskarci ili zene ?

pa ako ćemo pravo, danas život i jeste manje više zasnovan na šarenim lažama. većina svega što konzumiramo, bilo fizički bilo duhovno, nije ništa drugo nego fejk, obmana i iluzija...ne čudi potreba da ljudi u neprestanoj potrazi za srećom, identitetom ili emocijom pribegavaju istim takvim metodama.
sreća može da se kupi u vidu droge, emocija i zadovoljstvo kod q.urve/žene, identitet se bazira na naciji, veri, poslu i društvenom statusu..
verujem da se istina o sebi i svetu oko tebe spoznaje trenutak pre nego što crkneš.
samo oni malobrojni koji su imali sreće da "otvore oči" na vreme više nemaju potrebu da lažu ni sebe ni druge, a nisu ni podložni pogubnom uticaju tuđih obmana.
 
ma ljudi skraćuju sebi smaranje laganjem, ae bre de bi stigo da si stalno iskren, ne zbog moranja nego zbog smaranja... lakše mi da kratko slažem nego da naširoko obrazlažem zašto mislim drukčije a što se tiče stvari za koje me zabole *****


ovde si naveo i jedan od ključnih razloga zašto muškarci lažu žene koje vole, do kojih im je stalo i to zašto lažu baš njih...zato što će, ako budu rekli istinu, čak i o najbanalnijim mogućim stvarima , često biti od strane žena dočekani "na nož" a onda sledi beskrajni niz pitanja, podpitanja..često se sve završi svađom i dramom.
zato muškarac uglavnom ili ćuti
ili laže i tada su oboje u začaranom krugu nepoverenja.

kada je sproveo anketu na nekoliko hiljada anonimnih muškaraca i žena, jedan bračni/partnerski terapeut je otkrio da ono što većina žena očajnički želi da zna to je:
šta njen muškarac zaista misli o njoj, da li je iskreno voli, zašto gleda druge žene..?
a ono što su muškarci u većini slučajeva želeli od druge strane, to je želja da ih žena razume, da mogu bez posledica da joj povere i otkriju sve svoje želje, potrebe, strahove, misli, fantazije..da budu ono što jesu zapravo.
nije li onda razumljivo, zašto imamo utisak da se većina današnjih m/ž odnosa zasniva na međusobnom laganju?
laž je postala instrument kojim se muškarci naročito, služe kao linijom manjeg otpora.
dakle, kad muškarac laže, on to radi prvenstveno zbog žene, a ne zato što je po prirodi takav,
za žene se kaže da lažu da bi manipulisale...
i šminka i plastična hirurgija su jedna vrsta laži, zar ne?
uglavnom, interesantno je kako se zapravo neprestano međusobno optužujemo za laž i obmanu vrteći se u krug, umesto da konačno počnemo sa istinom, ma kako ona brutalna bila,
samo ruku na srce, koja bi žena podnela ono što muškarac zaista ima da kaže , iskreno?
da li bi tu bilo bolnih razočarenja, iznenađenja i šokova ili bi tek tada odnos mogao da se smatra zdravim i iskrenim?
vidim oko sebe mnogo zdravih i uspešnih parova. mislim da je ključ njihovog trajanja upravo u načinu na koji su razumeli jedno drugo i koliko su bili spremni da prihvate istinu.
o bilo čemu...o svemu što se kod onih drugih disfunkcionalnih nalazi kao kamen spoticanja.
 
ljudi su kukavice
radije bi da lazu negu da budu sami
I posle djavo kriv


da, kao što rekoh idu linijom manjeg otpora i zasnivaju veze uglavnom na obostranoj obmani.
koliko poznaješ užasno frustriranih muškaraca koji zarad mira u kući, besomučno lažu svoju ženu o svemu..o svojim željama, o svojim potrebama..čak i svoje iskreno mišljenje o njoj zadržavaju za sebe, jer će sve što god da kažu biti "upotrebljeno protiv njih", kad tad..ne znam zašto ljudi pristaju na to.
verovatno iz nekih drugih praktičnih stvari, interesa, navike, kukavičluka kao što kažeš...
 
ovde si naveo i jedan od ključnih razloga zašto muškarci lažu žene koje vole, do kojih im je stalo i to zašto lažu baš njih...zato što će, ako budu rekli istinu, čak i o najbanalnijim mogućim stvarima , često biti od strane žena dočekani "na nož" a onda sledi beskrajni niz pitanja, podpitanja..često se sve završi svađom i dramom.
zato muškarac uglavnom ili ćuti
ili laže i tada su oboje u začaranom krugu nepoverenja.



