Knjiga Otkrivenja i broj 666

Adventista

Obećava
Poruka
76
“Ovde je mudrost ko ima um neka izracuna broj zveri: jer je broj covekov I broj njezin sest stotina i sezdeset o sest” Otkrivenje 13:18

Jedno od mogućih objasnjenja broja 666 iz Otkrivenja Jovanovog je činjenica da u toj knjizi Vavilon uzet kao slika religijske organizacije koja je pod vodstvom zveri i suproti se pravoj Božjoj Crkvi. To je veoma očito u 17. i 18. glavi otkrivenja.

Vavilon je sila iz stroga zaveta koja je porobila Božji narod a bio je centar pogrešne službe Bogu. Nije čudo da se u otkrivenje koristi simbol Vavilona kao centar pogrešne službe Bogu.

Ono što je interesantno je da se u Vavilonu broj 6 i 60 koristio kao osnovna jedinica mere. Čak i u naše vreme mi korisitmo 60 secunde ili 60 minuta kao jedinice merenja za vreme, a također i merenje uglova (360 stepeni 6 x 60). Te jedinice merenja bazirane na 6 i 60 dolaze iz Vavilona.

Broj 6 i 60 u Vavilonu su imali i religiozno značenje i oni su prestavljali broj njihovog boga Anu i Marduka.

Kada je Navuhodonosor napravio kip o kome čitamo u Danilovoj knjizi,i kome su svi trebali da se poklone,(Danilo 3:1), kip je bio 60 lakata visok i 6 lakata širok. To je bilo u potpunosti u skladu sa religijskim značajem ovih brojeva.

Vavilonski svestenici su nosili amajliju sa mističnim brojevima napisanim u kvadratu:

1 32 34 3 35 6
30 8 27 28 11 7
20 24 15 16 13 23
19 17 21 22 18 14
10 26 12 9 29 25
31 4 2 33 5 36

Šest redi sa šest kolona. Kada se zbroje redovi vertikalno i horizontalno dobije se 6 redova po 111 čiji zbroj daje 666

Prema ovome možemo zaključiti da broj 6 u Otkrivenju stoji nasuprot Božjeg broja 7. On može da pokaže da ljudska služba Bogu je nesavršena i predstavljena sa brojem 6. Iako ta religija želi da se predstavi kao prava služba Bogu ona je za jedan broj kraći od pravog broja 7 koji predstavlja Božansku puninu i savršenstvo.

Ovakvo tumačenje broja 666 ima podrške u Otkrivenju s obzirom da je kasnije u 17. i 18. glavi Vavilon uzet kao simbol lažne crkve

(adaptirano iz knjige “Revelation of Jesus Christ”, dr. Ranko Stefanovic)


"Bog je ljubav"
Pozdrav
 
Interesantna tema
još primera:
Brojna vrednost uz pomoću kojih je opisan kip u dDanilu 3:1
čine broj 4662=7x666
Zvaničan naziv pape DUX CLERY
500-5-10-100-50-0-0-1=666
TITULA PAPE "NAMESNIK SINA BOŽIJEG
I NA LATINSKOM
VICARIUS FILI DEI
I NA JEVREJSKOM
ROMITH
DAJU ZBIR 666
zBIR SVIH RIMSKIH BROJEVA
666
 
Matej 12,41: Ninevljani će ustati na sud sa rodom ovim, i osudiće ga; jer se pokajaše Joninim propovedanjem; a gle, ovde je veći od Jone.
A GDE TO IMA DA BILO KO VLASTITIM POKAJANJEM DRUGE OSUDI?

Matej 12,42: Carica južna ustaće na sud sa rodom ovim, i osudiće ga; jer ona dodje da sluša premudrost Solomonovu; a gle, ovde je veći od Solomona.
A GDE TO IMA DA BILO KO DRUGE OSUDI JER OTIDE DA SLUšA PREMUDROST?

Matej 12,43-45 je prorokovanje o nečistom duhu i sedam duhova.
Matej 12,46-49 je ukazivanje na mati i braću Gospodnju.
Matej 12,50 Jer ko izvrši volju Oca mojega koji je na nebesima, taj je brat moj i sestra i mati. (kraj poglavlja)



Pogledaj zli i preljubotvorni rode veličinu Gospodnju, pogledaj i promisli još jednom da Gospod ne dodje da osudi svet, no da spase svet, pogledaj i vidi da Gospodu ne može ništa promaći, i poznaj volju Boga Oca:



Jona 3,5 (pasus pre pokajanja Joninom propovedi): Nego i ljudi i stoka da se pokriju kostreću, i da prizivaju Boga jako, i da se vrati svaki sa svoga zloga puta i od nepravde koja mu je u ruku.



