Kninski predstavnici Srba poslusali Tadica i Mesica!!!

jomini:
Ja mislim da nam fali još poneka informacija pre nego osudimo ovaj potez.
Потезе Председника Тадића не треба ни осуђивати ни схватати озбиљно. Њега само треба гурати да што више чини таквих корака, јер ће на тај начин ефектно, на радост радикала, маргинализовати ДС.
 
jomini:
Ja mislim da nam fali još poneka informacija pre nego osudimo ovaj potez.
Reci, sta jos fali?
Ponavljam, prenela sam pisanje zagrebackog "Vecernjeg lista" i to jucerasnjeg datuma, dakle, Tadic je imao vremena da demantuje ovu vest, a nije demantovao?
Kako ce, ako je tako rekao, valjda postoje stenogrami sa svih sastananka, koliko ja znam, cak i ono sto prica van bilo koje sale, novinari stenografisu pre nego sto pretoce u tekst!
Neka demantuje gospoidn Tadic, onda cemo pljunuti na "Vecernji list" i reci: OPET lazu!
Znaci, uvek su lagali.
Ja bih to volela, bilo bi mi draze, nego ovo sto sam procitala.
 
Plava Bilja:
Reci, sta jos fali?
Ponavljam, prenela sam pisanje zagrebackog "Vecernjeg lista" i to jucerasnjeg datuma, dakle, Tadic je imao vremena da demantuje ovu vest, a nije demantovao?
Kako ce, ako je tako rekao, valjda postoje stenogrami sa svih sastananka, koliko ja znam, cak i ono sto prica van bilo koje sale, novinari stenografisu pre nego sto pretoce u tekst!
Neka demantuje gospoidn Tadic, onda cemo pljunuti na "Vecernji list" i reci: OPET lazu!
Znaci, uvek su lagali.
Ja bih to volela, bilo bi mi draze, nego ovo sto sam procitala.
Nemam pojma šta fali... I nisam mislio da si ti sklonila, već da je u novinama izostavljeno nešto.
 
jomini:
Pa ne branim ga. Samo sam rekao da mi izgleda kao da fali nešto... Nešto što bi objasnilo taj događaj.
Jomini, ja sam sigurna da, kad je skoro negde, Tadic sa Mesicem bio u Knjinu, da on to nije rekao narodu srpskom, nije mogao, nije ni smeo.
Lepo se kaze: PREDSTAVNICI Srba, mi ne znamo sta obicni ljudi misle o prolsavi "Oluje" ali sam sigurna da je sa PREDSTAVNICIMA Srba razgovaro o ovome, a oni naravno, zarad vlasti, kako primeti i onaj Hrvat!
 
Plava Bilja:
Kninski predstavnici Srba poslušali preporuku srbijanskog predsjednika Borisa Tadića
I Srbi će sudjelovati u proslavi Oluje!
Autor Anita Malenica

Hrvatski građani srpske nacionalnosti u Kninu sudjelovat će u obilježavanju 11. obljetnice oslobodilačke akcije Oluja, a članovi Gradskog poglavarstva Knina iz redova SDSS-a uključeni su i u Organizacijski odbor proslave. Iako je Ratko Gajica, zastupnik SDSS-a u Saboru, proteklih godina sudjelovao uime te stranke u nekim obilježavanjima Oluje, ta odluka vijećnika SDSS-a u Kninu ipak je na neki način veliki obrat. Tako promijenjen stav građana srpske nacionalnosti valja gledati u svjetlu najnovijih preporuka srbijanskog predsjednika Borisa Tadića, koji im je za boravka u Kninu nedvosmisleno poručio da su građani Republike Hrvatske te da moraju poštovati i institucije i blagdane države čiji su građani. Naravno, ta Tadićeva izjava također predstavlja evoluciju u odnosu na njegov prijašnji stav jer ne tako davno Tadić je Oluju nazivao zločinačkom akcijom u kojoj su Srbi raseljavani i ubijani.

Spomen na žrtve
Kako bilo, politički predstavnici Srba u Kninu ističu da je Oluja bila akcija u kojoj je reintegriran hrvatski okupirani teritorij, ali također dodaju da je u Oluji ubijen i veći broj staraca i ostalih civila srpske nacionalnosti te najavljuju da će obilježiti spomen i na te žrtve.
Tajnica Gradskog poglavarstva Knina Cecilija Tolo kaže da su pozivi za obilježavanje 11. obljetnice Oluje poslani svim članovima Poglavarstva i vijećnicima u Kninu pa tako i osmorici vijećnika SDSS-a. I ona naglašava da su poruke Stipe Mesića i Borisa Tadića za nedavna boravka u Kninu bile vrlo jasne kad je riječ o tome. Ističe da su pripreme za obilježavanje toga datuma u punom jeku i da su svi zaokupljeni time da sve prođe u najboljem redu

No predsjednik Upravnog odbora SDF-a Veljko Džakula ne haje za preporuke Borisa Tadića, a ni Stipe Mesića. Upozorava na to da se u Hrvatskoj sukobi na etničkoj osnovi događaju i 11 godina nakon Oluje. Ističe pravnu i, kako kaže, svaku drugu nesigurnost građana srpske nacionalnosti u Hrvatskoj............................

(Verernji list)


Идем да се исповраћам...
Биљо видео сам ово на СЦ, али сам мислио да је глупост па нисам читао...
 
uus srebro:
U tom članku jedina rečenica B.Tadića je ona koju sam ja boldovao malopre i 100% je na mestu..
da su građani Republike Hrvatske te da moraju poštovati i institucije i blagdane države čiji su građani
Pre ce biti da si to ti BODOVAO i da si dao maksimum bodova :roll:
Postirala sam, a sigurno je i Boris Tadic za ovaj tekst saznao pre mene, pa neka kaze, da li je mozda nesto izvuceno iz konteksta, i da nije nikoga od srpkih Predstavnika pozvao na proslavu "Olujue", eto, ja cu mu poverovati. Samo neka se izjasni, to nije mnogo, ovaj narod je mnogo propatio, ima pravo da zna ko u njegovo ime sta proslavlja ili ne proslavlja.
"Oluja" nije neka igranka u nekoj sali Mesne zajednice, pa da se moze olako preci preko svega. Gospodin Tadic je na potezu, pa neka izvoli.
 
Plava Bilja:
Pre ce biti da si to ti BODOVAO i da si dao maksimum bodova :roll:
Postirala sam, a sigurno je i Boris Tadic za ovaj tekst saznao pre mene, pa neka kaze, da li je mozda nesto izvuceno iz konteksta, i da nije nikoga od srpkih Predstavnika pozvao na proslavu "Olujue", eto, ja cu mu poverovati. Samo neka se izjasni, to nije mnogo, ovaj narod je mnogo propatio, ima pravo da zna ko u njegovo ime sta proslavlja ili ne proslavlja.
"Oluja" nije neka igranka u nekoj sali Mesne zajednice, pa da se moze olako preci preko svega. Gospodin Tadic je na potezu, pa neka izvoli.
Tebi ce da odgovori.Strasno.A ti si bas propatila,bas patis....
 

Back
Top