e, nem pojma dal drugi lažu žene da ne bi bili 'dočekani na nož', znam da ja ne lažem zbog toga niti sam to rekao, tako da ako si iskoristila moj post da napišeš nešto što si ionako htela da napišeš onda u redu (i ja to radim) ali ako si me pogrešno razumela onda mora te ispravim, pazi, ti što lažu žene da ne bi bili dočekani na nož, to su ti pichkice i papučari - 'da dušo, lepa si dušo, naravno da nisi debela dušo, ti si u pravu dušo naravno a ne onaj kreten što parkiro tojotu hajlaks baš pored tebe a takođe su krivi i ovi što su pravili kola pa im stavili krov i a b c stubove pa ne mož ko čovek da vidiš' itd... znači zaboravi to. ja sam pričao o laganju uopšte, ne samo o tom m/ž laganju. šta ja imam od toga što ću neku budalu da ubedim da je budala? ništa. u najboljem slučaju ima koristi budala. jel me neko plaća da krštavam budale? niko. do viđenja zdravo.

a ako pričamo o laganju žena... postoje dva tipa laganja koja meni sad trenutno padaju na pamet a u kontekstu tvoje priče - ovo tvoje papučarsko i jebačko laganje. tvoje papučarsko si objasnila a ja ću sad da objasnim jebačko. recimo snimio sam dobru pichku u lokalu i hoću da je odvedem kući. šta misliš, uzimajući u obzir kolko su devojke danas sofisticirane pametne dobre i kulturne, kolko puta ja nju moram da slažem apropo stvari u vezi nje (jer dotaći ćemo se u razgovoru i nje jelte) za tih nekih petnes minuta do pola sata razgovora? jer kad bi joj reko istinu da je glupa površna kokoš koja ima dobre sise guzzicu labrnju i da je to otprilike sve što na njoj vredi i da će mi poslužiti da je izdrndam to veče, eventualno još koje, jer definitivno nemam nameru da vodam debila da me smara i nervira svojim glupostima... znaš kad bi mi dala? pa tek kad joj proradi stokholmski sindrom. a ja nemam nameru da čekam toliko.

- - - - - - - - - -

ne samo mushkarci nego I zene
lazu I jedni I drugi I jedno drugo I same sebe



jel to nešto ko ono 'imam ja većih problema od crnca'? :lol:
 
a i dokurčiše brate ljudi s tom istinom iskrenošću itd.. fazon reci mi sve u lice što pričaš iza leđa, pa neću da ti kažem u lice budaletino jer si budaletina a ja nemam nameru da se raspravljam sa budaletinom, mogu samo da podjebavam budaletinu kad budem tako hteo, ko te bre ****.
 
e, nem pojma dal drugi lažu žene da ne bi bili 'dočekani na nož', znam da ja ne lažem zbog toga niti sam to rekao, tako da ako si iskoristila moj post da napišeš nešto što si ionako htela da napišeš onda u redu (i ja to radim) ali ako si me pogrešno razumela onda mora te ispravim, pazi, ti što lažu žene da ne bi bili dočekani na nož, to su ti pichkice i papučari - 'da dušo, lepa si dušo, naravno da nisi debela dušo, ti si u pravu dušo naravno a ne onaj kreten što parkiro tojotu hajlaks baš pored tebe a takođe su krivi i ovi što su pravili kola pa im stavili krov i a b c stubove pa ne mož ko čovek da vidiš' itd... znači zaboravi to. ja sam pričao o laganju uopšte, ne samo o tom m/ž laganju. šta ja imam od toga što ću neku budalu da ubedim da je budala? ništa. u najboljem slučaju ima koristi budala. jel me neko plaća da krštavam budale? niko. do viđenja zdravo.

a ako pričamo o laganju žena... postoje dva tipa laganja koja meni sad trenutno padaju na pamet a u kontekstu tvoje priče - ovo tvoje papučarsko i jebačko laganje. tvoje papučarsko si objasnila a ja ću sad da objasnim jebačko. recimo snimio sam dobru pichku u lokalu i hoću da je odvedem kući. šta misliš, uzimajući u obzir kolko su devojke danas sofisticirane pametne dobre i kulturne, kolko puta ja nju moram da slažem apropo stvari u vezi nje (jer dotaći ćemo se u razgovoru i nje jelte) za tih nekih petnes minuta do pola sata razgovora? jer kad bi joj reko istinu da je glupa površna kokoš koja ima dobre sise guzzicu labrnju i da je to otprilike sve što na njoj vredi i da će mi poslužiti da je izdrndam to veče, eventualno još koje, jer definitivno nemam nameru da vodam debila da me smara i nervira svojim glupostima... znaš kad bi mi dala? pa tek kad joj proradi stokholmski sindrom. a ja nemam nameru da čekam toliko.