1. knjiga o carevima 10,14 (pasus posle završetka slušanja carice južne-Savske premudrosti Solomonove): A zlata što dohodjaše Solomonu svake godine, beše šest stotina i šezdeset i šest talanata.



VIDI GOSPODE, RODA ZLOG I PRELJUBOTVORNOG KOJI NEĆE TEBE DA RAZUME, A HOĆE DA VERUJE ONOM KOGA SI TI RASKRINKAO DO U REČ, ILI, ŠTO BI SE REKLO, DO POSLEDNJE CIFRE:



Lažno otkrivenje 13,15-18: ...i učini da budu pobijeni oni koji se ne poklone liku zveri. I učini sve, ..., da im dadu žig na desnoj ruci njihovoj ili... Ovde je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zveri; jer je broj čovekov i broj njen je šest stotina i šezdeset i šest.



HOĆE LI SLEPCI IL' STOKA NEŽIGOSANA SHVATITI DA JE PREMUDROST VEĆA OD MUDROSTI, A LJUDSKI RAČUNDžIJSKI UM DA NIKAD NE MOžE PRETEĆI REČ GOSPODNJU, A KAMOLI DA SHVATI: a gle, ovde je veći od...?
 
Vrlo dobro primijećeno ovo u vezi sa Solomonovim godišnjim prihodom, slaže se sa otkrićima do kojih sam došao.
Pošto sam istu stvar i sam još prije primijetio, i jedan je od argumenata za to da 666 nije negativan broj (kako je opšteprihvaćeno zbog slabog poznavanja Svetog Pisma), drago mi je da se "...pravda" i ja bar u nečemu slažemo. A to je dobar početak. :D

Inače, na jednoj temi sam iznio i potkrijepio tvrdnju da je broj Zvijeri o kojem se govori u Otkrivenju 999 a ne 666(dakle izokrenuti ili izopačeni 666 koji je u stvari broj nesavršenog čovjeka).
Ako nekoga to interesuje o tome sam već pisao na sličnoj temi (pri dnu strane na koju pokazuje link)

http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=6345&start=0&sid=b6ed5ca3c9a3f302ee15fa6969bc43d9

Svako dobro.
 
aharon:
Vrlo dobro primijećeno ovo u vezi sa Solomonovim godišnjim prihodom, slaže se sa otkrićima do kojih sam došao.
Pošto sam istu stvar i sam još prije primijetio, i jedan je od argumenata za to da 666 nije negativan broj (kako je opšteprihvaćeno zbog slabog poznavanja Svetog Pisma), drago mi je da se "...pravda" i ja bar u nečemu slažemo. A to je dobar početak. :D

Inače, na jednoj temi sam iznio i potkrijepio tvrdnju da je broj Zvijeri o kojem se govori u Otkrivenju 999 a ne 666(dakle izokrenuti ili izopačeni 666 koji je u stvari broj nesavršenog čovjeka).
Ako nekoga to interesuje o tome sam već pisao na sličnoj temi (pri dnu strane na koju pokazuje link)

http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=6345&start=0&sid=b6ed5ca3c9a3f302ee15fa6969bc43d9

Svako dobro.

Gomila gluposti - bez uvrede.