- - - - - - - - - -

:lol:
upravo na to sam i mislila, ne na tebe.
kao što nisam ni mislila na jednokratne jebačke laži....mislila sam na trajnije odnose.

a što se tiče papuče..hm...ne znam, ali ne bih se baš zaklela da se manje više svaki muškarac ne ustručava pred svojom ženom,
ne da prdne, nego da bude iskren do yaya i do kraja.
da li bi ti, ako se nekim neverovatnim obrtom sudbine ikad oženiš, baš sve u facu sasipao svojoj ženi, a?
 
:lol:
upravo na to sam i mislila, ne na tebe.
kao što nisam ni mislila na jednokratne jebačke laži....mislila sam na trajnije odnose.

a što se tiče papuče..hm...ne znam, ali ne bih se baš zaklela da se manje više svaki muškarac ne ustručava pred svojom ženom,
ne da prdne, nego da bude iskren do yaya i do kraja.
da li bi ti, ako se nekim neverovatnim obrtom sudbine ikad oženiš, baš sve u facu sasipao svojoj ženi, a?


pa nemoj da se kuneš jer zapravo i nije toliko mnogo muškaraca koji šene ženi. mada trend porasta postoji sa novim generacijama brakova, takvo je vreme a ljudi su slabići. meni lično je to odvratno, nisam nikad bio u braku al sam bio u dužim vezama, živeo sam sa devojkama a to ti je isto ko i brak tako da mogu da pričam, kažem, baš nisam u fazonu da se ustručavam. nekako mi to, pored toga što znam da nije pametno, takođe i protiv svakog instinkta.
 
pa nemoj da se kuneš jer zapravo i nije toliko mnogo muškaraca koji šene ženi. mada trend porasta postoji sa novim generacijama brakova, takvo je vreme a ljudi su slabići. meni lično je to odvratno, nisam nikad bio u braku al sam bio u dužim vezama, živeo sam sa devojkama a to ti je isto ko i brak tako da mogu da pričam, kažem, baš nisam u fazonu da se ustručavam. nekako mi to, pored toga što znam da nije pametno, takođe i protiv svakog instinkta.

možda ne šene i ne umiljavaju se, ali lažu, ćute..uglavnom, odnos nije zasnovan na iskrenosti.

rekao si da je istina precenjena, tj. da je insistiranje na iskrenosti besmisleno, zar ne? ali zar ne misliš da se upravo najviše drama, raskida, paklenih razvoda i trauma svake vrste događa upravo zbog hvatanja u laži..ili, zbog dugogodišnjeg obostranog života u laži.

ma ne znam..razmišljam malo naglas o ovoj temi...pade mi na pamet simpa filmić sa jim carrey-em, liar, liar...kakve se sve smešne i neprijatne siituacije dogode kada je čovek nesposoban da izgovori laž, bilo kakvui bilo kome...strašno koliko je istina brutalna:lol:


:lol:
 
rekao si da je istina precenjena, tj. da je insistiranje na iskrenosti besmisleno, zar ne? ali zar ne misliš da se upravo najviše drama, raskida, paklenih razvoda i trauma svake vrste događa upravo zbog hvatanja u laži..ili, zbog dugogodišnjeg obostranog života u laži.


rekao sam da je istina precenjena kad su u pitanju ljudi za koje nas zabole, tu ne bi trebalo žena da spada valjda :lol:
a ovo si lepo kazala, papučarstvo kao brodolom u najavi, da
 
krivi su samo muskarci beta patofne sto im veruju , sto ih idealizuju zbog hormona, a istina je da zene useru i zaseru u zivotu isto koliko i muski bez izuzetka...
ko na vreme nije ucio Njegosa u skoli i naucio da zeni ne treba verovati ni dok spava (je ko zna sta i koga sanja) , zivot ce ga opametiti!
 

Back
Top