Uzdravlje
 
Ono sto sam ja cula na tu temu jeste da se u pravoslavnim krugovima pricalo jos pre 20-30 godina o iscekivanju pojave sotone ili sl.tj. zveri i da je taj dogajdaj vezan za dolazak nekog mocnog kompjutera (kasnije je potvrdjena veza tog datuma sa dolaskom cuda - pojavio se u Briselu u kompletu sa samim nazivom "beast"). I u prorocanstvima Tarabica se o kompjuteru prica kao o masini koja ce svojim mogucnostima okupirati ljude i kociti i ogranicavati potencijal imaginacije ljudskog mozga koji ce uci u spregu sa tempom razvoja masine.
Sa druge strane, takodje slede price o ugradjivanju posebnog chipa u ljudsku nadlanicu radi, navodno savrsenijeg sistema komuniciranja i definisanja prava kretanja i koriscenja "tekovina civilizacije". U takovom okruzenju se nasao moj prijatelj na dalekom civilizovanom zapadu i ostao zgrozen merom isfrustriranosti ljudi koji su bili vec u lancu identifikacija. Samo fali VELIKI BRAT na slici (iz Orvelove 84'). Znalo se kuda ti ljudi i kad putuju, kad su sipali benzin i na kojoj pumpi, kad su isli u kupovinu i sta su kupili i td, kad su bili u restoranu i sta su jeli, sa kim su bili i sl, da ne pricamo o posetama lekarima, frizerima.. ma .. sta god ti dusa pozeli... sve ko na dlanu. KATASTROFA od nemanja licnog intimnog dela zivota.Kad je trebalo da idu u restoran trazili su uspaniceno kes da plate da ih ne bi povezali sa ranijim odlaskom sa posla preko racuna iz restorana i ID broja. U kupatilu arsenal lekova za smirenje i sl.
Eeeeeeeeee........ dragi Boze... kako sad tu stoji jedna suncana livada i plove oblaci na azurnom nebu, pogled fokusiran dalje od monitora a dusa luta gore... negde....
Moram da se nasalim.. kao sto neko rece - sedimo u foteljama, grickamo cackalicu i kuckamo po tastaturi...
I kako Kolakovski rece na konto jerihonskih truba : trubimo, trubimo, mozda ce od toga nesto ispasti.
 
Evo sad sam zamolila prijatelja da mi potrazi koje je to godine bilo pa porucujem svima koji su zainteresovani da krenu na search..pa the beast.. pa eto gomile pricica o the beast, prorocanstvima i algoritmu koji sadrzi 666 i sl.
Sve cemo cackalice potrositi.... Ahaha...
A povodom planine..stvarno treba promeniti frekvencije na kojima se funkcionise. Priroda je prava stvar, tu ne treba jasan razlog da ti bude lepo o budes srecan. I ima jos mnogo stvari...
Sada ce vikend, punimo baterije.. pa opet na druzenje! :P :) :? :shock: :idea: :arrow:
 
Rasmik:
aharon:
Vrlo dobro primijećeno ovo u vezi sa Solomonovim godišnjim prihodom, slaže se sa otkrićima do kojih sam došao.
Pošto sam istu stvar i sam još prije primijetio, i jedan je od argumenata za to da 666 nije negativan broj (kako je opšteprihvaćeno zbog slabog poznavanja Svetog Pisma), drago mi je da se "...pravda" i ja bar u nečemu slažemo. A to je dobar početak. :D

Inače, na jednoj temi sam iznio i potkrijepio tvrdnju da je broj Zvijeri o kojem se govori u Otkrivenju 999 a ne 666(dakle izokrenuti ili izopačeni 666 koji je u stvari broj nesavršenog čovjeka).
Ako nekoga to interesuje o tome sam već pisao na sličnoj temi (pri dnu strane na koju pokazuje link)

http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=6345&start=0&sid=b6ed5ca3c9a3f302ee15fa6969bc43d9

Svako dobro.

Gomila gluposti - bez uvrede.

Uzdravlje

Naravno, nema razloga da se vrijeđam. :D :D :D
Vrijeme će pokazati. :D

Iako ne mislim da su brojevi i njihova simbolika bez značaja, van svake je sumnje da znanje o tome kao i o bilo čemu drugom ne doprinosi mnogo pozitivnom stanju čovjekovog duha.
Čisto srce je najvažnije.
Jer, apostol Pavle je to još davno jasno izrazio:
"Znanje nadima, ljubav izgrađuje!" :D :D :D
 
Razlog zasto mislim da je ono o Solomunu i zlatu glupost je jednostavan. Koa sto i prvi tekst kaze, broj 6 je bio jedinica merenja. Koa sto bi mi danas naprimer uzeli zaokruzenu meru u decimalnom sistemu tako su i oni to radili u sistemu gde je 6 merna jedinica. Na primer, mi bi uzeli jednu tonu necega ili 1 metar necega. Tako je i Solomun uzimao zlato u zaokruzenoj mernoj jedinici 666.

Osim toga, to nema nikakvog drugog znacaja.

Knjiga Otkrivenja je nasuprot simbolicka knjiga a simboli imaju svoje znacenje.

Uzdravlje
 
a koje znacenje (i svrhu) imaju simboli?
hoces da kazs da je setica bila jedinica merenja svega, a ne samo zlata (kao plateznog sredstva)?
na drugoj strani koincidencija nije sa 66 ili 6666, ili..., a kamoli da cu se ja sad vracati na pitanje koincidencije, ako se za onoga ko hoce da procita i shvati kontekst i pitanja iz istog, citiranog, sve pojasnjava.

sa aharonom ne vidim u cemu on kaze da se slazemo, a to obrtanje za 180 stepeni je kao sto rece neko, bez uvrede, ...
 
Da li je Hristos mogao umesto aluzije na Solomona, koga nije pokudio, jer rece da je veci kao i od Jone, u vreme dok je hodio po zemlji izreci zig 666, kao sud svetu, ili je namerno napravio aluziju zato sto je ovaj tek na kraju 1. veka napisao lazno otkrivenje?
Moze li neko odgovoriti na dva pitanja (CAPS LOCK) iza pocetnih citata mog prvog posta?
 
rdeki:
silvereye:
Cisto da dodam jos jednu informaciju......

666 u paganizmu oznacava br Sunca (tacnije moze se protumaciti kao broj velikog Boga).

U kom "paganizmu"? I odakle ti ta informacija? Ne pobijam, samo objasni...

ALO BRE VRACAJTE TEMU O CICA DRAZI!
BEZBOZNICI JEDNI!

ALO BRE VRACAJTE TEMU O CICA DRAZI!
BEZBOZNICI JEDNI!

ALO BRE VRACAJTE TEMU O CICA DRAZI!
BEZBOZNICI JEDNI!
 
Adventista:
“Ovde je mudrost ko ima um neka izracuna broj zveri: jer je broj covekov I broj njezin sest stotina i sezdeset o sest” Otkrivenje 13:18

Jedno od mogućih objasnjenja broja 666 iz Otkrivenja Jovanovog je činjenica da u toj knjizi Vavilon uzet kao slika religijske organizacije koja je pod vodstvom zveri i suproti se pravoj Božjoj Crkvi. To je veoma očito u 17. i 18. glavi otkrivenja.

Vavilon je sila iz stroga zaveta koja je porobila Božji narod a bio je centar pogrešne službe Bogu. Nije čudo da se u otkrivenje koristi simbol Vavilona kao centar pogrešne službe Bogu.

Ono što je interesantno je da se u Vavilonu broj 6 i 60 koristio kao osnovna jedinica mere. Čak i u naše vreme mi korisitmo 60 secunde ili 60 minuta kao jedinice merenja za vreme, a također i merenje uglova (360 stepeni 6 x 60). Te jedinice merenja bazirane na 6 i 60 dolaze iz Vavilona.

Broj 6 i 60 u Vavilonu su imali i religiozno značenje i oni su prestavljali broj njihovog boga Anu i Marduka.

Kada je Navuhodonosor napravio kip o kome čitamo u Danilovoj knjizi,i kome su svi trebali da se poklone,(Danilo 3:1), kip je bio 60 lakata visok i 6 lakata širok. To je bilo u potpunosti u skladu sa religijskim značajem ovih brojeva.

Vavilonski svestenici su nosili amajliju sa mističnim brojevima napisanim u kvadratu:

1 32 34 3 35 6
30 8 27 28 11 7
20 24 15 16 13 23
19 17 21 22 18 14
10 26 12 9 29 25
31 4 2 33 5 36

Šest redi sa šest kolona. Kada se zbroje redovi vertikalno i horizontalno dobije se 6 redova po 111 čiji zbroj daje 666

Prema ovome možemo zaključiti da broj 6 u Otkrivenju stoji nasuprot Božjeg broja 7. On može da pokaže da ljudska služba Bogu je nesavršena i predstavljena sa brojem 6. Iako ta religija želi da se predstavi kao prava služba Bogu ona je za jedan broj kraći od pravog broja 7 koji predstavlja Božansku puninu i savršenstvo.

Ovakvo tumačenje broja 666 ima podrške u Otkrivenju s obzirom da je kasnije u 17. i 18. glavi Vavilon uzet kao simbol lažne crkve

(adaptirano iz knjige “Revelation of Jesus Christ”, dr. Ranko Stefanovic)


"Bog je ljubav"
Pozdrav

Ja kad čitam nešto ovako mene neki stra' u'vati!
 

Back
Top